kerekasztal

pécsi warhammer közösség

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  Belépés  

Share

Chaos marines vs. Renegades 2000 pt

Go down 
SzerzőÜzenet
exael
őrnagy
őrnagy
exael

Male Hozzászólások száma : 754
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos marines vs. Renegades 2000 pt Empty
TémanyitásTárgy: Chaos marines vs. Renegades 2000 pt   Chaos marines vs. Renegades 2000 pt EmptySzer. Márc. 12, 2008 4:47 pm

Tegnap Mátéval játszottunk egy 2000-es csatát ahol én nagyjából a versenyre rakott sereget vittem,ő meg egy kis létszámú elit sereget kisérleti jelleggel.
CSM sereg:
-HQ:Typhus,Chaos lord Nurgle-jellel
-elit:2x6 terminator mind Nurgle-jellel
-Troop:10 Noise marine,3 bolter,5 sonic blaster,1 blastmaster,1 bajnok doom sirennel,Rhinoban,10 plague marine 2 plazmával,fistes bajnokkal szintén Rhinoban
-Fast:6 motoros 1 melta

A csata victory pontra ment.A CSM sereg taktikája az volt,hogy az ikonnal rendelkező egységek(noise marinok,plague marinok,motorosok) gyorsan előre mennek és behozzák a deep strike-ból érkező termiket a lordokkal.Én nyertem a kezdődobást,de átengedtem a kezdést.Máté nem jött előre semmivel,sőt inkább igyekezett elbújni az egységeivel,mert félő volt,hogy kivövöm a pályán levő 4 egységét mielőtt odaérnének.Igy viszont arra kényszerült,hogy az ikonok segitsége nélkül deep strike-oljon a két termi osztaggal.Első körben felrobbantottam a noise marinokat szállitó Rhinot,ezáltal a Slaanesh hivek elkezdtek gyalogolni...A 2. körben megérkezett a 2 termiosztag nem sokkal az állásaim elé,a plague marinok előrejöttek a Rhinojukban.Ezután mindennel a két termiosztagra lőttem,a Lord osztaga felére csökkent,de Typhusék megúszták veszteség nélkül.Az előreszáguldó motorosok megölték a kultistákat,aztán a veteránjaim demo charge-al és plazmával végeztek az összessel.Aztán a két termiosztag rohamozott,Typhusék mekinyirtak egy 10-es osztagot,és aztán jöttek az Ogrynok,a másik termiosztag megölte az egyik veteránosztagomat,aztán nem volt több ellenfél a környékükön.Az Ogrynok meghaltak,de az ellenségből is csak a termibajnok,és Typhus maradt meg,a másik oldalon a termilord maradt fenn 1 sebbel.A noise marinokkal végzett a 2 Leman Russ,a plague marinok felére csökkentek,a 2 Rhino elpusztult.Én egy teljes troopot,az ogrynokat,a kultistákat,és egy veteránosztagot vesztettem.

Nem volt alapvetően rossz az ellenfél taktikája,de nehézfegyver(1-2 meltát leszámitva) nem volt a seregében ezért az összes(5db) járművem sértetlenül fennmaradt.Meg hát a nagyon kis létszám miatt egyszerűen nem ért oda mindenhova igy sok mindent nem tudott megverni,persze ebben az is közrejátszott,hogy az Ogrynok 2 körig feltartották őket.

Ja,és a vége az lett,hogy kb 600 ponttal nyertem...
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo

Male Hozzászólások száma : 1694
Registration date : 2007. Dec. 11.

TémanyitásTárgy: Re: Chaos marines vs. Renegades 2000 pt   Chaos marines vs. Renegades 2000 pt EmptySzer. Márc. 12, 2008 5:36 pm

akkor azért a többen vagyok jobban vagyok szabály 40k nál is él, ahogy látom. csak mert nekem nagyon tetszene egy olyan marine felállás ahol a termikre építek, de úgy tűnik erről kénytelen leszek lebeszélni magamat... Very Happy

Naval Thunder: Német Haditengerészet
Felhasználó profiljának megtekintése http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael

Registration date : 2007. Dec. 14.

TémanyitásTárgy: Re: Chaos marines vs. Renegades 2000 pt   Chaos marines vs. Renegades 2000 pt EmptySzer. Márc. 12, 2008 8:28 pm

Tulajdonképpen arról van szó,hogy sok ember sokat lő,igaz,hogy nem túl pontosan,és nem is erőset,de a sok lövésből azért bemegy pár,és a 2+-os mentőt is el lehet rontani...De a sok termis sereg nem rossz azért,a drop podos verzió pl nagyon hatékony,mint azt a versenyen tapasztaltam is... pale
Ez kb olyan,mint ha sok káoszlovagot hoznál a seregbe,akik még ráadásul még ambusholnak is... Very Happy
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany

Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

TémanyitásTárgy: Re: Chaos marines vs. Renegades 2000 pt   Chaos marines vs. Renegades 2000 pt EmptySzer. Márc. 12, 2008 8:46 pm

exael írta:
Ez kb olyan,mint ha sok káoszlovagot hoznál a seregbe,akik még ráadásul még ambusholnak is... Very Happy

Na meg is van mit kérek karácsonyra lol!
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo

TémanyitásTárgy: Re: Chaos marines vs. Renegades 2000 pt   Chaos marines vs. Renegades 2000 pt EmptySzer. Márc. 12, 2008 9:13 pm

hajaj!! ezek szerint van elgondolás azért a termis seregben? huhh akkor megy a levesbe a sista sereg, mert a termikért azonnal és véglegesen hajlandó lennék feladni a csajokat! na akkor ezt talán meg is kellene beszélni az akadémia topicban! Very Happy

csinálok is neki egy topicot!!!! Very Happy

gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany

Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

TémanyitásTárgy: Re: Chaos marines vs. Renegades 2000 pt   Chaos marines vs. Renegades 2000 pt EmptySzer. Márc. 12, 2008 9:29 pm

Mielőtt nagyon neki állnál az nem szürkelovag termi sereg hanem a Dark Angelek Deathwingje.
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo

TémanyitásTárgy: Re: Chaos marines vs. Renegades 2000 pt   Chaos marines vs. Renegades 2000 pt EmptySzer. Márc. 12, 2008 9:33 pm

igen ezt vágom! csináltam neki topicot. a többit majd ottan!

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Chaos marines vs. Renegades 2000 pt   Chaos marines vs. Renegades 2000 pt Empty

Chaos marines vs. Renegades 2000 pt
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal