kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 space marine

Go down 
+8
Patrik
Yoda007
YKoS
Bm
MAXXxxx
exael
gorugrany
gojo
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyPént. Feb. 05, 2010 12:05 pm

lordbill írta:
egyszer már ki kéne próbálni valami ellen, hogy az SM áll és lő Very Happy
Én összeírtam egy lövös sereget a chaos topicban, szerintem próbáld ki! Smile
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyPént. Feb. 05, 2010 11:26 am

lordbill írta:
egyszer már ki kéne próbálni valami ellen, hogy az SM áll és lő Very Happy

de osztom BM véleményét ki kell próbálni és utána újra okoskodni
próbáltam, nem rossz, mert ha közel jönnek, akkor elkenik azok arcát, akik megérkeztek. Smile

Bm: bocsi, nem tudom hogy kevertelek össze titeket... :S
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyPént. Feb. 05, 2010 10:42 am

Idézet :
egy S10 AP1 atompszí kissablon,

azért az tudod ugye, hogy ez 12" és szóródik Smile
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyPént. Feb. 05, 2010 10:35 am

Foglalás közben is lehet bolterezni jócskán. Elvégre ennyi osztagból azért hamar beér valaki a célojjektumhoz, onnan meg lehet lövöldözni rendesen. Ne felejtsétek el, hogy a puhításban sem rossz a sereg (két S10 AP2 nagysablon, egy S10 AP1 atompszí kissablon, 10 ugrálós jóember fist-es őrmesterrel, meg a hátul bizonyítók rakéta-sablonjai). Így azért lehetséges, hogy a csatatér némely békésebb pontján álló jóemberek foglalás közben békésen lövöldöznek egy épületből, dombról, fedezékből.

Ha sok járműelhárító részleggel találkozom (sínágyú, lézerek, melta), akkor a táv nagy részét úgyis le kell kocogniuk a srácoknak, mert két kör alatt széjjellövik a tankjaimat. Így aztán ugye mindegy is, hogy milyen fegyverek vannak náluk...

P.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyPént. Feb. 05, 2010 10:26 am

Szerintem itt sem sok bolterezés lesz, vagy csak kivételes esetben.
Aki hátul ül a rakétával, annak jó eséllyel nem lesz lötávban senki.
Aki elöremegy, az meg ugye flamerezeki a rhinóból, aztán kiszáll és pisztoly+roham.
Esetleg ork vagy nida horda ellen tudom elképzelni, hogy együtt maradnak a combat squadok, és mindenki elöremegy bolterezni.
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyPént. Feb. 05, 2010 9:39 am

nekem az a tapasztalatom a sima marine lövöldözik rész-vel, hogy ritka Smile
általában játékonként egyszer lő egy osztag bolterrel. A rhinoból nem igazán lehet, megy a Rhino kiszállsz bolter tűz a köv körben meg inkább roham, akkor viszont csak pisztollyal lősz.

egyszer már ki kéne próbálni valami ellen, hogy az SM áll és lő Very Happy

de osztom BM véleményét ki kell próbálni és utána újra okoskodni
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 04, 2010 6:29 pm

Szerintem játsz vele. Meg ha jól sejtem elsöre úgysem versenyseregnek akarod.
Aztán meglátod elég-e a fist meg hogy a motorosok meg a skótok hogyan muzsikálnak. Meg hogy elég-e a raksi, vagy kell lascannon és melta.

Hadd szóljon! Smile
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 04, 2010 6:02 pm

Bm: ja, jobb lett így a csapat, kellenek a fist-ek. Én igazából a tömegben bízom például az obli okosságok, meg a patás japán halak ellen. Ennyi SM sokat lő ám a bolterrel, nem csak a speciális fegyverekre számítok. Az orkoknál megtanultam, hogy nagyon erős, ha sok mentőt dobatok az ellenféllel. Szóval alkalmasint gyalog is meg lehet indulni a testvérekkel, mert jól bírják a gyűrődést.

Pszí ellen jó a könyvtáros, valamennyit talán megfog a hülyeségből, az ugrálós srácok mennek az ilyen Long Fang-szerű arcok, Loota szakaszok meg orkstoba nehézfegyveresek ellen, a fő szakaszok foglalnak, mint állat.

A tankok meg lőnek párat, aztán feladják, ez a dolguk.

P.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 04, 2010 5:32 pm

Nekem tetszik.
Van 4 független rakéta, 4 fist + flamer, 5 sniper, 2 demolisher cannon.

Nidák ellen jó vagy, mert 3+nál nem igen lesz jobb mentöjük, tömeg ellen ott a flamer
Eldar ellen jó a sablonos rakéta meg a flamer, 12as páncél ellen szintén jó a rakéta.
IG ellen van sok flamer, az ok, tankok ellen meg reméljük elég lesz a fist.
SM/CSM ellen az oblikkal bajba lehetsz, ha nem tudod öket idöben fisttel leverni, meg a radír lehet még bajos, de az ellen meg elvileg találhatsz a demolisherrel
Tau ellen ha átérnek a rhinók, jó vagy. Ha nem: annyi. De ezt minden SM/CSM sereg tudja ellenük.
Ork ellen elvileg elég a rakéta meg a flamer, ha battlewagon jön szembe, akkor azt oldalba kell löni és imádkozni.

Szerintem hangulatos a sereg, pár próbameccset mindenképp megér.

Látom meltát nem akarsz belerakni! Smile Lehet elég a sok fist, majd a teszt megmondja.

Ha esetleg nem jönne be a 10 fös közelharcos csapat, akkor helyettük egy 5-7 devastator talán beférne, vagy upgrade a rhinókat razorback-re. Igaz akkor mindenképpen szét kell szedned a squadokat.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 04, 2010 5:10 pm

Bm: igen, a 10 jóember oldalról jön, közelharcol, elvileg foglal is. A motorosok tényleg gyengék, de ők is jöhetnek tartalékból, teljesen jók vitatni a végére, valamint lehet velük akadályozni az ellenfél deep strike tevékenységét. Kill point-os küldetésnél meg későn akarnak bejönni és folyton bújnak turbo boost után... rabbit

Én is gondolkodtam azon, hogy minden őrmester power fist-tel jöjjön, úgy komolyabb erőt képviselnének a csapatok. Erős páncélzatú ellenfeleknél jól is jönne a dolog (ilyenkor a 4 SM squad főnökei kaphatnának fist-et, a melta bombák meg mennének a levesbe). Így esetleg másként festene a dolog:

HQ

Librarian with Bolt Pistol, Force Weapon (100)
(Powers: Vortex of Doom, Force Dome)

Troops

SM Tactical Squad (10) 1 Missile Launcher, 1 Flamer, Sergeant with Power Fist, Rhino (230)
SM Tactical Squad (10) 1 Missile Launcher, 1 Flamer, Sergeant with Power Fist, Rhino (230)
SM Tactical Squad (10) 1 Missile Launcher, 1 Flamer, Sergeant with Power Fist, Rhino (230)
SM Tactical Squad (10) 1 Missile Launcher, 1 Flamer, Sergeant with Power Fist, Rhino (230)
Scout Squad (10) Combat Blades, Bolt Pistols, Sergeant with Melta Bombs (145)
Scout Squad (5) Sniper Rifles, Camo Cloaks (100)

Fast Attack

SM Assault Squad (10) Sergeant with Power Fist (225)
Scout Bikers (3) Basic Kit (70)
Scout Bikers (3) Basic Kit (70)

Heavy Support:

Vindicator Tank with Dozer Blade (120)
Vindicator Tank with Dozer Blade (120)

1850 points, 72 Soldiers, 6 Assault Vehicles

Olcsóbbítottam a tankokat, levettem a melta bombákat az őrmesterekről (kivéve a skótokét), valamint a sniper csapat rakétája is visszakerült a fegyvertárba. Így viszont már 5 squad-ban van fist.

Vélemény?

P.
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 04, 2010 4:55 pm

Bm írta:

A 10 közelharcos scout mit fog csinálni? Ök tudnak outflank-elni? Ha igen, akkor sejtem.



igen tudnak
Bm írta:

Scout Bikers (3) Basic Kit (70) : ez 3 motoros linkelt bolterrel? mert ha igen, akkor eléggé haszontalannak tünnek nekem, csalogság ellen 6 lövés kevés, tank ellen nincs semmijük, és egy könnyü kill point. Kéne nekik 2 melta vagy 2 flamer ha lehet adni nekik.


nem lehet náluk melta v flamer, az csak a sima marine motorsnál van Sad
de van egy spec gránátvetűjük, ami rapid-os


szerintem minden melta bomb helyett PW
ugyanis a fist mindenki ellen jó, ugyan nem 2D6-val üti a páncélt ellemben 2-3 támadás az 1 helyett

a siper scout-ok tényleg csak akkor jók, ha sok nagy dög jön pl.: nida egyébként nem rakétát én végképp nem raknék bele, mert az inkább lőjön valami járművet, de az meg a snipereknek esélytelen

illetve megfontolhatóak a spec karakterek, mert nagyon jók a chapter tactics-ok[quote]
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 04, 2010 4:23 pm

Elég életképesnek tünik, azért kérdezek párat:

A 10 közelharcos scout mit fog csinálni? Ök tudnak outflank-elni? Ha igen, akkor sejtem.

Scout Bikers (3) Basic Kit (70) : ez 3 motoros linkelt bolterrel? mert ha igen, akkor eléggé haszontalannak tünnek nekem, csalogság ellen 6 lövés kevés, tank ellen nincs semmijük, és egy könnyü kill point. Kéne nekik 2 melta vagy 2 flamer ha lehet adni nekik.

A másik, amit gyengének érzek, az a maximum 8as erö. Ugye csak rakéták vannak és nincs melta. Vagyis pl Leman Russ ellen legfeljebb a vindicatorok vannak, ha nem tudod oldalba kapni rakétával (ennyiböl azért jó eséllyel igen), de akkor is 6+ra penetrate. Nem fér be esetleg a tacticalokba 2 flamer helyett 2 melta? Vagy az assault squadba?

Yoda: gondolom azt akartad, hogy Patriknak van igaza... Very Happy
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 04, 2010 4:17 pm

Bm-nek igaza, több fist kell.

Sniperek kapcsán épp kedden beszélgettünk Exaellel... érdemes 10et hozni, mert csak 3as BS-e van.
Meltabomb meg annyira nem tűnt nekem eddig hasznosnak.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 04, 2010 4:11 pm

jónak tűnik, de én több fistet tennék bele
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 04, 2010 3:59 pm

Akkó' imhó' az elsó':

HQ

Librarian with Bolt Pistol, Force Weapon (100)
(Powers: Vortex of Doom, Force Dome)

Troops

SM Tactical Squad (10) 1 Missile Launcher, 1 Flamer, Sergeant with Power Weapon and Melta Bombs, Rhino (225)
SM Tactical Squad (10) 1 Missile Launcher, 1 Flamer, Sergeant with Power Weapon and Melta Bombs, Rhino (225)
SM Tactical Squad (10) 1 Missile Launcher, 1 Flamer, Sergeant with Power Weapon and Melta Bombs, Rhino (225)
SM Tactical Squad (10) 1 Missile Launcher, 1 Flamer, Sergeant with Power Weapon and Melta Bombs, Rhino (225)
Scout Squad (10) Combat Blades, Bolt Pistols, Sergeant with Melta Bombs (145)
Scout Squad (5) Sniper Rifles, 1 Missile Launcher, Camo Cloaks (100)

Fast Attack

SM Assault Squad (10) Sergeant with Power Fist (225)
Scout Bikers (3) Basic Kit (70)
Scout Bikers (3) Basic Kit (70)

Heavy Support:

Vindicator Tank with Siege Shield (125)
Vindicator Tank with Siege Shield (125)

1850 points, 72 Soldiers, 6 Assault Vehicles

Például ezzel szívesen játszanék, szerintem nem egy rossz csapat.

P.

elephant
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 04, 2010 3:23 pm

küggyed, aztán majd mondok okosakat! Very Happy
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 04, 2010 3:19 pm

jatekra vevo vagyok. Smile

velemenyezni nem fogom oket, mert mire felirod en mar nettol tavolodok.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyCsüt. Feb. 04, 2010 2:50 pm

Hoi!

Megszereztem a kódexet a helyi boltban. Most instant csinálok 3 SM listát a nekem tetsző módon, azokat jól felírom ide, oszt' lehet véleményezni. Ha bármelyik életképesnek tűnik, azzal játszanék egyet valaki ellen.

P.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyKedd Feb. 02, 2010 11:44 am

Pavano: igazad van, nem lehet ilyet chaossal. Próbáltam, vicces sereg lett belöle (chaosban leírom, hátha érdekel), de annyira nem jött be. Pedig fun volt vele játszani, asszem az orkjaid ellen utoljára azzal játszottam.
Pont ez az, amiben nagyon dobott az SM a combat tactics-al, hogy az össze olcsó, de eddig használhatatnal troopnak adható nehézfegyver hirtelen egy mini heavy választássá vált, ami még foglal is!
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyKedd Feb. 02, 2010 11:39 am

A Wayland-nél még kapható a a Sicarius doboz Kicsit tán olcsóbb is, mint a GW-nél.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 10:50 pm

Bm: na ez mindjárt egy zsír sereg, tetszik is meg minden... De nyilván nem lehet megcsinálni ugyanezt CSM csapatokkal, ahogyan írtad is - ott más lehet a nyümikoncepció.

MAXXxxx: majd élőben kérek Tőled tanácsokat hétvégén... Most nincs kódexem, nem tudom követni, amit írsz.

P. scratch
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 10:35 pm

jó az a 9 drop pod. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 11:10 am

Ha már "horda" marine:
itt Bécsben hozta az egyik kolléga úgy a népet, hogy
5 * 10 tactical + lascanno, melta, razorback,
2 * dakka-pred
7 * termi (hammer+shield)
1 * könyvtáros

...asszem, nem vagyok biztos hogy pontosan mi volt lehet, hogy volt más is, de a lényeget ez tette ki.

Persze combat squad-ban:
5 lascannon hátul áll, foglal, lö,
5 meltás meg razorbackben araszol elöre puffogtatva a h-bolterrel.
Az assault termik voltak az üllö, kik elvileg mindent feltartanak, ha le nem is gyöznek, de öbjektívában az elég.

A sereg amúgy ETC-tanknak (vagyis minden ellen jó döntetlenre) készült. Elég kemény, túl sok kis nyomi, akik nem futnak el, és 10 csapatot nem lehet lelöni, túl sok célpont.

Legalábbis ez volt a terv!
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 10:21 am

én próbálta a "házi versenyünkön" egy sok energia páncélos marine sereget (vonatkozó topicban meg van a lista)
én annyit vettem észre, hogy a sok járművet hozó seregeknél kicsit gondba vagy, de nekem tetszet Smile
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 10:19 am

hamar ugyis szovegelek:

miaraknak csoportba raktad az attackbike-ot, pedig jatek szempontbol eleg hasznos joszag, csak ruhellem, ahogy kinez. A lenyeguk 150pt-ert 3x2 seb, T(5), 12"-et mozgo mobil multimeltak.
hasonlo mobilitas es tuzerot csak speederbol tudsz osszehozni, de ott csak kb 2db jon ki a pontszambol, es sokkal erzekenyebbek a lovesre.

amit meg erdemes nezni, irtad, hogy radirnak nincs ertelme 250pt-ert a 3 lascannonnal. nos osszehasonlitva a deva osztaggal:
radir: 250pt, 14-es pancel miatt nagyon nehez kioperalni, mozgas utan lo 2 lascannonnal 2 celpontra, szallit csapatot.
deva: felszerelve 2 lascannonnal 160pt 5 fosen, egy S8-as nagysablon kinyirja oket, ha megmozdul nem lo.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Ajánlott tartalom





space marine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
space marine
Vissza az elejére 
2 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Eddy 40k chaos space marine
» Space Wolves
» Bill "space wolf"
» Patrik - Space Wolves

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: