kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
Dectum
főtörzsőrmester
főtörzsőrmester
Dectum


Férfi Hozzászólások száma : 94
Registration date : 2008. Feb. 27.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyVas. Ápr. 06, 2008 12:55 am

Nekem is van ám nagyon dulva seregem, ami ellen először Gojo ütközik meg! Smile

Ne félj Gojo nem fog fájni, csak kicsi seb nyakacskán! Smile Twisted Evil burning

Amikor először játszottam ezzel a sereggel életemben, akkor Masvalaki volt a préda, és több előhalottal fejeztem be a 6. kört, mint amennyivelkezdtem. Smile Nem is csoda, hiszen Mas lemészárolt seregét támasztottam fel! Smile

Goj: írtam egy kis párbeészdet is a holnapi csatánkhoz, ami a két generális közt zajlott le az ütközetet megelőző hajnalon. Ez amolyan hangulatkeltő. Smile affraid

"...lassan már pirkadt, de a nap sugarai még törték át az erdő lombkoronáit. a patakból felszálló pára ködbeborította a tájat. A patak partjait összekötő hídon két alak nézett farkasszemet egymással:
-Miért jöttél ide? - kérdezte a félvértet viselő férfi, mély öblös hangon.
-Miért teszel fel olyan kérdést amire magad is tudod a választ?! - válaszolta a másik, miközben szűkebbre húzta arcán a csuklyát, mintha csak a reggel csontig hatoló hidegét próbálná kirekeszteni a rujája alól.
-Liana sosem lesz a tied, takarodj vissza a homályba, vagy...
-Ő az enyém volt, csak elvették tőlem - csattant fel a másik, majd elhalkult. - De sebaj ma éjjeltől újra együtt leszünk, és ezt már nem tudod megakadályozni!
-Nem engedem, hogy elvedd a hugomat is, nem volt elég az apám?!
-Apád tett ilyenné, vagy már nem emlékszel? Ha ő nem küldd el a hugod mellől arra a messzi hadjáratra, akkor nem változtam volna át, és élhetnék én is boldog életet...én csak...kiegyenlítettem a számlát! És most...most jön a ráadás - mosolyodott el a csuklyás figura.
-Megöllek - kiáltott fel a lovag, majd lecsapó kobra sebességével rántotta elő kardját, hogy lefejezze az előtte álló alakot...kardja sziszegve szelte ketté a levegőt, de elékésett. A másik alak szempillantás alatt vált köddé, és csupán egy gondolat maradt utána a lovag fejében: Apád már megtette!
A napsugarak áttörtek a lombok között, kivirradt! Smile
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyVas. Ápr. 06, 2008 1:30 am

...a lovag üveges szemekkel nézett a nagy semmibe, ami a Vámpír után marad. fel sem nézett amikor néhány lovas érkezett vágtában a hídhoz.
- uram!! uram, minden rendben? -rohant hozzá aggódva az egyik katona...
a lovag válaszra sem méltatta. komoran odaballagott a lovához, nyeregbe szállt és csak ennyit mondott:
- rendben van pap! nyertél! a tied lehet a lelkük....ha egyáltalán maradt még nekik olyan...
majd a felszálló ködben tovavágtatott a tábor irányába...

burning burning burning burning burning

Spoiler:


A hozzászólást gojo összesen 6 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Ápr. 06, 2008 1:46 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyVas. Ápr. 06, 2008 1:31 am

pavano írta miközben én írtam és így kettőnk (dectum és én) írása közé került:

Idézet :
Aha... Nem félni, nem megenni bátor egérkét, csak kiszívni szép piros vérét...

P.

utólagos engedelmeddel, hogy folyamatos legyen a story! Laughing
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyVas. Ápr. 06, 2008 6:24 pm

...nos a pap nem szerezte meg a lelkét senkinek. mondjuk ő legalább túlélte az összecsapást. (gondolom leginkább azért, mert nem is látott belőle semmit)

így elsőre a vámpírokról:
-attól, hogy lovon van valaki, nem jelenti azt, hogy nem tud repülni
-attól, hogy már van egy karkater aki 20 at megy, egyáltalán nem biztos, hogy nincs mégegy valaki aki 18 at rohamoz...gyalog
-attól, hogy van 2 kurva erős karakter, egyáltalá nem biztos, hogy a 3. gyengébb lenne!! ó dehogyis jelenti...
attól, hogy van 3 kurva erős közelharci karakter, egyáltalán nem biztos, hogy van egy 4. is...ó, dehogy jelenti...
-attól, hogy van 4 kurva erős közelharci karakter, egyáltalán nem biztos, hogy nem tudják mágiában ugyanazt, mint egy mágiázós birodalom, ahol nincsenek erős közelharci karakterek...dehogynem tudják...
-a sereg csak azért van ott, hogy a lövés ellen eltakarja azokat akiknek nincs ward save jük, valamint a gyors egységekkel elvonja a lövést a karakterekről.

hátrányok:
a sereg nem tud marcholni.
-kivéve ha valaki van olyan balfasz és nem tudja a 4 karaktert úgy elhelyezni az asztalon, hogy még akkor is mindenki 12" en belül legyen ha nem akarja. számoljunk egy kicsit. egy karakter lefed 24" et, úgy, hogy ő van a középpontban. egy asztal mérete 72". ha 1 karakter tud 24" et akkor 4 karakter összesen le tud fedni 4*24 et. gondolom innen már nem nehéz kiszámolni, hogy ez 96". ez a hátrány kilőve.
más hátrány....még nem fedeztünk fel ilyet. a gw jó munkát végzett a vásrálókért folytatott harcban...

de a csata legalább jó volt. persze mindenhol kikaptam ahol harcérintkezés volt, leszámítva egy puskások vs csontik vagy zombik közelharcot, ahol 10 puskás, egy sorban felállva, agyonvert egy 3*5 ös csonti vagy zombi egységet. azt hiszem nyilvánvaló, hogy ilyen erejű egységek esetén miért kellett a vámpírokat feltápolni...de most komolyan! azok a puskások még soha senkit nem vertek meg!!!! soha!!! senkit!!!! de még csak nem is álmodoztak róla!

szóval a vámpír sereg nem lett gyenge. ugyanakkor, mivel kurva gyenge egységei is vannak, akiket meg muszáj hoznia, nem is lett olyan nagyon erős talán. kicsit frusztráló lehet egy idő után, hogy soha egy hősünk sem éli majd túl a csatát...dehát ez van.
még valami! szerencsére a szekér ellen nem szükséges többet ágyút hozni... Very Happy mivel nem kapja meg az elvett sebeket, csak egy sima szekér, ami önmagában semmit sem tud. 2 őt meg szerintem nem éri meg behozni ennyi pontért.

tanultam sokat a csatából. legközelebb nagyobb eséllyel indulok majd és akkor lehet, hogy nem csak azon fog múlni az egész játék, hogy nándi hogyan dob, meg, hogy meddig ér rá...(ha lejátszuk az utolsó kört valszeg nagybetűs MASSACRE lesz)

csatariport képekkel, ha megjönnek a képek!

utóirat:
rohadtul nem tudom eldönteni, hogy mennyire is erős ez a vámpír sereg...a karakterek túl erősek lettek, az egységek túl gyengék....nem értem, hogy miért kell elmenni a herohammer irányába.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Dectum
főtörzsőrmester
főtörzsőrmester
Dectum


Férfi Hozzászólások száma : 94
Registration date : 2008. Feb. 27.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyVas. Ápr. 06, 2008 11:34 pm

Először az epilógus, aztán a serg és a csata:

"...Gratius az összetört testű lovag fölé magasodott, szemei kéken fénylettek. Habár fegyvere keze ügyében volt, mégsem szegezte ellenségére. Jobbján testőr Igor éppen a lovát zabolázta. Az összetört lovag mögött pedig a sötét mágia ismerője Nortius állt.
- Hol van a hitvesem? - kérdezte Gratius baljós hangon.
Hát télélte! Nem volt hiába a vérontás. Nem hiába halt szörnyű halált sok bajtársa. - Hochlandban, a választófejedelemnél! - hörögte a lovag, és szemmel láthatóan megkönnyebbült.
-Az lehetetlen, a varázslókat időben megöltük, nem tudtak kaput nyitni - vágott közbe Nortius, mintegy mentve magát.
-Nem itteni varázslók nyitották a kaput - mondta Gratius, majd felnézett az égre - Igor repülj fel és nézd meg, hátha még nyitva a kapu. Nortius! Van komolyabb veszteség? Tudjuk a halottakból pótolni?
-A szekér kivételével nem lesz probléma, de a szekérhez idő kell, mester! - mondta a vékony alkatú vámpír, miközben kezeit tördelte.
-Ki nyitotta meg a kaput? - Gratius ismét az összetört lovagra nézett, de az csak mosolygott.
-Ha vallatni akarsz siess, nemsokára meghalok - mondta vigyorogva.
-ÓÓÓ ez nem okoz problémát, - vágott közbe Nortius, és elkezdett kellékeket elővenni a szütyőjéből, mire a lovag arcára ráfagyott a vigyor.
A lesújtó penge csendben végzett a lovaggal, Gratius visszacsúsztatta kardját a hüvelyébe. -Van elég halott lovag rajta kívül? Nortius halk biccentéssel válaszolt.
-Helyes, akkor őt temessétek el, a többi kell, a lekét úgysem tudod megkötni...igaz hívő volt.

A vámpírokról:
Jók! Nagyon jók! Hangulatosak, és a varázslóik le lettek tápolva! Smile DEbaszott erősek! Minden elismerésem Gojóé, akit két dolog mentett meg a mészárlástól: Nem játszottunk mégegy kört, és hogy a kiscsajt berakta a greatswordok közé, akik a lovagjaimtól a legmesszebb voltak! Sad

A változásokról:
-a black coach nem gyógyul, így 200 ontért szar Sad
-A zombik 4 pontba kerülnek!!! De hogy senkit nem vernek meg az is biztos! Smile 1ws, 2 ST,To, 1ini, wo, at Nagyon gynge! Smile
-Az a sereg, ami mire odaér 3szorosára duzzasztja az egységeit, már nem játszik! Smile Kellenek a nagy kockák az elején!
-Rohadt drágák a hősök
pozitív dolgok:
- tereptárgyon etheralként átrepülő lovak??? Na ez brutális!!!
- 4 vámpírból akármennyi repül??? brutálisan erős! A lordom elé Gojo nem állította be a lovagokat! Nem ok nélkül! Smile
- az egységek nagyon szinesek, és nagyon használhatók. Piszok jól variálható a sereg

A csata: nagyon élveztem, Gojo majd leírja az eseményeket. Smile

Még pár szót a főhősről, hogy mennyire táp:
345 pont
brutális karakterisztikák (6 move, utána ws7,bs5,s5,t5,i7,w3,a4,10) 2. szintű varázsló
power: +1 szint mágia, terrort okoz
cuccok: 2+páncél, 9-es move, blood gem (visszaoszt sebet cc-ban 2+ra egyszer), dispell scroll (fluff) Smile

Akinek van kedve játszani, az írjon bátran, mert most ismerkedek a sereggel, és kell a tp Smile

Üdv:
dectum

ui: Gojo: csak a generálistól 12"re, egyszerű karaktereknél csak 6", és az néha kevés, de sebaj Smile
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyHétf. Ápr. 07, 2008 12:38 am

akkor az mi volt, hogy a szekér vámpír és lehet mellette marcholni? na csak meg lehet valahogy oldani, hogy a sereg minden része tudjon marcholni... Very Happy de akkor szerencsére nem olyan kemény, mint elsőre látszott. mondjuk ellenem nem volt sok szerepe....

lovagok is csak akkor tudnak marcholni amikor ott a generális? vagy hogyan meg ez?

a rohadék bansheet szídtam már? Very Happy na persze inkább a kockákat kellett volna szídni...mikor dob dectum is 9 et? hát perszehogy akkor amikor a banshee nek dob...egyszerűen felelmetes, hogy milyen könnyen távolítja el a drágább, kisebb egységeket...no armour save persze...nehogymár segítsen valamit a tápos 1+ os páncél...ami lassan attól tápos, hogy az alap sorkatona nem tudja átütni, aztán mindenki evvel jön...faszán néznénk ki ha még azok is átvernének rajta...

ha lesz kép lesz riport. de amíg nincs kéz, nincs csoki...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyHétf. Ápr. 07, 2008 1:12 am

Gojo: a march-ról:

- Generálistól 12", minden egyéb vámpírtól 6"-re lehet march-olni minden VC egységnek. Vámpírnak számít a Varghulf, a Black Coach, a Blood Knights unit, meg értelemszerűen minden vámpír karakter.
- A szokásos módon blokkolható a march movement-jük.
- Így a nagyfogú sereg egyáltalán nem lassú, a karakterei erősek, de drágák, a közelharci egységeik meg brutálisak és egész jó árban vannak.
- A miscast még mindig fenyegeti őket, akárcsak az a kellemetlen dolog, hogy szétesik a banda, ha megpunnyad a generális - bár ők erre dobhatnak ward-ot, ami nem sok babának van náluk.

A lényeg az, hogy egy jól variálható, erős közelharcos sereg lett belőlük, ami külön jó, mert ebből még Dectum sem tud gunline-t csinálni... bom

Azért a repülő lovas vámpír szerintem nem OK, úgyhogy azt nézzétek meg alaposan a szabály -és seregkönyvben!

Dectum: én szívesen játszanék ellenük, bár most egy hétig szünetet tartok WH-ügyileg, mert az előző héten hat csatát játszottam, ami kicsit megviselt.

P.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyHétf. Ápr. 07, 2008 1:52 am

akkor azért annyira nem lőttem túl azon a marchos dolgon...okén nem 90 akárhány lesz, de az asztalt így is le lehet fedni vele... Smile könnyedén. 4 karakternél kizárt, hogy ne legyen valaki a közelben...na persze ki lehet nyírni őket és akkor gyalog vannak... Very Happy
egyszerűen annyit kell csinálni, hogy több lövés kell. ennyi. simán szét lehet őket szedni. sajnos a hochlandi viszont nem mükszik ellenük, mert egyszerűen mindig van aki kitatkar és ha meg csak egyet-egyet tudsz rá lőni, akkor soha nem veszed el a két vagy több sebét. akárhány hochlandi is van. viszont a hochlandi jó szolgálatot tesz a lovagok ellen. messzebbre lő, ami persze most jutott eszembe...így nem is mértem soha rövidtávot, pedig lett volna lehetőség rá... Very Happy ügyes vagy hülyegyerek... Very Happy na majd legközelebb. kéne mégegy outirder egység is. kettő egyszerűen nem tud hibázni. agresszívebben kell nyomni asszem ellenük és akkor nem olyan vészes sereg....

örülök neki, hogy látom a kiutat...pedig eddig nagyon tartottam a vámpíroktól. na nem mintha nem lennének erősek, de azért meg lehet oldani a dolgot. az meg csak jó, hogy kell gondolkodni is ellenük. na most már csak a patkányokkal kell valamit csinálni a gw nek és egész jól elleszek...nameg a két tankot is felülvizsgálhatnák...de az messze van...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Dectum
főtörzsőrmester
főtörzsőrmester
Dectum


Férfi Hozzászólások száma : 94
Registration date : 2008. Feb. 27.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyHétf. Ápr. 07, 2008 8:48 am

hellsteed: undead, fly...ezen mit nézzek meg?
de egyébként alapból is lehet nekik repülést venni, de így pacival olcsóbb! Wink
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyHétf. Ápr. 07, 2008 9:37 am

Dectum: nyilván igazad van, a HellSteed repül. De ebben az esetben ezt előre meg kell mondanod az ellenfélnek, mert nem sima lovon (skeletal steed) ül a babád, kivéve, ha ez varázstárgy, vagy bloodline képesség. Amúgy meg a Black Coach is nagyon jó, csak nem ugyanarra kell használni, mint régen. Egy harcolós seregben felhízlalod a Power Dice-ból, aztán úgy gyak, mint egy Isten... Olvasd el, szerintem nagyon durva, és jól is néz ki.

Gojo: nem csak a lövés működik ellenük, hanem egy magas ld-vel rendelkező generálisnál a TVI taktika is! Most olvastam egy rakás riportot ilyen csatákról, bírják a srácok, oldalról +CR metódussal meg lehet szerezni a nagyon durva vámpírok ellen is a győzelmet. Persze kell lőni is, igazából két olyan dolog van, amit csak lőni érdemes - legalábbis puhítás szintjén:

- Varghulf
- Nekromantás Corpse Cart/Black Coach, főként akkor, ha ez utóbbi már repülni is tud

Érdekelne, hogy mit csinálnak ezek után a TK seregemből, ha az is ilyen hangulatos lesz, nagyon jól jártam.

P.
Vissza az elejére Go down
Dectum
főtörzsőrmester
főtörzsőrmester
Dectum


Férfi Hozzászólások száma : 94
Registration date : 2008. Feb. 27.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyHétf. Ápr. 07, 2008 11:29 am

black coach: Power dice-ból nem lehet felhízlalni! Sad max 3 kocka körönként, hiszen csak a pool számít. 1 hatost dobtam összesen! cc-ben könnyen alulmarad, főleg ha az első kört sem nyeri meg! 200 pontért gyenge (értsd: 200 pontért sokkal jobban ütő egységet is össze lehet rakni, ami megy ennyit)

vámpír egyedül nem erős! ez csak kockajáték ne feledjétek! Egy rossz dobássor és meghal (újra Smile )
Vissza az elejére Go down
Dectum
főtörzsőrmester
főtörzsőrmester
Dectum


Férfi Hozzászólások száma : 94
Registration date : 2008. Feb. 27.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyCsüt. Ápr. 17, 2008 2:26 pm

Meg volt a második csata is (1500 pont)! Smile Ezúttal a(z) (ön)gyilkos skaven technológia ellen! Smile

Pavano: Írsz csatariportot, vagy írjak én?

Azt azért mindenképpen el szeretném mondani, hogy aki vápmírok ellen megy, az nem engedheti meg magának, hogy egy körben minden varázslóját megfingassa! Smile dugás fejetfalbaver affraid

Üdv:
dectum
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyCsüt. Ápr. 17, 2008 2:43 pm

lassan én is eljutok odáig, hogy felteszem a képeket...lassan...de eddig valahogy mindig elmaradt. de megvannak...valahol...
a történelmeg meg a győztesek írják! Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Dectum
főtörzsőrmester
főtörzsőrmester
Dectum


Férfi Hozzászólások száma : 94
Registration date : 2008. Feb. 27.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyCsüt. Ápr. 17, 2008 8:01 pm

1500 vc vs. skaven:

Pavano serege (kb-re):
3 clanrat kocka lándzsával, sztem fc, asszem 25 figu (champion nem volt)
mindegyik kockához volt egy ratling gun
3 slave kocka+zenész 25-ös (csak 20-an voltak egységenként)
9 giant rat hajtóval (hat + egy hajtó)
9 jazzail
2*2 poison wind globadier
6 ninja rat
1 warpstone cannon
1 chieftain
2 warlock engineer (storm daemon)

Csak hogy ne túlozd el a Skaven túlerőt! :o Mondjuk így is rohadt sokan voltunk...
Dőlt betűsek tőlem - P.
Seregem:

24 csonti kard pajzs+fc+war banner
10 ghoul+csempa
3 fell bat
3 spirit host
3 spirit host
4 wraith (bansheeval)
1 vámpír: etheral a wraithekkel
1 vámpír: + magic lvl, avatar(vért, pajzs), skabscrash (terror), talisman of lycan (9-es move)
1 vámpír: +magic lvl, black periapt, summon ghouls (+1el támaszt fel ghoulokat, képes a kezdő szint főlé emelni ghoul egységeket)

Felpakolás:
Amikor a kicsiny seregemmel szemben Pavano 3szor annyit pakolt fel, úgy hogy nem volt értelme az etheralokkal screenelni (mert ugye minden skaven fegyo mágikus lövésnek számít affraid ) egy kicsit megijedtem.
Én kezdtem a felrakást, kevés egységem volt ezért úgy helyeztem el a seregemet, hogy középen legyen egy mag (2 spirit host egység és a csonti kocka, amiben benne voltak a nem etheral vámpírok). Jobb oldalon volt egy kis erdő a deployomban, oda raktam be a wraitheket az etheral vámpírral. A fell batek szerepe annyi volt, hogy levesznek egy lövős egységet, aztán meghalnak. A ghoulokat el akartam kezdeni felhízlalni, hogy mire cuppanás lesz legyenek elegen.

Pavano szintén középre pakolta fel a kockákat, balra messze az ágyút, meg hozzá egy pár kisebb egységet (poison wind, giant rat, ninja ratek). Előttem inkább a slavek voltak, és a jazailek, akik a fell batjeim első számú célpontjaivá váltak.

Objektiva: Volt 4 kis cucc a pályán, amit fel leetett szedni, és egyenként 150 pontot értek a játék végén.

1kör vámpír:
Kezdtem a csatát. Rögtön megindultam a jobb oldalon előre, úgy, hogy a wraithek szét tudják szedni a jobb oldalt. A fell batek elindultak a jazzailek felé. A kockák is előre mentek, figyelem, hogy a generálistól ne legyenek nagyon messze! Smile Összeszedtem 1 jelzőt, majd a mágiafázisban teremtettem egy zombie egységet, ami kitakarta a wraithjeimet a jazzailek elől. Ezenkívül csináltam pár ghoult, majd elraktam egy kockát.

Pavano:
Nem rettent meg a nevetségesen kicsi sereg láttán. Sad A bal oldalt finoman előretolta, majd közölte, hogy ők a hősök, akik meghalnak! Smile A jobb oldalt erős mozgásba indította, és középen is előre indult, hogy a ratlingek lőtávba érjenek. Mágia fázisa bravúros volt:
Először is a botból próbálta meg levarázsolni az egyik spirit host egységet, de ezt semlegesítettem. ezután 3 kockával akart nagy villámot, de 3 1-es dobott, és mindenkit megsebzett maga körül! Smile))) A másik nagy villámra Pavano 15-öt dobott, amit nem tdutam leszedni, de a 2d6-ból dupla egyessel magába vert két villámot, és meghalt egy vari! Smile A lövés fázisban a jazzailek lőttek egy sebet az egyik spirit host egységembe (mert rohadt messzire ellőnek Shocked ), de más érdekes nem történt.

2. kör vámpír:
Roham a teremtett zombikkal, és a fell batekkel: cél a poison wind és a jazzail team. az első roham rontott lett, a poison ezen az oldalon nem állt már össze. a második roham bement, de a jazzailek ledarálták a fell bateket! Smile Embarassed Szerencsére közeledtek a terrort okozó wraithek a bansheeval, aki levisította az egyik kocka negyedét, majd ezek elfutottak. Középen nem csináltam sokat, csak megszereztem mégegy markert. és csináltam sok ghoult.

Pavano:
A kör elején pavano terror tesztet rontott a wraithek ellen, így a másik kocka is futásnak eredt! Smile Pesze én azt hittem, hogy clanratek, de kiderült, hogy csak sima slave-ek voltak Sad
A mágia fázis bravúros volt: a sebesült vari varázslatát leszedtem. Más meg nem volt! Smile Innen nagy volt a mágiafölényem! A lövés viszont fájt. Pavano beledarált a merkeres spirit hostokba a jazzailekkel, majd egy ratling is beledarált ugyanabba aspirit host egységbe, aminek összesen 1 woundja maradt. Ezen kívül összeszedett két markert ő is. A bal oldal az övé lett, míg a jobb oldal az enyém a frontvonal ehhez igazodva rézsut lett! Smile

3. kör vámpír:
Roham a wraithekkel a jazzailbe, de elfutottak, nem lett gyepálás! Sad Ezután nem tudtam a zombikkal marcholni, de teremtettem még hozzájuk, hogy ne legyenek kevesen. Középen kicsit elbátortalanodtam, mert sok volt a három kocka az én kettőmme szemben. Sad Próbáltam úgy manőverezni, hogy ne verjenek oldalba!
A szétdarált spirit hostot elkezdtem hátravonni, hiszen nála volt az egyik marker, és önmagában 300 pontot ért!
A mágia fázisomban az elvesztett veszteségetek gyógyítgattam vissza, és próbáltam szellemeket teremteni sajnos sikertelenül Sad.

Pavano:
A jobb oldalon folytatódott az epic journey Wink (talán jól írtam Smile ) Középen előre tolta a hős rabszolgákat, akiket be akartam rohamozni! Igazából nem volt nagy mozgás középen, mert mindeketten arra vártunk, hogy a másik jöjjön. Próbált a ninjákkal és a giant ratekkel bekeríteni!
Mágiája nem volt vészes, a lövések pedig nem fájtak annyira, mert olcsó egységeket lőtt (csonti, ghoul). Az ágyúval misfire-t dobott, de senki sem halt bele! Smile

4. kör vámpír:

Középen helyezkedés, pöcsölés roham nélkül, míg a jobb oldalon előrenyomultam mind a zombikkal, mind pedig a wraithekkel. Próbáltam bekeríteni Pavanó clanrat kockáját. A sérült spiritek folytatták a visszavonulást. Mágia fázisban teremtettem oldalvédet a ghouloknak a ninjákkal szemben, és próbáltam egységet hízlalni, spiriteket csinálni, kevés sikerrel. Smile
A banshee hiába sikított, nem ijesztette meg a ratlinget a közelében. Ezt később nagyon beoptam. Sad

Pavano:

Roham a zombikba a ninjákkal. Sikeres fear, majd overrun, így a teljesen a hátamba kerültek, de pont a visszavonuló spiritek mögé, akiknek csak meg kellett fordulni. A mágia ismét csodás volt, mert Pavano a megmaradt varit is kifingatta! Smile Így aztán örültem, mint... Smile
A lövés fázisban azonban lehervadt a vigyor az arcomról! Sad a ratling, amit ijesztgettem 11 lövést küldött a wraith egységbe, és a banshee, és a vámpír kivételével levette az egységet, úgy, hogy a fenntmaradtak is kaptak egy-egy sebet! Shocked Szerencsémre az ágyú megint misfire-t dobott, uh nyugi volt! Smile

5. kör vámpír:

Roham a terrort okozó sokat futó hőssel, majd a kockával is. Pavano minden terror tesztet megdobott! Sad Ennyit a gyáva patkányokról. A vámpír leszedte a ratlinget, a slave-ek elszaladtak. Spirit host hátra arc, hogy a ninjákat berohanhassa. Mágiában gyógyítottam. Sajnos az egységmozgatást nem bobtam ki, így nem értem túl sokat.
A banshee megint sikertelen volt, és véget is ért a köröm.

Pavano:
Roham: fear teszt. nincs meg. Ezt persze kétszer is elrontotta, és maradt a helyén, bezzeg a terrorokat sorban megdobta! Sad A ninjákkal, akiknél szintén volt marker, futott tovább, hogy ne tudjak rohamozni. Mágia nem volt, de a lövésnél beszívtam. A kirohant vámpírra rálátott az a ratling, amelyik a wraitheket megritkította, és le is darálta a vámpírt! Sad Ezt már nem tudtam kivédeni. Más érdekesség nem volt.

6. kör vámpír:
Roham nem volt, mert mindenhonnan elfutott az ellen. A generális kilépett az egységéből, és levarázsolta a ninjákat egy 2d6-os varázslattal. A másik vámpír gyógyított magán, hogy Pavano ne kapjon érte pontot. A bansheenak sikerült vérge lekiabálni a ratlinget, így az nem tudta bedarálni a generálist is! Smile Ezzel be is feeződött az én köröm.

Pavano:
Roham, de nem dobta meg a feart, így maradt a helyén. Megpróbálta még az ágyúval leszedni a gyenge spiriteket, de nem jött neki össze, így gyorsan befejeződött a köre.

Összegzésül elmondhatom, hogy Pavano egy-két fontos dobás kivételével kritikán alul szórt. Amit a ratling bevitt, azt nagyrész Nyamm dobta! Taktikában Pavano jobb volt, de nem tudta kihasználni az erőfölényét a nyomasztó mágiám miatt. Ha nem próbálkozom 5 körön keresztül a szellem teremtéssel 12+ra, akkor még inkább meglátszott volna a mágiafölényem, de így minden körben 3 kockát elhasználtam erre! Smile

Pavano: Köszi a játékot tanulságos volt! Ha gonolod egészítsd ki! Smile
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyPént. Ápr. 18, 2008 12:39 am

Csak egy apróság:akkor végülis ki győzött? Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyPént. Ápr. 18, 2008 2:43 am

Laughing Laughing Laughing Laughing
özsge rávilágított a lényegre... Laughing Laughing Laughing

dectum:
úgy könnyű ha a patkányok kiírtják magukat!!! úgy nekem is megy. egyszer csinált ilyet ágoston a faházban, le is futott a serege azonnal!
Laughing asszem akkor én is simán nyertem... Laughing
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Dectum
főtörzsőrmester
főtörzsőrmester
Dectum


Férfi Hozzászólások száma : 94
Registration date : 2008. Feb. 27.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyPént. Ápr. 18, 2008 11:16 am

Hát ja az lemaradt! Smile Embarassed
Végülis a kevésbé büdös, de mégis döglöttebb sereg felé billent a mérleg nyelve. Smile
Asszem 400-500 ponttal szedtem több vp-t, mint Pavano. Egyébként főleg azért vesztett ilyen keveset, mert elnéztem, hol vannak a clanrat kockái, és a slave-eknek futottam neki! Smile Ez van! Smile
Vissza az elejére Go down
Dectum
főtörzsőrmester
főtörzsőrmester
Dectum


Férfi Hozzászólások száma : 94
Registration date : 2008. Feb. 27.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyPént. Ápr. 25, 2008 1:57 pm

Pavano kiállt a 2000 pontos rémálom ellen. El kell, hogy mondjam Pavano sok fontos dologra világított rá a seregemmel kapcsolatban. Sad Nem is az volt a baj, hogy sokat beszélt, hanem, hogy több sarkalatos pontban is igaza volt. Sad Ami csak azért igazi probléma, mert minden amit mondott nekem rossz! Sad

Szóval: 2000 pontból behoztam egy nagyon erős varázslósereget, amivel félelmetesen szarul dobtam ki a varázslatokat, mégis hihetetlen sokat varázsoltam. Smile

TK ellen játszottam, és nyertem(700 ponttal), de most nem akarok sokat leírni csak a főbb tapasztalatokat.

A sereg (kb):
4 vámpír varázsló cuccokkal felhúzva.
4*10 csonti
10 ghoul
5 black knight
3 fell bat
4 wraith
1 corpse cart

15 PD nagyon sok, sokkal több, mint amennyi kell! Smile

A sereg lassú, ha egyetlen egyszer sem dobom ki a mozgatást, márpedig 9 dobásból egyszer sem jött össze! Sad Márpedig ezzel számolnom kell, uh nem éri meg annyi gyalogos kockát hozni.

NIncs annyi csontváz a földön amennyit én a 2 körben birtokoltam! Smile sztem kb még 5-6 dobozzal kéne venni, és összerakni!

Hiába a sok csonti, ha machblokkolják őket! Szép volt Pavano! igenork

Jobban szét kell szórni a vámpírokat, ha nem hozok vámpír egységeket.

Részemről a legnagyobb szégyen: Az első körben hátráltam, mert annyira kevés egységem volt a pályán, hogy megijedtem. Smile Ha abban a körben előre megyek, nem bukom be ennyire! Smile

Pavano: köszi a játékot! Nagyon jó teszt volt.

Maxxxxxxxxxi: készülj egy maxiverésre, mert ellened már ezek a hibák javítva lesznek! Smile))))
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen EmptyPént. Ápr. 25, 2008 6:12 pm

Dectum írta:

Maxxxxxxxxxi: készülj egy maxiverésre, mert ellened már ezek a hibák javítva lesznek! Smile))))

majd talalok uj hibakat Razz siman le leszel alazva, most, hogy mar megvannak a pleasureseekerek (6-8 csocsu slaanesh steed-eken, 6 csocsu csajok, szoval eselyed sincs).
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Ajánlott tartalom





Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen   Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen Empty

Vissza az elejére Go down
 
Vampire counts - a rém-álom-sereg ellen
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Vampire counts
» kocsmaasztal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: