kerekasztal

pécsi warhammer közösség

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  Belépés  

Share

empire vs lizard, empire és empire vs vc

Go down 
SzerzőÜzenet
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo

Male Hozzászólások száma : 1694
Registration date : 2007. Dec. 11.

empire vs lizard, empire és empire vs vc Empty
TémanyitásTárgy: empire vs lizard, empire és empire vs vc   empire vs lizard, empire és empire vs vc EmptySzer. Ápr. 30, 2008 5:30 pm

nos akkor néhány csatabeszámoló, ami eddig elmaradt. inkább csak képekben meg egy kis szöveg.

nagykép

empire vs lizard, empire és empire vs vc DSC00001_160335

ez dectum vc serege ellen mutatja a felállást. a csata sajnos nem volt valami eredményes részemről, mert gyakorlatilag ahol harcérintkezés volt, ott ki is kaptam. Very Happy persze az erősebb egységek nem is láttak harcot. viszont a puskások levertek vagy 16 zombit. ez meglepett, főleg, mert azok a végén már 3 sorban voltak... Very Happy bátor puskásaim vannak. építek is rájuk a közeljövőben azt hiszem. lehet, hogy 30 as blokkokban hozom őket...jobban harcoltak, mint a 30 swordsmen. a greatsword osztagban volt egy hölgy, akit meg kellet védeni. mivel harc közelébe sem került az osztag, ez sikerült. ez is mutatja, hogy mennyi értelme van egy scenarionak. dectum anélkül is simán nyert, hogy a küldetéshez akár csak nekikezdett volna. Very Happy persze a végén mondott egy olyan horror számot az ojjektíva megtartásáért, hogy lehet így már döntetlen közeli lett, de ha nem ilyen nagylelkű, akkor massacre a vége.

empire vs empire, lizard

eddy ki szerette volna próbálni újdönsült gyík seregét, így alakult ki a két sereg. mivel én egy 2000 pontosra készültem, ott helyben kellet átalakítani a sereget kétszer 1500 ra. nem is vittem túlzásba a gondolkodást, inkább próbáltam valami életszerű dolog köré felépíteni a sereget. így lett egy papos sereg, meg egy papos varázslós sereg. gondoltam boszorkányvadászunk...vagy valami ilyesmi...azért a biztonság kedvéért tettem be egy stankot, meg egy rocket batteryt is, mert az ellennél elég sok gyalogblokk volt.

felállás:

nagykép

empire vs lizard, empire és empire vs vc DSC00005_160334

felülről jönnek ők, én vagyok alul.

bal oldalon a gyakokat gond nélkül megoldottam. tulajdonképpen egy karakter kivételével nem is maradtak fenn. ebben hatékonyan közreműködött egy outrider egység, akik, 3szorra ugyan, de csak lelőtték a gyík lovasságot. nem kellett volna hozzá nagy szerencse, hogy akár körökkel hamarabb is leessenek, de eddy kétszer iis megdobta a 6 os mentőt, amikor nem kellett volna. nem beszélve arról, hogy 15 llövésből sikerült 2 találatot okozni...na ehhez jött a 6 os mentő...így sajnos a gyík lovasság eltakarította a bal oldalon felálló rocket batteryt, aki viszont így csak egyszer lőtt. az az egy meg nyilván éppen két osztag közé esett be....3-4 puskást kinyírva...evvel kiesett az egyik lehetőség, hogy az egy helyben álló empire tömböket valahogy kiírtsam. a tank viszont megoldotta a saurusokat. 4d3 impact hit ellen nem sok mindent lehet csinálni. igaz nem is voltak egetrengetően sokan. a másik oldalon viszont beütött a crach. kezdődött avval, hogy nem igazán tudtam feltenni a lovasságomat normális helyre, mert az asztal kicsi volt 3000 empire pontnak. olyat, ami az életben ilyenkor történne, nevezetesen, hogy az empire sereg arcvonala túlnyúlik az ellenségén és ezt taktikailag ki is használja, ugye ebben a játékban nem lehet... Sad kár. persze pavanonak mondtam, hogy lassan jó lenne egy nagyobb lakás, ahol nagyobb asztal is elfér...de ez még gondolom időbe került... Very Happy szóval a lovasság nem jó helyen állt. ezért az egyik legerősebb közelharci egységem nem is látott harcot. egy jobb oldali kerüléssel sikerült egy gyalogblokkot az empire gyalogság közelébe juttatnom, de ekkor elrontottam egy ld tesztet (nem volt meglepő, mert az összeset elrontottam), így a pisztolyosok maradéka, akiket nyilván egy irresistible force varázslat megritkított, átfutottak a gyalogblokkon, akiknek szintén elrontottam az ld tesztet, akik mögött meg ott állt 5-6 gyík...így le is takarítottam a jobb oldalam.
középen addig varázsoltak és lőttek rám, amíg szépen eltűnt az összes egységem. 2d6 s4 nyilván 7 embert vesz le. 5 lövésből 4 talál, szor 3, kétszer is hit a mozsárnak...nem mondhatni, hogy rosszul dobott volna a kolléga. Very Happy én ilyen gyorsan elfogyni 70 babát még nem láttam. ehhez jött még, hogy két swarm base levette az összes flagellánst. nem kis teljesítmény. ezen a képen kb a csata felénél jártunk, saurus roham előtt a stank:

nagykép

empire vs lizard, empire és empire vs vc DSC00006_160334

a meccset mégis döntetlenre hoztuk ki. megmaradt a stank ugye, meg az összes karakterem. egységem az mondjuk már nem volt egy szem sem, de ez sem számított. a gyíkok megsemmisültek, az empire sereg meg alig vesztett figurát. mire odaértem volna leesett a seregem, ők meg nem jöttek. talán ha a stankot középre teszem akkor levehettem volna őket. bár ahogy az empire generális dobott, valszeg lelövi a tankot puskásokkal...
legközelebb viszek mozsarat én is...
vicces volt amikor az első körben az ellen becélozta az egy ágyújával az én egy ágyúmat és hát el is találta de nem vette le. viszont nagyn pontosan célzott így nekem már nem kellett sokat gondolkodni, hogy mennyire is saccoljak... Very Happy:D:D:D le is vettem az ágyúját. aztán ennyi volt az össz amit az ágyúk csináltak. utána nyilván két missfire egyszerre, az egyik fel is robban, a másik két körig nem lő...aztán még a végén keresztben átlőhettem volna egy lovasegységet, hát jusztis két 1 est dobok...így meg csak 1 esett le...beszarás. Very Happy

Naval Thunder: Német Haditengerészet
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://birodalmikronika.wordpress.com/

empire vs lizard, empire és empire vs vc
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal