kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 szabálykérdések

Go down 
+10
Patrik
Laci
Eddy
Yoda007
YKoS
exael
Pavano
gorugrany
MAXXxxx
gojo
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
SzerzőÜzenet
Pteropta
tizedes
tizedes



Hozzászólások száma : 21
Age : 31
Location : pécs
Registration date : 2008. Nov. 23.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyVas. Aug. 02, 2009 7:55 pm

Köszi! Ez annyira nem pozitív Smile
Üdv!
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyVas. Aug. 02, 2009 7:53 pm

vagyis nem az a lényeg, hogy hanyadik sorban áll, hanem az, hogy a normál lövés szabályok szerint lőhet e.

teszemazt, a dombon álló, két soros egységnél a 2. sor is lő, mert az egyébként is lőne, mivel dombon áll.

ugyanez az egység, ha nem dombon áll, nem lőhet a 2. sorával, mert az egyébként sem lőhetne.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyVas. Aug. 02, 2009 7:35 pm

Nem, az lő, aki egyébként is lőhetne.
Vissza az elejére Go down
Pteropta
tizedes
tizedes



Hozzászólások száma : 21
Age : 31
Location : pécs
Registration date : 2008. Nov. 23.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyVas. Aug. 02, 2009 7:21 pm

Hello!
Ha egy egységet megrohamoznak és az stand and shhotol, akkor az egység összes tagja leadja a lövést, és nem csak az első sor, igaz?
Üdv!
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyVas. Aug. 02, 2009 6:50 pm

Csak egyszer lehetséges. És akkor is csak akkor, ha már létező, de abban a körben még ki nem dolgozott közelharcról van szó. Ez után viszont akkor sem üldözhet, ha netán spec szabály kötelezné rá.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyVas. Aug. 02, 2009 6:31 pm

Idézet :
Volt, hogy páros versenyen 5 cocás flankből letolt egy 20 fős ghoul osztagot, overrunból belerobbant egy vámpíros graveguard osztagba, vámpír nem volt közelharcban, és azt is letolta, overrun, bele egy marshallt tartalmazó grave guard osztagba.

ilyen van? marmint:
- 2x egymas utan kozelharc. Azt tudom, hogy +1-et meg ossze lehet hozni, de +N-et is ?
- grave guard-ot megfuttatni. nem immune to psychology es igy max elfogy futas helyett, mint minden mas rendes elohulla/demon?
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptySzomb. Aug. 01, 2009 2:25 pm

Mindkettőre igen. A puska például S4 AP, ezért -2 a páncélmentőre. Más típusú mentődobásokra (ward, regeneráció) viszont nem hat semmi ilyesmi.

P.
Vissza az elejére Go down
Adamowich
törzsőrmester
törzsőrmester
Adamowich


Férfi Hozzászólások száma : 66
Age : 33
Location : -
Registration date : 2009. Apr. 03.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptySzomb. Aug. 01, 2009 2:09 pm

A 4es erő 1el rontja a páncélmentőt. verork

Lövésnél is?
És ha fegyver alapból AP ráadásul nagyobb erővel ütnek, akkor az összeadódva rontja a mentőt? scratch
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptySzer. Júl. 29, 2009 4:33 pm

cc-ben mikor vesszük le a veszteséget? ütök én, az ellen leveszi, ami le kell, és üt ő? vagy ütök én, számoljuk az övét, és annyival kevesebben üt vissza.

lássunk egy konkrét prédát:
van egy egység akármi szélén egy karakterrel. a vele szemben lévő egységből (ua talpat feltételezve) így ugye csak 2en férnek oda. namost adott az egyszerűség kedvéért 4 hulla a gaz ellentől, így ha rögtön levesszük, akkor senki nem üti a gyáva karit, ha viszont aszongyuk, hogy ütnek 4el kevesebben, akkor megint más, vagy?

megbeszéltük cseten! gojo
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptySzer. Júl. 29, 2009 4:02 pm

arra, hogy mi történik a kezelőkkel azért sem válaszolok. így te is kénytelen leszel elolvasni a seregkönyvedet legalább egyszer. annyit elárulok, hogy ott van benne, és láss csodát a stegadon résznél.

a karakternél meg megint gw...a monstrous mount nál én nem találtam semmit arra nézve, hogy hova kellene tenni a karatkert ha kimúlik a hátas. mondjuk lehet én vagyok vak...viszont van ilyen szekér esetén. gondolom a metódusnak ugyanannak kellene lennie, ha leírták volna. szekérnél pedig az van, hogy ha nem volt cc akkor 2" es körzetében kell letenni a legyakott szekérnek, illetve ha cc ben volt akkor úgy kell letenni, hogy minden ellenséges egységgel kontakban maradjon akivel a szekér, jelen esetben a hátas, kontaktban volt. nyilván ez nem mindig lesz lehetséges, mert a hátas jóval nagyobb talpon áll. ilyenkor a gw jó kurva anyját. Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptySzer. Júl. 29, 2009 3:59 pm

szerintem kezelok is leesnek, mint szekernel is, amikor kari alol kiutik.

szoval ottmarad a pap tok egyedul, gatyaban.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptySzer. Júl. 29, 2009 2:52 pm

na, még 1 kérdés, ez talán könnyebb:
adott az engine of gods rajta a sámán, meg a kezelők, akiket szemből és oldalról is berohantak. egy sajnálatos baleset folyományaként az engine kihal alóluk a cc 1. ütése után. ilyenkor egyből levesszük - gondolom - a sztegát, és a rajta ülőket szépen felsorakoztatjuk is levesszük, hisza sztega agyonnyomja őket jól, nade a maradék merre? előre, vagy oldalra? és ilyenkor a pappal ők 1 egység, vagy se? meg úgyamúgy mikor vesszük le a veszteségeket CCben?
Spoiler:


A hozzászólást YKoS összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Júl. 29, 2009 4:21 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 10:44 pm

lehet hogy inkább többszörösen összetett mondatokat kellene használnom - talán akkor átmegy ami mondani akarok...
nos a los annyiból érdekes, hogy a slann haver egész játék alatt előrefelé nézett, és egy idő után (a sok üldözés meg minden) az ellen sereg inkább mellette volt már semmint előtte. mivel ugye 90°-ban lát így nem is akartam oldalra burning-elni, mert meg voltam győződve róla, hogy nem lehet, pedig de. bár hogy ezt miért magyarázom neked, akinek még serege sincs, azt én sem értem. Razz Wink scratch
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 10:02 pm

http://www.warseer.com/forums/showthread.php?p=3800486

te meg nyugodtan használd a google-t.. mintha tudnál angolul, meg minden. alapvetően a casket of soulról vitáznak, de a végén írnak a Burning Headről is.

ugyanitt leírják, hogy mindenkinek van LOS-a közelharcban is(fantasyban), csak általában az ellenfél kocka lefedi.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 9:20 pm

Yoda, na te inkább a Patrikkal beszéld meg a szabályokat Razz

goj:
a slann vagy az első sorban van, mert nincs TG egység a csapatban, vagy a TG-ok 2. sorában csücsül, amíg vannak annyian, ha meg nem, akkor már úgyis mindegy.
viszont most látom, hogy bármerre el lehet lőni, nem csak losba.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 9:15 pm

Hát ezt mondom én is, akarattal nem szabad, véletlenül meg nem lehet. nyalifali fogdmeg
Az bounce ágyúgolyós hasonlítás a sebzés kiosztására vonatkozik nyilván, nem arra, hogy véletlenül cc-be is berongyolhat.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 8:22 pm

a slann egy cc ben csücsül. ha elmondja a burning et, akkor az olyan egységet is sebezne ami cc ben van. cc ben lévő egységet viszont nem lehet sebezni. így a burning et sem tudja a slann elmondani, mert a saját közelharca megakadályozza ebben. a burning ugyanis mindenkit sebez aki alatta van, így a slannal egy cc ben lévő modelleket is.

abban az esetben viszont ha a slann mondjuk az egység oldalán áll, vagy hátul az utolsó sorban, akkor azokba az irányokba szerintem elmondhatja.

tulajdonképpen az van, hogy olyan irányba nem mondhatja el, amely irányban a saját közelharcában részt vevő saját vagy ellenséges modellet sebezne.

ugyanígy szerintem egy bármilyen varázsló is elmondhatja, ha a közelharcban álló egység legszélén áll. persze csak az elöbb meghatározott irányokba, tekintettel arra, hogy legalábbis szerintem. burning hez nem kell Los, helyette bármely választott irányba ellőhető, és nem minősül magic missile nak.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 7:09 pm

úgy hallottam, hogy ha pateszokkal játszol, akkor bele tudsz lőni CC-be. legalábbis nekem ezt mondták Smile
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 6:55 pm

végülis, ha a kérdésem helyett inkább ezt nézzük, hogy be lehet-e lőni CC-be a burning-t akkor így esetleg egyszerűbb a dolog.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 4:28 pm

hát persze, hogy nem válaszol, mert sziesztázik! kérdem én, alvás közben ilyennel foglalkozzak? hát nem! inkább azzal supermodellel voltam elfoglalva...áh mindegy. szóval nézem.

szóval én a következőre gondolok:

units are not normally allowed to shoot against enemy units that are engaged in close combat, the risk of hitting their own comrades is far too high.

burning head nél pedig pont az lenne, hogy enemy units engaged in close combat against shootolnál, ami viszont tilos.
véletlenül belemehet lövés cc-be, de burning head nem véletlen, mert te határozod meg az irányt.

szóval én így gondolom. asszem ez megegyezik gorugrany véleményével.

másrészt valóban nincs már randomizálás:

use the normal rules given on page 28. to determine which models are hit, even if they are on the same side of the fighting.

vagyis a template oda esik ahova esik. ha csak ellenségre akkor szerencséd van. meg kell nézni ki van alatta és az sebződik, a normál szabályok alapján.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 3:58 pm

zupermodellel, mi? Wink szabálykérdések - Page 3 670452
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 3:35 pm

Mer' hülye vagyok végig úgy élt bennem a dolog, hogy a 18"-es hatótáv az úgy jöhet ki, hogy 3D6 burning lol!

Mindegy vegyük úgy, hogy nem mondtam semmit lol!
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 3:30 pm

lehet h megkérdem én ezt az rpg-n is, ha már gojo nem hajlandó nyilatkozni. Very Happy egyébként véletlenül hogy találna el CC-t? te mondom meg, h merre lövöd el, ha CC-be érne (és tényleg nem szabad) akkor arra nem lőheted el.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 3:21 pm

Keresgéltem kicsit a cc+random hatású és/vagy sablonos cuccok találkozásáról.
Eddig nekem az volt meg, hogy ha ezek a hatások találkoznak (klasszikus kőhajító sablon), akkor a találatok megállapítása után randomizálni kell a harcoló felek között vagy fele-fele és az esetleges páratlan részt randomizálni, erre pontosan most nem emlékszem.
Namostan viszont semmi ilyesmit nem találtam a könyvben. Nem kizárt, hogy csak béna vagyok, de ha tényleg nincs semmilyen randomizálós dolog, akkor a sablon a tényleges felállás szerint fog hatni a felekre. Azaz lehet, hogy a saját egységemben nem tesz kárt, míg az ellenét letarolja, illetve fordítva.

Mindezek mellett, viszont revideálom az Ykos kérdésére adott válaszom második felét. Azaz, ha véletlenül talál el egy cc-t a Burning head, akkor az adott modellek beszopták a sebzést és passz.
Ugyanakkor az első felét fenntartom, mert ott a találat nem random lenne.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 3:06 pm

Ha a Slann nincsen base-to-base-ben ellenséges modellel. Az egysége attól még közelharcolhat.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





szabálykérdések - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
szabálykérdések
Vissza az elejére 
3 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh akadémia-
Ugrás: