kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 szabálykérdések

Go down 
+10
Patrik
Laci
Eddy
Yoda007
YKoS
exael
Pavano
gorugrany
MAXXxxx
gojo
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
SzerzőÜzenet
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 2:40 pm

Tehát akkor más célpontralőhet magic missilet, ha ők nincsenek közelharcban.
Igy már világos
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 2:26 pm

nagyjából helyes, kivéve h large target lenne, mert nem az, csak úgy varázsol, mintha az lenne Wink
egyedül azért vagyok tanácstalan ebben a kérdésben, mert az ágyúgojo ( Smile ) pattanását hozza példának a működés szempontjából, az meg ugye nem kerüli ki a h2h-et.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 1:57 pm

Tehát az az adott irány, ami tartalmazza a közelharcot nem lehet legális célpontja a varázslatnak. Véleményem szerint a BH-nál ennek odáig kéne mennie, hogy netán nem cc-be sütöd el, de a kidobott távolság miatt elkap egyet, akkor a varázslat ugyanúgy nem jön létre. Pontosabban nem varázsolhatod el.

Patrik, a leírás nem az mondja, hogy cc-be (bele) varázsolhat, hanem azt, hogy varázsolhat még akkor is, ha az ő egysége le van kötve közelharcban. Mivel large target elvarázsol a közelharcolók feje fölött, azaz így is meg van neki a LOS.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 1:49 pm

El tudja mondani a varázslatot, ha TG osztagban áll. Az új kódexbe bele van írva hogy varázsolhat, akár magic missile-t is bele a közelharcba, amíg ő nincs base contactba ellenséges modellel
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 1:31 pm

az igaz, h nem lehet belevarázsolni a közelharcba, azt ami nincs odaírva, de ez nem közelharcba megy, hanem egy adott irányba, és aki alatta van azt sebzi.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 1:26 pm

Burning head:
Szerintem nem, mert közelharcba (bele) nem lehet varázsolni, hacsak a varázslat leírásában ezen lehetőség feltüntetve nem leledzik. A burning headnél meg nem leledzik.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyHétf. Júl. 27, 2009 11:42 am

nem kell úgy mozgatni őket, de szárnyat szárnynak vetve haladnak egymás mellett, nem úgy mint a régiek, hogy bóklászunk mindenfelé. Wink

lett még 1 kérdésem:
van egy TG egység, meg egy másik az alsóbbrendű fajok valamelyikéből. ők közelharcolnak, a TG egységben álló slann nem. varázsolhat-e burning headet a slann? ha igen - mert hát sztem igen - akkor kik kapnak sebet? sztem sablonos ugye ez a varázslat, akiken áthúzom azok kapnak. a beast és orki kollega szerint vagy felezzük a sebeket, vagy kapja meg mindenki, vagy ne is varázsoljon ilyet. geek
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyVas. Júl. 26, 2009 8:38 pm

ja értem! akkor amit pavano írt. nem kell őket úgy mozgatni, mint egy gyalog kockát.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyVas. Júl. 26, 2009 8:05 pm

Teradon Riders: flying cavalry-nak számít az új szerint. Pontosan úgy mozognak, mint a pegák, csak még köveket is dobálnak. 40x40-es kis szörnytalpra kell tenni őket.

P.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyVas. Júl. 26, 2009 8:03 pm

múvment tréjt akartan írni.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyVas. Júl. 26, 2009 7:55 pm

1.
32. oldal, which models fight?

if a model is touching more than one enemy it can choose wich one to attack when it is its turn to strike.

szerintem ebben nincs olyan kikötés, hogy csak egy egységen belül teheti ezt meg.

2.
ezt nem nagyon értem. szerintem kéne tudni a pontos szabályszöveget.

3.
hogyhogy talpra kell rakni? eddig min álltak? a skirmishereket is talpra kell rakni!
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyVas. Júl. 26, 2009 7:10 pm

Na játszottunk és fel is merült 1-2 kérdés, amiből én csak egyet jegyeztem meg, de hátha a többiek majd kiegészítik:
szóval adott egy karakter, akinek van 4 db támadása. vele b2b-ben van 2 egység. mondhatja-e a kari azt hogy akkor X-et üt az egyikre 4-Xet pedig a másik egységre?

Meg is van a másik kérdés:
van ez a jóarcú morgó, vagy kicsoda a beasteknél, aki fearessé teszi az erdőt. adott egy csapat nem annyira bátor kaméleon, és egy csapat bátrabb farkaslovas. farkas lovasék az erdőn át megtámadják a kaméleonokat, odaérnek, a félénk gyíkok pedig felsorakoznak szépen az erdőben. kell-e nekik fear tesztet tenniük, vagy sem?

És a 3.:
most akkor ezek a terrák hogy is mozognak? én régi beidegződés szerint skirmisherként mozgattam őket, volt is gond a számukra végzetesnek bizonyuló első és utolsó közelharcuk során... így egy kicsit tisztább fejjel már látom, hogy ezeket bizony talpra kell rakni, aztán úgy tologatni, ugye?

A másik hogy SaSnál a megtett út számít, nem a légvonalban mért távolság, érdemes megnézni a szabálykönyvet a kedves ellenfeleimnek és a még kedvesebb kibicnek is. king
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyPént. Júl. 17, 2009 8:27 pm

gorugrany írta:
Habár az Ambush, mint tudjuk... Very Happy

Laughing Laughing Laughing Ja igen,már majdnem megfeledkeztem róla....
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyPént. Júl. 17, 2009 6:48 pm

Habár az Ambush, mint tudjuk... Very Happy
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyPént. Júl. 17, 2009 6:26 pm

Aha,ezen már én is gondolkodtam,de mivel nem voltam biztos benne ezért inkább nem használtam...mindenesetre köszi,ez azért nem mindegy.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyPént. Júl. 17, 2009 6:03 pm

Özsge, amikor Morghur előnyeiről és hátrányairól beszélgettünk, mondtad, hogy vele nincs Ambush a seregben, mivel ő nem generális. De a leírása végén írják, hogy úgy számít, mintha neki is lenne brayhorn-ja. Azaz ő serege is képes az Ambushra, sőt, abban a körben, amikor megszólaltatja automatikusan összeállnak a menekülő bestia egységek.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptySzer. Júl. 15, 2009 1:00 am

Ja én a pegás hősre gondoltam, ugye Gojo csak azzal játszik. Hirtelen nem is ugrott be a breton sereg scratch
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptySzer. Júl. 15, 2009 12:57 am

akkor én most úgy válaszolom meg a kérdést, hogy megoldom a problémát de nem mondom meg, hogy cavalry e a pega vagy nem. Very Happy

breton seregkönyv 55.o flying cavalry szabály

...and are affected by spells etc. that affect cavalry.

vagyis a kérdésre a válasz, hogy igen, a varázslat biztosan hat rá. a többi kérdéssel meg majd akkor foglalkozunk ha felmerül! addig inkább ne bolygassuk... Laughing
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyKedd Júl. 14, 2009 11:26 pm

na, akkor megvárom még a gojot is... Suspect
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyKedd Júl. 14, 2009 11:16 pm

Patrik ezt nem jól tudja, a pegás testvérek is flying cavalry-nak számítanak - mert esetükben nem a pegáknak, hanem az egész modellnek van több sebpontja. Olyanok, mint a mostani gyíkságnál a Terradon lovasok.

Az nem számít cavalry-nak, ahol a hátasnak van külön 1-nél több sebpontja - például pegazuson ülő hősök esetében. Ahol a hátast nem lehet kiszedni a baba alól, az lovasságnak számít.

P.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyKedd Júl. 14, 2009 10:54 pm

oh! már értem, nem tudtam ezt a págásdit. köszi a választ...
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyKedd Júl. 14, 2009 10:49 pm

a flying cavalry is cavalry, de a pega nem az mivel több woundja van. Az új szabálykönyv szerint csak az cavalry aminek egy woundja van. A warrior codexben külön ki is emelik pl. hogy a juggernaut, és a daemonic mount is az, a daemonban pedig ott van hogy a screamer is.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyKedd Júl. 14, 2009 10:05 pm

a flying cavalry is cavalry? beast 4es (kinos the beast cowers) varázslat hat-e pegákra pl?
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyKedd Ápr. 28, 2009 10:13 pm

Azt az apróbetűs részt én se láttam Very Happy

Na az itt szereplő rhinoxos szabályok nem teljesen ugyanazok, mint a wd-s cuccok. És ott nincs ez a kísérleti dolog, ha kell valakinek el tudom küldeni.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 EmptyKedd Ápr. 28, 2009 5:37 pm

ezt tényleg nem láttam, Embarassed de ezek szerint akkor ki lehet próbálni baráti meccseken, az ellenfél beleegyezésével,csak versenyen nem lehet használni
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





szabálykérdések - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
szabálykérdések
Vissza az elejére 
4 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh akadémia-
Ugrás: