kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 uj kuldetes: belepo pont foglalas

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

uj kuldetes: belepo pont foglalas Empty
TémanyitásTárgy: Re: uj kuldetes: belepo pont foglalas   uj kuldetes: belepo pont foglalas EmptyHétf. Jún. 16, 2008 4:00 pm

Idézet :
De ha szerinted érdemes a figuránként számolás, akkor azt is ki lehet próbálni.

nem, az lenne a halal, csak a tisztazas miatt emlitettem.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

uj kuldetes: belepo pont foglalas Empty
TémanyitásTárgy: Re: uj kuldetes: belepo pont foglalas   uj kuldetes: belepo pont foglalas EmptyHétf. Jún. 16, 2008 3:14 pm

Exael!

Igazad van, ezt kifelejtettem:
Ha elvesztesz egz objektívát, és ezért több egységed van fönn, mint lehetne, akkor addig nem hozhatsz újat be, amíg "be nem fér". Vagyis amíg annyira le nem megy az asztalon lévő pontok száma, hogy már az új limitbe is beleférne az amit fel akarsz rakni.

MAXXxxx!
Én úgy gondoltam, hogy egyseg/felegyseg legyen a pontozas, mert különben megőrülünk szerintem.
Annyi kiegészítéssel, hogy menekülő egység még beleszámít a pontba, amíg le nem ér az asztalról, de egyébként egység legalább fele egységerőn 100% pont, fele alatt 50% pont, ahogy írtad.
De ha szerinted érdemes a figuránként számolás, akkor azt is ki lehet próbálni.

T:Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

uj kuldetes: belepo pont foglalas Empty
TémanyitásTárgy: Re: uj kuldetes: belepo pont foglalas   uj kuldetes: belepo pont foglalas EmptyHétf. Jún. 16, 2008 2:19 pm

alapvetoen jo, 1x megprobalnam.

Exael: szerintem amig tullepi a ponthatart nem johet be.
kulonben ez nem surun fordul elo, hiszen addigra erosen fogysz is.
szoval mire befoglalsz 2 pontot, hogy lehessen 1500pt az asztalon, addigra a kezdo 1000-bol is leszednek vagy 400-at.

egyedul az kerdes, hogy a pont rendes pontszamolas alapjan (egyseg-felegyseg) van, vagy figurankent (-1CSM 15pt)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

uj kuldetes: belepo pont foglalas Empty
TémanyitásTárgy: Re: uj kuldetes: belepo pont foglalas   uj kuldetes: belepo pont foglalas EmptyHétf. Jún. 16, 2008 1:32 pm

Nem rossz ez szerintem,de azt nem értem,hogy lehet megoldani,hogy egyszerre mindig csak 1000+objektivánként 250 pont legyen a pályán.Mert ha jól értem akkor ha ez lecsökken akkor jöhet a tartalék,de mi van ha az új egységgel már túllépné a sereg ezt a ponthatárt?akkor addig nem jöhet be?
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

uj kuldetes: belepo pont foglalas Empty
TémanyitásTárgy: Re: uj kuldetes: belepo pont foglalas   uj kuldetes: belepo pont foglalas EmptyCsüt. Jún. 12, 2008 1:45 pm

Fluff-kent, hattertortenetnek el lehet kepzelni valami szep terkapus dolgot, amit vagy egyik vagy masik csapat tud hasznalni, vagy csak siman egy urben keringo roncsot, ami valamiert fontos, es mindket oldal vagott egy nagy lyukat a burkolatra (kapu), de vannak bejaratok, ahol a tarsakat konnyebben is be lehet engedni.

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

uj kuldetes: belepo pont foglalas Empty
TémanyitásTárgy: uj kuldetes: belepo pont foglalas   uj kuldetes: belepo pont foglalas EmptyCsüt. Jún. 12, 2008 1:41 pm

Kedves kolegak!

Ha az ember megfelelo mennyisegu lovolgozos jatekot jatszik, akkor felmerul benne a gondolat, hogy az egyikbol a neki tetszo dolgokat at lehetne emelni a masikba. Erre lenne most egy kiserlet. (Aki ismeri a battle field-et annak nem lesz nagy ujdonsag.)

Tegyuk fel, hogy a seregek 2500 pontosak.

Az otlet alapja az lenne, hogy a palya ket ellentete oldalan lenne 1-1 belepesi pont a seregeknek. Egy "kapu", ami eleg szeles. (mondjuk 12")
Ezen kivul a palyan vannak meg objektivak, amiket el lehet fognalni.

Az objektivahoz annak 3"-es kozelben kell egy pontszerzo egysegnek befelyezni a koret, ha a kovetkezo kor elejen nincs ellenseges egyseg szinten 3"-re es a csapat meg mindig pontszerzo, akkor ovek az objektiva, amig az ellenfel hasonloan el nem foglalja.

A kaput is el lehet foglalni, mint egy objektivat.

A jatekosok a jatek elejen 1000p-ot tehetnek fel. A tobbi tartalekban kezd.

A jatek folyaman egy jatekosnak osszesen 1000 pontja lehet a palyan + megszerzett objektivankent 250.
Azok az alakulatok, amik fele ala csokkentek, mar csak fele pontot ernek, amik megsemmisultek, azok 0-at.
Az igy elveszitett egysegeket ugy lehet potolni, hogy a kovetkezo mozgas fazisban a sajat kapu vagy egy megszerzett objektivanal lehet a palyara beleptetni (mintha a kapu vonalan ill. az objektivan allt volna) a meg tartalekban levo egysegeket.

Addig tart a jatek, amig valamelyik jatekos mar nem tud tobb egyseget feltenni, es mar nincs a palyan foglalo egysege.

A jatek soran nincs beszivargas es deep strike.

Termeszetesen a pontok a seregek nagysagaval aranyosan valtoztathatok.

Velemenyek?
Jatszatonak tunik?
Nem csak marinokkal?

Bm
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





uj kuldetes: belepo pont foglalas Empty
TémanyitásTárgy: Re: uj kuldetes: belepo pont foglalas   uj kuldetes: belepo pont foglalas Empty

Vissza az elejére Go down
 
uj kuldetes: belepo pont foglalas
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» TK vs Empire 1500 pont
» Chaos Warriors vs O&G 2000 pont

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: