kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptyPént. Júl. 04, 2008 10:29 am

hát, akkor ez lenne a leírás az első Nida elleni csatáról:

Első csatámat Kerekegyházán a híres-neves Nida nagyszörnyes sereg ellen játszottam.
Nem volt kampánycsata, de örültem a lehetőségnek, ráadásul még sosem játszottam nidák ellen.
1850 pontból játszottunk.

Talán mondanom sem kell, hogy úgy álltam ki, hogy "ez az egyik táp-szagú sereg" meg még sosem volt ilyen szemben, majd igyekszünk!
Más szóval: nem nyerni mentem.

Mint kiderült a seregösszeállításom isz szenvedett komoly hiányosságokat, de ezen kívül ráadásul hibáztam is egy nagyot.
Szemben összesen 4 lövős carnifex (gunfex) volt, az egyik kicsit gyengébben felszerelve, ezen kívül egy lövős hive tirant és egy szárnyas közelharcos tirant.
Segítségnek melléjük szegődött 5-6 csapat, összesen kb 40 génorzó.

Én úgy készültem, hogy 2 osztag havoc (4 heavy bolter), 1 osztag obli, 4 troop (2 flamer), 2 csapat raptor (2 flamer), és 2 lashes daemon prince.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Hpim2449

Amint a képen is látszik, egyik legnagyobb hiba az volt, hogy az egyik havoc csapatot egy nagy szikla mövé tettem, és nem tudtam velük a génorzókra lőni.
Lőttem velük veszettül a nagyszörnyeket végig, de ugye a 6+ra sebzünk, aztán 2+os mentő ellen szinte semmit nem értünk el.
A másik csapat havoc is csak fexet tudott lőni, hasonlóan eredménytelenül, de az oblik adtak nekik rendesen.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Hpim2450

A génorzók egy oldalon törtek előre, én arra gondoltam, hogy mard a 2 rhino feltartja őket, de elfelejtettem a randing-et, és inkább takarták őket a lövéseim elől, mint hogy lassítsanak rajtuk bármit is.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Hpim2453

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Hpim2454

A szárnyas tirent átröpült hozzánk, de nem tudott rögtön rohamozni. Ki akartam húzni egy lash-et a szikla mögül, és "ha mindenki rálő, csak leesik" elven kinyírni, erre persze, hogy az első psy dobásom a csatában (és talán az egyetlen fontos) az sikertelen lett. (Nem, alapból 11-et dobtam, nem kellett hozzá a nidák 3 kockával dobsz és két nagyobb számít képessége...)
Így nem csak, hogy a tirant békésen lapult a kő mögött továbbra is, de ráadásul a seregem kb háromnegyede nem is tudott lőni. Aztán meg nem volt kire vagy kivel, mert vagy a lehetséges célpont harcolt, vagy akivel lőni akartam.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Hpim2451

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Hpim2452

Az egyetlen dicsőséges tett az volt, hogy miután a házban lapuló prince átrepült a mezőn és 1 woundja maradt, megölte a még sértetlen de gyengébben felszerelt gunfexet, aztán 2 másikat, akiket közben az oblik lelőttek 1 sebre. Szóval nagy hős volt, aztán persze kint maradt a téren és lelőtték, de bőven behozta az árát.

A végén persze sok nida maradt fenn, akik a rhinókból kiesett holttestekből lakomáztak:

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Hpim2455

A csatának volt sok tanulsága.
1: nem csak flamer kell, inkább felébe plazma a nagyok ellen.
2: ne taktikázz, ha lőtávban van, lőjed, mert úgyis utolér
3: havoc-oknak nem fedezék kell, hanem célpont
4: nem kell bolterrel (legyen az heavy vagy sima) a fexeket lőni, 6+ra sebzel, és 2+ra lementi, bolter a génorzók ellen, a fexek, tirantok ellen, plasma, laser vagy melta,
5: bár mennyire is vicces, egy thousand son egység valószínűleg jobban fogja a harcolós tirant-et, mint bármi más, páncélmentő úgysincs, de 4+os invi van, és ha a varázsló egyszer megsebzi, akkor még mindig kinyírhatod a force weapon-nel (és ez a varázsló nem karakter, hogy ki lehessen ütni az osztagból)

Elsőre ennyi, remélem lesz majd egyszer visszavágó:
Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptyPént. Júl. 04, 2008 12:37 pm

a majdnem hiros nidasereg Smile ott 6 carnifex + 2 tyrant van.

arra a meccre idonkent raneztem, es legnagyobb bajod tenyleg az volt, hogy nem tudtal kivel loni a sok kis genorzot. Rending... hat igen elso csata utan megtanulja, hogy a nagy szornyek azert vannak, hogy lovoldozgessenek es parazas miatt ne az orzokra lojj.

Igazabol ha jol szethuzod a tomeget, akkor eleg a genorzoktol es a tyrantoktol megszabadulni, a 4 sablonos carni annyira nem zavar sok vizet (nem AP3 egyik sem).

Princenek gratula. Bar eselyesnek tartom carnik ellen, de rogton 3-at... Smile

1. neked veteranosztag kellett volna 5 meltaval(combi-meltaval?) (tankseregek ellen is jo dolog).
2. igy van, viszont, ha 12"-en belul van, akkor inkabb rohamozz, igy valamivel kevesebbet ut, mintha o rohanna be
5. grrrr, erre nekem HQ kell. Raadasul 5-ik kiadasban ezt szivod majd, mivel ott nem rogton meghal, hanem FWeapon instant-kill-t okoz --> erre viszont nidak immunisak (cserebe a te prince-ed is, szoval nem probalkozik ellened a konyvtarasom)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptyPént. Júl. 04, 2008 1:56 pm

MAXXxxx írta:
5. grrrr, erre nekem HQ kell. Raadasul 5-ik kiadasban ezt szivod majd, mivel ott nem rogton meghal, hanem FWeapon instant-kill-t okoz --> erre viszont nidak immunisak (cserebe a te prince-ed is, szoval nem probalkozik ellened a konyvtarasom)

Tudod, szerintem teljesen korrekt volt, hogy a force-waepon nem instant kill-t okozott, hanem "slayed inmediately". Ennyi már a princenek is befért gyengének. És most, hogy Istant lesz, nálam 2 prince lesz immunis, ott meg 8 szörny! Evil or Very Mad Suspect

Tudod, ha már valaki könyvtáros lett, akkor megérdemli, hogy meg tudjon ölni egy prince-t, főleg, hogy karakter.

Mondjuk a psy-csukja jobban idegesített most versenyen (teljes pályán át, akárkinek akármijét megfogja... pale )

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptyPént. Júl. 04, 2008 2:26 pm

Bm írta:

Mondjuk a psy-csukja jobban idegesített most versenyen (teljes pályán át, akárkinek akármijét megfogja... pale )

Bm

es meg LOS sem kell Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: 2000p csata Becsben Nidak ellen   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptyHétf. Júl. 07, 2008 2:24 pm

Kedves erdeklodok. Volt megint egy csatam, hasonloan, mint a focimben, mivel kepek nincsenek, es nem volt sok erdekesseg sem, nem nyitok neki uj topikot.

Elmentem Becsben az egyik klubba jatszani, es mindjart talaltam magamnak egy ellenfele is. A valtozatossag kedveert egy Nida ellen nyomtam 2k pontbol.
Gondoltam, most legalabb jobban tudom mar, hogy mi kell ide, tesztelunk!

Feltettem 2 csapat thousand son-t, (a varayslonak warptime-al, hatha osszejon neki a psybol oles valami nagy monster ellen), ket csapat havoc-ot 4 heavy bolterrel, egy csapat oblit, 2 daemon prince-t, meg egy 3 fos termi osztagot a landraideruk miatt meg egy autocanonnal.

Szemben 1 tirant (lovos), 3 agyban-nagy (nem tudom hogyhivjak azokat a psyizo nidakat), es 3 fex, ebbol egy kozelharcos (de azert lott az is 12ot 12"-re) meg nagyon sok nep.

Kuldetest dobtuk, nem jott be a dolog, mert seek and destroy lett...

Reszletek hamarosan!
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptyHétf. Júl. 07, 2008 2:57 pm

azt azert irhattad volna, hogy nyertel-e vagy sem. bar eselyes, mivel a 3 carni + 1 tyrant nem a legerosebb kombo nidatol. A 3 zoa meg idegesito, de csak 2 seb, igy hamar hullik (sok mento dobatasa utan).
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptyHétf. Júl. 07, 2008 4:05 pm

Nos, akkor MAXXxxx kivancsisaganak engedve, roviden a csata es a vegeredmeny:
Az elso korben, (amit a Nida kezdett) futott egyet az egyik heavy bolteres osztagom, nagyon hianyzott az a 12 loves!
Mivel nem volt sok szorny, ezert rengeteg kicsi volt, es nem tudtam elso korben eloremenni a (felsorolasbol kifelejtett) 5 plazmas chosen osytaggal, csak kicsit kozelebbgurultak a rhino-val. (termeszetesen megsoroztak egy fexet kesobb, de osszesen sikerul (akkor mar csak) 8 plazmalovesbol 2 sebet okozni!
Az egyik rpince levagott egy tirant-et es 1 woundra egy fexet, de az agyoncsapta.
A masik megolt par genorzot, de aztan egy masik csapat genorzo megolte. A landraider 3 kor alatt lelott egy 5 woundos fexet (raadasul asszem mind 5 woundos volt, szep elmeny!), aztan berohantak minket, nem dobaltam meg a 4+os inviket a feltartasra kirendelt thousand son-oknak, es az 5dik korre csak egy immobile landraider maradt fenn.

Szoval, eddig terveztem, hogy ha lesz idom + penzem, akkor a masodik seregem ninda lesz, de amid ilyen udoritoan erosek, addig nem veszek.
Egyreszt a rendinges genorzok remelem gyengebbek lesznek a 5th-ben, masreszt ez, hogy nem lehet leloni a ko...ott fexeket es most mar le-psy-zni sem lehet majd oket, ha nagyon szep lesz.
Ez van.

Szoval ott tartok, hogy ha akarmennyi pontot tehetnek fel, akkor sincs otletem, hogy hogyan lehet lelolni ennyi szornyet 7es toughness-el...

Hat ennyi.

T:Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptyHétf. Júl. 07, 2008 4:20 pm

rending sokat gyengul.

8MC-s nida sereg epp ezert oly undoritoan tap Smile
es keves figurat kell hozza kifesteni Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptyHétf. Júl. 07, 2008 5:23 pm

MAXXxxx írta:

es keves figurat kell hozza kifesteni Very Happy

No igen, ez azert komoly erv mellette.
Abban bizom meg, hogy ha majd csak a troop-ok fognak foglalni, akkor nem lesz ennyire eros a nem elsosorban VP-s kuldeteseknel!
Es akkor nem is kell kiloni a nagy dogoket, eleg csak a kicsitket eltakaritani, akoz meg lojek a 3+os mentom! Very Happy

Bm
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptyHétf. Júl. 07, 2008 6:09 pm

Nem nagyon ismerem a nidákat,csak elméletben,mivel eddig összesen csak 1-et (illetve másfelet)játszottam ellenük,de már szivesen kipróbálnám...szerintem mégiscsak kéne venned nidákat..! Smile (Bm).
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptyHétf. Júl. 07, 2008 6:15 pm

Najo, a masik nagy ervem ellene, az, hogy szallithatatlanok.
Annyi lelogo kez meg szarny meg farok, meg istentudjami! Nincs az a doboz, amibe az belefer.
Meglatjuk mit hoz ez az 5dik, oszt nyerek a lotton es lesznek azok is! Very Happy
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptyHétf. Júl. 07, 2008 6:32 pm

Bm írta:
Najo, a masik nagy ervem ellene, az, hogy szallithatatlanok.

ez nem erv, ugyis magnesezettek lennenek az opciok miatt. Smile

sok szorny olese T7-el:
- elitbol jovo carnik mentoje 3+ lehet csak( es a T is csak 6 korul a pontlimit miatt) --> raketak, havocbol (2+ seb, nincs mento)
- heavybol jovo carnik mentoje sajnos 2+ --> plazma (sebzes csak 4+, de nincs mento) vagy lascannon (sebzes 2+, nincs mento)
- carnik ellen defiler / dreadnought, elobb ut S10-el.
- tyrant megint megveszi maganak a 2+ mentot --> plasma vagy lascannon, de lesz egy 6+ inivje.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptyKedd Júl. 08, 2008 1:16 pm

a terv jo, csak ha ennyire rafekszem a nagyok kinyirasara, akkor szetszednek a genorzok.
A havoc-okat eleg konnyeden.
A defiler pedig szerintem nem er at kozelharcig, ha egy fex koronkent 2szer lo ra 8as es egyszer 10es erovel. Akkor mar nem inkadd drenya? Kevesebb pont, kisebb celpont.
De mondjuk a sablon meg mindig jo lehet az orzok ellen.

T:Bm
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptySzer. Júl. 09, 2008 2:00 pm

Kell(ene) egy csomó assault cannon... Smile Az jó minden ellen.Ki kéne számolni,hogy 2000-be hány AC-t lehet hozni....
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptySzer. Júl. 09, 2008 2:12 pm

exael írta:
Kell(ene) egy csomó assault cannon... Smile Az jó minden ellen.Ki kéne számolni,hogy 2000-be hány AC-t lehet hozni....
Káosz? Nm lehet hogy összekevered a mariskákat? Very Happy
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptySzer. Júl. 09, 2008 2:50 pm

De,csak káoszra nem volt ötletem... Smile
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptySzer. Júl. 09, 2008 2:54 pm

exael írta:
Kell(ene) egy csomó assault cannon... Smile Az jó minden ellen.Ki kéne számolni,hogy 2000-be hány AC-t lehet hozni....

AC mar nem jo, duplagyengitesen esett at.

- 20pt helyett most mar 35pt lesz
- rending szabaly erosen gyengult, igy igazabol most mar nem er szinte semmit (bar legalabb meg mindig Heavy4)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptySzer. Júl. 09, 2008 3:20 pm

A monsterek szempontjából nem változott a helyzet. Ha jól tudom a rending eddig to Hit 6-ra autowound, no armoursave volt. Most meg to Hit 6-ra autowound, AP2. Szóval a nida dögöknél ugyanaz.

Amikor olvastam, hogy a járgányok esetében csak D3 a plusz D6 helyett a páncélátütésre, örültem. Mondom hülye orzók mostaztán bekaphadssátok hehehe... Twisted Evil
Aztán eszembe jutott, hogy közelharcban a járgány seggpáncélja a használatos pale brühühü....(Gojo kéne egy síros smile is) sír sír sír sír sír sír

köszi!!!
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptySzer. Júl. 09, 2008 3:58 pm

gorugrany írta:
A monsterek szempontjából nem változott a helyzet. Ha jól tudom a rending eddig to Hit 6-ra autowound, no armoursave volt. Most meg to Hit 6-ra autowound, AP2. Szóval a nida dögöknél ugyanaz.

Amikor olvastam, hogy a járgányok esetében csak D3 a plusz D6 helyett a páncélátütésre, örültem. Mondom hülye orzók mostaztán bekaphadssátok hehehe... Twisted Evil
Aztán eszembe jutott, hogy közelharcban a járgány seggpáncélja a használatos pale brühühü....(Gojo kéne egy síros smile is) sír sír sír sír sír sír

köszi!!!

nem, eddig:
to-hit 6 = autowound, noarmor

most
to-wound 6 = wound mindenkepp (T10 ellen is S3-al) es AP2
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptySzer. Júl. 09, 2008 4:11 pm

Hopp igazad van, benéztem a dobásokat.

Viszont as SM scoutok a sniper változása miatt hatékonyabbak lehetnek a dögök ellen. Persze ha lesz sniper opciójuk a scoutoknak a reduxban. Ha jól tudom BS3-ok lesznek. Szóval 4+-on talál 4+-on sebez AP2. És ha maradnak troop akkor lehet kifejezetten monstergyilkos osztagokat hozni.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptySzer. Júl. 09, 2008 4:55 pm

Aha,ez tényleg jelentős gyengités,meg jóval drágább is lesz...

A sniper puska már nem 2+-on talál?
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptySzer. Júl. 09, 2008 6:02 pm

gorugrany írta:
Szóval 4+-on talál 4+-on sebez AP2.
4+ talal, 4+ sebez, ha 6 a sebzes, akkor AP2, kulonben AP-.
sima SM-nel maradnak troop a hirek szerint.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptySzer. Júl. 09, 2008 6:06 pm

MAXXxxx írta:

nem, eddig:
to-hit 6 = autowound, noarmor

most
to-wound 6 = wound mindenkepp (T10 ellen is S3-al) es AP2

Lehet, hogy en nem figyeltem, de az AP 2 nem ugyanaz, mint a no armor save?
Szoval gyengebb lett, de nem sokkal.

T10 ellen is???
Nincs benne mar az uj szabalykonyvben, hogy S+4es T-el nem kaphatsz sebet? Vagy ezt felulirja a Rending?

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p 709955

Bm

(OFF: ezt nem hiszitek el, itt ulok a nemet urrepules kozpontjaban es egesz nap tehenszarszag van! lol! )
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptySzer. Júl. 09, 2008 6:29 pm

A sniper puska eddig is fixen sebzett T-től függetlenül,viszont a rending képesség gyengébb lett,mert mindenképp kell sebzést is dobni,és csak ha arra 6-os akkor seb mindenképp.Meg hát 20 helyett 35 pont.Az AP2 az különben no AS..de azért jó hogy ezt leirják,mert az nem mindegy,hogy AP1 vagy AP2...
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p EmptySzer. Júl. 09, 2008 7:25 pm

eddig 1/6 esely volt rendingre (to-hit-en 6)
most meg kb 1/12 (4+, hogy talalj, majd 6+ a rending).

AP2 vs AP1: jarmunel nem mindegy, hogy a glance atmegy penetrate-be vagy sem.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Ajánlott tartalom





kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p   kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p Empty

Vissza az elejére Go down
 
kerekegyháza CSM vs Nida-monsters 1850p
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér :: wh 2008-2009-
Ugrás: