kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Chaos

Go down 
+11
bábi
YKoS
gojo
Yoda007
voroncov-draskov
Pavano
gorugrany
MAXXxxx
BoneHeart
Bm
exael
15 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyCsüt. Szept. 25, 2008 8:02 pm

Az nem lehet megcsinálni, hogy egy sima osztagot (lord és orb nélkül) félig lelövök, aztán a másik felét elviszem 6"-nél messzebb, és akkor a lelött fele nem tud felkelni a kör elején?

Bm
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyCsüt. Szept. 25, 2008 7:53 pm

Az osztag lehullott fele a lehullás pillanatában a Lorb közelében volt nem? Utána mozgatsz.
vagyis
-lősz
-mentők ha vannak
-hullás S5-ig WBB
vagy
-hullás S6+
-csekk van-e orb 6\"-en belül
-amelyik hullott kívül eltávolít, amelyik belül vár WBB
-lősz újra vagy lash
Ez ugye nem működik, de pl. ha a Lorb a szokásos supportot adja csak mondjuk két osztagnak az egyikbe csatlakozva akkor meg lehet azt csinálni, hogy az Lorb-os osztagot elmozgatpd a másiktól aztán leírtod a másik osztagot amennyire csak lehet.


A hozzászólást gorugrany összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Szept. 25, 2008 8:02 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyCsüt. Szept. 25, 2008 7:51 pm

gorugrany írta:
Szóval az nem működik, hogy leírtod az osztagot aztán el-lasheled a lordot az orbbal a közelükből. Fordítva kell.

De az müködik, hogy lelövöm az osztag felét, a másik felét meg el-lash-elem, hogy ne kelhessenek föl.

Azér gondoltam, hogy egy drenyát megérne a dolog, S10-el a monolitot is szétszedi, de ami a lényeg, hogy van egy plusz plazmacannonom és egy no-armor-save közelharci fegyver.

Ok, akkor marad a sok lövés, meg a centizés, hogy kelnek vagy nem kelnek! Very Happy
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyCsüt. Szept. 25, 2008 4:04 pm

keverem az orbbal. Azt kell a halal pillanataban megnezni, hogy tavon belul van-e. feleledest meg kor elejen ahogy zozo monnya.

nem, lord az nem warrior, igy ha o fel is kel, a warriorok maradnak.

hehe forditott lash... csak epp egysegbe becsatlakozott figura nem huzhato ki vele es talan a koherenciat is tartani kell veluk, igy mindegy, hacsak nem tudsz hosszu kongasort csinalni, es annyi IKill-t, hogy a lord koruli figurak szamanal nagyobb legyen, akkor nem fog menni az sem.

hidd el, AP3 kell es sok loves, de csak es kizarolag warriorok ellen.

Ha egyetlen celpont a monolith, jobban jarsz, ha elkezdesz futni a warriorok fele.

ha meg bevonul a sarokba, akkor Obli-DS kore, veteran beszivargok meg outflank melle.

6-ra mindenkepp glance: most mar messze nem olyan durva, mint eddig. (tulkepp egy alternativ rending szabaly egyenlore)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyCsüt. Szept. 25, 2008 3:43 pm

Idézet :
At the start of every Necron turn, damaged Necrons may sell-repair. Roll a D6 for every Necron capable of self-repair. On a roll of a 1-3. remove the model as normal On a roll of a 4-6. the Necron is repaired and stands back up with 1 Wound remaining.
A Necron cannot self-repair if it was destroyed try a close combat weapon that allows no Armour save or any weapon whose Strength is twice the Toughness of the Necron concerned. This can be over-ridden by the Resurrection Orb (see the Necron Armoury) Additionally, the sell-repair ability only works if the wounded Necron is within 6' of another model of the same type, although not necessarily of the same unit.
The repaired Necron will immediately be placed in coherency with the closest unit of the same type. Once joined with a unit. the Necron moves and fights with it for the rest of the game. If the nearest unit is in close combat then the repaired Necron may be placed in combat with any of its opponents as long as it maintains coherency. It may not contact a new enemy unit and does not count as charging.
Mondom hogy a nekron kör legelején.
A lord ugyanez csak neki nem kell másik lord hozzá.
A felkelendő figurák sorrendjét meg te határozod meg. Azaz kezdheted a lorddal, persze.
Na és ebből leesett a tantusz. Szóval a FAQ szerint az orb közelségét viszont a seb bekapásakor kell csekkolni. Azaz ha olyan sebet kap a figu, ami ellen nincs WBB és nincs orb sem a közelben (6") akkor azonnal el kell távolítani, viszont ha van lorb a közelben akkor a figu marad a táblán várva a WBB-re. Szóval az nem működik, hogy leírtod az osztagot aztán el-lasheled a lordot az orbbal a közelükből. Fordítva kell.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyCsüt. Szept. 25, 2008 3:29 pm

Ezt a felkeklést én sem teljesen értem.
Nincs a kódexben, vagy erratában, mikor kell pontosan ellenőrizni?

Az az igazság, hogy a defiler-t is 6-ra glance-elik, meg a landraider-t is. Szóval felesleges nagyobb páncélt hozni. És az 6 lábra lő!
(meg, bár lehet, hogy felesleges, de kicsitja a monolitot)

Azért vetettem fel a monolitot, mert most a csata végén már senki nem volt a közelben ( a srác a fél seregét a másik sarokba rakta fel és ki sem jött velük onnan) és 3 körüg löttem mindennem, de nem esett le.

Ja, még egy kérdés:
Ha leesik egy egység benne egy lorddal, akkor a lord először felkel egyedül, mert ő olyat is tud, és a többiek aztán még dobhatnak, mert akkor már van lord, aki Necron? Ezt nem egyszerre kell megnézni?

Esetleg Noise marine-ok? Assault 2/ heavy 3 bolter, és ap3 S5 doomsiren? csak 5-7 fő, rhinóba. Messziről lőnek, aztán siren + roham!
Érdemes?

Bm
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyCsüt. Szept. 25, 2008 2:59 pm

Idézet :
lash + elhuzas: igazabol akkor kell nezni a tavot, amikor meghaltak (emiatt mukodik az, hogy X necront megolsz, de elfut, akkor hiaba 6"-en kivul van felkelnek a vesztesegek, mert amikor meghaltak meg 6"-en belul voltak a tobbiek)

Bocs, de ezt nem értem a WBB a necron kör elején történik minden előtt. Az akkori állapot szerint kell csekkolni a 6" (tomb spider 12") távolságot.

Idézet :
sok AP3 loves warriorok ellen. es koncentralt tuzero (ha minden figurat leszedsz az egysegbol, akkor nincs WBB)
Már mért ne lenne, ha van még a megfelelő feltételekkel hasonló figura a pályán?

Az én tanácsom is a közelharc erőltetése és a monolit figyelmen kívül hagyása PO-ra menés. Ha tudod, hogy sok warrioros sereget használ az ellen akkor a defi kifejezetten jól jöhet, hiszen a nagy sablon egész osztagokat szedhet le. Plusz még közelharcban is darál. Bár kétségtelen, hogy a millió gauss lövés nem éppen használ neki.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyCsüt. Szept. 25, 2008 12:28 pm

Bm írta:
Egy kis segítséget kérnék a rutinosabbaktól, főleg MAXXxxx-ra gondolok, akit személyesen érint a dolog.

Necron-ok ellen játszottam, és bár nyertem mert az ellenfél eléggé benézte, nem teljesen tiszta, hogy mit érdemes ellenük vinni.

1500pontból
Feltettem 2*3 obli-t meg egy vindicatort
egy lash-prince-t (ez elég felesleges volt)
két csapat thousand sont
egy csapat 5fő 5 plazma chosent,

Nos a tanulság az volt, hogy ez az összeállítás nem tdja leszedni a monolitot.
Ezért kéne bele talán defiler a vindicator helyett vagy legalább drenya (plazmacannonnal)?
Meg hiába AP-ztem le a plazmával a necronokat, felkeltek, akkor már jobb lett volna 5 melta, nem?
Vagy az Orb miatt mindegy, mert akkor is felkelnek?

A lash lehet, hogy jó lenne, mert el lehetne húzni a túlélőket a fekvő necronoktól, hogy ne tudjanak felkelni.
Vagy többet és egy szárnyas varázsló wind of chaos-al? (template, 4+-ra seb, se páncél, se fedezék)

A wraith-ekkel mit lehet csinálni? Nálam nincs psy-cannon, ami leszedi az invi-t...
Az meg nem üzlet, hogy lascannonokkal lövöm őket!

Várom a tényfeltáró szemfelnyitásokat.

Bm

elso dolog, amit ellenem is beneztel folyamatosan: szarj a monolithra.

Orb miatt mindig felkelnek, es necron jatekos arra vigyazni fog, hogy orb tavban legyen ami veszteseg. (ugy kulonben lovesnel CSAK S8-10, ami megfekteti oket WBB nelkul AP lenyegtelen (immortalokat csak S10))

lash + elhuzas: igazabol akkor kell nezni a tavot, amikor meghaltak (emiatt mukodik az, hogy X necront megolsz, de elfut, akkor hiaba 6"-en kivul van felkelnek a vesztesegek, mert amikor meghaltak meg 6"-en belul voltak a tobbiek)

wraith + psycannon: tokmindegy a psycannon, mert errata szerint wraith mentoi: pancel 3+, Invi 3+, turbo boostnal Cover3+(is).

mi ellen mit:
- sok AP3 loves warriorok ellen. es koncentralt tuzero (ha minden figurat leszedsz az egysegbol, akkor nincs WBB). Atlag seregben ha minden warrior leesik (ha jol koncentralsz, akkor 3-ik kor korul) mar PO van. Necronnal nincs invi mento (wraith kiveve) igy minden ami AP3 -1figura.
- ha destroyer sereg, akkor kevesen lesz, kb 15 figura kinyirasa utan PO. (cserebe mindenki T5 es gyors es 3db S6-ot lo minimum, de 3-4 kor alatt le tudsz loni 15 figurat)
- ha sokgyalogos sereg (3-4x 15 warrior): 1v2 vindicator. S10 miatt szopacs, ha nincs kozelben lord, es mind kozeleben nem lesz, csak 1-1 osztagnal.
- wraith: lenyegtelen 3+ az 3+ hiaba invi, es max osztagletszam 3 fo. (mintha 3 fos CSM-et olnel bolterekkel, szoval atlag 1 rapidfire sorbol leesik mindharom, es innen mar nincs WBB sem)
- tobbi egysege megint lenyegtelen (elitek): keven tudnak lenni, es veluk nem torodve warriorokat kiszeded, a mar emlitett PO.
- scarabokra figyelni 12pt-ert 3 sebes kis izek, es 2-3 korre is felfognak egy kozelharci osztagot (pl khorne berzakat), tovabba turbo boostnal 2+-os fedezekmentojuk van (mogottuk meg mindenkinek 4+ fedezek)
- nem szoktak hozni, de tomb spiderre figyelnek. Segit a WBB-ben, 55pt-ert S6 T6 monstrous creature es tud futni, scarab gyartas eseten meg 5 sebe van effektiv loves ellen. (vele se foglalkozz, nem necron tipusu leny)
- monolithokat csak akkor loni, ha nincs mas celpont.

szoval mit ajanlok:
6 oblit + 1 vindicatort mindenkepp Smile. (ezzel kis mazlival (jo szorodas) koronkent 1 osztagtol megszabadulhatsz)
veteranokat 5 meltaval (ok olyan osztagra lojjenek, ami tavol van a lordtol) (2 ilyen osztag megol 1 osztag warriort.)
TS marine-ok itt jok, mert ami sebez, az necront szed le (bar meg visszajohet)
par sima CSM, hogy sok bolterloves legyen es wraith elakadjon)
Termiket, mert es termipancelos lordot, mert 2+ pancel ellen nem tud necron mit csinalni.
(kiveve pariah osztag... de 360pt a 10 fo es hamar hullik, nem is necron (se teleport, se WBB, es PO-ba sem szamit bele)

minel hamarabb kozelharcra kenyszeriteni: uj szabaly szerint I2-es utesuk miatt rohamnal olyan 4-5-ot kiszedsz, mire visszaut, nincs PW-juk, igy max 1-2 sebet okoz, majd dob ld-t kb -4-el...6-ra.
ha rontja akkor I2 ellen van a sweeping ellenuk. Hamar hullik a nep.
- mondjuk nem tul egyszeru, mert ha nincs sweeping, akkor kiteleportal, WBB ujradobasok, es lerapidol.(olyan 26-30 S4 loves lesz ellened ilyenkor.)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyCsüt. Szept. 25, 2008 11:13 am

Egy kis segítséget kérnék a rutinosabbaktól, főleg MAXXxxx-ra gondolok, akit személyesen érint a dolog.

Necron-ok ellen játszottam, és bár nyertem mert az ellenfél eléggé benézte, nem teljesen tiszta, hogy mit érdemes ellenük vinni.

1500pontból
Feltettem 2*3 obli-t meg egy vindicatort
egy lash-prince-t (ez elég felesleges volt)
két csapat thousand sont
egy csapat 5fő 5 plazma chosent,

Nos a tanulság az volt, hogy ez az összeállítás nem tdja leszedni a monolitot.
Ezért kéne bele talán defiler a vindicator helyett vagy legalább drenya (plazmacannonnal)?
Meg hiába AP-ztem le a plazmával a necronokat, felkeltek, akkor már jobb lett volna 5 melta, nem?
Vagy az Orb miatt mindegy, mert akkor is felkelnek?

A lash lehet, hogy jó lenne, mert el lehetne húzni a túlélőket a fekvő necronoktól, hogy ne tudjanak felkelni.
Vagy többet és egy szárnyas varázsló wind of chaos-al? (template, 4+-ra seb, se páncél, se fedezék)

A wraith-ekkel mit lehet csinálni? Nálam nincs psy-cannon, ami leszedi az invi-t...
Az meg nem üzlet, hogy lascannonokkal lövöm őket!

Várom a tényfeltáró szemfelnyitásokat.

Bm
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptySzer. Szept. 24, 2008 12:08 pm

Ok,Norbi is mondta,hogy játszunk,nekem most jó a szombat is és a vasárnap is.

Bm: akkor ezt folytassuk a csataszervezésben.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptySzer. Szept. 24, 2008 11:18 am

Majdnem biztos, hogy nem Ordenance, mert az Ordenance-ok nagy sablonosok. (persze: "kivéve, ha a profil másként írja")

Ok, flamert élőben. Most hétvégén megyek haza, game?!?!?!? bounce bounce bounce bounce bounce

Bm
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyKedd Szept. 23, 2008 10:47 pm

Azt hiszem,hogy a mortar az barrage,de nem ordnance,de nem biztos...mindenesetre akkor jól gondoltuk,és levonódik a BS.

A flameres dolgot majd élőben megbeszéljük,igy egy kicsit bonyolult.Mármint megbeszélni,különben nem annyira... Very Happy
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyKedd Szept. 23, 2008 10:22 pm

gorugrany írta:
Hm, srácok ezentúl Pécsre csak fantazizni megyek majd?
merthogy? 40k sereg eladva es beast-ekre gyursz? vagy szabalykodas miatt?

Bm becsben lesz(valoszinuleg), en meg frankfurtnal (elegge biztos). Mi biztos nem akadalyozunk.

masreszt, mert szabalyokrol vitatkozunk, nem jelenti, hogy hasznaljuk is. (en biztos nem)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyKedd Szept. 23, 2008 9:40 pm

Hm, srácok ezentúl Pécsre csak fantazizni megyek majd?
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyKedd Szept. 23, 2008 8:50 pm

MAXXxxx írta:

- NINCS szo olyanrol, hogy ha ez a szam 0, akkor miss.: egyszeruen nem talaltam ilyen szoveget.


- ami modell sablon alatt van, sebzodik: "Any models fully or partially under the template are hit."
semmi kitetel, hogy celzott osztag modellek, vagy barmi mas.

Very Happy Very Happy Very Happy

No komment. Egyébként abban teljesen igazad volt, hogy ezerböl egyszer fog ez összejönni.

---

Köszi a pontosítást MAXXxxx, azt nem is néztem, hogy Exael csak Barrage-t írt, nem Ordenance Barrage-t!

szerkesztek ide: Ordenance Barrage-ot irt Exael, csak elofordulhat, hogy egy fegyver csak Barrage (gozom nincs, hogy van-e ilyen tenyleg, de IG-tol es Orktol minden kitelik)


Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyKedd Szept. 23, 2008 8:39 pm

annyit, hogy ha a fegyver csak sima barrage, akkor nem lohet direktben, csak ha egyben ordnance is (mondjuk alt igy van)

---

ja vegre otthon, es konyvben elolvastam Template-et (hehe, itt nem tud Jinx kimoderalni).
Kovetkezot talaltam:
- leheto legtobb modellt lefedni a celzott osztagbol (ahova a tobbi is lo): "Instead of rolling to hit, simply place the template so
that its narrow end is touching the base of the model
firing it and the rest of the template covers as many
models as possible in the target unit without touching
any friendly models."


- NINCS szo olyanrol, hogy ha ez a szam 0, akkor miss.: egyszeruen nem talaltam ilyen szoveget.


- ami modell sablon alatt van, sebzodik: "Any models fully or partially under the template are hit."
semmi kitetel, hogy celzott osztag modellek, vagy barmi mas.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyKedd Szept. 23, 2008 1:56 pm

Ha jól olvasom a könyvet, akkor ha direktben lő az Ordenance Barrage, akkor pont ugyanúgy máködik, mint a sima Ordenance:
- nincs minimum táv
- szóródás 2D6-BS

Igazából az indirektben lövésnél van, hogy nincs -BS, szóval ha nem indirekt, akkor természetesen levonódik.

Ash
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyKedd Szept. 23, 2008 1:39 pm

Hát igen,a possessedek szerintem sem túl hasznosak,én most a spawnokon gondolkodom,eddig csak egyszer használtam őket,de akkor is csak hogy meglegyen a pont,de lehet,hogy ha sok van akkor jók.... Cool

Hétvégén játszottam egyet Norbi ellen,aki szerette volna kipróbálni a titánját,ha már csinált egyet... Very Happy Egyébként szép lett,valami sablon alapján készült.Szóval én is hoztam egy Baneblade-et,és 2000-ből játszottunk sima 40k 5.kiadás szerint.Nem akarok csatariportot írni,nem is az a lényeg,tulajdonképpen az IG és a renegátok tüzérségi párbaja zajlott,a titán a plasmaágyújával egy kör alatt kilőtte az addig sértetlen BB-t...de nagyon megjött a kedvem az Apocalypse-hez is,illetve van egy szabálykérdésem is:ha egy ordnance barrage fegyver direktben lő,tehát látja a célpontot akkor levonódik-e a BS a szórásból?
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyPént. Szept. 19, 2008 5:04 pm

Nos igen, MAXXxxx jól látja a bajomat velük:
26 pont, egy termi 30 (fix power weapon, egyel jobb páncél, deepstrike, twin-bolter, lőfegyveropciók, hátrány: nem fearless)

A maradék két képességük:
- feel no pain
- furious charge

Ebből a feel no pain jó, de a furious charge sem nagyon erős.
A termikkel szembe egyetlen komoly előnyt tudok felhozni, az pedig, hogy ülhetnek rhino-ba, vagy hogy a landraiderbe 10en férnek el.
De hogy nem tudnak lőni az nagy szívás, és a random képesség is olyan, hogy dobhatsz nekik valami akkor és ott teljesen feleslegeset.

Mivel elit választás, ha nagyon nem tudok mit csinálni a maradék pontjaimmal, veszek fejenként 18 pontért chosen-eket, akik ugyan csak sima CSM-ek (csak a Ld 10es), de legalább tudnak lőni, az egyetlen infilráló egység a seregben, és 1 akármilyen fegyó (lascannon, rocket launcher, heavy bolter, autocannon, melta, flamer, plazma) és további 4 kézi spec fegyó (melta, flamer, plazma) adható nekik. Vagy mind helyett fist, claw, PW.

Szóval azon kívül, hogy a démonos témaseregembe bele fogom rakni őket, nem látom mire jók.
Remélem lejjebb viszik az árukat. (Pontban és Pénzben is.)

De azért reménykedem, hátha valaki megmondja milyen felhasználás nem jutott eszembe!

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyPént. Szept. 19, 2008 4:00 pm

tudja fene.

kozelharci gyalulo egysegnek, ha mar elfogyott a 6 troop(csm, berza) es 3 fast(raptorok) hely ?
igazabol a legnagyobb gazuk, hogy 26pt korul vannak, ha jol emlekszem, es a termi 30-bol alapbol tudja pl a PW kepesseguket (meg 2+ pancelt is).

szoval az egyetlen nagy extrajuk a kidobhato kepesseg, amibol 3(4) alapbol nem er semmit:
ami semmit er:
- rending ... sokat gyengult, mar nem jobb nagy atlagban, mint egy PW
- PW... +4pt es alap es lo es 2+ pancel terminel
- scout... felrakas utan dobod ki, igy nem hasznalhato pl outflank-re...
(- fleet... mindenki mas is tud futni, igy nem er olyan sokat)
maradek 2 effektre nem emlekszem.

szoval legnagyobb bajom, hogy rohejes plussz pontert mar termit hozhatsz.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyPént. Szept. 19, 2008 3:09 pm

Tovább folytatva Exael topic indító gondolatát:
ki mire, mi ellen és mivel használna possessedet?

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyCsüt. Szept. 18, 2008 11:30 am

Ha minden igaz, akkor hozzájutok hamarosan egy nagyobb adag noise marine-hoz.
(MKT, fém)
Nekem valószínűleg nem kellenek a kezek a fegyverekkel (ha jól láttam hangfegyverek).
Ha valakit érdekelnek a fegyveres kezek, az keressen meg, aztán ha megjön a cucc, akkor megnézzük, hogy el lehet-e osztani, és megegyezünk!

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 4:02 pm

Nem, a champ nem kötelező, eredetileg akartam nekik Fist-et, és az csak csempának lehet, de aztán az kimaradt, akkor azt kiveszem.
Landraidert nem vennék ki, szerintem kell a plusz 3 fegyver meg a szállítás, igazából a termik csak a miatt vannak benne.

Az jó, kivettem a champokat, és akkor jutott a termiknek (mindnek) combi-plazma, meg minden troop-ba egy flamer.
Így?

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 3:21 pm

4 troopbol a championok, vagy ok kotelezoen megvevendoek ?

vagy 2 termiosztag alol az egyik LR-t, es akkor marad pont bedobhato egyebnek is (1 raptor, 2-3 lesser demon)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 2:05 pm

Ok, csak mit vegyek ki?
MOndjuk a Wind of chaos pont 30 pont, abból minden terminek lenne egy combi-plazmája, csak az azért elég erős a warp-time-al, egy teljes egységet leszedhet.
Vagy találtál mást, amit levennél?

Bm
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Chaos - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 14 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Chaos
Vissza az elejére 
14 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next
 Similar topics
-
» BT + Chaos IG 2016p.
» Beasts of Chaos
» Warriors of Chaos
» kocsmaasztal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: