kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Chaos

Go down 
+11
bábi
YKoS
gojo
Yoda007
voroncov-draskov
Pavano
gorugrany
MAXXxxx
BoneHeart
Bm
exael
15 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Next
SzerzőÜzenet
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyHétf. Okt. 12, 2009 10:38 am

Bm írta:
Mivel közeledik a verseny, egy gyors szavazást kérnék, szerintetek melyik sereg-verzió a legjobb?

Az alap:
2 * Lash DP szárnyakkal
2 * 3 Termi + reaper autocannon, landraider + possession + havoc launcher
2 * 5 CSM
1 * 7 Noise marine + 6 sonic blaster + 1 blastmaster
2 * vindicator + possession
1 * 2 obliterator
Elvileg 1850p

Variáció 1:
a 2 havoc launcher helyett felfejleszteni az egyik Noise-ot champ-re Power weaponnen.
Variáció 2:
a 2 havoc launcher meg a radírokon lévö possessionök helyett +1 noise champ, power w, sonic bl. meltabomb, doom siren
Variáció 3:
a 2 havoc launcher meg a radírokon lévö possessionök helyett (+5 pont még valahonnan) egy 3. obli
Hello!
Az alap szerintem jó, de nem lesz kevés a troop?
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyHétf. Okt. 12, 2009 10:31 am

Mivel közeledik a verseny, egy gyors szavazást kérnék, szerintetek melyik sereg-verzió a legjobb?

Az alap:
2 * Lash DP szárnyakkal
2 * 3 Termi + reaper autocannon, landraider + possession + havoc launcher
2 * 5 CSM
1 * 7 Noise marine + 6 sonic blaster + 1 blastmaster
2 * vindicator + possession
1 * 2 obliterator
Elvileg 1850p

Variáció 1:
a 2 havoc launcher helyett felfejleszteni az egyik Noise-ot champ-re Power weaponnen.
Variáció 2:
a 2 havoc launcher meg a radírokon lévö possessionök helyett +1 noise champ, power w, sonic bl. meltabomb, doom siren
Variáció 3:
a 2 havoc launcher meg a radírokon lévö possessionök helyett (+5 pont még valahonnan) egy 3. obli
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyKedd Okt. 06, 2009 6:28 pm

Fistet tudok adni.
Claw-t legegyszerübben bitzboat-ról tudsz rendelni (SM-commander-töl), de sajnos sima osztagbajnoknak nem adhatod, csak choseneknek, termiknek meg lordoknak. Illetve a raptor champ is kaphat egy pár clawt.

Szólj, ha kell fist (vagy egyéb bitz), van szerintem nekem elég, megnézem mi van, azt elviszem neked!
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyKedd Okt. 06, 2009 12:39 pm

Köszi megfogadom, idővel. Csak nincs még annyi figurám és hát na. (nincs rhinom) És hát már sajnos nem lesz sok időm festeni sem, mert most zh hegyek + 1 referátum ami jövőhét kedden lesz, meg áááááááááá. Majd később fejlesztem őket.
A drenya tetszik és hát kipróbáltam már és szerintem jó. (Lehet neki multimeltát is adni) Köszi hogy így próbáltok segíteni.
A fist szerintem marha drága, majd veszek egy marine dobozt, vagy battleforcot vagy nemtudommit amiből nekem a claw tetszik nagyon és szerintem a seregemhez is jobban illene. A másik az egész sereg később át lesz festve, amihez majd segítséget kérnék, mert meg akarom tanulni a festést is.
A szárny, ugyanannyi pont mint a jump pack, tehát csak át kell írni.

Na tehát konklúzió: ennyi figurám van majd még fejlesztek. És annyi kihagyott verseny és fieszta után mostmár menni akarok ilyen többnapos akármire. És bevallom őszíntén nekem ilyen a káosz.

De köszi hogy ennyit segítetek nekem. Ez olyan megható Embarassed
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyHétf. Okt. 05, 2009 1:26 pm

Szevasz Eddy!

Ha megengedsz egy kis belekavarást:

Eddy írta:
1 boszi - jumppack+mark of slanes+lash 145 pt
Lordnak és sorcerernek mindig szárnyat kell adni: ugyanannyi, mint a jumppack, de beszállhat vele jármübe. Ki tudja nem kell majd nagyon, hogy beugorjon a radírba egy körre?!
Eddy írta:
Chaos lord - power weapon + twinlinkbolter + meltabomb + mark of slanesh 120pt
Szerintem a Twin bolter elég felesleges 5ös BS-el, inkább egy combi melta vagy flamer amit javasolnék. A flamer mindig talál, a melta meg jó eséllyel 5ös BS-el.
Eddy írta:

10 marine + chaos glory ikon 160 pt
10 marine + chaos glory ikon 160 pt
Aranyosak, közelharcolni mennek? Legalább egy Fistes champ és 2 flamert érdemes lenne belerakni, mert így szinte bármi (ami nem egy alap IG 10fös osztag) meg tudja öket szivatni. 3 termi, egy drenya, sok ork, bármi leveri öket.
És ahogy patrik mondja: Rhino.
Eddy írta:

10 marine + heavy bolter 160 pt
10 marine + heavy bolter 160 pt
Gondolom ök ülnek majd az objektívákon és onnan lövöldöznek.
Ha tudsz pontot spórolni, akkor egy plagzma (24"-es lötáv) meg egy glory ikon, elkéne nekik.
Autocannont nem szereted? Tudom, hogy csak 2 lövés, viszont jó rhinó, sentinel meg trakk ellen is.
Vagy rakéta, S8 jármü ellen, kissablon tömeg ellen (oszt annyit, mint a 3 lövés h-bolterböl.
Eddy írta:

1 drenya - Multi melta + havok + extra armour 115 pt
Asszem rocket launchert lehet csak neki adni, de nincs nálam kódex.
Erre kíváncsi leszek, én mindig beszívtam velük az örjöngés miatt. Majd mesélj, hogy szerepelt!
Eddy írta:

5 Chosen - bajnok fistel + 1 flamer 130pt
5 Chosen - bajnok fistel + 2 melta + 2 plasma 175pt
Defiler -cca + alapok 150pt
Eddy írta:

Defiler -havok + alapok 155pt
Ezt azért így raktad, mert tetszik vagy ki akarod próbálni?
Szerintem a linkelt heavy flamer + reaper sokkal jobb közelre, messzire pedig úgyis battlecannonnal lösz.
Eddy írta:
Land raider - alap 220 pt

Ebben a seregben én nem cserélném le a sorcit prince-re, mert van elég osztagod, ahol el tud bújni. Ahhoz pedig nincs elég nehéz célpontod, hogy legyen amit a prince mellett löni kell, vagyis mindenki rá tudna fókuszálni.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyHétf. Okt. 05, 2009 12:01 pm

Nem rossz ez, csak a troopokhoz nincs semmi járműved, így eléggé lassan érsz oda bárhová is. Vagy mire odaérsz halomra lőnek.
A boszit meg lecserélném DP-re, csak +10p
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyHétf. Okt. 05, 2009 11:25 am

Üdv!

Gogolkozok új listákon, meg olvasgatom a könyvet és egy újabb listát álmodtam meg.

1 boszi - jumppack+mark of slanes+lash 145 pt
Chaos lord - power weapon + twinlinkbolter + meltabomb + mark of slanesh 120pt
10 marine + chaos glory ikon 160 pt
10 marine + chaos glory ikon 160 pt
10 marine + heavy bolter 160 pt
10 marine + heavy bolter 160 pt
1 drenya - Multi melta + havok + extra armour 115 pt
5 Chosen - bajnok fistel + 1 flamer 130pt
5 Chosen - bajnok fistel + 2 melta + 2 plasma 175pt
Defiler -cca + alapok 150pt
Defiler -havok + alapok 155pt
Land raider - alap 220 pt
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 01, 2009 4:03 pm

Sajnos proxyzta a thunderwolfokat, szóval fogalmam sincs, miböl lesznek majd, ha megcsinálja öket.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 01, 2009 3:39 pm

Jó kis meccs lehetett. Kár hogy nem tudtátok végig játszani, kiváncsi lennék mi lett volna a vége.
Amúgy Thunderwolf cavalry-t a Canis Wolfborn dobózból csinálta? Vagy valami másból?
Én egy olyan sereget akarok amiben 3*5 Thunderwolf van + A lord is Azon jönne, de ez pénzben nagyon drága
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 01, 2009 2:53 pm

feltettem egy princet meg a noiseokat a felezöre, hogy feltartsam a wolfokat, erre az ellen nem rakott fel semmit.
én a körömben visszajöttem a feltett osztagokkal, a többit pedig feltettem nagyjából középre, radír, termik, vindi, termik, vindi, oblik, radír sorrendben, balról jobbra.
a wolfok feljöttek bal oldalom a 3 rhinó smokkal, mögöttük a könyvtáros, jobbról pedig a farkasok (thunder és sima), valamint a jobb sarokba a longfang-ek

a csata innentöl arról szólt, hogy lelövöm-e ölte, mielött odaérnek.
az elsö körben kiszedtem 2 rhinót, ez sokat segített, de a farkasokat nem tudtam eléggé löni, hiába okoztam elég veszteséget és pinneltem is a wolfokat a wolflord miatt újradobták a moralt és maradtak.

A csata nagyjából úgy nézett ki, hogy bal oldalon elég jól feltartottam a farkasokat, igaz ráment az egyik vindicator, a jobb oldalon viszont beért a farkashorda, és a thunderwolfok kinyitották a landraidert.
Szerencsére a második körben hátulról megérkezö scoutok csak egy lascannont löttek le a radírról, aztán berohanták az oblikat, ahonnan elmenekültek.
A csata azzal fordult megint nagyot, hogy beáldoztam a megmaradt vindicator (oldalt fordultam a közeledö meltának), hogy rálöhessek a thunderwolfokra, akikböl le is esett a két kisérö (sajnos a 3 találatból volt egy 1-es, különben a wolflord is meghal), de a wolflord elszaladt a veszteségtöl, és mivel csak 7"et futott, a következö körben is menekült.

Kaptam 2-3at az új Jaws-ból is, de nem volt komoly a veszteség, asszem a sok dobásból összesen 1 noise marine esett le (az 5ös I-vel, nem az Obli vagy a CSM a 4essel! Very Happy ), szóval nagyon kellemetlen tud lenni ha kiszed valami fontosat, de élhetö a dolog.

A thunderwolfoknak kicsit boss bikers szaguk van ... sajnos.

A longfang-ek lövésmegosztása hasznosnak tünt, igaz most a peches dobások miatt nem aratott nagyot.

A 4+ra leszedö pszi csukja még mindig nagy kedvencem, remélem a követkzeö chaos kódexben a tzeentchesek majd visszafordítják a psziket, csak hogy meglegyen az egyensúly.

A kis farkasok nem sokat csináltak, ha a tüzelvonást nem számoljuk. +6os mentöjük mellett csak fedezékük van, és közelharcban a noise marineok ellen nem sokat mutattak fel, mire sorra kerültek levágtunk még egy párat, és aztán veszteség nélkül bírtuk meg az elsö kört ellenük. (igaz lementettem 4 sebet 3+ra, de ha 1 bemegy, akkor is csak döntetlen)

Wolfokról ennyi.

Az autocannonos termik jók voltak a rhinók ellen, a sereg önmagában igen tetszett, igaz necces, hogy "csak" a radírral lehet elöre menni objektíváért. Lehet, hogy mégiscsak ez lesz Call of War-ra, csak nem tudom hogy blastmastert vagy egy oblit vegyek-e ki, hogy beférjen a másik prince?!
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 01, 2009 2:39 pm

Tegnap játszottam az új wolfok ellen.
Sajnos nem tudtuk végigjátszani a csatát, a 4dik körnél kidobtak mindek a klubból, pedig akkor lett volna igazán érdekes. Így döntetlen lett, pedig igen jól álltam.

Amit én vittem:
HQ: 2 lash prince
Elite: 2 * 3 termi répával és radírral
Troop: 2 * 5 CSM ( a radírokba) és 7 noise marine blastmasterrel meg sonic blasterekkel
Heavy: 2 * vindicator meg 3 obli

Ami szemben jött:
Egy wolflord, thunder hammer stormshield, thunderwolfon
hozzá jött 2 thunderwolf cavalry, egyik fisttel
Egy Rune Priest, hátirakéta, Hurricane és Jaws
hozzá jött 10 Skyclaw, 1 melta, 1 c melta, 1 fist

ezen kívül jött még vagy 20 kis farkas, akik végig a wolflordot és barátait kísérgették (egymásnak adták a fedezéket)
volt 3 troop, mindegyik 10 fö, melta, c melta, fist, rhino
egy osztag scout, fist, melta, c melta
valamint 6 long fang 5 rakétával

a csata 5 objektíváért ment, dawn of war-al, én kezdtem.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyKedd Szept. 29, 2009 10:35 am

Eddy írta:
Üdv!
Akkor nem lehet ilyet csinálni a choseneknek?
5 chosen - bajnok (plasma pistol + powerfist), 2 plasma, 2 melta

Sajnos nem.
összesen ennyit vehetsz az osztagnak:
4 db a következökböl: plazma/melta/flamer, fist/claw/power w, plazmapistoly
plusz 1 db a következökböl: plazma/melta/flamer, lascannon/rocket launcher/autocannon/heavy bolter

Szóval a 2 plazma + 2 melta, elvisz 3 helyet a 4böl, meg a plusz 1-et, marad 1 választásod, ami vagy plazmapistoly vagy fist.
Hogy a fistes a bajnok az simán lehet, mindegy kinek adod a spec cuccot, de +1A nyilván a fisttel jobb, mint a meltával! Very Happy
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyKedd Szept. 29, 2009 9:24 am

Üdv!
Akkor nem lehet ilyet csinálni a choseneknek?
5 chosen - bajnok (plasma pistol + powerfist), 2 plasma, 2 melta
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyHétf. Szept. 28, 2009 2:03 pm

szerintem a possesion éri meg a legjobban, bár mondjuk én a szárnyat a DPről nem szedném le. Inkább a termiktől autocannont vennék ki
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyHétf. Szept. 28, 2009 12:37 pm

Patrik írta:
szerintem ez igy erős nagyon, csak a troopokat a játék elején egy kicsit védeni kell

Csak addig, amíg beszállnak a radírokba. Attól függ, milyen a csata.
DoW nál nincs gond, mert egyszerüen felgyalogolnak elsö körben és beszállnak azonnal.
Pitched battlenél el kell bújtatni öket a radír mögé, vagy reserve-ben hagyni, úgysem nagyon akarok elöremenni a radírokkal csak a vége felé.
Spearheadnél általában lötávon kívül lesznek.

Szerintetek mire jó a fennmaradt 30 pont?

Vehetek a 3 troopnak ikont, hogy ne fussana el, ha egy mégis leesik.
Vagy vegyem el a prince-töl a szárnyakat és még valhonnan 10 pontot, aztán adjak minden radírnak possession-t? (az nagyon jó lenne)
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyHétf. Szept. 28, 2009 12:31 pm

szerintem ez igy erős nagyon, csak a troopokat a játék elején egy kicsit védeni kell
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyHétf. Szept. 28, 2009 11:10 am

6 ilyen tank mellett nem keves.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyHétf. Szept. 28, 2009 10:13 am

Mit szólnátok ehhez az összeállításhoz:

5 CSM
3 termi (reaper autocannon)
1 landraider ( a termikkel)
1 vindicator (possession)

ez 3-szor, plusz

1 lash prince (szárnyak, lash)

Marad 30 pont 1850-ig, amiböl lehet 3 glory ikon vagy 2 havoc launcher a radírokra.

Csak 1 lash van benne, de 3 foglaló radír, és 6 tank. Ha nagyon vicces akarok lenni, akkor esetleg a 3 vindi helyett +15 pontért jöhet 3 defiler.

Vélemények? Kevés a 3 troop? Vagy az 1 lash?
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyVas. Szept. 27, 2009 10:29 pm

Eddy írta:
A mai 3:1 Norbi (nem ez a sereg ellen, hanem amit előtte felírtam és nem kis szerencsével) ellen és Bill és Exael ill. Matyi segítsége után kíváncsi vagyok mit gondol a nagyérdemű erről az ötletemről:

1 Sorcerer - wing + gif of chaos 150 pt
10 marine - 1 bajnok (fist + pistol), 7 síma, 1 heavy bolter, 1 plasma 215 pt
10 marine - 1 bajnok (fist + plasma pistol), 7 síma, 1 heavy bolter, 1 plasma 230 pt
10 marine - 8 síma, 2 melta 170 pt
10 marine - 8 síma, 1 flamer 155 pt
5 termi - 5 fist + 5 tlbolter 200 pt
5 termi - 5 fist + 3 tlbolter +1combi flamer +1 heavy flamer 210pt
1 Land raider alap cuccal 220 pt
1 defiler - ccarm 150 pt
1 defiler - ccarm 150 pt
---------------------------
szum:1850 pt

Nem teljesen világos, hogy mit akarsz a CSm troopokkal. A 2 meltás meg a flameres (miért 1 flamer? pont miatt?) még ok, de a heavy bolteres osztag kicsit öszvérnek tünik nekem. Vagy hátul állsz a heavy bolterrel lövöldözgetni (akkor inkább hozd a raider dedikáltnak és vegyél heavyböl havokokat) vagy elöremész. Ha hátul állsz, akkor a chempa, fist, plazmapistoly és kb 8 marine nem csinál semmi értelmeset (ez majdnem 200 pont a 250es osztagból!!!) ha pedig elöre mész, akkor a heavy bolter nem fog sokat löni, mert mozogtál. Ha mindenképpen troopba akarsz nehézfegyvert, akkor inkább tedd át a fistet a flameres/meltás osztagba.

Hiányoznak a troopoknak a rhinók. A nehézfegyveres osztagoknak nem feltétlen kell (legalább kevesebb killpoint), de az elöremenöknek (flamer/melta) igencsak elkél, mert gyalog nem érsz át.

Ha a sorcerert arra akarod használni, hogy gifteljen, akkor legyen tzeentch jeles! Tudom sok a +30 pont, de van egy 4+invije akkor és 2 szer nyomja el a pszit egy körben. Azzal már egy carnifexet is majdnem 1/3 eséllyel szedsz le.
Hova akarod tenni a sorcerert? Egy CSM osztagba, vagy deep strikera a termikkel?
Sajnos a CSM-ekkel ugye nem fér be sem rhinóba, sem raiderbe, ha azok 10en vannak. Ezért jó a plague marine, mert azok akkor is hozhatnak 2 spec fegyót, ha nincs meg a 10 fö, és akkor befér mellésük egy karakter.

Termik: aranyos az 5 fist, de ne feledd, hogy deep strike után nem lehet rohamzni, ezért a termik legalább 2 körik (elsö körben nem jöhet reserve, aztán a deep strike körében nem lehet rohamzni - és akkor elsöre megdobtad a reserve-et) nem csinálnak semmit, söt egy körik ott álnak a puskacsövek elött. Ha raiderben akarod öket hozni, akkor nagy ígéretesek (csak akkor felesleges a 2 osztag), ha pedig deep strikeolni, akkor inkább adnék nekik 5 fist helyett 2-3 fistet és legalább 3 (de akár 5) combi fegyvert!
Apropó, ikont nekik is jó adni, föleg ha radírból rohamoznak, akkor egy khorne ikonnal nagyon nagyot darálhatnak, vagy egy nurgle vagy tzeentch ikon is jó nekik, mert ugye a fistekkel a végén fonak ütni, addig túl kell élniük. Igen kellemetlen, ha egy sima IG-osztagbajnok levág 2-3 termit, mielött azok üthetnének!

Így elsöre ennyi komment, remélem segítettem,
Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyVas. Szept. 27, 2009 10:06 pm

MAXXxxx írta:
kerdesekre:
...

Bocsánat, had javítsak bele:
Chosenek: összesen lehet benne 5 spec fegyver (4 melta/flamer/plazma/fist/pw/claw/dual claw + 1 melta/flamer/plazma/nehézfegyver) és egy bajnok. A bajnok semmilyen plusz opciót nem kap. Adhatod neki a spec vagy nehézfegyverek egyikét, de nem kötelezö. Összesen annyit ad, hogy van az osztagban egy figura, akinek alapból 2 támadása van. (és lecserélhetö greater daemonra)

Landraider: ha egy sorci csatlakozik egy osztaghoz, akkor egy osztagnak számítanak, és ha beférnek a radírba (vagyis a szorcival nincsenek pl 11-en) akkor beszállhatnak. Ha még egy szorci csatlakozik az osztgahoz, akkor is egy osztagnak számítanak, és ha beférnek, mehetnek.
Termik 2nek számítanak, az elit választásosok is, meg a termi páncélos karakterek is. Vagyis 5 termivel tele van a radír. Ha 4 termi ül be, akkor van mellette 2 hely, amit elhasználhat maximum 2 sima karakter vagy egy termi páncélos karakter. 2 termi páncélos karakter mellett már csak 6 hely marad ami ugye 3 termi vagy 6 csm. És így tovább...

Dedikált landraider: ahogy MAXXxxx is írta, a radír csak a termiknek lehet dedikált szállítója (ilyenkor nem visz el heavy helyet).
Ha dedikált egy jármü, csak az osztag akihez tartozik kezdhet benne, de nem kötelezö benne kezdeni. Szóval felteheted üresen a radírt, és termik deep strikeolnak. Aztán az elsö körben rögtön beül valaki (akár egy magányos karakter is, vagy osztag karakterrel vagy anélkül.
Karakter csak akkor kezdhez benne, ha a tulajdonos osztag (ez eseben termik) is benne kezdenek, és hozzájuk csatlakozva kezd a karakter.

Karakter bármikor ki és beszállhat jármübe/böl, a benne lévö osztgatól függetlenül (vagyis beülhet osztag mellé, és kiszállhat úgy, hogy bent marad az osztag).

Remélem nem lett túl szájbarágós.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyVas. Szept. 27, 2009 11:44 am

MAXXxxx írta:
kerdesekre:
- szerintem legjobb mind a negynek ha mas nem, akkor a chaos glory ikon. foleg, mivel rontott ld ujradobasra is jo. De ketto a minimum.
- igen, vele egyutt 5 spec fegyver lehet.
- gift of chaos: igen LR szeletol korbe 6" (akar 1 korben tobbszor is ld Ahriman)
- ikonok: igen, lr szeletol el az ikon
- nem termi sorci 1 hely, es amig van hely mehet melle osztag. Azaz 4 termi vagy 9 csm melle meg befer.
- nem, elso korben beszall az osztaghoz. Bar a sima marine nem vehet LR-t dedikalt jarmukent, igy a kerdes lenyegtelenne valik, mindketto a kor elejen beszall.

+1:
- 2 sorci lehet benne, ha mindketto egy osztaghoz csatlakozott. Azaz egy 8 fos CSM osztag + 2 sorci mehet bele. De ez meg tuzmagnesnek jo igazan, tul sok pont van 1 lefutasra hajlamos osztagban (vagy,amikor LR-bol kirohamozva elllenfel elhalt, akkor a kov korben tokeletes celpont 2-3 nagysablonnak az osztag).
oh köszi így tiszta már
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyVas. Szept. 27, 2009 11:33 am

kerdesekre:
- szerintem legjobb mind a negynek ha mas nem, akkor a chaos glory ikon. foleg, mivel rontott ld ujradobasra is jo. De ketto a minimum.
- igen, vele egyutt 5 spec fegyver lehet.
- gift of chaos: igen LR szeletol korbe 6" (akar 1 korben tobbszor is ld Ahriman)
- ikonok: igen, lr szeletol el az ikon
- nem termi sorci 1 hely, es amig van hely mehet melle osztag. Azaz 4 termi vagy 9 csm melle meg befer.
- nem, elso korben beszall az osztaghoz. Bar a sima marine nem vehet LR-t dedikalt jarmukent, igy a kerdes lenyegtelenne valik, mindketto a kor elejen beszall.

+1:
- 2 sorci lehet benne, ha mindketto egy osztaghoz csatlakozott. Azaz egy 8 fos CSM osztag + 2 sorci mehet bele. De ez meg tuzmagnesnek jo igazan, tul sok pont van 1 lefutasra hajlamos osztagban (vagy,amikor LR-bol kirohamozva elllenfel elhalt, akkor a kov korben tokeletes celpont 2-3 nagysablonnak az osztag).
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyVas. Szept. 27, 2009 10:59 am

JA és mégegy:
- 2 sorcerer beállhat a land raiderbe?
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyVas. Szept. 27, 2009 10:43 am

Nos pár kérdés:

- ha mondjuk van 4 troopom akkor hány ikont érdemes hoznom, ha mind a két termi osztagot deep strikba akarom hozni?
- a choseneknél hogy vannak a szabályok? Ha öten vannak akkor 1 bajnok lehet és 4 spec fegyver (még a bajnoknál is?)?
- ha berakok egy sorcerert a land raiderbe akkor a gift of chaos a land raider szélétől él?
- ha berakok egy ikont a land raiderbe akkor a land raider szélétől él a hatása (termi deep strike)?
- ha berakok egy nem termi sorcit hány helyet foglal a land raiderbe és mehet-e mellé osztag is?
- ha dedikált járművé teszem a land raidert mondjuk 8 marinnak akkor a sorci benne lehet-e alapból?
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 EmptyVas. Szept. 27, 2009 12:50 am

A mai 3:1 Norbi (nem ez a sereg ellen, hanem amit előtte felírtam és nem kis szerencsével) ellen és Bill és Exael ill. Matyi segítsége után kíváncsi vagyok mit gondol a nagyérdemű erről az ötletemről:

1 Sorcerer - wing + gif of chaos 150 pt
10 marine - 1 bajnok (fist + pistol), 7 síma, 1 heavy bolter, 1 plasma 215 pt
10 marine - 1 bajnok (fist + plasma pistol), 7 síma, 1 heavy bolter, 1 plasma 230 pt
10 marine - 8 síma, 2 melta 170 pt
10 marine - 8 síma, 1 flamer 155 pt
5 termi - 5 fist + 5 tlbolter 200 pt
5 termi - 5 fist + 3 tlbolter +1combi flamer +1 heavy flamer 210pt
1 Land raider alap cuccal 220 pt
1 defiler - ccarm 150 pt
1 defiler - ccarm 150 pt
---------------------------
szum:1850 pt
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Chaos - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Chaos
Vissza az elejére 
4 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Next
 Similar topics
-
» BT + Chaos IG 2016p.
» Beasts of Chaos
» Warriors of Chaos
» kocsmaasztal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: