kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 2008-07-31 Pécs Ork vs CSM 2,5k

Go down 
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2008-07-31 Pécs Ork vs CSM 2,5k Empty
TémanyitásTárgy: 2008-07-31 Pécs Ork vs CSM 2,5k   2008-07-31 Pécs Ork vs CSM 2,5k EmptyVas. Aug. 03, 2008 12:22 pm

Kedves érdeklödök!

Kipróbáltuk Pavanóval az új szabályokat, ennek a csatának a tapasztalatait osztanám meg veletek.
Majd a csatáról is írok részletesebben, de most csak röviden.

Amit megtudtunk a 5dik kiadásról:
Lehetetlen egységet eldugni, hogy ne lehessen rájuk löni. Hogy 30 orkot nem lehet, azt eddig is tudtuk, de hogy 10, 9, 8... stb marine-t sem, az meglepett. Csóval szinte felesleges bújkálni, az egyetlen fontos dolog, hogy kapsz-e fedezék mentöt vagy sem.
A TLoS-nál eléggé nagyvonalúan lehet csak játszani. Ha meg kell nézned, hogy a ház mögött álló orkokból melyik marine mennyit lát, akkor megörülsz (10 marine- néz 30 orkot, az 300 figurapár, akit ellenörizni kell!!!). Szóval eléggé "látja, nem látja, na látja" módon kell csinálni, ha az ember nem akar 10 órát játszani.
A ramming vicces dolog, de nem igazán komoly fegyver. Sebaj, azért a rhinókkal szét-rammoltunk egy wartrukkot! Jippí! cheers
Sok minden megváltozott, érdemes figyelni, de majd megszokjuk.
A közelharc teljesen más taktikát kíván. A felmozgással a nagyobb egységek sokkal komolyabb eröt képviselnek, a veszteség levétele hátulról ezen csak emel. Egyszóval innentöl komoly mérlegeléssel lehet csak berohanni a 30 orkot akkor is, ha "ultra tápos marine" vagy! (végre... egyre kevésbé marine játék)
Az egységek egymásnak adott mentöje nagyon hasznos, föleg a sablonos, AP-s fegyverek ellen. Van értelme kinn maradni a pusztában, hogy elöbb átérj, föleg, mivel teljesen úgysem lehet eldugni az egységet.
Az obscured jármüvek elég komoly védelmet kapnak a takarásból. Persze ez a dobásokon múlik (Pavanonál ezzel nincs gond), de elég kellemetlen, amikor 1 glance + 2 penetrate-böl bemegy összesen az 1 glance... A fedezékben levö 3 kukát (11-es páncél) 3 körig löttem a 3 oblival, meg néha a landraiderrel is, és 1 még így is odaért, hogy az egyik defiler rohamozta be.

Elsöre kb ennyi, ha eszembe jut még valami, azt írom, meg a csatariportot is.
Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2008-07-31 Pécs Ork vs CSM 2,5k Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2008-07-31 Pécs Ork vs CSM 2,5k   2008-07-31 Pécs Ork vs CSM 2,5k EmptyHétf. Aug. 04, 2008 1:36 pm

Akkor a csatáról!

Sima 12", hosszú oldal felállással játszottunk, objektívára, mindenkinek a deployában volt 1-1 (ami neki 0 pontot ért, az ellennek 2-t), és ezen kívül még 3 kb a felezön szépen elosztva. Nem volt magas ház vagy nagy terep középen, egy kisebb rom volt a centrumban, azon kívül erdők meg sziklák, amiken át lehetett látni a deployban lévő dombokról.

Nagyon izgalmasra sikerült a csata: az 5dik körben az orkoknak volt 2 objektívájuk, a 6dikban nekünk!

Pavano sok-sok zöldet hozott, sok bigshoota-van (igaz, nem maxolta ki a számukat).
Volt szember 3 buggy, 2 wartrukk, egy durva (12fős?) motoros csapat a warbossal, egy csapat loota, 3 kuka squadban, mőgőttük egy mérnök a takarós field-el, és még sokan-sokan mások, gyalog.
Én feltettem 4 troopot, mindben 1 flamer + 1 heavy bolter, 2*5 termi (2 fist, 1 claw, 1 autocannon) + 2*landraider, 2 defiler, 3as squad obli meg egy szárnyas varázsló.

Én kedtem.
Vicces csata volt, a bolterek meg a heavy bolterek miatt az első két körben csak áltam és lőttem.
Leszedtük a motorosok nagyrészét, meg az egyik trukkot. A másik trukkot 2 rhinóval is meg-rammoltam, amitől immobile és stunned lett.
Valamint a ramming közben elgázoltunk egy-egy ork termit, meg később még egy harmadikat.
(Ahogy Pavano mondta, ezek slow and purposeful-ok, slow-k a félreugrásnál és purposeful volt az utolsó, aki elmenekült)
A kukák fedezékében jött előre egy nagyobb csapat ork a field-es technikussal, meg középen özönlött előre kb 75 srác.
Hamar megszerezték a középső objektívákat. A maradék motorosok a warboss-al öngyilkos rohamot indítottak, hogy kiszedjék az egyik landraidert. Sikerült nekik, de az egyik termi csapat maradéka és a varázsló (aki elrontotta a pszi tesztet a template-es no armor + no cover save -es pszi-re) ledarálta őket.

Amikor az orkok is tudtak mind lőni mert már csak 18"-re voltunk, hirtelen mindenki rhinóra meg landraiderre pattant, mert a lövöldözés már nem volt tuti. Aztán berohamoztuk őket.

A középen felsorakozott orkok leverték az első rohammal odaérő marine-okat. Hiába lángszóróztunk ki a rhinókból a többiekkel.
De a második roham (ami csak a plusz megbodott körben ért oda) leverte őket.
A kukák egészen a félpályáig elkísérték a mérnököt, olyan közel értek, hogy a harmadikat a kirohanó defiler verte szét. Szépen fedezték a csapatot mögöttük.
Azon az oldalon egyetlen chaos marine túlélő maradt, aki a defiler segítségével tudta leverni az orkokat és foglalta az objektívát.

Komoly veszteségekkel és komoly tanulságokkal záródott a csata.
Az egyik tanulság, hogy a heavy bolterek miatt nem mozogtam az osztagokkal, ami most jól végződött, de necces volt. Valószínűleg még egy flamerrel jobban jártam volna.
Flamer, flamer, flamer, a kell, sok! Meg a termiknek heavy flamer, az jó még a motorosok ellen is.
A plazma cannonok az új szóródásos módszerrel nem rosszak. Igaz nem találnak annyit, mint ha pontosan oda teszed, de azért jók.
A defilereknek kell valami JÁRMŰ takarás, mert különben nem maradnak meg (így sem biztos). A terepekkel necces, mert itt ugye csak a valódi "félig takart" számít az area terrainnál is.

Kb ennyi. Jó olvasást!
Bm


A hozzászólást Bm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Szept. 01, 2008 9:29 am-kor. (Reason for editing : Bm)
Vissza az elejére Go down
 
2008-07-31 Pécs Ork vs CSM 2,5k
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér :: wh 2008-2009-
Ugrás: