kerekasztal

pécsi warhammer közösség

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  Belépés  

Share

Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok

Go down 
SzerzőÜzenet
subaggut
százados
százados
subaggut

Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok Empty
TémanyitásTárgy: Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok   Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok EmptyCsüt. Okt. 30, 2008 11:19 pm

Hát, nagy esemény történt ma velem, megnyertem első csatámat a zöldekkel. (Volt már négy döntetlenem, köztük az 1 pontos győzelem, de konkrétan nyerni még nem nyertem.)

1250 pontos csatát játszottunk Pavano mentor-mesterrel, azokkal a seregekkel, amiket Kerekre viszünk/vinnénk. Én egy nagyon gyors, jól manőverező, keveset civakvó egységekből álló szó szerint Aréna sereget raktam össze, Pavano is inkább közelharcos, kockás sereget hozott, bár a pontszámhoz képest elég sokat is lőtt.

az én seregem a következő volt:

Heroes

Black Orc Bisg Boss: Heavy armour, Shiled, Ulag’s Akrit Axe 116 p
Goblin shaman: Wolf Chariot, 2 Dispell Scroll 165 p
Goblin shaman: Wolf Chariot, 1 Dispell Scroll 140 p

Core Units

24 Orc Big ’Uns: Full command, Additional choppa, Waaagh banner 344 p
5 Forest Goblin Spider Rider: musician 71 p

Special/Rare Units

8 Squig Hopper 120 p
Orc Boar Chariot:(Extra orc) 85 p
Giant 205 p

Total: 1246 p

A csatában sikerült olyan rosszul felpakolnom, hogy később az egész seregt át kelljen csoportosítani. Lepasszoltam a kezdést, hogy esetleg az első körben egy szerencsés waaagh-gal rohamozni tudjak. Ezt a póklovasaim bánták. Egy 11-es varázslat közéjük- scroll. Egy másik nagy villám, 10 - dobok három kockával, vagy 7. 6 seb, öt pók minusz, szekerem pánikol, dobok, tizensok, lefut sámánostól. A Jazzy Jeff puskák meg a lövés fázisban lefelezték az óriásom woundját, így ő elindult az erdőbe...

Az első körben igazából csak lehelyezkedtem a szekerekkel és a hopperekkel rohamtávra, felkínálva a kispatkányos hajcsáros kockának a hoppereket. Pavano be is rohanta, de a 4-es T nagy volt, csak egy sebet okozott míg a 7 életben maradt hopper 6-ot. A kocka megfutott, átfutott a Rat ogrén, lement a páyláról, majd a Rat ogre is megfutott, és ő is lement. Ezzel a pálya bal oldalán nem is maradt patkány egység. Így a pálya jobb oldalán egy mocsár és sziklás terep közötti átjárón átigyekvő két kockából, kétszer hat ninjából és két nyenyere puskából álló kis meglepetés jött. Gondoltam a Big unok, és szekerek majd valahogy elzárják az átjárót, és nagyon messziről egy waaagh-gal és a waagh bannerrel berohanom őket. Ehhez azonban át kellett küzdenem magam a szléveken. Bejelentettem a waagh-ot, és a hopperek valamint a bigvanok is rácuppantak szerencsétlen szőrös lényekre, és 20-ból 16-ot levettek. A maradék négy megfutott, és nem tudtam visszatartani a hoppereket, ezért az egész seregem üldözni kezdett négy szolgát. itt lélekben feladtam, de akkor Pavano lövésfázisában megvilágosodtam. A nyenyere ugyanis lőni kezdte a bigvan kockám, és ez idegesíteni kezdett, mivel ld-t kellett dobnom. Szóval megharagudtam a puskára és láttam, hogy nem feltétlenül kell átmennem az ájárón, jó lesz nekem a nehéz terepen is az overrun. A mozgatós zászlóval ugyanis tudtam annyit mozogni, hogy elérjem a puskást. Levettem és belecsattantam a klánretekbe, felkínálv az oldalam a másik kockának, de arra figyeltem, hogy mindkét szekerem (amik persze ekkor már szarul néztek ki, tele volt az aljuk sebzésjelzővel) rohamtávba legyen. Intéztem egy kihívást a generálissal, így sikerült 3 sebet overkillből kiosztani, és mivel az oldaltámadásból Pavano csak egy sebet okozott, nyertem 3-mal a közelharcot. Az egyik kocka megfutott, az egyik ott maradt, de a következő körben sikerült levenni. (Benne a generálissal) Ugynebben a kürben az ork szekér levett két méregdobálót míg a farkasszekér hat ninját. Aztán szekénykém belehalt egy hamvasztó kis villámba, szerencsére a hős mérnök magát is elhamvasztotta. Végül a hopperek egy waaagh-gal elérték a Jazzes patkányokat (akikre szintén nagyon mérges voltam) és leveték őket. Így mindössze hat ninja patkány maradt fent Pavano seregéből és erre nagyon büszke vagyok, még ha kicsit mákom is volt. cheers Az óriás végül túlélte, három körig nézelődött az erdő biztonságában.

Nekem ezek estek le:

5 póklovas (villámtól)
2 szekér sámánostól (pánik, villám)
fél ork szekér (jazzail)
fél óriás (Jazzail)

Nagyon bejött ez a fajta "a második körben a szádban vagyunk" sereg, örök hála Avian Orcs and Goblins Tactics Page nevű honlapjának igenork verork

Pavanonak külön köszönet a meccsért, a fuvarért, a lakkért,a bíztató szavakért és azért mert ezuttal nem akartam öngyilkos lenni az ő lövésfázisában!!!
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano

Male Hozzászólások száma : 383
Registration date : 2007. Dec. 12.

TémanyitásTárgy: Re: Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok   Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok EmptyCsüt. Okt. 30, 2008 11:53 pm

Jó gyakás volt, Suba jól játszott - és nagyon állatul kinéző babái vannak. Szó szerint! cat pig igenork

Két mérnök is belenyomott magába 1-1 sebet, az egyik ratling felrobbant... De a puskák jók voltak.

P.
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo

Male Hozzászólások száma : 1694
Registration date : 2007. Dec. 11.

TémanyitásTárgy: Re: Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok   Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok EmptyPént. Okt. 31, 2008 1:21 am

nah gratula!!! ez nekem is erőt ad, hogy azért csak el lehet verni ezeket a patkányokat... Very Happy

a sereg, így látatlanba, elég jó ekkora pontból. a 3 szekér mindenképpen életképes. ha az ellenfélnek nincs valami 7 es erős cucca vagy komoly lövése, illetve a lövés elhal valamilyen oknál fogva, akkor egy kombinált roham igen komoly erőt tud képviselni.
Felhasználó profiljának megtekintése http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut

Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

TémanyitásTárgy: Re: Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok   Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok EmptyPént. Okt. 31, 2008 12:33 pm

Hát gen, három szekér nagyon erős lett volna, de ugye mire kezdtem, már csak kettő volt. Smile

A seregben én azt találtam jónak, hogy ha valamit berohantam, mindig volt 1-2 másik egység is rohamtávban. Mondtam is Pavanonak a negyedik köre elején, hogy nagyjából látszik mi lesz a csata vége, vagy itt, vagy ott nem marad semmi az asztalon és ezt az említett oldalon is leírják, hogy ez egy mindent vagy semmit sereg. Egyszerűen mindig úgy állt egy szekér/hopper hogy be tudott rohamozni oldalról, ha a nagy kockát oldalba kapják, és szintén rohamtávba volt egy másik kisebb egységnek, amit impactból nagyjából elvisz. Ami viszont nem látszik, hogy mennyire durva a főnökös big 'unos kétcsoppás kocka. Nagyon kevés dolog tud megállni előtte ha rohamoz. (Ws:4 S:5 T:4) benne az Akrit fejszés főnökkel (a big bossnak ettől warboss értékei lesznek) Viszont ha egyszer veszít, és nem tudom megfogni a 8-as ld-vel, bizony az 660 pont az ellenfének. (kocka, főnök, plusz zászló plusz generális) Mondjuk nem tudom, hogy nem lélegző seregben egyáltalán tudna-e egy ilyen sereg kárt tenni. (a szekerek 6-os 7-es ld-je nem egy életbiztosítás a rohamra.) Mindent egybevetve elég nagy károkat tud okozni egy ilyen sereg, de ez nagyon sok pontba fáj nekem is.
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany

Male Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

TémanyitásTárgy: Re: Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok   Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok EmptyPént. Okt. 31, 2008 4:02 pm

Idézet :
ez nekem is erőt ad, hogy azért csak el lehet verni ezeket a patkányokat... Very Happy

Hát persze, hogy el lehet...csak az Empire-vel soha. Very Happy
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo

Male Hozzászólások száma : 1694
Registration date : 2007. Dec. 11.

TémanyitásTárgy: Re: Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok   Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok EmptyPént. Okt. 31, 2008 4:54 pm

igazából már sikerült elvernem...legalább egyszer. igaz az azon múlott, hogy 3 körön kerresztül nem tudott a tankba belelőni. aztán a tank odaért és a patkány sereg meg magától lefutott... Very Happy:D:D jameg asszem mégegyszer megvoltak! akkor is azon múlott, hogy átfutott saját magán és így saját magát elzavarta...bár lehet ez ugyanaz a csata volt csak kétszer emlékszem rá...node ez nem az a topic. Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok   Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok Empty

Orkgoblin vs Patkány 1250 kereki szabályok
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal