kerekasztal

pécsi warhammer közösség

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  Belépés  

Share

1500 Káosz-VC (12/12/08)

Go down 
SzerzőÜzenet
YKoS
Kultista
YKoS

Male Hozzászólások száma : 1020
Registration date : 2008. Dec. 05.

1500 Káosz-VC (12/12/08) Empty
TémanyitásTárgy: 1500 Káosz-VC (12/12/08)   1500 Káosz-VC (12/12/08) EmptySzomb. Dec. 13, 2008 11:50 pm

Nah, Özsge kérésére egy rövidke kis beszámóló a tegnapi napról:
Barabash B-vel a tervezett 9es találkozás helyett - miattam - csak 10kor találkoztunk, aztán még be kellett ugrani a szerkesztőségbe is pántli... őőőő... pálinkáért. cheers (akkorjöötletnektűnt Rolling Eyes )

Korábban egyeztettünk már csata ugyben, ő káoszt hozott, mert a VC ellen nem mer WEt, én meg a káosz ellen nem merek gyíkokat Laughing - meg mindkettőnknek ez az "új" serege, szeretjük őket, na.

6 terpetárgy volt nagyjából szimmetrikusan elrendezve.
BB hozott:
3 cincs varit (na ekkor azért lefelégörbült a szám) a generátora valami démoni pacin - eh... Neutral az egyiknél volt valami könyv ami miatt tudott 1el több varázslatot, egy másiknál meg valami familiáris. hát a mágiafázisok sose voltak túl jók számomra.
balról jobbra felrakott 2 sor warriort, sok maraudert, aztán az erdő túloldalára meg kutyákat, mögéjük csózen warriorok, mellettük káosz lovagok. egyedül a marauderek nem kaptak tzeench slaneesh jelet (ők is csak feledékenységből)- ennyit a corpse cartomról, és a fear okozásról. No híjjjjj

nekem volt:
2 vámpír, 1 bsb wight king (drákónhoffer istencsászárság bannerrel leborul)
szintén b-jra 5 black knight, 5 wraith bansheeval, 10 csonti lándzsával, 14 grave guard, 10 ghoul, corpse cart. asszem, kb. ennyi.
Sajnos a vámpírok most csak lvl1es varik voltak, hát ekkora böszmeséget nem csinálok többet, és nem hozok többet éteri vámpírt se.

Az első kör előtt ittunk egy (vagy 2?) pálinkát... bah. Erős volt, de morálnövelő hatása volt mindenképpen. Very Happy akkóroham!
A kezdést Béla nyerte, jött előre kicsinyet a gyalogosokkal, a kutyákkal sokat, a lovagokkal szintén, mivel az én seregem a bal sarokban állt, ő meg szépen felrakott mindenkit középre így az erdőn túli komákkal (kutyák stb.) nem volt senki szemben. Azt hiszem számottevő veszteségek nem voltak az első körben. Én is mozogtam kicsit, varázslat nem sikerült. Nem is csoda: 4 PDomra volt a Békának 5 DDe.

A 2. körben a kutyusok a hátul álló corpse cartot akarták volna rohamozni, de nem érték el, a lovagokből kivállt a hős, beállt a 3. körös rohamhoz a CCra. Szemben a gyalogosok jöttek kicsit előrébb. A mágiafázisban a tzeenches LD dobásos varázslat és pandemónium kombóból sikerült 3 sebet szerezni a black knighteknek. Hja... sír Hát igen, ezek valahogy nem akarják megmutatni az én kommandírozásom alatt, hogy mit is tudnak. Más nem nagyon történt.
Én a ghoulokkal megrohamoztam a kutyákat, elfutottak, nem értem el őket. A marakék 2 fekete lovag azért odakocogott a chaos warrior egységhez, hátha... nyilván nem találtak, így hát mind1 is, de a zászló és a 12"en belüli warbanner miatt nem buktak CRből. (na, ez viszont táp volt) A banshee is sikonyált, de talán 1 maraudert le is vett az egész csata alatt. :gyuri2:

3. kör: generális berohanta a Corpse cartot, a lovagok a ghoulokat. lovagokkal kezdtük, overrunoltak a halottas szekérhez ők is, óje... nyilván szétkapták, a generátor overrunból elfutott a seregem möge... neki se ez volt a legjobb manővere. a lovagok meg ottmaradtak a grave guardok mellett.
azok asszem berohanták őket, mindenesetre 2 hős lovag menekültek meg- és el - ebből a CCből. utolérni nem sikerült, mint ahogy az egész csata során egyszer sem. az üldözés miatt viszont ügyesen oldalt álltak a choisen warrioknak, és a bsb is messze került a warriorokat megrohamozó wraithektől. azok se sok vizet zavartak, sajnos. a black knightok valamikor eddigre elpihentek már, és pálinkából is fogyott még egy kevés. 1 sebet sikerült okozni annak a nyamvadt tzeench varázslónak, pedig... eh...

4. kör:
a wraitheket oldalbakapták a marauderek, a káosz generátor ráfordult a csonti osztag hátára, a chosenek meg oldalbarohanták a GGokat - sebet nem okoztak, viszont a csempa belahalt a wight kinggel folytatott párbajba, a GGok meg sebeztek még (most 2 kezes fegyverrel hoztam őket, így a páncéljuk nem volt túl jó, de ez a regenerálás jól jött). nyerték a CCt, odafordultak. az én körömben arattam a chosenek közt, a vámpír is, főleg ezzel a minden-seb-után-támadok-még-egyet red furyval. bounce 3 choisen warri halt meg. aztán ők megint nem okoztak sebet, aztán én öltem még, 2en futottak el, nem is értem utol őket. jee.
A csontik oldalbakapták a maraudereket, nem hiszem hogy bármi lényeges is történt volna itt.

5. kör:
az előző körben összeállt káosz lovagok visszajöttek még egyszer, hátha majd most. hát most se. 1 elfutott, nem is értem utol, de így legalább a grave guardok messze kerültek a csata hátralévő részében minden ellenségtől. a csontik bekapták a hátukba a káosz generálist, asszem itt még kitartottak.
újabb pálinka/ák után úgy éreztem hogy mind stratégiailag, mind morálisan zseniális húzás drunken lenne a generálisommal kivállni a GG egységből, és odamenni a káosz generálist megölni a következő körben, így is tettem, csakhogy azt az egy apróságot nem vettem figyelembe hogy addig a maradék csonti egységem, és az éteri vámpírom is elhult. (akácos úúúúúúúúúúút havégigmegyeeeeek rajtadéééééééééén)

6. kör:
a káosz generátor becsatlakozott a rá várakozó marauder egységbe, és a d6+1 Sd6+1es varázslatot elmondta szegény ott árválkodó vámpírra. 4+os AS, 5+os ward, csak nem lesz baj. 6db 7es erejű izét kapott. fejetfalbaver meg is halt. de legalább a GGok nem estek szét.

hát így. az utolsó körben csinált Bélus 300 pontot. Így összesen 355 ponttal nyert. Ez már marginális nyereség. Ettől függetlenül - no és a pálinka fogyasztás miatt - jó hangulatú meccs volt.

Még ilyet.

A hozzászólást YKoS összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Dec. 15, 2008 11:18 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007

Male Hozzászólások száma : 983
Registration date : 2007. Dec. 12.

TémanyitásTárgy: Re: 1500 Káosz-VC (12/12/08)   1500 Káosz-VC (12/12/08) EmptySzomb. Dec. 13, 2008 11:58 pm

Yoda szerint az YKoS hazudik. Very Happy

(amúgy jó riport)
YKoS
Kultista
YKoS

TémanyitásTárgy: Re: 1500 Káosz-VC (12/12/08)   1500 Káosz-VC (12/12/08) EmptyVas. Dec. 14, 2008 12:02 am

Yoda007 írta:
Yoda szerint az YKoS hazudik. Very Happy

(amúgy jó riport)

Csak mert egy profi riporter segített. Aztán egyébként játszottunk a pálinka ellen egy visszavágót még este, nem nyertünk. alien durva cucc az na...
exael
őrnagy
őrnagy
exael

Male Hozzászólások száma : 754
Registration date : 2007. Dec. 14.

TémanyitásTárgy: Re: 1500 Káosz-VC (12/12/08)   1500 Káosz-VC (12/12/08) EmptyVas. Dec. 14, 2008 12:43 am

Na hát ez derék dolog..!Mármint a riportírás... Very Happy A tanulság szerintem,hogy a vámpírsereget is egyértelműen a mágia tartja "életben",szóval fontos dolog....
Bm
ezredes
ezredes
Bm

Male Hozzászólások száma : 1328
Registration date : 2008. Apr. 14.

TémanyitásTárgy: Re: 1500 Káosz-VC (12/12/08)   1500 Káosz-VC (12/12/08) EmptyVas. Dec. 14, 2008 12:08 pm

Vagy legalábbis a Tzeentch-es sereg ellen kell a Dispel Dice!
(ha már neked nem jó, ne legyen jó neki sem!)

Bm
YKoS
Kultista
YKoS

TémanyitásTárgy: Re: 1500 Káosz-VC (12/12/08)   1500 Káosz-VC (12/12/08) EmptyVas. Dec. 14, 2008 3:26 pm

DDból túl sokat nem tudok összehozni, max ugye 5öt 3 vámpírral. Ámde a mágiával kapcsolatban abszulút igaza van a sárga szabbatos csávónak, hazafelé menet be is ugrott, hogy van az a jópofa power, amit nem használtam még, de így átgondolva a dolgokat talán nem is rossz: +2PD. ha megveszem mind3 vámpírnak ezt a lvl2 helyett, akkor van 11 PDom, 2000 pont alatt. valami fun bound spellekkel meg corpse cartokkal már egészen pofás lesz ez. silent

asszem eddig ez volt a legtöbb tanulságot hozó csata. Smile le kell szokni a gyíkos reflexekről (3hős, max spec és rare egység), mert ezek nem azok. Smile

majd a barabás-olyan-pajzsaim-vannak-hogy-beszarsz kiegészíti, ha akarja a reportot.
Berzenke
törzszászlós
törzszászlós

Hozzászólások száma : 215
Registration date : 2007. Dec. 12.

TémanyitásTárgy: Re: 1500 Káosz-VC (12/12/08)   1500 Káosz-VC (12/12/08) EmptyVas. Dec. 14, 2008 6:16 pm

Asszem leírtál mindent, én sem emlékszem többre Very Happy Az esti visszavágó vs. pálesz kicsit olyan volt, mint amikor a két lovag összeszedte magát, és megint nekiindult a GG-knek. Nem kellett volna.
drunken
A jel, ami minden trópnál volt természetesen slaanesh, nem tzeentch, de kábé ugyanolyan nehéz leírni őket, így mindegy is.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: 1500 Káosz-VC (12/12/08)   1500 Káosz-VC (12/12/08) Empty

1500 Káosz-VC (12/12/08)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal