kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Kocsmaasztal #2

Go down 
+17
bábi
MAXXxxx
Bm
Dectum
exael
gojo
voroncov-draskov
:.:.:RedleadR:.:.:
Berzenke
kota
Pavano
Nyamm-haikan
Patrik
Eddy
YKoS
subaggut
Yoda007
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 04, 2009 1:51 pm

na akkor oszlassunk...

egyrészt hatalmas baromság az, hogy a biblia szerint mindenki bűnös. nem ártana talán elolvasni. az ószövetség szerint igen, de azóta történt egy, két dolog...pl. ott volt az a jelentéktelen figura, az a jézus gyerek, aki meghalt az emberekért, és a bűneikért, aztán azóta nem annyira bűnös már az ember alapból. ezt ugye vágod?

másrészt...

az a south parkos rész jób történetét meséli el, melyet az ószövetségben találhatsz meg, ha szeretnél. a történetnek pedig nincs ott vége, hogy mindenét elveszi. nagy szart van vége. a törénetnek úgy van vége, hogy jób megmutatja, hogy nem a pénz és a gazdagság az ami miatt hívő, mert ha nem így alakult volna a dolog és szegény lenne, és rossz dolgok történnének vele, akkor is hívő maradna. megmutatja ezt, majd az úr visszaad neki mindent és még többet. feleséget, gyerekeket, vagyont, stb. itt van vége.

tanulság?

ez egy másik helyen van a bibliában. az egyik apostol írja, hogy vajon a fazekasnak nincs e meg a hatalma ahhoz, hogy némely edényt kajálásra csináljon, némely edényt meg bilinek? mondhatja e a bili a fazekasnak, hogy nemá, ez nem ér, én tányér akarok lenni? mondhatja, csak szart sem ér.

nem látjuk át, hogy mi, miért történik. a dolgunk nem az, hogy okoskodjunk rajta. a dolgunk az, hogy úgy éljünk, ahogy azt kéri tőlünk a biblia. nyilván van akinek jobban sikerül, van akinek kevésbé. a lényeg, hogy valamilyen fokban sikerüljön. (...némely növény terem ötször annyit, némely tízszer annyit...stb)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 04, 2009 1:08 pm

Yoda007 írta:
Érdekes adalék: a legvallásosabbak érdekes módon a nagyon szegények, és a nagyon gazdagok közül kerülnek ki, legalábbis arányaiban ott felülreprezentáltak... ugyanez megfigyelhető az alacsonyan képzettek és a magasan képzettek között is...
Teljesen jó!
Középhülye is vagyok, meg középszegény is!

De tréfát félretéve, azt értem, hogy a szegények fogékonyabbak a dologra, hiszen egy "most rossz, de majd jó lesz" eszme nyilván nagyon fekszik nekik, és a legtöbb vallás erre épít.
A leggazdagabbak pedig gyarkan nincsenek lekötve az anyagi világ által, hiszen nem kell hajtaniuk a napi betevöért. Így alapvetöen könnyebben lehetnek vevök minden evilágon túli dologra.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 04, 2009 12:21 pm

Bm írta:
Ezek után a szülei tanmeseképpen felolvasnak neki az Ószövetségböl, ahol egy zsidó férfi (a nevét sajnos nem jegyeztem meg) jól él, segíti a szegényeket, kedves, adakozó, és áldja az Urat. Aztán felmegy a Sátán az Úrhoz, és azt mondja neki, hogy csak azért áldja ez az ember az urat, mert mindene megvan: család, barátok, birtok. Ha nem lenne semmilye akkor nem áldaná Öt. Erre Isten elveszi mindenét emberünknek (az állatait és barátait megöli egy fosztogató banda, a családjára ráomlik a ház, megbetegszik, stb.), de emberünk továbbra is áldja az Urat. És ekkor mondja az Úr a Sátánnak, hogy látod, így is áldja a nevem. Vége.
geek Szeretem azokat a történeteket, aminek a végén a Rossz elnyeri méltó jutalmát! lol!

Érdekes adalék: a legvallásosabbak érdekes módon a nagyon szegények, és a nagyon gazdagok közül kerülnek ki, legalábbis arányaiban ott felülreprezentáltak... ugyanez megfigyelhető az alacsonyan képzettek és a magasan képzettek között is...
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 04, 2009 12:12 pm

gojo írta:
ezt nem igazán értem. vallással összeegyeztethetetlen esemény? pl.?

egyébként a tudomány és a vallás nem ellentétpárok. nem is értem ezt a fajta megközelítést.
Arra akartam rámutatni, hogy nem kell vallásosnak lenni, hiszen a világképet ugyanúgy alakítja a tudományis, mint a vallás.
Illetve hogy ha vallásosak vagyunk akkor pedig nem tartom a legjobb választásnak a kereszténységet. Egy elnyomó vallás, legalábbi a középkor alatt teljesen azzá vált. Nagyon negatívnak tartom, hogy azt mondja bünös vagy és szenvedned kell, nem pedig azt, hogy keresd a saját boldogulásodat (úgy, hogy ez ne legyen más kárára ha lehet).

Vallással összeegyeztethetetlen esemény:
nem tudom mennyire szereted vagy ismered a South Parkot, de mint sok minden mást is, ezt a témát is felvetették egy részben. A címe Cartmanland, az 5. évadban volt.
Röviden: míg Kile (aki becsületes, hívö és vallását legjobb tudása szerint gyakorló) aranyeret kap, addig Cartman (a történet legnegatívabb figurája) örököl egymillió dollárt.
Persze szándékosan kicsavart példa, de jól mutatja, hogy mennyire nem igazolja vissza Kile világképét ez a két esemény.
Ezek után a szülei tanmeseképpen felolvasnak neki az Ószövetségböl, ahol egy zsidó férfi (a nevét sajnos nem jegyeztem meg) jól él, segíti a szegényeket, kedves, adakozó, és áldja az Urat. Aztán felmegy a Sátán az Úrhoz, és azt mondja neki, hogy csak azért áldja ez az ember az urat, mert mindene megvan: család, barátok, birtok. Ha nem lenne semmilye akkor nem áldaná Öt. Erre Isten elveszi mindenét emberünknek (az állatait és barátait megöli egy fosztogató banda, a családjára ráomlik a ház, megbetegszik, stb.), de emberünk továbbra is áldja az Urat. És ekkor mondja az Úr a Sátánnak, hogy látod, így is áldja a nevem. Vége.
A történet érdekessége, hogy az Úr csak a bizonyítás kedvéért tönkretett mindent ami egy odaadó híve számára fontos volt.

Persze ugye a kerszténység nem igéri, hogy ebben a világban lesz jó nekünk ha ezt meg azt csináljuk. De azért könnyebb ezt meg azt csinálni ha legalábbis nem nagyon rossz nekünk ebben a világban.

Bm
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 34
Registration date : 2009. Mar. 01.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 04, 2009 10:42 am

Egy srác aki vall-ba szokott bejárni, és most jött meg a WoC serege.
Nem baj, legalább van még egy sereg ami ellen szopok cheers
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 04, 2009 1:06 am

így sincs meg, mi? Smile
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 04, 2009 12:10 am

Adamowich írta:
Lazaruss=Arnold

Ja,így már mindjárt más... Laughing
Vissza az elejére Go down
Adamowich
törzsőrmester
törzsőrmester
Adamowich


Férfi Hozzászólások száma : 66
Age : 33
Location : -
Registration date : 2009. Apr. 03.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptySzer. Jún. 03, 2009 7:17 pm

Lazaruss=Arnold
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptySzer. Jún. 03, 2009 7:12 pm

who is lazaruss?
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 34
Registration date : 2009. Mar. 01.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 10:02 pm

A legnagyobb cheers
Vissza az elejére Go down
Nyamm-haikan
zászlós
zászlós
Nyamm-haikan


nő Hozzászólások száma : 131
Age : 41
Location : Location, location, location :-)
Registration date : 2008. Jan. 09.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 9:34 pm

Hahó!

Részemről 2009.06.05. T4.

Mert szeretem a 80-as éveket, a kicsit lineáris sztorikat, a megismételhetetlen ötleteket, és mert a hangulata szimplán magával ragad.

Az első rész zenéje szerintem alapmű. https://www.youtube.com/watch?v=68I3j2luW64&feature=related.
A másodiké populárisabb, de még mindig klasszikus: https://www.youtube.com/watch?v=tPAfwBKZ9T8&feature=related

No és a nyamm-nyamm-csamm-csamm Bar scene: https://www.youtube.com/watch?v=RITE-FiW5Gg

Nyamm Cool

ui.: akinek van kedve bandázni, és jön pénteken - u2
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 7:55 pm

gojo írta:

ezt nem igazán értem. vallással összeegyeztethetetlen esemény? pl.?
pl:
5. ne olj vs kereszteshadjaratok vagy a jo oreg spanyol inkvizicio kivegzesei.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 5:55 pm

gojo írta:
ezt nem igazán értem. vallással összeegyeztethetetlen esemény? pl.?
világháborúk? általában az elsőt szokták ilyen eseménynek betudni...

gojo írta:
egyébként a tudomány és a vallás nem ellentétpárok. nem is értem ezt a fajta megközelítést.
ezt akartam én is írni, hogy rengeteg tudós vallásos. pedig elvileg mindenre kapnak választ. de mégis szükségük van a vallásra.

ezt a fajta álláspontot betudom Bm modellekben való gondolkodásának. Ott kevert dolgok nem férnek bele, csak ha csinál egy teljesen új modellt. Wink
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 5:48 pm

Idézet :
és persze mindkét frakciónál "megáll a tudomány" ha olyannal találkozik, ami nem illik bele a világképébe, és vagy behunyja a szemét, vagy felülértékeli a nézeteit.

az, hogy valakinél megáll a tudomány, nem bizonyítja egyik vagy másik álláspont igazát. egyébként sem hiszem, hogy igazán vallásos, hívő ember világképét, bármilyen tudományos kutatás meginghathatja. ha csak ekkor hite van valakinek, akkor az szart sem ér. a másik oldalon pedig nem beszélhetünk hitről, amit meg lehetne ingatni.

Idézet :
akik elveszítették a hitüket valamilyen vallásukkal összeegyezhetetlen esemény miatt.

ezt nem igazán értem. vallással összeegyeztethetetlen esemény? pl.?

egyébként a tudomány és a vallás nem ellentétpárok. nem is értem ezt a fajta megközelítést.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 5:08 pm

Yoda007 írta:
Bm írta:
Persze azzal tökéletesen egyetértek, hogy kell az embereknek valamilyen spirituális irány. Ezt a középkorban a kereszténység jelentette, de most már van más választás is. A tudományra épített világkép is ezt a szerepet tölti be, megválaszolja a "Miért?" és "Hogyan?" kérdéseket.
Ezzel tökéletesen egyetértek, de van egy csomó ember, akit szerint a lélek halhatatlan, amire azért a tudománynak kevés válasza van, ill. ott van az örök kérdés, hogy van-e másvilág, s ha igen milyen, bla-bla, amiről gojo is írt.
Khm...
A tudomány válasza lehet az, hogy nincs halhatatlan lélek és nincs másvilág.
De ha azt mondjuk is, hogy a másvilág létezik, vagy a lélek reinkarnálódik, vagy bármely más, tudomány által eddig fel nem derített, vagy nem teljesen lefedett utat jár is be, akkor is az a válasza erre, hogy mivel nem ismert, hogyan befolyásolható a dolog, ezért azokta a dolgokat kell a legjobban csinálni amikre van befolyásunk (értsd az életünk).

Talán itt a szakadék a kettö között:
A vallásos emberek elhiszik, hogy létezik valami, ami szabályokat adott nekik, hogy hogyan éljenek, és ezt próbálják követni;
a nem vallásosak megteremtik a saját szabályaikat, hogy eligazodjanak a világban, és ezekkel próbálnak boldogulni;
és persze mindkét frakciónál "megáll a tudomány" ha olyannal találkozik, ami nem illik bele a világképébe, és vagy behunyja a szemét, vagy felülértékeli a nézeteit.
Gondoljunk csak a csodát látott és emiatt megtért emberekre, vagy azokra, akik elveszítették a hitüket valamilyen vallásukkal összeegyezhetetlen esemény miatt.

Persze a dogmatikus vallásokkal szemben annyi elönyben talán lehet a tudományos megközelítés, hogy ott ugye elméletek és modellek vannak, amikröl (pl. az alkalmazott tudományok esetében) tudjuk, hogy nem pontosak és nem igazak, de elég jók ahhoz, hogy használjuk öket.
Ha valami a jelenlegi modellel nem összeegyeztethetö, akkor tudni lehet, hogy a modell rossz, nem a világ.
De valószínüleg a vallásnak is van válasza az új dolgokra, csak abba nem látok bele.

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 4:58 pm

Yoda007 írta:
Amúgy megnézted Warmachine-t?
Megnéztem.
Majd ha kibír a lenkesülés egy fél-háromnegyed évet, akkor majd talán elgondolkodom a dolgon.

De egyelöre ugye ott a 40k chaos és eldar. A chaos szépen épülget, megvannak a plague marine-ok is. Már csak a berzák vannak, és egy kevés thousand son, aztán jöhetnek a jármüvek meg a termik.
Persze eléggé bekevernek a versenyek, mert pl az osztrák nemzetire csak festett sereggel lehet menni. Ez kicsit felborítja dolgot.

Mindenestre a fél évet azért mindenképpen megvárom... aztán majd megveszem Exael figuráit kifestve! Razz

Bm
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 4:20 pm

Hoi!

Éjjel felkerül ide, hogy kinek mi jött meg! Már Pécsett van a csomag!

P.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 1:37 pm

Bm írta:
Persze azzal tökéletesen egyetértek, hogy kell az embereknek valamilyen spirituális irány. Ezt a középkorban a kereszténység jelentette, de most már van más választás is. A tudományra épített világkép is ezt a szerepet tölti be, megválaszolja a "Miért?" és "Hogyan?" kérdéseket.
Ezzel tökéletesen egyetértek, de van egy csomó ember, akit szerint a lélek halhatatlan, amire azért a tudománynak kevés válasza van, ill. ott van az örök kérdés, hogy van-e másvilág, s ha igen milyen, bla-bla, amiről gojo is írt. Smile Ilyenkor, azért eszembevillan, hogy az emberek milyen kicsinyesek, még a saját halálukat is túl akarják élni, s utána csodálkoznak, hogy át lehet őket verni, vallás címszó alatt.

[elnézést azoktól, akik hisznek vmilyen Istenben, nyilvány, nekik is megvan a véleményük a nem vallásosokról]

Az, hogy mi alapvető emberi érték, kicsit macerás megmagyarázni. Mert senki nem fogja tudni kivonni magát a kultúrális, társadalmi hatások alól. Nincsenek olyan körülmények, ahol ezeket lehetne tesztelni. Vagy ha lehetne, akkor biztos Mengelének kijáró tisztelet övezné azokat tudósokat. Smile

[elnézést azoktól, akik hisznek vmilyen Istenben, nyilvány, nekik is megvan a véleményük a nem vallásosokról]

"Hála Istennek ateista vagyok!" - épülésetekre egy idézet Smile

Amúgy megnézted Warmachine-t? Sajnos, miénk még nem jött meg... pedig mára vártuk. Sad Most érkezett meg! Smile
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 1:15 pm

Adamowich írta:
Miért gyűlölitek az Egyházat?Félre ne értsétek, nem kötekedni akarok, egyszerűen kiváncsi vagyok...
Nekem a legfontosabb ez: azért a sok kárért amit a tudománynak okoztak.
Mint vezetö és meghatározó kultúrális, mitológiai, orvoslási és spirituális entitás elképesztö mennyiségü tudást semmisítettek meg.
Nagy teljesítmény volt gyógyító rendnek lenni, miután az összes gyógynövény ismeröt megégették.
Nem volt nehéz a Napot a Föld körül keringetni, amikor minden tudós már szinte azonnal eretnek vagy varázsló volt.

És ami legalapvetöbb problémám az Ó- és Újszövetséggel:
Egy olyan ember lesz a kiválasztott nép (isten népe, aki ugye a kereszténységben nem csak a zsidókra vonatkozik már) továbbvivöje, aki elárulja a testvérét és átveri az apját. (Izsák & Family)

Az nem tudom milyen nyomott hagyott az emberek lelkén, hogy 1000 évig azt hallották "bünösök vagytok".
Szerintem ehhez mérhetö személyiségrombolás egyetlen másik vallásban sem fedezhetö fel.

Persze azzal tökéletesen egyetértek, hogy kell az embereknek valamilyen spirituális irány. Ezt a középkorban a kereszténység jelentette, de most már van más választás is. A tudományra épített világkép is ezt a szerepet tölti be, megválaszolja a "Miért?" és "Hogyan?" kérdéseket.

Csak azzal nem értek egyet, hogy olyan szépen összemossuk az alapvetö emberi értékeket és a keresztény értékeket. A szeretet, a törödés, a család nem keresztény érték. Ezek alapvetö emberi értékek.
Ezért nem értek egyet azzal, hogy bármilyen vallás specifikus értékei bekerüljenek EU-s vagy állami JOGI dokumentumokba.
Hogy valaki nem bánthat másokat, azt adja meg a jog, ne pedig, hogy azért tegyen így mert Isten, Buddha vagy maga a Sátán parancsolta így.

A bevándorlókról pedig biztosan más képem van itt a törökök lakta kerületben lakva, mint nektek Pécsen. Nem a vallási vagy kultúrális különbségekkel van a legnagyobb gond, hanem azzal, hogy idejönnek, immel-ámmal dolgoznak, amíg megvan a szociális háló, aztán beledölnek és nem termelnek, csak elvesznek. (bár ez biztosan nektek is ismerös)

Bm

UI:
1.LMP, 2.MKMP, 3.Fidesz-KDNP/Jobbik
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 1:08 pm

gorugrany írta:
Isten mentsen meg minket azoktól, akik akármire alapozva hiszik, hogy tudják, mi a jó és mi a rossz, mi erkölcsös és mi nem, mi a helye és mi nem. És Isten mentsen meg attól, hogy ezek az emberek olyan helyzetbe kerüljenek, hogy életről és halálról dönthessenek. Very Happy
anarcho-szindikalista közösségek ftw? Smile
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 12:45 pm

Isten mentsen meg minket azoktól, akik akármire alapozva hiszik, hogy tudják, mi a jó és mi a rossz, mi erkölcsös és mi nem, mi a helyes és mi nem. És Isten mentsen meg attól, hogy ezek az emberek olyan helyzetbe kerüljenek, hogy életről és halálról dönthessenek. Very Happy


A hozzászólást gorugrany összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 02, 2009 1:51 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 2:26 am

Idézet :
Gojo: miért baj, hogy politikai hatalomból is részt vennének? Értékeket képviselnek, akkor joguk van ahhoz, hogyha megfelelő számú szavazatot kapnak, akkor ezeket képviseljék. Mondjuk, az már baj, hogy a templomban egyik vagy másik párt előnybe kerül, s ott zajlik a politika. Ezzel kizárva az odajár, nem olyan párt szimpatizánst.

tökéletesen biztos vagyok benne, hogy az egyház képtelen a politikában képviselni a bibliában leírt dolgokat. képtelen, mert ugyanúgy megteszi a maga engedményeit, mint ahogy mindenki a politikában. ezzel pedig árt a bibliának és annak ami abban van. megmutatták már korábban, hogy milyen barmok, ha hatalom van a kezükben. pontosan ugyanazt tennék most is. ezzel pedig ártanak a hitnek, a bibliának és mindannak ami abban van. kibúvót ad egy csomó embernek, hiszen ha az egyház is megteszi, akkor én vajon miért ne...stb.

Idézet :
Azért mert esetleg kizsákmányoltam vkit, azért engedjem be? A fair play nevében? Sajnos/Szerencsére, a világ nem így működik. Persze, nekem is csak addig ez a véleményem, amíg én a nyerő oldalon vagyok. geek Ráadásul, ha beengedem, mert jófej vagyok, akkor miért hagyjam, hogy odaszarjon a szőnyegre, amikor épp segítek neki?

leírtam, hogy én is tisztában vagyok vele, hogy nekem és másnak is, addig jó, amíg olyan emberek ülnek a döntési pozíciókban akik nem foglalkoznak az erkölccsel. lehet nem voltam érthető, de akkor most szólok. te csak megismételted.

ami pedig a fair playt illeti...én erkölcsről beszéltem és a biblia tanításáról. meg lehet próbálni kicsavarni ezeket, de attól a dolgok még nem változnak. lehet hivatkozni mindenféle dologra, de amikor a nap végén olvasgatod kicsit a biblilát, akkor rájösz, hogy még mindig az áll benne, hogy amit teszünk az nem helyes. mellesleg az is benne van, hogy mindenki eljut egyszer arra a pontra, hogy végéginézik, hogy vajon melyik kapun engedjék be. meg vagyok győződve róla, hogy a fejlett országok lakói közül kevesen mennek be majd azon a kapun, amin szeretnének, hacsak nem történik valami csoda...kibaszottul seggbe fognak minket rúgni. aztán akkor nézhetünk értetlenül, hogy dehát most a fair play miatt? hát hiszen a világ nem így működik!!! jól ki leszünk röhögve, azt hiszem...nem mintha én akár csak a kisújjomat is mozdítanám, hogy tegyek ez ellen...nem ezért mondom...jelenleg a legtöbb, ami tőlem tellik, hogy legalább nem próbálom meg elkendőzni a dolgot. legalább nem próbálom meg mindenféle mondvacsinált dologgal bizonygatni, hogy bizony nekünk jogunk van ehhez. mondjuk ez nem valami sok, belátom.

Idézet :

Csak hogy kicsit az ördög ügyvédjét játszam... Mit adott nekünk az egyház? /monty python után szabadon Smile/

- írást
- oktatást
- gyógyítást
- szilárd talajt a RB bukása után
- adminisztrációt
- és talán még sok mást
- rendek kialakulása

ezek mind-mind haszontalan dolgok sok más fontosabb dologhoz viszonyítva. csomó olyan, amit bizony nem viszel magaddal halálod után sehova. megkönnyíti a földi életed, de nem tesz hozzá ahhoz ami utána jön. az egyháznak pedig ezt tudnia kell! tudnia kell, mert ők olvassák és értik a bibliát. abban pedig felhívják erre a figylemet. nekik bizony az a küldetésük, hogy megértessék az emberekkel, hogy mik a fontos dolgok. ez pedig nem sikerült nekik. az emberek most azt hiszik, hogy ezek a fontos dolgok, pedig nem. nagyon nem.
persze innentől már szükséges az, hogy valaki higyjen istenben vagy legalább higyjen abban, hogy hisz. egy olyan embernek, aki nem hisz, hiába magyarázok innentől bármit is.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyKedd Jún. 02, 2009 12:37 am

Wow, azt hiszem megint sikerült megmozgatni a fórumozók agytekervényeit, erre nem számítottam, mármint, hogy elmegy az egyház/vallás felé. Először, nem értettem miért lovagolnak ennyit az emberek azon, hogy bekerült a kereszténység, mint alapgondolat - én sem tartom szerencsésnek. De így azért sok minden megvilágosodik.

Csak hogy kicsit az ördög ügyvédjét játszam... Mit adott nekünk az egyház? /monty python után szabadon Smile/

- írást
- oktatást
- gyógyítást
- szilárd talajt a RB bukása után
- adminisztrációt
- és talán még sok mást
- rendek kialakulása

Ezek nélkül fura helyen lennénk. De ennek köszönhetően, meglehetősen távol került magától a vallástól. Mondjuk, én sem látom értelmét, hogy miért vannak egyházak, sőt, szerintem jó lenne ha vallások sem lennének, az előző postomban lévő idézet miatt is. De sajnos, ez nem így működik. A vallásra és az egyházakra is szükség van. Nem mindenkinek, de sok embernek.

Eddy: Kiss G-nek igaza van, hogy a vallás mindent irányít (az hogy téged meghúzott vizsgán, szóval, ezt ne keverd bele)... s nemtom miből veszed, hogy bigott... attól, mert egyháztörténetet tanít? Hidd el, Durkheim, Weber és még sokan mások is kutatták a vallást, pedig általában erőteljesen elzárkoztak ők maguk tőle. Mert egyszerűen nem lehet megkerülni, annyira beleépült a társadalmunkba. Amúgy megjegyzem, nálam nincs különbség aközött, amit az egyetemen mondok, s amit itt. Vizsgán is mindig elmondom a véleményem, persze, az adott tétel ismertetése mellett. Az hogy ott mit hallok, meg ugye nem az én dolgom.

Adamowich: nekem személyes élményem szerencsére nincs sok a papokkal. De egyik csoptársnőm szerintem mesélne neked, ha a hírekből érkező pedofília- és holokauszttagadó botrányok nem lennének elegek. Engem nem zavar, ha valaki vallásos, sőt az se ha meleg, csak ne az legyen az etalon - morálisan. Ne próbáljon meggyőzni, hogy az ő útja a járható. S ne csináljon örömünnepet rá, de ne is különböztessék meg hátrányosan. Attól még ember. Smile
Vallás és homoszexualitás - hát, ha végeznék egy szociológiai kutatást, sőt, biztos végeztek, keress rá neten. Biztos, hogy kimutatható az összefüggés a vallásosság és az elutasítás között. Persze, kivételek vannak, de azokkal ritkán foglalkozunk, mi, társadalomtudósok. Nehéz megmagyarázni. Wink

Gojo: miért baj, hogy politikai hatalomból is részt vennének? Értékeket képviselnek, akkor joguk van ahhoz, hogyha megfelelő számú szavazatot kapnak, akkor ezeket képviseljék. Mondjuk, az már baj, hogy a templomban egyik vagy másik párt előnybe kerül, s ott zajlik a politika. Ezzel kizárva az odajár, nem olyan párt szimpatizánst.
Vagyontárgyi kérdésekben szerintem egyetértünk, de ezt sem fogják meglépni sosem - ne legyen állami támogatás, ne kapjanak állami épületeket, s tartsák fenn magukat a híveik adományaiból, dehát a politiakai pártjaink se így működnek, pedig így kellene. Wink
Azért mert esetleg kizsákmányoltam vkit, azért engedjem be? A fair play nevében? Sajnos/Szerencsére, a világ nem így működik. Persze, nekem is csak addig ez a véleményem, amíg én a nyerő oldalon vagyok. geek Ráadásul, ha beengedem, mert jófej vagyok, akkor miért hagyjam, hogy odaszarjon a szőnyegre, amikor épp segítek neki?

Subba: ha végre vki pontosan meg tudja fogni, hogy mi a vallás, akkor biztos meg lehetne erősíteni. De annyi definició van rá, hogy az hihetetlen. Smile Ementén megkérdezhetném, hogy számotokra mi a vallás?

A különböző válaszokat találhattok ellentéteket, de ezek szándékosak, s nem a véleményemet tükrözik a fenti írások, hanem az adott személy gondolatának megfordítása, aféle tükörként, legalábbis ezt igyekeztem ott, ahol értelmes postok születtek. Razz S nem, az nem volt értelmes poszt, hogy a pestis fogta össze Eu-t, vagy a törökök, netalán az elit legitimizációja miatt volt szükség.
Néha lehet kicsit write-only-nek tűnik... de megint kurva sokat írtatok! Smile S lehet, hogy elsiklottam pár gondolat felett. Embarassed
Vissza az elejére Go down
TöKöS
zászlós
zászlós
TöKöS


Férfi Hozzászólások száma : 130
Age : 31
Location : ...on the road to the Valhalla...
Registration date : 2009. Feb. 22.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyHétf. Jún. 01, 2009 11:20 pm

Pavano írta:
Hoi!

Teológus hallgatóként, sokáig szintén templomba járó emberként nekem is sok tapasztalatom van. Ezt hasznos, de nem neten megbeszélhető dolognak tartom. Ha van kedvetek, egyszer egy vacsora mellett nekiállhatunk.

Sokáig fog tartani.

P. Sleep
Ebbe a beszélgetésbe mindenképp beszállnék Smile
Üdv! Kocsmaasztal #2 - Page 4 711625
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 EmptyHétf. Jún. 01, 2009 10:55 pm

Hoi!

Teológus hallgatóként, sokáig szintén templomba járó emberként nekem is sok tapasztalatom van. Ezt hasznos, de nem neten megbeszélhető dolognak tartom. Ha van kedvetek, egyszer egy vacsora mellett nekiállhatunk.

Sokáig fog tartani.

P. Sleep
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Kocsmaasztal #2
Vissza az elejére 
4 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 34  Next
 Similar topics
-
» kocsmaasztal
» Kocsmaasztal #3
» Kocsmaasztal #4
» Kocsmaasztal # 5

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: szabályzat, linkek, temető :: temető-
Ugrás: