kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Imperial Guard

Go down 
+3
Patrik
MAXXxxx
Bm
7 posters
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyHétf. Feb. 08, 2010 5:56 pm

No, most kaptam az arcomba egy a lentihez hasonló sereget.
Elég kemény meccs volt, mint ott olvasható, és sokan mondták, hogy durva lesz.
Szerintem ha a srác felpakol velem szembe és megindul, akkor simán vipe-outolhatott volna engem. Mindegy mennyi kill point.

Egyszóval igen életképes a koncepció. Sok plazma melta, meg a jármüveken heavy flamer.
Más nem is kell, csak bárotság, hogy 9 plazmával meg 6 meltával autóból mindent lelösz. Mindegy mekkora fogai vannak.
Vissza az elejére Go down
igua
zászlós
zászlós
igua


Férfi Hozzászólások száma : 150
Location : Pécs
Registration date : 2009. Oct. 08.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyPént. Okt. 30, 2009 5:28 pm

Végül is 75/db ,megér egy misét. Majd jól leproxizom. pirat
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyPént. Okt. 30, 2009 5:01 pm

Én kaptam már az arcomba 3 hidrát.
6db linkelt autocannon nagyon kemény!

12 lövés, linkelt 4+, S7, könnyü jármüvek és gyalogság ellen is böven jó. Igazi dakka, ráadásul mozogni is lehet velük egy kicsit, ha az kell.

Igazából talán a Nida sereg szörnyei ellen lehet gond, ahol kevés a plazma 24"-e, de az sem biztos, hogy ha körbeautózod, és 6+on talál el, akkor olyan sokat tud ellened csinálni.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyPént. Okt. 30, 2009 4:53 pm

MEQ seregek+elda flying circus ellen elég jó lehet ez az összeállítás.
Vissza az elejére Go down
igua
zászlós
zászlós
igua


Férfi Hozzászólások száma : 150
Location : Pécs
Registration date : 2009. Oct. 08.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyPént. Okt. 30, 2009 4:38 pm

IG-retes bár a 3 Hydra kissé bizarrnak tűnik és a Vendetta használata kötelező.
Wink
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyPént. Okt. 30, 2009 4:00 pm

Wow, csatariportokat olvasgatok és most láttam ezt a Mechanized IG listát.
Érdemes megnézni:

HQ
Company Command squad 4x meltaguns in a chimera with hull heavy flamer
Company Command squad 4x meltaguns in a chimera with hull heavy flamer

Elite
Psyker Battle Squad with two extra psykers in a chimera with hull heavy flamer

Troops
Veterans with 3x plasma guns in a chimera with hull heavy flamer
Veterans with 3x plasma guns in a chimera with hull heavy flamer
Veterans with 3x plasma guns in a chimera with hull heavy flamer

Fast Attack
Banewolf with hull heavy flamer and smoke launchers
Banewolf with hull heavy flamer and smoke launchers

Heavy Support
3x Hydras

Manticore with hull heavy flamer
Manticore with hull heavy flamer
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyVas. Szept. 27, 2009 9:43 pm

Ok,köszi.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyVas. Szept. 27, 2009 3:17 pm

exael írta:
A múltkor Norbi ellen játszottam és felmerült egy kérdés:az IG kódexben van egy camo netting nevű járműfelszerelés ami 1-el javítja a fedezékmentőt.De vajon ha a jármű nincs fedezékben akkor is ad neki egy 6+-os fedezéket?

nem ad. IG codexben: stealth-ed ad, ha a jarmu nem mozgott az elozo mozgasfazisban. stealth meg azt mondja, hogy a meglevo cover save javul 1-et.

viszont ha jol takarasba tudod tenni a tankot, akkor van egy kellemes 3+ vagy ha oldalat kellene loni, de csak elejebol latszik valami, akkor 2+-os mento.

szerk: mondjuk a mozgas elhagyasa dolog miatt tok folosleges opcio a kovetkezoknek: chimera, sentinel, hellhound. A heavy-ben levo tankoknak viszont jol jon.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyVas. Szept. 27, 2009 3:08 pm

exael írta:
A múltkor Norbi ellen játszottam és felmerült egy kérdés:az IG kódexben van egy camo netting nevű járműfelszerelés ami 1-el javítja a fedezékmentőt.De vajon ha a jármű nincs fedezékben akkor is ad neki egy 6+-os fedezéket?
A régi kódexben volt, amit basilisknek lehetett adni. Ennyit tudok.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyVas. Szept. 27, 2009 1:21 pm

A múltkor Norbi ellen játszottam és felmerült egy kérdés:az IG kódexben van egy camo netting nevű járműfelszerelés ami 1-el javítja a fedezékmentőt.De vajon ha a jármű nincs fedezékben akkor is ad neki egy 6+-os fedezéket?
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyPént. Május 08, 2009 2:06 pm

MAXXxxx írta:
egyszerusitsunk, kiszamolod, hany pont, es proxy-bol lejatszuk 20-ai hetvegen valamikor. (20-24-ig vagyok otthon)
Ez jó ötlet!
Én csüt (21) este érek haza valószínüleg, majd összehozzuk!

Remélem addigra lesz egy kódexem... Neutral
Meg majd keresek valamit, ami kb akkora, és lerajzolom, mekkora a base!

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyPént. Május 08, 2009 11:28 am

egyszerusitsunk, kiszamolod, hany pont, es proxy-bol lejatszuk 20-ai hetvegen valamikor. (20-24-ig vagyok otthon)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyPént. Május 08, 2009 10:59 am

Bm írta:
Az az igazság, hogy ha meglesz a kódex összeadom, de lehet, hogy 6-9 ilye jármü, 6*5 gyalogos troop, 2 kis HQ meg 2-3 tankkal simán van egy sereg. Szinte már érdemes megfontolni! Very Happy

vedd meg, fizesd ki, rajossz egy dologra. Majd cipeld es rajossz a masikra, hogy megis miert nem.

kulonben ha squad, az jo, mivel ott sima immo eleg ahhoz, hogy megpusztuljon.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyPént. Május 08, 2009 10:34 am

MAXXxxx írta:
amugy az a 3 lascannon vicces rajta, de ritkan kihasznalhato. Alt menni akarsz vele valamerre, innentol meg minden mar nem fog loni.
Nem egészen. Ugyanis ez a dög Fast Skimmer.
Vagyis 6" után még mosolyogva ellövi a 3 lascannont. Sokat nem mozogsz vele úgysem, hiszen elég a végén 1et flat outolni, és mivel szállítójármü egy 5 fös minimál troopal a hasában még foglal is!
Felteszel 3 2-es squadront fastból, a hasukba 6 troopot, és az eldák elbújhatnak a skimmerjeikkel.
Abban igazad van, hogy nagyok, de 48"ra lönek, maximum a railgun vagy a battle cannon szorongatja meg öket. De ugye az is csak 1-et szed le a squadból.

Az az igazság, hogy ha meglesz a kódex összeadom, de lehet, hogy 6-9 ilye jármü, 6*5 gyalogos troop, 2 kis HQ meg 2-3 tankkal simán van egy sereg. Szinte már érdemes megfontolni! Very Happy
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyCsüt. Május 07, 2009 11:12 am

Nekem egyenlőre offline nincs meg a kódex a szemem meg nem vagyok hajlandó azon a censork minőségű scannen guvasztani. Átnéztem azért persze. Úgy általában szvsz elég jó a kódex sajna pont azt a koncepciót nehéz összeállítani belőle, amit most szerettem volna a ghorukinjaimmal, de majd kitalálok valamit. A parancskiadás valóban nagyon hangulatos dolog lesz, de majd valószínűleg át kell írnom a seregem fluffját a lefegyelmezettebb seregről a legfegyelmezetlnebbre (ritkán fognak engedelmeskedni a srácok az én dobásaimmal). Ami viszont nagyon nem tetszik az a SM kódexben is megismert nevesített karakter rendszer. Azt még emésztenem kell, szóval meglátjuk. Egyenlőre úgy néz ki, hogy a régi variálhatóság hálistennek megmaradt és erősen valószínű, hogy erősödött is



De most ez amúgy sem számít, mert orkolok. igenork dakkadakka
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyCsüt. Május 07, 2009 10:53 am

Igen kp-ben gondoltam, hogy a legdrágább. A tankok alapból olyan 30font körül mozognak, az új sereglista alapján legalább 9-et érdemes beszerezni, + a basiliskek + sz.tem a valkyre-ből is érdemes legalább 3, max 9 Very Happy
Csatariportnál Tiranida vs IG 14-9-re nyernek a Nidák lol!
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyCsüt. Május 07, 2009 9:01 am

legdragabb kp-ben?

amugy ez meglepo WD csatariport 99%-ban arrol szokott szolni, hogy uj sereg nyer, hogy kedvet kapjanak az emberek hozza. Maradek 1% eddig a dontetlen volt.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyCsüt. Május 07, 2009 8:08 am

Nekem már megvan az új kódex, szerintem is nagyon durva. Viszont ha normálisan össze is akarod tenni, akkor rögtön elnyeri a legdrágább sereg címet is.
Amúgy sz.tem a GW-nél is tudják, hogy túl táp lett, mert a májusi WD szinte csak az IG seregről szól, viszont nem ők nyerik a csatariportot lol!
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyCsüt. Május 07, 2009 8:03 am

Idézet :
De hogy miért kellett egy 3 linkelt lascannonos fast skimmert 130 pontért adni, azt nem értem!

valamivel el kell adni a 60 euro-s valkyre-t Smile
amugy az a 3 lascannon vicces rajta, de ritkan kihasznalhato. Alt menni akarsz vele valamerre, innentol meg minden mar nem fog loni.

Es jah, uj IG fele hangulatos, tank szekcio eltapolt.
szemelyes kedvenc a 160pt-os deathstrike, 8-12"-es robbanassal, es glance-bol nem megolheto.
meg az advisors-bol azert a 2 eleg durva. 2 HQ-nal te +2-vel jossz be, ellenfel -2-vel es ujradobatod es meg dobsz koronkent +ket basilisk nagysablont.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Imperial Guard   Imperial Guard EmptyCsüt. Május 07, 2009 12:33 am

Mivel kijött az IG kódex, gondoltam megvitathatjuk kinek mi a véleménye róla, amint találkozik vele.

Játszottam ma egyet az új IG kódex ellen.
A srác nem hozott nagyon durva sereget, de szoros meccs volt.
Az új kódex egyik része hangulatos, hiszen a parancsnokok parancsokat tudnak osztogatni, amitöl egy-egy osztag valaminek nagyon nekifekszik (lö, összeáll, vagy fedezéket szerez, stb.). A kódex másik része pedig szerintem nagyon el lett tápolva. Az ok, hogy az IGnek legyen 15-20 tankvariánsa. Erröl szól a sereg.
Hogy a fleet officer egyel növeli a szükséges reserve dobásokat, az ok. HOgy újradobatja az out flank oldalt az már kicsit necces.
De hogy miért kellett egy 3 linkelt lascannonos fast skimmert 130 pontért adni, azt nem értem!
Szóval szerintem van olyan része, amit nagyon elmértek...

Nektek mi a véleményetek erröl?

Bm
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Imperial Guard Empty
TémanyitásTárgy: Re: Imperial Guard   Imperial Guard Empty

Vissza az elejére Go down
 
Imperial Guard
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 2009-03-22 Tau(Y007) vs Death Guard(V-D) - 1000p
» 2009-09-16 Death Guard vs. Orks 2000p
» Cityfight: Imperial Fist vs Berserkers 2001 pts

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: