kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt.

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt.   Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt. EmptyVas. Jún. 28, 2009 12:31 am

A mai csata Laci TK serege ellen:

Tomb Kings:
-Király szekéren
-Hierofáns
-Princek
-2 skorpió
-3 dögmadár
-Tomb Guard
-2 könnyűlovas csapat
-2 katapult
-2x10 íjász
-2 szekeres csapat

Beasts:
-Doombull(Khorne)
-2 sámán halálmágiával
-2x4 minotaur(Khorne)
-6 Centigor
-3x13 herd
-4 Dragon Ogre
-Óriás

Szokás szerint maximális sebességgel előrenyomult a káoszsereg,a TK pedig szintén szokás szerint hátrált és lőtt illetve mágiázott.Mindjárt az elején volt egy izgalmas szituáció,amikor a szekéren utazó Király a szekeres osztagával megrohamozta az egyik herdet.Ez egy mozgató mágia következtében történt,amit valamiért nem semlegesítettem,lehet,hogy nem dobtam meg a dispellt,nem emlékszem pontosan...mindenesetre a herd elfutott(volt benne egy varázsló is),a Király rontotta a rohamot,és a következő körben a herd két oldalán előrenyomuló két minotaurcsapat megrohamozta és meg is ölte.A herd aztán összeállt később...
A másik fontos momentum a jobb szélen következett,ahol a dragon ogrék,az óriás és a Doombull egyszerre tudta megrohamozni a Tomb Guard osztagot,és két közelharci fázis alatt el is pusztították őket,a benne lévő prince-el együtt.
Ez kb a 4.körre meg is pecsételte a TK sereg sorsát,a madarakat elintézték a Centigorok,az íjászokat a minók,az egyik skorpiót a Doombull,a másikat egy herd stb....nálam a két minotaur csapat fele elhullott,illetve az egyik herd is szenvedett némi veszteséget,és a Doombull is megsérült.
Nem számoltunk,de nagy különbséggel nyertek a bestiák.


Nem sokat játszottam még TK ellen,de őszintén szólva nem irigylem azokat akik ezzel a sereggel játszanak,szerintem nagyon nehéz manapság eredményt elérni velük,szinte bármi ellen...Persze ha Laci nem a herdet rohamozza meg hanem valamelyik minotaur csapatot,illetve ha a jobb szélen kicsit ügyesebben helyezkedik,és ő tud rohamozni a szekerekkel és a skorpióval akkor azért másképp alakulnak a dolgok,de hát nem így történt.Illetve én is igyekeztem olyan sereget hozni amit nem érint olyan súlyosan a fear.Ráférne a TK seregre egy új könyv...és persze a Beastekre is...Smile
Köszi a játékot!
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 34
Registration date : 2009. Mar. 01.

Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt.   Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt. EmptyVas. Jún. 28, 2009 11:03 am

A sereg összeállításba azért belejavítanék:D

Heroes:
-King szekéren
-Liche priest

Core:
2x 10 skell(bow)
2x 3 chariots
5 Light Horsmen(bow)

Spec:
2x Tomb Scorpion
20 Tomb Guard(full command)
3 Carrion

Rare:
2 Screaming Skull Catapult


Nem volt egyébként rossz meccs de 2 helyen is nagyot hibáztam. Lehet mondani sokszor hogy hát igen a dobás...itt nincs mentség, nem a dobás döntött hanem én, szarul
Twisted Evil

Összeségében a TKval megvok elégedve 2K pontból, de még sokat kell tanulnom az biztos.

Köszönöm a meccset Exaelnek még egyszer.
Vissza az elejére Go down
 
Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chaos Warriors vs O&G 2000 pont
» Pavano Tomb Kings csapatai
» Empire - Tomb Kings, 2500 pont
» 2000 empire vs 2000 dwarf

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: