kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM)

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) Empty
TémanyitásTárgy: 2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM)   2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) EmptyHétf. Szept. 14, 2009 10:38 am

Ide szeretnék majd csatriportot írni, hogy milyen 2600 pontból chaosszal játszani chaos ellen.
Pláne úgy, hogy mindkét ellenséges sereget Abaddon (!!!) vezeti.
Komoly verseny volt, egy jó és egy kevésbé jó hangulatú meccsel.

Az elsöt Konrád ellen játszottam (ez volt a jó hangulatú), egy objektíva a pálya közepén, szoros döntetlen lett, még a veszeteségben is csak 100 pont különbség volt. (egy nagyonnagyrészt azon múlott hogy az Abaddonnak nekieresztett 2 daemon prince és egy greater daemon hogyan szerepelt). (vitattam az objetívát)

A másodikat Ripley ellen, (ez kicsit necces volt, az ellenfél alig érthetöen motyogott, sereglistát nem adott, és nem volt hajlandó rendesen elmondani melyik egysége micsoda és a serege nem volt wysiwyg - a landraiderröl a meccs közepén derült ki, hogy possession van rajta) 5 objektíváért, amit megnyertem. (3-0 objektíva)

A seregem a galaxis felperzselésére szakosodott gyújtogatókból állt:

3 * 7 plague marine (champ + pist + c flamer, 2 flamer, rhino)
1 * 8 chosen (champ, 5 flamer, 1 meltabomb, glory ikon, rhino)
2 * 8 chosen (champ, 5 melta, 2 meltabomb, glory ikon, rhino)
3 * 3 obli
2 * 1 daemon prince (mark of slaanesh, lash, wings)
1 * 1 summoned greater daemon

A gyözelemért 30, a döntetlenért 15, a vereségért 10 pont járt. Ez módosította a veszteségkülönbség minden 250 pont után 1-el, de a max 30 pont volt.

45 ponttal harmadik lettem, a második Zaggar 46-al, az elsö Egil (???) 47-el. Szívás...
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM)   2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) EmptyKedd Szept. 15, 2009 3:37 pm

Az elsö csatát Konrád ellen játszottam. Érdekes seregkoncepciója volt, én is gondolkoztam rajta, hogy hasonlóval megyek:
Abaddon + 4 termi + slaanesh ikon + 2 dual claw + 2 combi plazma + landraider
Typhus + 4 termi + slaanesh ikon + 2 dual claw + 2 combi plazma + landraider
2 * 3 obli
1 brass scorpion (super heavy walker, csíp rúg harap…és ez még lö is - sokat)
2 * 5 csm + melta
4 * 5 lesser daemon

A küldetés egyetlen objektíva elfoglalása volt a pálya közepén, a felállás negyedes.
Konrád megnyerte a kezdést, amit átadott nekem, aztán még el is vette az elsö kört. Jó volt!

Azt a negyedet választottam, ami a középen fekvö félig ledölt ház ledölt oldalán volt, így tovább maradhattam fedezékben, és tankkal is be tudtam hajtani a házba, ahol az objektíva volt. Felpakoltam az oblikat a negyed kéte szélére, hogy ellövöldözhessek a ház mellett, meg egy csapatot egészen hátra a sarokba, hogy majd lövök arra ami kidugja a fejét. A meltás chosenek a ház két oldala mellett voltak (már amennyire a negyedben lehetett) a plagemarinekkal együtt. Most elöször a troopokkal takartam az elit egységeket.

Konrád felrakta a 2 landraider amilyen közel csak lehetett, a jobb oldalra a skorpiót, a bal oldalra pedig egyrakásra egy domb mögé a 6 oblit. A 2 csm troopja pedig majd reservböl begyalogol a pályára, a daemonok deep strikeoltak ahogy kell.

Bár elvette a kezdést, sok kárt nem okozott, mert a landraiderek padlógázzal jöttek elöre, a skorpiónak nem volt szinte semmi lötávban, az oblik pedig nem igen találtak.
Én elörerhinóztam és szmókoltam, valamint elkövettem egy nagy hibát. A jobb oldali meltás chosen osztag kiszállt hogy kinyissa a landraidert amiben Abaddon ült barátaival, de kb fél-egy centivel elnéztem és nem volt meg a 6“ a meltáknak. Mondanom sem kell a kintmaradt csapatot ezzel le is szedték.
A másik oldalon már jobb volt a helyzet, mert ott stunned lett a rhinó, amiben a meltások ültek, így azzal vártam egy kört és nekik már megvolt a 6“ lötáv. De hiába löttem ki a radírt, nem tudtam érdemben lelövöldözni a termiket és Typhust, szóval el-lasheltem öket jó messzire.

A skorpióval nem sokat tudtam kezdeni, 3 körig löttem az oblikkal a 13as páncélját, de csak egy ágyút tudtam lelöni róla, meg egy shakent értem el, amire immunis volt. De azért kitoltam vele. 3 rhinóval kerülgettem, ami miatt nem igazán tudott elöre jönni: a rhinók között nem mehetett át, megrohamozni meg nem akarta öket, mert akkor elöl marad a melták elött. Szóval a skorpiót terelgettük, aztán amikor végül áttört, akkor az utolsó körökben oldalba kapta egy obli meltával és vége lett.

Abaddon végül is kirohamozott a landraiderböl az egyik plague marine osztara, akik a házban lapultak és sütögették a szép lassan érkezö lesser daemonokat. Miután levágták a plague marinokat, és ott maradtak a házban, behúztam öket a 2 prince-el és berohantam Abaddont és az egy szem megmaradt (dual claws) termit a két deamon prince-el és a frissen érkezett greater daemonnal. Ez egy komoly küzdelem volt, nagyjából itt dölt el a csata. Sajnos a greater daemon egy 0-0-s döntetlent játszott a termivel, a 2 prince pedig kikapott Abaddontól. Bár a termi a köv körben elpatkolt és nem is érkezett segítség Abaddonnak az a rohadék 3 fázison keresztül folyamatosan nyerte a közelharcot a 3 daemon ellen, akik lassan elfogytak. Az utolsó körben 1 woundon maradt Abaddon és egyetlen megmaradt prince is, aki a fearless sebbel esett le. A baj föleg az volt, hogy a 3 daemonnal alig 1-2 sebeket okoztam körönként.

Typhus végül visszaért a csatába, de aztán egy plague marine agyoncsapta fist-el, a termijeivel együtt.

Az oldalról érkezö csm-eket lekötöttem egy közeli plague marine osztaggal, a lesser daemonok nagyrésze lángszóró áldozata lett, de mivel kiirtottak középröl szinte minden, csak egy gyors rohammal tudtam elvitatni az objektívát.

Döntetlen lett, kb. 100 pontos veszteségkülönbséggel, ami azért bosszantó, mert ha megmaradt az az egy DP ami az utolsó pillanatban esett le, akkor megvan a 250pontos különbség, kapok még egy pontot, és 2dik vagyok a versenyen…
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM)   2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) EmptyKedd Szept. 15, 2009 5:50 pm

pont most gondolgozok rajta, hogy kipróbálom a typhust, de a leírtak alapján nem igazán éri meg a pontját.
Amúgy super heavyt nem csak apocalypsben lehet használni?
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM)   2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) EmptyKedd Szept. 15, 2009 6:20 pm

Patrik írta:
pont most gondolgozok rajta, hogy kipróbálom a typhust, de a leírtak alapján nem igazán éri meg a pontját.
Amúgy super heavyt nem csak apocalypsben lehet használni?

alapbol de, de ugy emlekszem legendas enged cuccokat az IA-kbol.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM)   2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) EmptySzer. Szept. 16, 2009 11:05 am

Van egy lista, hogy milyen IA-s cuccokat lehet használni, és azokat is csak a sereg pontjának 25%-ig (asszem).
Super heavy-k is vannak a listán.

Typhus nagyon jó, végigdarálta a csatát (kivéve azt a kört, amikor eltoltam lash-el), csak nem ethernal warrior, szóval a fist-ekkel vigyáznia kell.
De még így is, hogy meghalt, ledarálta a plague marine osztagot, szóval azzal az egy rohammal behozta az árát!
Ráadásul úgy, hogy nem is használta a pszi-t, pedig lehetett volna. Ha az is bejön, akkor a fistes is meghal, mielött ütne.

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM)   2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) EmptySzer. Szept. 16, 2009 12:42 pm

A második meccsem Ripley slaanesh serege ellen volt. Nagyon hangulatos kis dakka seregnek nézett ki, élükön ismét Abaddon.

1 Abaddon + 4 termi (1 reaper autocannon, 2 combi melta, tzeentch ikon, landraider)
1 Szárnyas Lash Prince
2 * 10 poise marine (1 csempa fisttel meg doom sirennel, 1 blastmaster, 9 sonic blaster)
1 * 5 chosen (5 plazma)
2 * 3 obli
1 * 5 havoc (4 heavy bolter)
2 * 9 lesser daemon
1 * 7 lesser daemon

A kezdést megnyerte az ellenfél, és mindjárt fel is pakolt. A pályán az ö oldalán a bal sarokban volt egy ház, középen egy kisseb épület, nekem szintén bal oldalon egy rom, középen egy ház, a pálya jobb oldalát pedig egy nagyon magas domb felezte el nagyjából a középvonalon.
Az 5 objektívát (rosszul olvasva a szabályokat) úgy tettük fel, hogy egy volt középen, 4 pedig az asztal 4 sarkától 12”-15”-re a pálya közepe felé. Eredetileg a felezökre kellett volna tenni és az „X” helyett egy keresztet formázni, de így is igazságos volt a felrakás.

Ripley feltette a baloldalra ház és a pálya széle közé a landraidert a termikkel és Abaddonnal, a házba 3 oblit, középre teltette a kis romra a havocokat, a rom mögé a princet, melléjük jobbra pedig a 2 troopot egymás mellé szélesen elhúzva és közébük a másik csapat oblit.

Én feltettem a landraiderrel szemben a 2 meltás chosen osztagot meg egy osztag plague marine-t rhinóban. Valamint az én kis romomba egy adag oblit. A romtól jobbra a flameres chosenseket. A középsö házikóm mögé a két princet, egy osztag oblit és osztag plague marine-t. A házikó emeletére is került egy csapat obli. A jobb sarokba pedig a domb mögé a harmadig osztag plague marine-t.

Meg sem próbáltam elvenni a kezdést, gondoltam a két lash még jól jöhet az utolsó körben, és az sem árt, ha nem nekem kell két körig rhinóznom a meltákkal a landraider felé, hanem az jön ide a pofonért.

Az elsö körben Ripley elörejött a landraiderrel 6”-et, valamint a noise marinokkal és az oblikkal is közelebb jött. 3 lézeágyú lövés a középsö oblijaitól levett kettöt a házikó tetején lapító oblijaim közül, a hamradikat ledakkázták a noise marinok (dobtam 2 1-est a 4 páncélmentöböl). A landraider és a bal oldali oblik szétlötték a bal oldali plague marinok rhinóját. Más kár nem esett.

Én elörerhinóztam a meltás chosenekkel a landraider elé és smoke.oltam, de nem szálltam ki. Ugyanígy elöre autózott a flameres chosen osztag, szintén a bal sarok felé tartva. A bal oldalon rhinójukat vesztett plague marine-ok befutottam a rom fedezékébe, és ott is maradtak a meccs végéig, foglalva azt az egy objektívát,a mi ott volt. A többiek maradtak a helyükön, csak egy kicsit helyezkedtem, hogy tudjak löni. Lövöldöztem az ellenséges oblikra, de semmit nem értem el.

A bal oldalon a következöképpen folyt le a csata. Elöjött a greater daemon, és nekiszaladt a landraidernek, de 5 autohites támadásból csak egy glance és egy penetrate lett, ami összesen egy lascannont vett le. Öt aztán a kiszálló Abaddon és a temrik kinyírták, bár egy vagy két termit magával vitt.
Bár az egyik meltás osztag rhinóját kilötték, az nem robbant fel, így Abaddon és a termik nem tudtak semmit megrohamozni. Kiszálltam és 10 meltával löttem öket, miközben a rhinók takarták az osztagokat a havokok meg a lasndraider elöl. Sajnos az oblik elöl nem, így az egyik chosen osztag 2 före zsugorodott. A meltázásba besegített a bal oldaali obli csapat is a romból. A nagy meltázás eredménye az lett, hogy Abaddon egyedül maradt 1 seben. Megrohamozta a még szinte teljesen ép meltás chosen osztagot át a rhinójuk roncsán, ami viccesen egy 1-es terepteszttel zárult, de megdobta az invit. Aztán mivel nincs nála támadógránát, a chosenek elöbb ütöttek, és okoztak 2 vagy 3 sebet, amiböl becsúszott egy 1-es így Abaddon ütés elött leesett. Ezzel a nagyobb veszély elhárult.
A landraider kinyitottam meltákkal, és az ide deep strikoló daemon osztagokat pedig lesütögettem a flamerekkel meg lelövöldöztem a rhinókkal. Igaz, a flameres chosen osztagnak az utolsó lesser daemont rohammal kellet levennie, amiben ott vesztek, mert ugyan a daemonokat leverték, de az oblik is berohanták öket, és azzal már nem boldogultak.
A végén még átrepült a daemon prince is a bal oldalra segíteni, de csak egy rhinót vert szét, meg a pár megmaradt meltás chosent (akik megölték Abaddont), aztán kint maradt a placcon és leszedtem az oblikkal.

Középen a havocok föleg a rhinókra lövöldöztek, semmi eredménnyel, aztán elkezdtem öket a középsö oblikkal plazmacannonzni, és abban lassan elfogytak. Asszem kettö maradt összesen, egy heavy bolterrel. A lassan araszoló noise marine-okat törbe csaltam, mert elöreöpültem a 2 prince-el, és összehúztam öket hogy az oblik két kör alatt leplazmacannonozzák az egész csapatot. A középsö objektívához elöre rhinóztam a plague marine-okkal, akiknek persze elakadt a rhinója az elsö terepteszten, de futva odaértek, söt mivel 7 kört játszottunk, még a havocokra is volt idejük lövöldözni.
Vicc: amikor a két prince berepült a házba, mindkettö tereptesztje 1-es lett, aztán az invi dobásuk is 1-es: 1-1 seb. Amikor késöbb kiröpültek onnan, szintén dobtam egy 1-est, de arra már meglett a mentö.
Jobb oldalon, amikor már vészesen közel értek a domb tetejéhez a noise marinok (nem akiket az oblikkal kinyírtam, a másik osztag) akkor gyorsan visszatoltam öket a sarokba, meg az oblikat is. Majd az utolsó körben a noise marine osztagot behúztam rohamtávba és levertem a két prince-el. Az egyik prince-et a roham után még lelötték az oblik, de addigra már nem volt az ellenfélnek foglaló egysége.

A jobb sarokba a negyedik kör környékén megérkeztek a chosenek, de elfelejtettek löni (igaz, csak a rhinóra löhettek volna) és rohamozni meg nem akartak. Szóval kiszálltam a plague marine-okkal, és lelángszóróztam, meg berohantam öket. Lövés után kettö maradt, azok pedig azóta Nurgle-t szolgálják. Mivel más veszély nem volt, a plague marine-ok visszaültek a rhinóba, és odaálltak az objektívához sörözni.

3-0 az objektívák szempontjából, veszteségben pedig több, mint 500 pont elönyöm volt, bár sajnos ez nem számított, mert a gyözelemért már járt a maximális 30 pont.

Szóval a galaxis gyújtogatói ezúttal nagy gyözelmet arattak. Az ellenfélnek csak a 6 oblija, meg talán a 2 havocja maradt fenn. Nekem a 3 plague marine osztag sértetlenül, egy osztag obli teljesen, a másikból 1 darab és megmaradt egy prince. A chosenek odavesztek, de böven hozták az árukat.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM)   2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM) Empty

Vissza az elejére Go down
 
2009-09-12 Bm Legendás 3 meccsek (CSM, CSM)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 2009-03-14 Bm Liga meccsek (Daemon hunter, SM, Eldar)
» 2009-10-10 1850pt Tau - SM
» 2009.10.24 IG vs SW 2000 pt.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér :: wh 2008-2009-
Ugrás: