kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Call of war, ahogy Eddy látta

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Call of war, ahogy Eddy látta Empty
TémanyitásTárgy: Call of war, ahogy Eddy látta   Call of war, ahogy Eddy látta EmptyKedd Okt. 20, 2009 2:56 pm

Na Bm-erőszakoskodására írok.
Ellenfél neveket csak ritkán tudtam megjegyezni. Hát power fegyverek kellenek meg slaneshes ikon. Ezzel a kettővel mondjuk a közép mezőnybe helyezkedhettem volna, de a "ha" és a "volna" nem játszott.

1.csata
Ork - Chaos space marine --- Spearhead, 5 objektíva

Úgy gondoltam, ha hármat kontrollálok az bőven elég lesz és végül is bejött a terv. 15-5-re nyertem a csatát. Nagyon zsúfolt asztal. Ellenfél felrak 2 battlewagont(20 orkal vagononként+1 nob), felrak 5 motorost egy motoros warbossal, 4 truk orkokkal, egyben meganobok.
Hát ja mivel szeresselek tettem fel az első kérdést. Nekem outflankből 2 chosen, neki 1 deathkopta raksival. Effektíve a lashes boszi a motorosokat basztatta végig és szó szerint, így csak 6-7 inchet tudott jönni, sőt még az erdőbe is benyomtam őket párszor Twisted Evil , jó volt. 2 objekt az enyém, övé 0 , de az utolsó körökben egyszerűen a kockáim megtáltosodtak és hát levágtam mint a kakit közelharcban. A kommandója kiírtotta az egyik foglalómat, így foglalkoznom kellett velük is. 10 marin+bajnok. 10 lövés pisztollyal roham maradjunk annyiba, hogy nem maradt kommandós. csak úgy tudott a vagonokkal mozogni, hogy egymás mögött amit meg is szívott, mert berobbantottam az elsőt a radírral, a másodikat az outflankből jövő chosen 2plasma,2melta kombóval. Defilerek meg úgy megszórták őket, hogy a 2*20 orkből maradt 2*5 és utánna jött a 60 rapid bolter lövés is. Kicsit égett a pofám burning , mert folyamatosan elnézést kért a páncélmetődobás 6-osokért (számoltam 44-45-öt dobott meg 3 kör alatt), és mivel elvette a kezdést, az utolsó körben neki volt 2 objekteje tőlem vitatott 3-at, de végülis 3:1 re leredukáltam az objekteket. mind a ketten közel 1000 pontot öltünk meg a másiktól és ha van 6. kör lemészárolom az egészet.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Call of war, ahogy Eddy látta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Call of war, ahogy Eddy látta   Call of war, ahogy Eddy látta EmptyKedd Okt. 20, 2009 3:06 pm

2. csata Zaggar ellen --- űrelf jetbikok.
Hát igen ez is egy picin múlott. 16-4-re nyert. Hosszú oldal - 1-1 objekt
Kezdés nála. Így jött ki.
Hozott: Avatar , Valami pszis b*zi elda aki tiltva van pár helyről, 5 lapulos maki troopnak aki fogta az objektjét, 3 wraithlord, sok jetbike, nem tudom hány osztag volt, de közel 15 db volt fenn valami bajnokkal, fire prism troopal és a nevesített lordjával.

Elbujtatom a két varázslót, de az egyiket nem eléggé (szárnyas Evil or Very Mad ) és egy lance lövés vitte a fenébe instankill. A radírom nem bírta kinyitni körönként 3 lance lövéssel! És megvert. Az objektemnél végülis csak az avatar volt, a nevesített kari+troop+fireprism, jetbikok, meg még valami, tehát esélytelen, de elvitattam a chosenekkel. Twisted Evil
Namost mivel kimozgott egy esélyem volt, ha az övét kapom el. 3. kör jönnek a flémeres chosenek az objektje felöl, ahol a 3+-os coveres troopja feküdt, és jött a 4 flamer. 20 találat 18 seb. Az ellen nem véd felkiáltás és meghalnak. Köv körbe berohamoz a wraithlord és az5. kör végéig pofozkodik. (2 sebet belerak a bajnok, de nem tudja levágni) Visszamozog a jetbikkal (asszem 2 osztag volt, nem vagyok biztos benne, de az fix, hogy több volt) 24"-et és fogja, nem tudok odaérni, ezért 1-0-ra nyeri.

Mondjuk mákom volt, mert a saját objektem 8-ra volt a chosenektől mozgás után és 5-öt dobtam a futásukra.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Call of war, ahogy Eddy látta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Call of war, ahogy Eddy látta   Call of war, ahogy Eddy látta EmptyKedd Okt. 20, 2009 3:09 pm

3. csata -Vik ellen ----annihilation - spearheadbe.
Viknek volt egy aranyos kis death wingje, amivel semmit se tudtam csinálni. 7 körös játék!
Serege: 3 radír crusader, bennük 2 termi osztag, grey knightok justicarrral, 1 termi osztag kint, 1 nevesített space marine majom.
Maradjunk annyban, hogy a boszik értelmetlenek voltak, a chosenek is, a defilerek és minden más is. Csak bosszantottam.
Egy síma termi osztag+nevesített végigvágta a seregem és csak a 4. osztagom tudta megállítani.
Nem szeretnék mégegyszer ilyen ellen játszani, értelmetlen volt.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Call of war, ahogy Eddy látta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Call of war, ahogy Eddy látta   Call of war, ahogy Eddy látta EmptyKedd Okt. 20, 2009 3:21 pm

4. csata - down of war 3 objekt. space marine ellen (valami sárga cucc) 16-4 neki.
Namost zsúfolt romos terep nem nekem kedvezett, de jól jött ki.
Nála: drop pod termikkel és a vik féle nevesített hőssel, thunderfire cannon, razorbek osztaggal (5 fő 1 örmester fisttel - ezt nagyon benéztem), rhino 10 marine meltákkal, 2*3 motoros multimeltákkal+heavy bolterekkel 5 marine lascannonnal.
Meg kellett innom a második red bullt is mert nem igazán tudtam odakoncentrálni. A defiler nagyon jó főleg a ccw armos. Úgy leszedett egy mostoros osztagot mint a huzat, utánna meg mondjuk felakadt a már említett 5 marinba, mert nem láttam, hogy van náluk fist.Itt egy igazán nagy L betűt rajzolhattam fel a homlokomra. Land raider és a másik defiler az első körben immobil. így meg végkép. Hát igazából a drop podos termik+ a nevesített szétszedte a védelmem, a thunderfire cannont végig nem láttam, és hát ledarélt 2 chosen osztagot is. Hát ha defiler nem akad be akkor döntetlen, egy izgalmas csata volt.

Az első körben ugye a land raider mevilágítja a razorbekkjét, mire mire mondja a srác mással nem lőhetek, hát akkor hívjunk bírót, mire azzal védekezik, hogy vagy 1 4+erőssel lövök vagy deffensívekkel, mire odanyújtottam a codexet Egilnek és megmuttattam míről van szó. Világítás után lőhetek a döntés köszi. Volt tétje, mert -1 razorbeck. Az első körben szerintem f@sznak gondolt az ellenfél mert ő is úgy viselkedett, mikor a második körben valami isteni szikra után - vagy rájött, hogy játszani akarok és nem vitatkozni- ő is megnormálisodott, minek következménye egy 5 körös jóhangulatú csata lett közel 1000 pont vezsteséggel nálam, nála 500 pontnyi kb így 17-3 oda.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Call of war, ahogy Eddy látta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Call of war, ahogy Eddy látta   Call of war, ahogy Eddy látta EmptyKedd Okt. 20, 2009 3:27 pm

Taz wolfjai ellen - 1-1 objekt hosszú oldal
Hozott: radír crusader, sok sok gyalogos marine, lone wolf, devák, radírba valami pap+15! közelharcos, drop pod termikkel.
A csata alatt semmi se jött össze nekem, kockák ellenem , terep mindig takarta( nem mozgott jól, hanem volt egy 2 szintes szentély amitől nem láttam semmit se. Hát maradjunk annyiba, hogy semmit se sikerült levágnom teljesen, a lashes varázslók nem voltak hatótávba az első körbe, utánna mindegy volt, a termik leaprítottak, nem maradt foglaló egységem, chosenek 3-4 körben jöttek. Semmi sikerélmény nem volt a csatába. Mentőket mindig 2-1-est dobtam, fedezékek nem voltak nekem, radír 2. körben fejre állt, defilerek 2 körben robbantak. Nem volt esélyem se.

Kerülném őket.
ja 18-2 taznak
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Call of war, ahogy Eddy látta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Call of war, ahogy Eddy látta   Call of war, ahogy Eddy látta EmptyKedd Okt. 20, 2009 3:31 pm

Végeredmény utolsó előtti hely, sok új ismerős, sok cucc amit Pécsre kellett hoznom, 1 battalion+huron vétel Darkerontól és pakolásban való segítség. Nagyon fáradtan és sok élmenyben gazdagon jöttem vissza Pécsre. Ha lehet legközelebb is megyek. Teljesen hibátlan volt a szervezés és a hangulat is. Taz elleni csatámon kívül nem volt csalódásom és jókedvel hagytam el a csatateret is. A tataiak nagyon normálisak, abszolút játékcentrikusak és segédkezők voltak. Egy élmény volt.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Call of war, ahogy Eddy látta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Call of war, ahogy Eddy látta   Call of war, ahogy Eddy látta EmptyKedd Okt. 20, 2009 3:34 pm

Nem baj Eddy, kemény voltál! pirat

Örülök, hogy jól érezted magad.
Ami pedig a meccseket illeti, kis rutinnal ezek mind legalább döntetlenek lesznek hamarosan.

Még egyszer köszi, hogy eljöttél!
És a cucc cipelést is.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Call of war, ahogy Eddy látta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Call of war, ahogy Eddy látta   Call of war, ahogy Eddy látta EmptyKedd Okt. 20, 2009 11:46 pm

még jó, hogy ebben a folyamatosan változó világban a régi dolgokból is mindig marad azért valami! cheers
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Call of war, ahogy Eddy látta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Call of war, ahogy Eddy látta   Call of war, ahogy Eddy látta EmptySzer. Okt. 21, 2009 8:36 am

Eddy: nem rossz ez, szerintem a legközelebbi bulit már én sem hagyom ki. Lehet, hogy Legendásra is elmegyek november elején, ha a munkám engedi.

Ahhoz képest, hogy két-három hete szerezted be a sereget, meg alig játszottál V. kiadás alapján, igen jónak mondható, hogy minden csatában szereztél pontot, ez nekem két-három versenyen sem sikerült... king

P.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Call of war, ahogy Eddy látta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Call of war, ahogy Eddy látta   Call of war, ahogy Eddy látta EmptySzer. Okt. 21, 2009 10:45 am

Hát ha az ork srácot nem spearheadbe kapom akkor nem ilyen a mecs, mondjuk az is igaz, hogy akkor nem dob annyi mentőt és meghalnak anélkül Smile
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Call of war, ahogy Eddy látta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Call of war, ahogy Eddy látta   Call of war, ahogy Eddy látta EmptySzer. Okt. 21, 2009 12:00 pm

Slaanesh szereti az orkokat: sok lövés-sok halott gomba. Smile

Azért ahogy olvasom párszor egyedül hagytad a sorcidat. Nagy bátorság. A true line of sight miatt könnyen lelövik most már! Ha úgyis egyedül kóborol, akkor arra jobb a Prince.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Call of war, ahogy Eddy látta Empty
TémanyitásTárgy: Re: Call of war, ahogy Eddy látta   Call of war, ahogy Eddy látta Empty

Vissza az elejére Go down
 
Call of war, ahogy Eddy látta
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Eddy 40k chaos space marine
» 2010 tavaszi call of war

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér :: wh 2008-2009-
Ugrás: