kerekasztal

pécsi warhammer közösség

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  Belépés  

Share

2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz)

Go down 
SzerzőÜzenet
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx

Male Hozzászólások száma : 1112
Registration date : 2008. Jan. 07.

2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz) Empty
TémanyitásTárgy: 2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz)   2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz) EmptyCsüt. Dec. 24, 2009 12:12 am

Lement az elso DE elleni csatam ma delelott. Ellenfel Adamowich volt 2000pt-bol.

DE sereg (amire emlekszem):
- ASF-es dreadlord lovon
- 3db magus (vagy 3,2,2-es szint, vagy DE eggyel tobb varazslatot valaszthat es 2,1,1)
- 1 repeater
- 1 osztag ColdOne
- 2 landzsas blokk
- 1 szamszerijasz adag
- par shade orvgyilkossal
- dark riderek
- harpiak

Demon sereg
- skulltaker
- masque
- 2 slaanesh herald (1BSB es lvl 1 magus, 1 lvl 1 magus)
- 10 daemonette
- 18 daemonette + FC
- 12 bloodletter
- 2x6 seeker of slaanesh
- 2x4 fiend of slaanesh

oldalvalasztast Adamowich nyerte, es kb balrol jobbra ezek kerultek fel: landzsasok magussal, szamszerijaszok magussal, harpiak hatul, dark riderek, masik landzsastomeg lorddal, CO, repeater.
En ezzel szembe pakoltam: vegulis vegig kb egyenletes elosztasban, kiveve, hogy a repeater ele pakoltam a fiend-eket, es az ott levo CO-k ellen odaraktam a bloodlettereket.
Kezdest szerencsemre en nyertem (igy nem lettem march-blokkolva)

1.a. mindennel elore, mint idiota 20"-eket. szamszerijaszok ele betolva az egyik seeker egyseget nemkis riadalomra adva okot. bal oldalamon egyik fiend osztag csak 12"-et ment elore, hogy a bloodletterek tartani tudjak az iramot.
hihetelenul birka magiafazis, 4 kocka, 1 stupidity-s spell, azaz semmi ertelme.

1.b. par dolog elore maszkal roham csak CO-kbol pont arra az osztagra, amit nem szerettem volna, ha megrohamoz. harpiak elore a nagykockam ele (marchblokk es rohamelvezetes miatt). Magiafazis eleg rosszul sikerult kockak miatt. egyik +D3 kockat ado varazslat sem jott be. Igy minden mas meg elment a szamszerijaszokat (es magust) fenyegeto seekerek ellen. maradtak talan 3-an. Oket lovesfazisban szedte le. Majd mindenki rajuk lott.
Shade-ek a 10-es demonett osztagot ritkitottak. kb ennyi.
CO-k kozelharcban fennakadtak a fiend-eken.

2.a. roham tomegeket mondtam. 2 egyseget kiveve minden rohamozott. fear miatt vicces eredmenyekkel. harpiak elmenekultek, repeaterek szinten (de ok le is futottak) tobbiek fogtak a rohamokat.
CO ellen elhuzodo csata, de megsemmisulok, Xbow ellen masque kemeny 1 sebet okoz (utana is), harpiak elfutnak es nem erem utol oket, stb stb.

Igazabol innentol a dolgok kisse kuszalodtak. egy csomo ide-oda valtozo kozelharcca fajult, ami nekem jo, mert addig sem varazsol es lo Smile
Amik emlitesre melto poenok reszemrol:
- Masque vegiguldozi a harpiakat a palyan oda-vissza(5 tamadasbol 1 hulla, 0 visszaseb, rontott ld, menekules, 1-2"-el kevesebbet futok, mint ok) ez a 2 koron at (utana azert harpiak elfogynak). osszesen uldoztem a harpiakat vagy 40-60"-et (ebben benne van mas uldozes masque elottrol is)
- ugyano csak egalra jon ki kozelharcban 1 sima magus ellen. (folyamatosan 5 tamadas, 3 talal, 1 seb, visszafele meg semmit nem ment le)
- bloodletterek megint NEM bizonyitanak. elso kozelharci fazisban 1 sebet okozok veluk es a hires neves skulltaker az elso korben kihivasbol (ami a specialitasa) elfustol a pancel es ward ellenere.
- nagy (18-as karikas) osztagrol minden lepattan. ott osszesen 2 demonett hullik el, ami jo, mert a 2 herald miatt igy a jatek vegen tenyleg 18-an vannak csak. Smile Bar fear es tulero miatt kb mindig 1-1-re dob Adam ld-t, de amugy is -7 -8-al kellene, hogy dobja.(sor, zaszlo, bsb, -2ld zaszlo, 5-7 okozott seb, kitudja meg mi nem)
- utolso ket korben csak korbetanc a megtoszhatatlan dreadlord osztag korul. igy folyamatos march-blokk es mindig LOS-on kivul.
- irtam mar, hogy skulltaker-ben(igen, csupa kisbetu) mennyire csalodtam?
- 10-es demonett osztag, ami a shade-ekkel viccelodik: mar csak 3-an vagyok. nos innentol nem foglalok tablanegyedet, igy roham belejuk. tuleli 1!!! db (assassin es 5 shade ellen, tamadtak 10+4-et), de megolok 2 shade-et, ami miatt mar o sem foglal tablanegyedet. "megtettuk amit a demonok megkoveteltek" Smile . DE koreben ugyan a maradek elfustol, de lehetoseget ad, hogy a nagykockam megrohamozza a shade-eket, megtorve es felzabalva oket (hopp, eltevedtem, ezek nem a nidak... akkor csak kieltek a necrofilias hajlamukat.)

kb ennyi reszemrol. Egyetlen igazan nagy hibam a dreadlord berohanasa es a kihivas volt (ja, meg, hogy hoztam skulltakert es a Bloodlettereket es nem egy nagydemont helyettuk). A tobbi dolog kb tervszeruen ment annak ellenere, hogy jo kaoszhoz merten nem volt tervem es nem jatszottam meg DE ellen.

jah, a vege: Solid Victory ide (730pt kulonbseg volt vagy mennyi)
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://exalted.freeweb.hu
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik

Male Hozzászólások száma : 900
Registration date : 2008. Oct. 09.

TémanyitásTárgy: Re: 2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz)   2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz) EmptyCsüt. Dec. 24, 2009 12:30 am

hát ahogy olvasom, a szokásodhoz híven megint eléggé szarul dobáltál Sad
Valszeg ezért is csalódtál ekkorát a skulltakerben. Én juggernauton szoktam hozni, és eddig mindig behozta az árát, sőt legutóbb olyan jól teljesített, hogy killing blow-val lecsapott egy óriást
Felhasználó profiljának megtekintése
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007

Male Hozzászólások száma : 983
Registration date : 2007. Dec. 12.

TémanyitásTárgy: Re: 2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz)   2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz) EmptyCsüt. Dec. 24, 2009 12:38 am

killing blow óriáson? az nem csak max. 2es US-re müxik? vagy csak nekem volt régen a fantasy?
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik

Male Hozzászólások száma : 900
Registration date : 2008. Oct. 09.

TémanyitásTárgy: Re: 2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz)   2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz) EmptyCsüt. Dec. 24, 2009 1:09 am

skulltaker spec szabálya, hogy bármekkora lényt killing blowzhat, és nem 6+-ra hanem 5+-ra
Adamowich
törzsőrmester
törzsőrmester
Adamowich

Male Hozzászólások száma : 66
Registration date : 2009. Apr. 03.

TémanyitásTárgy: Re: 2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz)   2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz) EmptyCsüt. Dec. 24, 2009 10:34 am

Hát igen. A démonokról is lekerült az ismeretlenség fátyla.

Megmondom őszintén sokkal rosszabbra számítottam a szabályaikat olvasgatva, de ez a csata nekem nagyon tetszett.

A skulltaker tényleg nem volt valami nagy. A Dreadlordom sima ASFet adó handweaponnel levágta kihívásban, 4es erővel azt kész.... A bloodletterek nagyon félelmetesen néznek ki, de egy spearmen kocka elfüstölteti őket.

A csatában amit legjobban benéztem az a démonok ismeretlenségéből fakad. Azt a 18-as karikás demonette kockát nem tudtam értékelni, a Bloodletterektől pedig kirázott a hideg....

Ami nagyon hiányzott a seregből, az a Black guard. Féltem, hogy a MAx vmi olyat hoz, amivel szívatja a kockákat, ezért hoztam a C1-okat meg a shade osztagot Assasinnal. Jobb lett volna ezekből még három gyalogos blokk...

Tanulság: a Masque-ot le kell lőni. A power of darkness spellt meg kell dobni, a varázslókat pedig megvédeni. Az 5+ os ward save nem olyan kemény, mint amilyennek látszik.

Összességében jó gyors csata volt. Remélem majd egyszer csinálhatunk visszavágót is.

Üdv,

Adamowich pirat
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: 2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz)   2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz) Empty

2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz)
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal