kerekasztal

pécsi warhammer közösség

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  Belépés  

Share

2010.02.27 - Legendás 1. forduló

Go down 
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm

Male Hozzászólások száma : 1328
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010.02.27 - Legendás 1. forduló Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010.02.27 - Legendás 1. forduló   2010.02.27 - Legendás 1. forduló EmptyVas. Feb. 28, 2010 4:38 pm

No, akkor én is összefoglalnám a versenyt.

Elsö meccs orkok ellen.
4 wartrakk - tele boyokkal, egy gaz-gul (vagy hogy hívják), cff-es technikus, 15 loota, 3 meganob
3 objektíva (a hosszú felezön egyenletesen elosztva), dawn of war
átadtam a kezdést, az ellenfelem feljött jobb oldalon egyenletes arcvonallal a 4 wartrakk-al, középre a looták, szintén jobb oldalon csosozgtak elöre a meganobok
én felpakoltam a bal sarokba szinte mindent, a felezöre feltettem a drenyát meg egy herceget és az oblikat
az elsö 3 körben okoztam 12 penetrate-et, abból 8at lementett 4+ra, és 3 weapon destroyed effektet dobtam ki, ami ugye xart sem ér (igaz az egyik átcsúszott immóba, de azt kapásból szerelte a technikus)
mivel ugye immó lett a technikusos kocsi egy körre, a többiek is lassítottak, csak a gazghul-os jött elöbbre
az elé leesett a 2 meltás termi osztagom, és végre kinyitottuk (ez volt a 4dik penetrate)
majd a teljesen összezsúfolt csapatra rálöttem a 2 vindivel, az egyik leszóródott, és lelött egy orkot, a másik meg leszóródott és levette a 3 termim
itt már reménytelennek látszott, de gazghul innentöl az ágyúzás ellen folyamatosan going to groundolt az osztaggal, két wartrakknyi srác berohanta a középsö szekciót: az egyik szétverte a drenyát, a másik összeverekedett az oblikkal meg a prince-el,de ök elfogytak,
a drenya gyilkos csapat visszaugrott a kocsiba, és elkezdték elgázolni a princeket deathrollával, de nem okoztak elég sebet
a vége az lett, hogy miután a középsö csapaton nagyjából elakadt a roham ereje, a bal oldali objektívát (ahova a cff-es csapat autózott el) elvitattam egy radírral, a kozépsöröl letankshockoltam az osztagot, és az enyém lett, a harmadikról meg lelash-eltem a meganobokat, így 1-0ra nyertem, nem lett 6dik kör

másokid meccsem szintén claws nidái ellen volt
4 objektíva (játékosok teszik fel), spearhead
claws hozott egy Swarmlordot (nevesített tyrand) egy testörrel
2 * 10 termagauntot, 3 tervigont (2öt troopból), 2 közelharci fexet, 2*3db hiveguardot (akik átlönek a takaráson), 3 zoát
én kezdtem, bal sarok volt az enyém,
felpakoltam nagyjából a középsö ívhez, mert volt ott egy ház, amit nem akartam közénk takarásnak, a felezön volt a 2 vindicator, az oldalhoz közelebb a 2 radír, oblik meg egy osztag termi középen, másik osztag termi jobb oldalon a radíroknál a felezö mellett
claws ketté szedte a sereget, a kör túloldalán a felezö közelében volt egy szikla a mögé bújt el a 3 zoa, 3 hive gueard, 2 tervigon, 2 fex, meg egy osztag horma, a hosszú oldalra meg a közepénél ment a maradék: a nevesített dög és a barátja, egy tervigon, 3 hive guard
az elsö körben hiába löttem a zoákat, csak 1 esett le, mert jól dobálta az inviket, de aztán mikor kijött a kö mögül csak az egyik talált a radírra, és az is glance-elt, majd 2es effektet dobott
ezután lelöttem az egyik fexet, a másikat levittem 1 sebre, lesedtem az egyik zoát és berohantam öket a drenyával (frenzy-zet, de jól jött)
a drenya megölte a zoákat, de a fex ellenrohamar elvitte.
ezután lelöttem a fex egyetlen sebét és ezzel el is tünt az utolsó landradier veszélyes egység a pályáról, innentöl kacsavadászta volt.
a távolabbi csapat a fedezékek között araszolt felém, a vindik szórták öket, a nevesített átért, de az oblik leplazmázták egy sebre, egyetlen vindi fegyvert tudott leverni
a középsö buliban leszedtem a hormákat, a tervigonok szültek még 4+10et de azonnal be is dugultak, ezeket a hormákat is levettem, aztán a prince berohanta a foglaló tervigont, vitatva az ottani objektívát, a fegyvertelen vindi elvitatta a nidához közelit, és a másik kettöt pedig könnyedén tudtam foglalni

Harmadik meccs space wolfok ellen volt
kill point, pitched battle
ellenfelen hozott 2*5 thunderwolfot egy-egy karakterrel, 3 rhinót, flamer+psziker, 2 plazma, 2 melta összeállításban, meg 5 long fang-et 2 rakéta + 2 lézerrel
nyertem a kezdést, és fel is pakoltam. Középre álltam a két szélen volt 1-1 prince és 1-1 vindicator, minden más középen
ö feltette középre a pszikeres rhinót, jobb sarokba a másik kettöt, az egyik sarokba az egyik thunderwolf osztagot, a másikba a másikat
nem volt túl érdekes a meccs, ez elsö körben kilöttem a psziker rhinóját, aki kicsit elöbbre jött az osztaggal, majd a veszteség miatt visszabújt egy domb mögé, aztán 4 körik lasheltem vissza a farkasokat, közben folyamatosan vindivel ágyuzva öket, de összesen levettem 1 wolfot meg a karakterek felisian wolfjait, a plazmás rhinó megindult elöre, de azt is kilöttem, a csapat ott hasalt a kráterben végig, a meltás rhinóra löttem 5 penetrate-et amiböl mindegyik 2es effekt lett
aztán az 4dik körben rájött a srác, hogy ha kiválik a karakterekkel akkor nem tudok mindenkit visszatolni
mindkét karaktert eltaláltam a vindivel, és mindkét sebzés 1es lett, aztán a longfang-ek leszedték az egyik termi osztagot, a másik termi osztagot elérte a jobb oldali farkas osztag, és hiába ellenrohamoztam a drenyával és az oblikkal pont fenn maradt egy lovas egy seben így 2-2es döntetlen lett a meccs.
Ez a döntetlen nagyon bosszantott, mert a srác simán megérdmelte volna a vereséget a hibáiért, hiszen a psziker is rossz helyen volt, végig tudtam lashelni, a lovasok is a lashel szemben álltak fel, szóval simán megérdemelte volna a bukást, de a kocka nem így akarta

Az azért tanulságos, hogy a kill pointos meccseket a termik miatt nem nyertem meg immáron másodszorra (pozsonyban is volt egy ilyen, pont szintén long fangek ellen).

Az utolsó ellenfelemmel lettem második azonos ponttal, a kevesebb összes saját veszteség miatt kaptam én a helyet.
De ha nyerem is a meccset, akkor sem lehettem volna elsö, mert Zaggar annyi elönyt szedett össze a plusz pontokkal, hogy egy 30-0ás gyözelemmel sem elöztem volna meg, szóval ennyi, legközelebb le kell nyomni szemtöl szemben! Very Happy
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo

Male Hozzászólások száma : 1694
Registration date : 2007. Dec. 11.

TémanyitásTárgy: Re: 2010.02.27 - Legendás 1. forduló   2010.02.27 - Legendás 1. forduló EmptyVas. Feb. 28, 2010 2:20 am

2. hely? haza se jöjjön...

Very Happy

gratula!

patrik:
végülis neked is van egy kettes a helyezésedben, úgyhogy neked is gratula. Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése http://birodalmikronika.wordpress.com/
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik

Male Hozzászólások száma : 900
Registration date : 2008. Oct. 09.

TémanyitásTárgy: 2010.02.27 - Legendás 1. forduló   2010.02.27 - Legendás 1. forduló EmptyVas. Feb. 28, 2010 1:42 am

Na sikeresen hazaértem legendásról. Bm-el képviseltük a Mecsekaljai huligánokat Very Happy
Én a 23. helyezést értem el, Bm a 2.-at, mégegyszer gratula neki.

Jó kis csatákat játszottam, igen változatos versenyseregek ellen. Íme egy kis csatariport.

1. csata - Komarov Fistjei ellen(Dawn of War)
Normál marine sereget hozott Korsarro Khannal 3 Radirral, minndnél MM, HF. +5 assault marine 25 scout sniperekkel illetve rakétákkal + 7 grey knigh+ Brother Captaint+ storm speeder.
Én a Bjornos drop podos sereget vittem. Dobunk kezdésre, én 2 dobtam, Komarov 3-at, node nincs gond, mert bjornal újradobom 1. Komarov átadta a kezdést bedobtam 4 drop podot, úgy, hogy csak 10 scout volt benn.
Összeségében egyedül a Grey Knightok okoztak meglepetést, a többit lazán hoznom kellet volna. DE nem így történt, 4 Multimeltával, és 4 meltával az egész játék során egyszer sem találtam. Semmilyen stratégiai hibát nem követtem el, de így sajnos esélyem sem volt. Ezt a meccset 17-3ra elbuktam.

2. csata- Saga IG-i ellen
Itt nem volt semmi gond, Igua ellen már jópárszor lejátszottuk ezt a csatát. Chimérás veterános sok meltás, plazmás sereg volt. 25-5 re nyertem

3. csata Claws Nidái ellen. ( Kill point)
Hatalmas gyakás (pechemre az új nidát nem ismertem, mert még nem játszottam ellene), ezt az is mutatja, hogy míg mások 2,5 óra alatt befejezték a játékot addig mi csak 3 kört tudtunk befejezni. Végig jól álltam 3 kör végén 6-5re állt a verseny ekkor azonban sajnos lejárt az idő, nekem még kint volt egy Grey hunter osztagom drop podban. Mivel nem volt több kör ezért 2 kill pointot még adtam a Nidáknak, így 7-6-ra kikaptam.
Ha több kör lett volna akkor akár 4-5 pontal is nyerhettem volna, mert 3 helyen is közelharcoltam, ahol igencsak jól álltam. (Az alap 6 killpointból amit adtam 4 drop pod volt)
Felhasználó profiljának megtekintése
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: 2010.02.27 - Legendás 1. forduló   2010.02.27 - Legendás 1. forduló Empty

2010.02.27 - Legendás 1. forduló
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal