kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 csataszervezés

Go down 
+14
Adamowich
Lazaruss
sztyopa
MAXXxxx
subaggut
Yoda007
TöKöS
gojo
lordbill
YKoS
Patrik
Bm
Laci
Botor
18 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
SzerzőÜzenet
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptySzomb. Feb. 16, 2013 11:41 am

2 után érek csak le!
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 34
Registration date : 2009. Mar. 01.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyPént. Feb. 15, 2013 11:51 am

Én nem is értem ezt a nyálverést:D
Amikor játszani akarsz valakivel, megkérded mennyi pontból jó neki. Valahogy meg fogtok egyezni, ha nem akkor nem játszotok, ennyi.
Szerintem ez minden játéknál így van, valamelyik félnek kompromiszumot kell kötnie. Max felváltva játszotok más-más pontszámban.

Ja és ha tovább akarjátok fosni a szót, menjetek át a kocsmaasztalra, mert a sok fórumozó nem tudja megszervezni kis csatáját Very Happy
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyPént. Feb. 15, 2013 11:12 am

subaggut írta:
A felírt arcokból kiemeltem a tápokat. A többi tök átlagos ütésben (de darálógépnek semmiképpen nem nevezném őket). Nézd meg a 8 pontos Taelort, a Ronint, de mindegy. Nem fogunk ebben a pontos dologban kompromisszumra jutni, pedig egy-két figuráról beszélünk. Ha nincs kedved 25 fölé menni, akkor nem játszunk, ennyi, ahogy gojo is mondta. Talán emlékszel még a meccsünkre 25 pontból kétszer nyertem a kezdést, és leesett a csapatod. Ha te nyered, az enyém esik le, mert lelő az Austingered meg a kapitány. Ez nekem nem okés, ha te élvezed, akkor jó. Patrikkal majd felpakolunk 70 pontot, húzunk két küldetést, és elleszünk egész nap. Very Happy
30ból játszottunk, amúgy stimmel. valószínűleg, ha nem második meccset játszom, akkor azért nem hagyom egy rakáson az egész seregemet Vikik ellen. Smile
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyPént. Feb. 15, 2013 1:00 am

A felírt arcokból kiemeltem a tápokat. A többi tök átlagos ütésben (de darálógépnek semmiképpen nem nevezném őket). Nézd meg a 8 pontos Taelort, a Ronint, de mindegy. Nem fogunk ebben a pontos dologban kompromisszumra jutni, pedig egy-két figuráról beszélünk. Ha nincs kedved 25 fölé menni, akkor nem játszunk, ennyi, ahogy gojo is mondta. Talán emlékszel még a meccsünkre 25 pontból kétszer nyertem a kezdést, és leesett a csapatod. Ha te nyered, az enyém esik le, mert lelő az Austingered meg a kapitány. Ez nekem nem okés, ha te élvezed, akkor jó. Patrikkal majd felpakolunk 70 pontot, húzunk két küldetést, és elleszünk egész nap. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyPént. Feb. 15, 2013 12:43 am

Lazaruss írta:
Yoda a probléma a kevés pontos játékoknál az, amit azért a Béla leírt, hogy területfoglalós küldit nem lehet megcsinálni, ha fix számú figurával játszol, és sajnos a Béla a játékai felénél ellenem sajnos területfoglalást húzott fő küldetésnek.
Lazaruss, erre írtam, hogy 1 SS-re újrahúzod. Smile Minden mesternek megvannak a nehéz pillanatai Smile

suba: azért ne nézz minket hülyének, hogy a zsoldosok tök átlagosak Smile de nem gond, legfeljebb nem játszunk addig, amíg nem lesz kedvem 25 pontnál többől játszani. mondjuk, azért egy student of conflict eléggé odaver egy ilyen csapatban.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyPént. Feb. 15, 2013 12:27 am

Arnold: Aham. Számoljunk. Taelor 8, Libra 7 Gunslinger 5, Vikik és 5 SS. Ez öt figura. Ezt kell hozni Kirai ellen 25-ben. Három varázsfegyver, és egy pici Wp ellenállás. Ellened: Vikik 5SS-sel, Lángszórós 5, Taelor 8, Libra 7. (szintén a Wp miatt). Ez megint öt. Vagy hat így: Viki, Viki, Lángszórós, Libra, Ronin, Totem és 5SS. A három ronin+Gunslinger+lángszórós+Vikik SS nélkül felállást én semmiképpen nem nevezném értelmes felállásnak, ha erre gondoltál, Ronint ugyanis azért hozunk, hogy életét adva, 2 SS-ért visszahozza a halott Vikit. És darálógépnek sem nevezném őket. Sword Viki és a Gunslinger az, a többi tök átlag, jó drágán. Egyébként nem ellened beszéltem, én tisztában vagyok a helyzettel, de te is azzal, hogy bármi ami nem teremt esélytelen ellened 25 pontban. Meg lassan 35-ben is.

Yoda: A 25 élvezhetetlen számomra. Leírtam miért. 5 pontnál kezdődnek a figuráim, és szeretnék játszani velük abban a kevés időben, amit a kikapcsolódásra szánhatok. Megvettem, megcsináltam, kifestettem őket, szeretnék sokat felrakni az asztalra. Ennyi. Nem érdekel, hogy nyerek-e, az viszont igen, hogy játszak, jól szórakozzak, és ne csak nézzek ki a fejemből. A fantasyt az ellenfél egyórás lövés és mágiafázisai miatt hagytam abba, azt gondoltam, ez a játék interaktívabb. Hát kis pontszámból sokszor nem az. Mindenkinek szíve joga ezt nem elhinni, de ez van. Részemről a témát lezártam, mert nem is volt téma, mi Gyurival rögtön kiegyeztünk a 30 pontban.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyPént. Feb. 15, 2013 12:19 am

gojo, te ittál? lol!
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyPént. Feb. 15, 2013 12:11 am

Yoda a probléma a kevés pontos játékoknál az, amit azért a Béla leírt, hogy területfoglalós küldit nem lehet megcsinálni, ha fix számú figurával játszol, és sajnos a Béla a játékai felénél ellenem sajnos területfoglalást húzott fő küldetésnek.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyPént. Feb. 15, 2013 12:05 am

én a malifaux-ot kihagyom. nem tetszik sem a háttér, sem a figurák. szerencsére. Smile

én az infinityit preferálom. mondjuk csak máté, gyuri és bill van ellenfélnek, de így is inkább ebbe fektetek. ráadásul az infinty szerintem a tereptrágyainkra is nagy hatással lesz, mert ott muszáj komoly mennyiséget feltenni. lehet már ezen a héten neki is állok a terepgyártásnak.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 11:57 pm

Suba: legalább legyél őszinte, hogy csak azért erőlteted a 35 pontot, mert az neked előnyös, nem azért mert 25-ben élvezhetetlen. mert érdekes módon, nekem tetszettek azok a játékok. elég sok 25 SS-es Viki listát láttam, érdekesen módon... szóval, van rá mód.

Gojo: 1-től úgy láttam nem játszol, ha van kedved egy rövid demóra, nálam lesz két csapat, játszhatunk egy rövidet. Ha esetleg kíváncsi vagy a játékra még.
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 11:36 pm

Na ehhez most én is hozzá szólok. Először is azért játszok 25 pontból , mert a főnixcsarnok még mindig nem küldte meg a csapatom többi figuráját és nem szívesen proxizok egynél több figurát (így is volt már ebből gond). Így is a Béla ellen az utolsó x játékban 35 pontból játszottam. Másodszor ha jól emlékszem Gyurinak minimum 3 meccse szabály félreértése miatt ment el aminek semmi köze nincs ahhoz, hogy hány pontból megy egy játék. Harmadszor a Béla 25 pontból felrak 5 figurát, 2 mestert (7 figura), amelyek mindegyike egy darálógép.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 11:13 pm

No, sorban. Én értem neked mi a problémád, de tudod, hogy pont én vagyok kapható az anti powergamerkedésre. (orkoos kampány, kis csatáink, 6000 pontos multiplayer stb...). De itt pont a fordítottjáról van szó.

Arnold és Gyuri csapata abban egyezik meg, hogy 25 pontból feltesz sok figurát, a többit pedig felteremti, és nem lesz kevesebb figurája, mint ha 35 pontból játszana. De neked csak 25 lesz, ha olyan frakcióval vagy, ami nem teremt, és ha ebből egy meghal, (meg fog) az alapokat nem tudod teljesíteni, nem élvezed a játékot, és nem fejlődsz, mert három figurával nem lehet négy táblanegyedet foglalni. (Nem lehet középre állni, még mielőtt valaki ezt mondaná). Mivel Arnold ellen ezt keserűen kitapasztaltam, (nem is játszok vele 25 pontot) ezért írtam Gyurinak, hogy ne 25 pontozzunk már, mert ha nem hibázik, akkor élvezhetetlen az én frakciómmal a dolog. Még ha nyerek is, mert nézem egész meccsen, ahogy aktiválja a plusz figurákat. Erre kaptam a sarat, hogy jó az a 25 pont. Nem az.

Nézzünk egy másik példát, mondjuk Patrik és köztem: 25 pont. A második körben Patrik kezd. Levág két figurámat az ötből, mert le tud. Én levágok egyet. A harmadikban levág még egyet, én lelövök egyet. A küldetés meg mondjuk az, hogy legyél több figurával az ellenfél deployában, mint ő a tiédben... ennyi erővel dobálhatnák hatoldalú kockát is, kb ennyi taktikai elem van ebben. Yoda ellen ugyanez, csak ő lő, én ütök. Nem marad semmi a pályán, mert csak akkor tudsz 1-2 saját sémát behúzni, ha leölsz mindenkit, neked meg mondjuk marad 1-2 figurád.

Mivel nagyjából adott, hogy ki mit bérelhet itt fel (szűkös 15-ös listák) ezért nincs nagyon netes powergamer összeállítás (én mint mondtam, szeretem az alapdobozos figurákat, egy-két figura cserével a küldetésnek megfelelően). Pár figurát tudsz használni. Van erősebb mester és gyengébb, Pécsen most a legerősebbek vannak. Ha vennél alapdobozt, nyilván játszanék ellened 25 pontot, de nem öt-hat meccset, hanem mondjuk kettőt. Onnan az az 1-2 figura nem osztana, nem szorozna játéksebességben, de sokat dobna az élvezhetőségen (maradna figuránk az asztalon).

Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 10:40 pm

részemről legkevésbé sem rólad, meg gyuriról, meg a malifaux-ról szól a dolog, csak ennek kapcsán jött elő. én minden más játékban is ezt a hozzáállást tapasztalom, ezért pofáztam itt és most bele. meg azért, mert ma már bill felhúzott ugyanebben a témában kb. három órával hamarabb. Very Happy

azt én nem tudom megítélni, hogy mennyi játékperced van, nem láttam egyik meccset sem. de az is lehet, hogy ez annak köszönhető, hogy mondjuk gyuri még többet tököl, mert sokkal kevésbé tudja eldönteni, hogy mit is akar. nem vagyok nagy matekos, de több pontból még többet fog tökölni, szerintem. vagy hamarabb lenyomod és akkor nem fog annyit tökölni, de nem is fogja érteni, hogy mi történt.

mondjuk azt nem igazán vágom, hogy arnold pontjai, hogyan jönnek gyuri pontjaihoz...nem látom az okozati összefüggést. most akkor ha én elkezdek malifuxozni, akkor azért nem fogsz velem 25 pontból játszani, mert arnold ott már konstansul megver? vagymostmi?
nem azt jelenti ez inkább, hogy akkor arnoldnak már nem kellene 25 pontból játszania???? hadd kérdezzem már meg, hogy mi a faxért játszol arnolddal annyi pontból, ami már neki méltánytalan előnyt jelent, mert tud rendesen játszani, neked pedig méltánytalan hátrányt, mert erre a pontra nem jó a sereged? most komolyan én mondjam meg erre a szituációra a megoldást? komolyan?

én arról beszélek, hogy ne a netes listák és a versenyseregek legyenek az alap a klubban! szeretném remélni, hogy játékostársak vagyunk és nem edzőpartnerek!!!!

most komolyan! te nem jó szívvel gondolsz vissza a három csatás ork-birodalom kampányra!!!! ha igen, akkor miért nem lehet ezt erőltetni más játékban is?

patrik:
mégis mi nem élvezhető rajta? számtalanszor hallom ezt tőled, és nem igazán értem.

mellesleg pont arról szól a dolog, hogy mások meg a nagyobb pontot nem élvezik még. akkor most mi lesz? nem játszotok egymás ellen? vagy majd ezek után csak ti fogjátok élvezni, mert már legaláb 3 szor nem élveztétek? vagymi?

ezt a tápos dolgot meg hagyd, én nem erre gondolok. nyilván másnak is ugyanaz a lehetősége a seregépítésre minden pontból, mint nektek. nem ez a lényeg. nyilván más is tehetne ugyanolyan listát, mint ti tesztek, uganannyi pontból.

Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 10:27 pm

Maximálisan Subával értek egyet. Nem azért nem jó a 25p mert übertáposak vagyunk, hanem mert ekkora pontszámból nem élvezhető a játék ( én nekem legalábbis biztosan nem)
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 10:18 pm

Gyuri ellen 4-0 ide, ha jól számolom, de ez nem tükrözi azt, hogy kétszer majdnem feladtam a meccset a kilátástalanság miatt. Gyuri mindig óriásit hibázott (megfeledkezett a nible-ről, fast-ről, nem jó figurát teremtett, és ezzel bukta a küldit, vagy egy körrel korábban jött előre, mint kellett volna. Erről a legkevésbé én tehetek). A két-háromórás meccseken viszont volt vagy 25 aktív játékpercem nekem.

Arnoldot viszont még nem vertem meg 25 pontban soha, (4 vereség, 2 döntetlen) és 35-ben is csak egyszer, (1 döntetlen, 1 vereség) amikor Patrik csapatával játszott, és feladta. Egyszerű a képlet, ő nem hibázott. Hangsúlyosabb az, hogy az ikszeknél mindig a sémáimból hoztam a pontot, fő küldetést (amit tud, hogy micsoda) még nem csináltam meg ellene.

Csak az nem érti meg ezt, aki nem akarja. De mindegy is. Powagame köcsög vagyok, aki még csal a mozgással is, rendszeresen fél base-nyit.

Egyébként mi Gyurival elsőre megegyeztünk a 30 pontban, szóval nem tudom mire most ez az egész.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 9:57 pm

suba:

hányszor játszottál eddig gyuri ellen?
hányszor nyertél te?
hányszor nyert gyuri?
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 9:30 pm

Gojo: +1
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 9:26 pm

Gojo, a Malifaux esetében teljesen másról van szó. 40k-ban azért játszottam kispontos csatát veled, mert meg lehet tanulni a dolgokat abban is, átlátható, és mindenki (kivétel Nida) ennyiből fog játszani.

Malifaux: 25 pont az nálam (Billnél, Patriknál, Yodánál) általában öt figura (a starteres figurákat alapul véve). Több olyan küldetés is van, ahol több helyen kell lenni egyszerre, az ellenfélnél több figurával. Egy figura itt simán képes meghalni egy körben, egy játék alatt pedig olyan 50 százalékos vesztességgel kell számolni. Ha a második körben leesik egy bábú már nem biztos, hogy meg tudod oldani a küldetést, és nem fogsz fejlődni, mert nem is törekszel rá, ha lehetetlen. Ezzel szemben sok frakció (pl. Gyuri is) 25 pontos csatában felteremt akár 50 pontnyi figurát is, szóval ugyanannyi dologra kell figyelnie, mintha 35 pontot játszana, csak a figurái később kerülnek fel, egyik játékos pedig szotyizik ilyenkor a játék alatt, mert egyszer te jösz, egyszer ő. Azaz 5 figuráig felváltva játszotok, onnan csak neki van köre, mert a te frakciód nem tud teremteni. Tehát a 25-30 pont az valójában sokkal több egyik oldalon, és neked hogy egyáltalán valamit csinálj a pályán, kell legalább 6-7 figura. (Arnold 25 pontban 11-gyel kezd, és teremt még ötöt.). Jelzem: alapdoboza van, egy blisterrel.

szóval semmi versenyseregről meg verseny szemléletről nincs szó, Gyuri ellen én alapdobozzal szoktam játszani, és egy figurát cserélek olcsóbbra, mert az 10 pont, és nem fér bele még a 30-ba sem. Egyszerűen annyi, hogyha tudunk úgy játszani, hogy mindenki élvezze (urambocsá fel akar rakni 9-10 ellen egy hatodik figurát), akkor játszunk úgy. Mert különben fos a játék, nézed egész körben, hogy mit csinál az ellenfeled, és esélyed sincs reagálni. Szóval: minden bántás nélkül mondom, hogy most így - a játék ismerete nélkül - nagy bakot lőttél ezzel a kioktatással, mert itt a 25 pont és teremtés a powagamer felfogás. Nem véletlen, hogy a sorozatos Hamelin, neverborn és a resser győzelmek után külföldön el is felejtették a 25 pontos csatákat versenyeken és klubszinten egyaránt.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 8:16 pm

tök felesleges azon vitatkozni, hogy miért ennyi vagy annyi pontból játszatok.

mindenki mondja meg, hogy mennyiből hajlandó és ha a másik annyiból nem, akkor le van szarva és nem játszotok!

faszt kell azon baszakodni, hogy megpróbáljátok meggyőzni egymást arról, hogy miért ez, vagy az a pontszám a jó? teljesen felesleges.

csak, hogy érthető legyek:

patrik szerint a versenyeket is ennyiből rendezik. na és? versenyeztek? majd versenyen ennyiből játszotok.
25. pontból nem kiegyenlített a játék? mért 35 ből az, ha te már tudsz rendesen játszani az ellenfeled, meg nem, mert még 25-ből sem tud? nem inkább az teszi kiegyenlítetté a játékot, hogy ha a gyengébb játékosnak kedvező pontszámból játszatok? és nem mondjátok nekem, hogy 25 ből nem lehet sereget rakni, mert nem fér be ez, meg az meg....hát baszki akkor ne tegyétek be!

suba: tanulni a nagyobb játék jó? hát ez honnan jött? minél több mindenre kell figyelni, annál több hibát fog csinálni a hozzá nem értő, annál több hibát kellene megjegyezni, hogy ne kövesse le a következő játékban. persze lehetne azt is mondani, hogy így többet tanul. de mi történik valójában? inkább kevesebbet tanul, mert annyi hülyeséget kellene megjegyeznie, hogy nem fog sikerülni.
egyébként szerintem teljesen rendben van, hogy te több pontból szeretnél játszani. megértem. de ezt tök felesleges magyarázni.

aki meg kisebb pontból akar játszani fasznak hagyja magát. gyuri, ha nem akarnak kis pontból játszani szard le. valahogy nekem is mindig van ellenfelem 40k ra, pedig 1000 felett nem akarok játszani. megértem persze azt is, aki nem akar így ellenem játszani. nem játszunk és kész.

nem értem ezt a versenysereg szindrómát...ma már egyszer kiaakadtam bill-re is.
nem értem ezt a szemléleletet, de egyre inkább zavar.

nézzünk egy példát:
30k meccs, patrik szerint játszunk xxxxxx sok pontób, mert úgy férnek be nemtudommik, meg akkor lehet hozni ezt meg azt. jó, legyen annyi. 5 kör alatt 3 figurát szedtem le, ha jól emlékszem, miközben nála egy hős ledarálta az egész seregemet? fingom nem volt mi történik a pályán. volt bármilyen értelme a meccsnek? nem volt. patrik nem élvezte, mert nem volt ellenfele, én nem élveztem, mert nem voltam ellenfél.

40k 1000 pontból suba ellen. végre átláttam, hogy mit viszek, mi mit tud, mert csak néhány dologra kellett figyelnem. végeredmény? ugyanaz, mint patrik ellen, suba leszedte a seregem. mégis a csata legvégéig benne voltam a meccsben, volt esélyem, értem, hogy mik voltak a hibák. azt nem tudom, hogy suba élvezte-e a csatát, de én biztosan igen.

játszhatok még csillió pontból egy-két játékot és elmegy a kedvem, vagy szépen felhozom magam kicsi játékokkal, és nyilván később már én is élvezni fogom a nagyobb játékot és akkor van rá egyáltalán esély, hogy nagyobb játékot fogok játszani. mert ha nagyokkal kezdek, akkor megy a levesbe a 40k elég hamar. az meg szerintem senkinek nem jó, hogy kiesnek játékosok, mert elmegy a kedvük...

bill naval thunder. játszunk csillió pontból, mert a carrierjei, meg a mittudomén. szóltam előre, hogy nem lesz jó, túl sok pont, de nem. persze belementem, próbáljuk ki. ha jól emlékszem egy, azaz egy kört sikerült lejátszani. azóta bill sem akar nagy játékot...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 6:33 pm

No, akkor pár dolog, hogy miért nem ideális a 25 pont.
1, 35 pontosak általában a versenyek, de ez mindegy is.
2, Én 25 pontból nem akarok játszani, mert felrakok max 5 figurát, és nincs akkor Soul Stone-om. Teremteni nem tudok. ezzel szemben a teremtős csapatok eleve 6-7 figuránál kezdenek, és végül felraknak 45-50 pontnyi anyagot a meccsen. Szóval a kiegyenlített játékhoz kell a legalább 30 pont, hogy SS-t tudjon venni mindenki a csapat mellé (Patrik, Bill, én és te is ilyen csapattal dolgozol, szóval nem hátrány, ha kicsit több a pont.
3, Harmadszor tanulni éppen a kicsit nagyobb játékok jók, mert ki tudod próbálni a figuráidat, lehetőleg egyszerre sokat, mert keveset játszunk.
4, Másrészt kis pontszámból sok csapatnál, ha elhullik egy vagy netán két figura, akkor már nem tanulsz semmit, mert buktad a meccset és kínlódsz végig. Ha van még kivel megcsinálni a küldiket, kevésbé akarod eladni a figuráidat minden meccs után.

Szóval a kérésemben szerintem semmi szerénytelenség vagy nagyravágyás esetleges warhammeres seregépítési vágy nem volt. Egy, illetve két figuráról beszélünk (öt pontos a legolcsóbb figurám), ami arra elég, hogy az ellenfelem ne hat, hanem csak négy figurával aktiváljon túl (Arnold 25 pontból nyolccal szokott!!!), és közben azért én is csináljak olykor-olykor valamit. 25 pontból eddig csak annyit tanultam, hogy nem lehet bizonyos küldetéseket megoldani ennyiből bizonyos mesterekkel, másokkal pedig lehet bármit. Ez pont elég hozzá hogy nem szívesen játszom ennyiből, mert egy jó lehetőség elpazarlása idegeskedésre.

No offense, ezek csak a tapasztalatok.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 4:59 pm

Yoda007 írta:
Spoiler:

25pontból nem kiegyenlített a játék. Némelyik csapat sokkal erősebb mint a másik, nem véletlenül 35p az "általános" játék. És versenyeken is ez a pontszám szokott lenni (az utolsó 5 magyar versenyen ez volt)
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 4:52 pm

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 2:50 pm

Ok,akkor 30 - baromi lassan játszunk sajnos.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 1:54 am

Én 30 vagy 35 pontból szeretnék játszani, a 25 pontot szerintem nyugodtan elfelejthetjük már, van elég figuránk nagyobb, kiegyensúlyozottabb csatához.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 EmptySzer. Feb. 13, 2013 7:46 pm

YKoS írta:
YKoS írta:
Na, nig pajtások erre gondoltam:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Anvz4whMj_VkdDF4T1pIc24tQjVhNEF1ejJQNk5jOFE#gid=0

szépen lehet írni, meg, miegymás.
nem tudom, hogy Arnoldnak jó-e az a sáv amit beírtam, de mondjuk kezdésnek jó lesz. geek egyébként meg a nagy asztalon mehet 2 MF csata egymás mellett.
no, alakul ez, eddig a külső asztal üres.
ja, és hány pontból? 25-30?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





csataszervezés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: csataszervezés   csataszervezés - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
csataszervezés
Vissza az elejére 
3 / 14 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Közélet :: agóra-
Ugrás: