kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Dumálda

Go down 
+8
gojo
exael
Berzenke
Lazaruss
subaggut
YKoS
Yoda007
Patrik
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptySzer. Dec. 12, 2012 2:59 pm

Malifaux-ban frakció vs frakció egyensúly van alapvetően. Rapsutina nem túl mobil, de pl Colette egész gyors. Természetesen, lehet az egész frakciót begyűjteni, de elég 2-3 mester, s azokhoz 1-1 csapat, s akkor egész jó vagy mindenre. A csapatot amúgy csak küldetések meghatározása után választod. Mivel most mindenkinek 1 mestere van, lesznek hátrányos összecsapások, de melyik játékban nincsenek. Smile

Arcanist nem túl egységes frakció a vihető babákat tekintve (sok-sok $ összegyűjteni őket, de pl Neverbornban vannak nagy átfedések) - de Ramost simán meg lehet úszni.

Henchman: lehet "mesterként" hozni - spec szabályai vannnak (pl nincs SS cache, de van resource), illetve hozható mester mellé, mint egy sima figura - ilyenkor jó sok SS-be kerülnek, de legalább nagyobb körből válogathatsz mellé egységeket.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptySzer. Dec. 12, 2012 2:13 pm

és az miazhogy hencmen?

megnéztem, hogy kik a mesterek ennél a frakciónál, ezt most már vágom. azt viszont nem, hogy ha mondjuk teszem azt én leginkább Raszputyinával játszanék, akkor nekik a frakción belüli babákból bármit adhatok vagy vannak megkötések? illetve gondolom a fluffban leírják, hogy ki mit használ.

olvastam cikket a játékról, ahol írták, hogy az nem jó hozzáállás, hogy bizonyos figurák tetszenek, akkor azokat használom, mert akkor kurvára nem fogok tudni megfogni bizonyos kombinácikat az ellentől. mennyire van ez így? mondjuk Raszputyina és a nem tudom hogyan hívják beastmasteres csóka, meg a hozzájuk kötődő babák mondjuk tetszenek, meg mondjuk még Colett, de mondjuk nagyon nem tetszik a Ramos, meg a hozzá köthető babák. mennyire hagyható el a ramos féle vonal, az ahhoz köthető babákkal úgy, hogy az ne jelentse azt, hogy értelmetlen a játék?
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptySzer. Dec. 12, 2012 12:02 pm

na olvasgatom a szabálykönyvet, és a következő kérdés merült fel. A flurry illetve rapid fire akciónál 3 ütést kapsz. mindegyik ütésnél választhatsz triggert, vagy csak egynél?
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptySzer. Dec. 12, 2012 10:22 am

gojo írta:
oké, a Arcanist frakció és a Kaeris doboz tetszik. mit kell tudnom róla? Meg a frakcióról? Annyit tudok, hogy valami mágusok, ami kifejezetten tetszik. gondolom akkor nem közelharcban verekednek, hanem varázsolnak. persze ez a doboz éppen nem kerül feleannyiba főnixnél.

Raszputyina meg a Cult of December is jól mutat, de azt Tökös választotta, így azt egyelőre hagynám neki. (vagy mégsem, de ezt majd eldöntöm Very Happy ) azért Töki ha rendelsz, akkor szólj rám, mert akkor én is bevállalok egy Kaeris dobozt, meg a hozzávalókat.
Kaeris nem mester, hanem henchmen... ennek vannak előnye és hátránya is - amúgy ebből a frakcióból én is ezt a kettőt néztem, a többi elég érdekes...

Ha a varázslók érdekelnek, akkor ajánlom még Sonnia Criidet is ... egy szép kis boszorkányvadász. Smile
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptySzer. Dec. 12, 2012 9:56 am

Na akkor ez bukó, mert a ramos gyerek nagyon nem tetszik...gondoltam őt ki lehet hagyni. De ezek szerint nem. Ráadásul utálom a pókokat. akkor ez most egyelőre felfüggesztve.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptySzer. Dec. 12, 2012 7:52 am

MuHahA! Twisted Evil
Illetve örülök, hogy mégis tetszik. Ez nem D&D vagy Magus, ezek a varázslók nem azok a varázslók! Kaeris pl épp vmi zúzógép. Ha jól emlékszem leginkább Ramos-koma bandájához jó, aki meg Al Capone, Tesla és Hudini közös gyereke - igen, nem volt anyja.
A mesterekről a pullmyfinger wiki oldalon találsz jó leírást, meg h mi van az alapdobozban stb.
Ha a Főnixnél épp most nincs is akcióban, a Gólemben lehet - ott épp kiárúsítják a készleteket 50%on úgy tudom.

Egyébként meg Kaeris baromi szép, én is szemezek vele, mint 2.fraki. Ja, és ha Ramos lesz a mestered, akkor sok sok sok kis-közepes-nagy pókrobit kell venned, mert ő azokat idézi (gyk. DRÁGA).
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptySzer. Dec. 12, 2012 1:31 am

oké, a Arcanist frakció és a Kaeris doboz tetszik. mit kell tudnom róla? Meg a frakcióról? Annyit tudok, hogy valami mágusok, ami kifejezetten tetszik. gondolom akkor nem közelharcban verekednek, hanem varázsolnak. persze ez a doboz éppen nem kerül feleannyiba főnixnél.

Raszputyina meg a Cult of December is jól mutat, de azt Tökös választotta, így azt egyelőre hagynám neki. (vagy mégsem, de ezt majd eldöntöm Very Happy ) azért Töki ha rendelsz, akkor szólj rám, mert akkor én is bevállalok egy Kaeris dobozt, meg a hozzávalókat.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 5:16 pm


Sztem is jól néznek ki,majd teszek fel én is a héten valamikor.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 10:13 am

jól néznek ki.
Holnap 16:30ra érek le a klubba.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptyHétf. Dec. 10, 2012 12:29 am

Első fecskék. Vikik és Taelor, kurvás elfolyós szemfestéssel, hogy a szemekkel nem kelljen kínlódni. És különben is...
(vakus képeken jobban látszik a festés, de az életben inkább olyanok a színek, mint a sima képeken)

https://lh5.googleusercontent.com/-J15H5W1bgPw/UMUB3gtvI8I/AAAAAAAAAHg/yHrUVJEiTAQ/s640/DSC02745.JPG


Dumálda - Page 7 DSC02745


Dumálda - Page 7 DSC02752

Dumálda - Page 7 DSC02753

Dumálda - Page 7 DSC02754
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptyVas. Dec. 09, 2012 11:28 pm

Ha kedden lesz játék, azt megnézném.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptyVas. Dec. 09, 2012 10:11 pm

42 pont, de ebből 7 a lawyer, ami ugyan jól néz ki, de ritkán használt baba. szóval, 35 pontos csatákra jó leszek. s karácsony táján elvileg pécsett leszek.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptyVas. Dec. 09, 2012 6:15 pm

Kedd az jó, 3-tól 8-ig ráérek. Írj majd valahova, hogy mikor mész le.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptyVas. Dec. 09, 2012 6:11 pm

nekem olyan 107pont van, de ebből 20-30 haasználhatatlan együtt. Kedden délután ráérek, lehetne játszani is
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptyVas. Dec. 09, 2012 5:41 pm

nekem csak alapdobozom van, 19 pont, és egyelőre nem is jön hozzá semmi, úgyhogy 20-25 pontig vagyok jó kb. Proxival határ a csillagos ég.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptyVas. Dec. 09, 2012 4:31 pm

Nekem most 55 pontnyi figurám van, de ebből egyik a használhatatlan 10 pontos Bishop Smile
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptyVas. Dec. 09, 2012 4:27 pm


Ahogy elnéztem az alapdoboz mellé szinte mindenki rendelt még ezt-azt,én is pl..tényleg pontszámban kb hogy állunk,mekkora csatákat tudunk játszani? És volt tegnap játék?
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptyVas. Dec. 09, 2012 4:12 pm

A tegnapi napom nekem is gallyra ment, hála az időjárásnak. A folyamatos áramszünetek miatt kábé fél ötre tudtam megcsinálni a melómat, amit délelőttre terveztem. Node, este kifestettem a két Viktóriát, szerintem elég elfogadhatóra sikerültek, bár még ilyen apró felületeken az árnyékolást rendesen gyakorolnom kell. Node, azt akarom kérdezni, hogy mindenki alapdobozokat rendelt csak? Mert akkor nyilván kezdésnek én is az alapdobozos figurákat festeném ki (Vikik mellé később egyik sem nagyon fog jönni Very Happy, nem is értem ezt a dobozt), aztán ha már taktikázgatunk is, akkor meg a többit.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptySzomb. Dec. 08, 2012 9:39 pm

Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptySzomb. Dec. 08, 2012 9:07 pm

mi tegnap átjöttünk Szekszárdra, ma meg nem tudunk visszamenni, talán holnap. Sorry. Sorjázok bőszen legalább.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptySzomb. Dec. 08, 2012 6:36 pm

Lazaruss írta:
Gondolom akkor ma nem lesz klubnap.

Miért nem? Mi lent vagyunk
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptySzomb. Dec. 08, 2012 5:08 pm

Gondolom akkor ma nem lesz klubnap.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptySzomb. Dec. 08, 2012 10:09 am

exael írta:

Ja és ha hétvégén lesz játék akkor írjatok róla!


sajnálom, előre láthatólag 50 évig titkosított lesz az anyag
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptySzomb. Dec. 08, 2012 1:47 am


Ja és ha hétvégén lesz játék akkor írjatok róla!
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 EmptyPént. Dec. 07, 2012 11:05 pm

Jövő héten ha lesz játék hétvégén akkor mennék.
Egyébként mindent összeraktam és Franciscot már festettem is,viszont szegény Nino sose lesz kész ha rajtam múlik,az életkedvem is elment amikor megláttam milyen darabokban van..valószínű azért talpon lesz,de ez a maximum Smile
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Dumálda - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 7 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Dumálda
Vissza az elejére 
7 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Malifaux :: Akadémia-
Ugrás: