kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Dumálda

Go down 
+8
gojo
exael
Berzenke
Lazaruss
subaggut
YKoS
Yoda007
Patrik
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 5:09 pm

Patrik írta:
25pontból nem kiegyenlített a játék. Némelyik csapat sokkal erősebb mint a másik, nem véletlenül 35p az "általános" játék. És versenyeken is ez a pontszám szokott lenni (az utolsó 5 magyar versenyen ez volt)
Legutóbbi verseny nekem 25 SS-nek tűnt kiírás alapján Smile De ahogy nézem HÉTen is 35 SS lesz. Megjegyezném, hogy 35 ponton sem kiegyenlítettek a csapatok, emiatt kár növelni a pontszámot, mert frakció és küldetés alapú a játék.

a riportokat olvasva meg nem a csapatok egyensúlyával van a legnagyobb baj, hanem a szabályok alkalmazásával. Smile

én azért egyelőre maradok a 25 pontnál.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyKedd Feb. 12, 2013 7:36 pm

szerintem maradt. egyetlen probléma, hogy azok túl nagyon lesznek, mert heroic scale...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyKedd Feb. 12, 2013 6:50 pm

subaggut írta:
Tegnap este előkerült néhány régi 28 mm-es szamuráj figurám, amit még egyszer egy vásárban vettem 250ft/db-ért. Két nagykardos, egy lándzsás, egy íjász és egy duplakardos arc. Arra gondoltam, hogy a fickó saját kreálmányai lehetnek, mert öntött is figurát ott helyben, bár ahhoz túl szépek voltak. Rákerestem pár gyártóra, aki készít fém szamurájokat, és kiderült, hogy ezek bizony az EREDETI, még AEG kiadású Legend of the Five Rings Clan Wars figurák! Két light infantry, egy light spearman, egy Doji és egy Yoritomo House Guard. Azt hiszem ők lesznek így a desperate mercenary osztag a csapatomban. Kicsit rendbe rakom és kifestem őket, és mennek majd Malifaux base-re. A For my family és a feláldozós képesség miatt gondoltam, hogy lenne hangulata, ha szamurájok lennének a zsoldosok. Second hand lőfegyverük viszont sajnos nem lesz.

Nagyon zavaró lenne ez így? (Egyébként tökéletes Ten Thunder Brother és ten thunder íjásznak lehetne őket használni, viszont arra szinte Wysiwyg alapon. )
szerintem nem gond, kicsit kisebbek lesznek, mint a többi. ha nagyon akarsz, akkor lőfegyót meg tudsz a wyrdtől rendelni, vagy gojotól kunyizni az empire-ben csak maradt neki.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyKedd Feb. 12, 2013 6:45 pm

Tegnap este előkerült néhány régi 28 mm-es szamuráj figurám, amit még egyszer egy vásárban vettem 250ft/db-ért. Két nagykardos, egy lándzsás, egy íjász és egy duplakardos arc. Arra gondoltam, hogy a fickó saját kreálmányai lehetnek, mert öntött is figurát ott helyben, bár ahhoz túl szépek voltak. Rákerestem pár gyártóra, aki készít fém szamurájokat, és kiderült, hogy ezek bizony az EREDETI, még AEG kiadású Legend of the Five Rings Clan Wars figurák! Két light infantry, egy light spearman, egy Doji és egy Yoritomo House Guard. Azt hiszem ők lesznek így a desperate mercenary osztag a csapatomban. Kicsit rendbe rakom és kifestem őket, és mennek majd Malifaux base-re. A For my family és a feláldozós képesség miatt gondoltam, hogy lenne hangulata, ha szamurájok lennének a zsoldosok. Second hand lőfegyverük viszont sajnos nem lesz.

Nagyon zavaró lenne ez így? (Egyébként tökéletes Ten Thunder Brother és ten thunder íjásznak lehetne őket használni, viszont arra szinte Wysiwyg alapon. )
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptySzer. Feb. 06, 2013 3:18 pm

Az aetheric demandsban le van írva, hogy csak a nem neverborn frakcióknál vagy-vagyos. És Collodi miatt jöhetnek a spec force-os modellek
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptySzer. Feb. 06, 2013 3:15 pm

YKoS írta:
Patrik f6-6 fele.

Az effigy-ket lehet hozni totemek mellé? nem ilyen vagy-vagyos? confused
effigy-k special force-ok, mester vezetett crew-ba max 2 jöhet.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptySzer. Feb. 06, 2013 3:04 pm

Patrik f6-6 fele.

Az effigy-ket lehet hozni totemek mellé? nem ilyen vagy-vagyos? confused
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptySzer. Feb. 06, 2013 3:01 pm

A következő csapat összeállításon kezdtem el gondolkodni. Mesternek hoznám Lilithet, mellé, Primordial magic totem, ezután Arcane, illetve Brutal effigy és egy Sorrow. Ezek után jön az ütő erő convict gunslinger, Collodi és 4 Marionette. 11 figura 35 SS-ból, 4SS-t hoz Lilth. Ezt egyszer ki kell próbálnom, tehát Patrik ha még eladó a Lilth figurád szerintem megveszem.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptySzer. Feb. 06, 2013 12:39 pm

YKoS írta:
Lazaruss írta:
Sajnálom a holnapi nap kilőve. Ha hétvégén lesz klubnap akkor viszont játszanék egyet, kettőt.
kár. akkor patrik, mi ketten maradtunk. Smile terepezés közben tudunk játszani

ok. Hányra érsz le?
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptySzer. Feb. 06, 2013 12:28 pm

Lazaruss írta:
Sajnálom a holnapi nap kilőve. Ha hétvégén lesz klubnap akkor viszont játszanék egyet, kettőt.
kár. akkor patrik, mi ketten maradtunk. Smile terepezés közben tudunk játszani
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptySzer. Feb. 06, 2013 12:25 pm

Sajnálom a holnapi nap kilőve. Ha hétvégén lesz klubnap akkor viszont játszanék egyet, kettőt.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptySzer. Feb. 06, 2013 12:11 pm

én szeretem a multit, de ezek a küldik nem tűnnek jónak. Szóval inkább több kicsit játszunk, vagy rendes párost
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptySzer. Feb. 06, 2013 11:32 am

megnézem, de én alapvetően nem kedvelem a multit.
egyébként szerintem kicsit a játékidőn lehetne csökkenteni, kevesebb duma, több játék. Gyakorlatilag két kis meccset 5,5-6 óta alatt toltunk le, ami azért elég siralmas.
mindenesetre hét közben én max 10ig fogok tudni eztán lent maradni, és akkor talán beérek 9előtt másnap a munkába.

kellene egy szabályda topic is, nem?
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyKedd Feb. 05, 2013 12:26 pm

na egy kérdés kiadták az új krónikát amiben szerepel a Malifaux multi játék. Ki az aki jövő héten kipróbálná? Szerintem nagyon durva főleg ha 3 csapat van.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyHétf. Feb. 04, 2013 5:17 pm

subaggut írta:
Benne van a szabálykönyvben, hogy valaki defender, ha olyan dolog hat rá, ami targeteli. Azaz a casting resist hiába generál simple duelt, abban a simple duelben az obey hatása alatt álló fickó defender. Ha Harmless vagy terrifying ellen dob, ott nem ő a target, tehát nincs semmi bónusza. Ez marha egyszerű, ne bonyolítsuk.
+1
asszem, page 21-22.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyHétf. Feb. 04, 2013 3:50 pm

Benne van a szabálykönyvben, hogy valaki defender, ha olyan dolog hat rá, ami targeteli. Azaz a casting resist hiába generál simple duelt, abban a simple duelben az obey hatása alatt álló fickó defender. Ha Harmless vagy terrifying ellen dob, ott nem ő a target, tehát nincs semmi bónusza. Ez marha egyszerű, ne bonyolítsuk.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyHétf. Feb. 04, 2013 2:18 am

Lazaruss írta:
A +2Wp-t akkor kapja, ha védekező egy duelben viszont a resist egy simple duel ahol nincs defender. Ezen kívül a terrifying, és a harmless ellen sincs +2WP, ugyanezen ok miatt, mivel azok is simple duelek.
de mivel varázslattal célzod, ezért ő defender.

terrifying ellen nincs +2 WP, valszeg harmless ellen se. de obey ellen van. Smile
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyHétf. Feb. 04, 2013 1:30 am

http://pullmyfinger.wikispaces.com/Zoraida írta:
High Wp, Immune to Influence
The first, most obvious option is to take models that are either Immune to Influence or have a high Wp, either naturally or in conjunction with another ability like Stubborn. Unlike Pandora, Zoraida has no easy way of affecting models that are Immune to Wp duels. High Wp models are an annoyance for her to target with her spells and a lot of the time she'll want to burn a Soulstone to make the spell impossible to resist. There's not a lot you can do about her burning Soulstones, but if she keeps burning stones she'll run out eventually, making her less likely to successfully cast spells on your models, and more vulnerable to your own attempts to kill her.
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyHétf. Feb. 04, 2013 1:27 am

A +2Wp-t akkor kapja, ha védekező egy duelben viszont a resist egy simple duel ahol nincs defender. Ezen kívül a terrifying, és a harmless ellen sincs +2WP, ugyanezen ok miatt, mivel azok is simple duelek.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyHétf. Feb. 04, 2013 12:51 am

Ezt kifejtenéd bővebben miért?
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyHétf. Feb. 04, 2013 12:28 am

Most, hogy elolvastam a szabálykönyv egy részét és a freikorps figurákat rá kellett jönnöm, hogy obey ellen nincs +2WP-jük, és ellenem semmire nem kapnak +WP-t. A következő játékban erre jobban odafigyelek. Ha ezt ott elolvasom akkor nem ez a végeredmény.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyVas. Feb. 03, 2013 9:29 pm

Játszott Bill és Arnold egy Von Schill and his merry men vs. Zoraida+Collodi meccset, amit freikorpsok állítólag simán hoztak. Részleteket nem tudok írni, mert 40k-zatm közben.

Én Patrik szárnyas jószágai ellen játszottam egy ligameccset, amit 5-3-ra nyertem. Nála egy kétpontos (Kidnap) és egy egypontos séma (Reclaim) teljesült, nálam a főküldetés (objektívához közel a népet) és egy be nem jelentett séma (Bodyguard), a Gather Soulstone-t buktam, mert be kellett védeni Vikit egy durva rohamtól (Lilith+Mature nephilim). Patriknál lesett végül minden az ötödik körben, nálam 3 Ronin és egy totem halt meg (ebből két figura a 3 inchre mindenkit megütök Lilith-képességből, akinek ez volt a haláltusája), 2 Viki Gunslinger, Libra túlélte a dolgokat. Ligapontokban 6-4 lett a vége ide. Patrik nem ismerte a Vikiket, és meglepte, hogy a SwordViki a második körben 2 ütésből leszedte Nekimát, majd a Gunslinger ledarált egy Mature Nephlimet (őt sem ismerte). Mivel a növesztések után 6 figurája maradt, ezért rendszeresen túlaktiváltam, és a Viki mindig a legzavaróbb modellt vették le a kör végén, és ez így erős kungfu volt. A Libra meg még mindig állat. Smile Az az érzésem, hogy a következő meccs nagyon máshogy fog alakulni, így, hogy Patrik már látta a lényeget működésben.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyVas. Feb. 03, 2013 7:00 pm

na, mi volt tegnap?
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyKedd Jan. 29, 2013 1:14 am

Hál' Istennek se Ramos, se Raspi! Dumálda - Page 3 503400
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 EmptyKedd Jan. 29, 2013 12:39 am

Ezek közül engem semmi sem érdekel
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Dumálda - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Dumálda
Vissza az elejére 
3 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Malifaux :: Akadémia-
Ugrás: