kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 kocsmaasztal

Go down 
+19
lordbill
zarakikenpachi
BoneHeart
Bm
voroncov-draskov
Nyamm-haikan
Dectum
Berzenke
subaggut
Eddy
gorugrany
exael
MAXXxxx
Pavano
Leslie
cowboy001
kota
gojo
Yoda007
23 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyHétf. Dec. 08, 2008 11:08 pm

azért itt kevereg néhány dolog rendesen! Very Happy
én azt mondtam, hogy a HE szabályokat szeretném használni. a HE szabályoknak semmi, de semmi köze nincs a HE háttérhez! az, hogy a gw, a HE nek adta azokat a szabályokat amiket, és másnak meg mást, az lehetett volna fordítva is. a kettő között nincs összefüggés. a HE hátteret viszont nem akarom használni. játéktechnikailag egyébként sincs semmi jelentősége.

az meg, hogy a cold one okat a DE-k hogyan fogják be...hát és ha vannak dark steed ek meg nem dark steedek, akkor miért ne lehetnének másfajta gyíkok is? azt meg kifejezetten normálisabbnak tartanám ha a HE dragon érted dragon princek nem lovon ülnének, hanem valami egzotikusabb hátason. ez a mostani a teljes marhaság.

mindegy, mert valszeg inkább nem csinálok ilyen sereget.

arra meg várhatok, hogy csináljon a gw valami olyat is ami nekem tetszik. ez ugyanis a puszta véletlenen múlik. a babák kinézete és szabályai ugye semmi kapcsolatot nem mutatnak egymással. vagyis összejöhet, hogy pont stimmel a kettő, de úgy tűnik ezt még nem sikerült elérni. arra meg nem várnék, hogy egyszer csak sikerül. arról már nem is beszélve, hogy ez akkor is kb csak 3 évig lenne így, amíg ki nem hozzák az új szabályokat, ahol teljesen átírják az egészet... Very Happy mert folyamat ezt csinálják.

egyébként a dark elf sereg meg kifejezetten tetszik. azt az egyet leszámítva, hogy a cold one lovasság nem nagyon használható benne. mi a faxnak csinálnak egy új, gyönyörű boxot, ha nem vagy csak alig lehet használni? persze a HE nél a dragon princek azok használhatóak...nehogymár fordítva legyen ugye...

ui.: nem akartál te HE szekeret használni DE szekérnek? egyébként azt olvastam, hogy jön ki új DE szekér is a következő hullámmal. warseeren, ha jól rémlik.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyHétf. Dec. 08, 2008 9:51 pm

Szerintem is zavaró lenne. De végülis nekem midegy.
Mondjuk két dolog érdekes itt:
1.) Nem igaz, hogy nincs egy sereg ami úgy tetszik neked, ahogy van...Very Happy
2.) Szerintem várd meg, míg kijön egy olyan...Smile

Buzizást félretéve az elképzelés a figurák használatáról jó, de imho pont az nem állja meg a helyét, amiért az egészet csinálnád...a cold one-ok miatt. Elképzelhetetlen, hogy a HE-knek legyen olyanjuk, egyrészt Ulthuanon nem élnek, amúgy meg nagyon kegyetlen dolog szerezni egyet és aki egyszer cold one lovas lesz, annak utána nem nagyon kell már társasági összejövetelekre mennie...Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyHétf. Dec. 08, 2008 2:26 pm

sztem is kicsit zavaró lehet, ha egy az egyben használsz DE babákat HEnek. Mondjuk a C1okat túlságosan kovertálni se lehet... masnit a hajába, hogy HEfesebb legyen. Lovasnak a DE-st használnád, mondjuk HE fejjel(szépek ezek a sárkányos sisakok)? Mert nem hiszem hogy a lovas terpesz kompatibilis a C1ossal, úgyhogy túl sok mást sztem nem tudnál átvenni.
A többi babával sztem nem lenne gond, elfek ezek is azok is, főleg ha a fegyvereket is változtatod, viszont ez a C1os DP... scratch

Ja, és hogy ne sikkadjon el: a Vérfoci jó. Az amazonok meg mégjobbak. Előreláthatóan hamarost szerzek egy alapdobozt... bounce
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyHétf. Dec. 08, 2008 2:09 am

Hát szerintem azért lehet,hogy zavaró lenne egy sereget másiknak használni,én pl hajlamos lennék összekeverni a figurákat,már többször megfigyeltem...de ha nagyon szeretnéd akkor legyen,majd játszunk aztán meglátjuk.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyVas. Dec. 07, 2008 11:22 pm

gojo írta:

viszont mivel nem nagyon írta senki, hogy életképes az ötlet, hát nem is forszírozom tovább. ha nem, nem. akkor nem lesz ilyen seregem. illetve ilyen sem.

latom te is csak write-only modban forumozol, ezt irtam ra:

Idézet :
amugy engem pl nem zavar, ha a cold one-okat hasznalod HE-nek.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyVas. Dec. 07, 2008 11:19 pm

Idézet :
viszont mivel nem nagyon írta senki, hogy életképes az ötlet, hát nem is forszírozom tovább. Very Happy ha nem, nem. akkor nem lesz ilyen seregem. illetve ilyen sem.

Na akkor fuss neki még egyszer, legalább annak, amit én írtam. Annak a végső konklúziója, hogy az egész rajtad áll, szóval hegyibe, hajrá csak lássuk már.


Na! burning
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyVas. Dec. 07, 2008 11:16 pm

pénzügyi megfontolásokból. még nagyon régről volt itthon úgy kb 20 000 ft nyi figurám. akkor, sok évvel ezelőtt, amikor itt pécsen még csak kezdődött ez az egész dolog, nem nagyon akartam úgy nekiugrani, hogy mindjárt sok pénzt költök. így sokkal olcsóbb volt egy egész sereget felépíteni. aztán beindult a dolog, sokan lettünk, megismertem a szabályokat. rendesen megismertem a seregeket. na hát így. nyilván a két hét nem volt elég amit a vásárlás előtt azzal töltöttem, hogy akkor most mit is vegyek.

viszont mivel nem nagyon írta senki, hogy életképes az ötlet, hát nem is forszírozom tovább. ha nem, nem. akkor nem lesz ilyen seregem. illetve ilyen sem.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyVas. Dec. 07, 2008 11:11 pm

Ja, hogy a figurák nem tetszettek... értem. Illetve nem értem, hogy mi az istennyilának vesz az ember valamit, amit nem muszáj és nem is tetszik neki. Dehát...
Szóval csak hajrá. Egyébként asszem Máté mutatott méga legelső Kerek-Pécs fantazis összeröffenésen egy HE lovas figurát DE-s nek festve. Hát irgalmatlanul dögös volt. Lehet, hogy visszafelé is működik a dolog.
Annyit mondanék, hogy a fekete arany zöld az annyira DE-s lehet, hogy azért az elég zavaró lenne, ha csak úgy rámondod, hogy HE szabályok szerint játszol velük. Szóval minimál konverziót szerinte vigyél bele. HE jelképek kicsit világosabb színek, mondjuk fekete helyett fehér. Izé ilyesmi. Persze a te dolgod és akár így akár úgy én szívesen játszok végre ellened egyet Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyVas. Dec. 07, 2008 5:58 pm

megnéztem a srác többi seregét is...hát...a témaválasztás az ami nagyon jó. egyértelműen ez dobja fel. bár szerintem egy kicsit ez már sok. nyilván szépen néz ki az a sok felspécizett movement tray, de azért egy idő után már unalmas is. meg mondjuk az asztalon vicces is ahogy halad előre a házrom...benne 20 katonával. Very Happy:D az viszont jó, hogy így mindig heavy cover ben vannak. Very Happy

viszont ebben a seregben nincsenek olyan figuk amik nem hivatalosan is HE range be tartoznának.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyVas. Dec. 07, 2008 12:13 pm

Na, gojo akkor tessék megkapaszkodni, itt egy HE sereg, HE szabályokkal, HE babákkal, DE hatást keltve. Kicseréled a lovakat CO-ra és tiéd életed végéig a Best Painted minden versenyen!

Én is akarok ilyet sereg
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyVas. Dec. 07, 2008 6:43 am

Bár nincs sok közöm hozzá, de ha HE-nek fested öket, akkor úgyis eltarta egy ideig,mire rájönnek, hogy nem HE. Szóval szerintem nem lesz olyan zavaró, de versenyen mindenképpen megjárhatod vele.

Bm
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyVas. Dec. 07, 2008 2:21 am

egyrészt az előző könyv miatt adtam el, másrészt most sem tetszenek a HE-k. Smile a DE babák tetszenek. csak azoknak meg a szabályai nem tetszenek. érti? Very Happy nem tehetek róla ilyen vagyok. nem tudok olyan babákkal játszani, amik nem tetszenek. egyébként a szabály érdekel kevésbé. csak sajnos DE nél pont a cold one okat nem tudnám használni rendesen. ez nem tetszik.

ezért szerettem volna mindig egy empire sereget is! nagyon tetszenek a figurák. és nagyon jó, hogy megvettem, mert az új figuk meg nagyon nem tetszenek...az már más kérdés, hogy az empire könyv most éppen nem tetszik olyan nagyon. de lehet a következő meg fog. Smile

viszont arra azért válaszolhattatok volna, hogy szerintetek mennyire zavaró a dolog. Smile mert csak erre nem...mondjuk ha gyíkokból lehet woc ot csinálni, akkor az én ötletem szinte semmi. Very Happy egyáltalán bele lehet kötni abba ha valami wysiwyg, gw babákból, csak nem abból a seregből? itt még az alap statok is stimmelnek.


maxxx:
most őszintén milyen versenyre járunk mi? pécs, kecskemét. pécsett simán benne vagyok a rendezőségben. kutya nem tilthatja meg, hogy használjam... Very Happy kecskeméten meg majd kiprtokózom...ha meg nem, akkor, akkor...akkor nem tudom. Very Happy

eddy:
az egész babát használnám. gyíkot is meg lovast is! mindkettő tetszik ugyanis! sima elf silver helm lovasságot meg konvertálnék. már meg is van az ötlet. de ezt nem lőném le. Very Happy egyébként sem nagyon használható az új szabályok szerint.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyVas. Dec. 07, 2008 2:12 am

Bár nem játszottam még olyan sereggel, ahol emberek ülnek cold oneon, de Gojo biztos jók a cold one derekak a dragon prince lábakhoz?
Engem nem zavarna.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyVas. Dec. 07, 2008 1:37 am

gorugrany írta:

Amúgy Gojo, te nem adtál el véletlenül egy HE sereget, mert nem tetszettek a HE-k szabályai? Vagy izé... confused

de, en is epp ezen rohogok Very Happy
persze teny, hogy az meg az elozo HE konyv volt, nem a mostani mindig mindenki elott utunk cucc.

ja amugy engem pl nem zavar, ha a cold one-okat hasznalod HE-nek. De ha ennyire jol allsz penzzel, hogy olyan sereget raksz, amit lehet, hogy mashol nem engednek... te tudod, bar akkor mar inkabb DE-t kezdj gyujteni meg HE-t is, es akkor egyreszt mindkettovel tudsz akarhol jatszani, masreszt konnyu keverni oket, mivel mar ottvannak nalad.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptyVas. Dec. 07, 2008 1:23 am

Én egy WoC sereget fogok csinálni lizardmen figurákból... Very Happy cheers

Amúgy Gojo, te nem adtál el véletlenül egy HE sereget, mert nem tetszettek a HE-k szabályai? Vagy izé... confused
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 10:42 pm

néhány napja már töröm a fejem egy dolgon, gondoltam megkérdem. szóval szeretnék én egy DE sereget, leginkább azért, mert tetszenek a babák. sajnos nekem mindig sikerül olyan sereget szépnek találnom, aminek a szabályai meg nem éppen jönnek be. DE nél pl, nagyon szeretnék soooooooook-sok cold one-t használni. sajnos azonban a DE sereg ezt nem igazán teszi lehetővé. na itt jön az ötlet!!

a DE az tulajdonképpen ugyanaz, mint a HE. elfek, ugyanúgy néznek ki, statok is alapjában ugyanazok, a babák jó része is szinte teljesen kompatibilis. arról ugye már nem is beszélve, hogy tulajdonképpen egy és ugyanazon népről vagyon szó. namostan innen már nyilvánvaló, hogy mit szeretnék. szóval kinek mi a véleménye egy DE babákkal, HE szabályok alapján való játékról?

hogy ez miért is lenne fontos? a HE nél ott vannak a dragon prince-k. több egységet is érdemes használni belőlük. na ezeket szeretném helyettesíteni a cold one-okkal. (végülis a gyík inkább néz ki sárkányosnak, mint egy ló!!!! ) minden más egységet pedig elvileg be lehet helyettesíteni. amit nem, abból a HE verziót használnám. a sereg zöld, fekete, arany színekre épülne. a bőrszín mindenhol sötétebb vagy lilásabb vagy fehérebb (ezt még nem döntöttem el) lenne. nyilván eszembe sem jutna versenyre menni velük, oda nem hiszem, hogy engednék. itthon játékra viszont jó lenne. már ha nem zavarná nagyon össze az ellenfeleket.

elvileg a babák wysiwyg szerint lennének felöltöztetve. ahol a DE nél számszeríj van, ott átkonvertálnám íjra. a páncélok stimmelnek, az elit egységek fegyvere stimmel. netán a sas helyett valamit kitalálnék...

amit DE ből használnék szívesen:

cold one, mint dragon prince
shade, mint shadow warrior (íjakkal convertálva)
executioner, mint swordmaster
black guard, mint phoenix guard
dark rider, mint ellyrian reaver
lándzsások, mint sea guard és lándzsások
bolt thrower


amit HE ből használnék:
íjászok
szekér
sárkány
white lions

gyakorlatilag az egyetlen változás, ami wysiwyg ellen hatna az a dragon princek lennének. az egyetlen gond az lehet, hogy ha valaki a babák alapján, amik nagy része DE lenne, ugye folyamatosan arra trenírozná az agyát, hogy DE ellen játszik. ami azért nagyon más. assassinok, mozgás, mágia tekintetében. szerintetek ez mennyire gond az asztal mellett?

ja és vérfociról kinek mi a véleménye?
tudom, én is inkább bfg-t kezdeném el, de annál jóval olcsóbb... Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 6:54 pm

Ismerek olyan vezetö beosztású embereket, akiknek a titkárnöje nyomtatja ki a gépén levö Word file-okat. No komment, és mivel informatikai cégeknél dolgoztam, azért ott is van pár szégyenletes dolog... de ezt nem részletezem, aláírtam, hogy nem mondom el senkinek!

lol!

Bm

Tessék csatariportot olvasni! Sokat dolgoztam vele! Razz
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 6:34 pm

amíg el nem felejtem!

mindenkinek boldog mikulást!

amint a jól látszik, suba és bm személyében nálunk is járt idén a mikulás! cheers
két képes csatariport! tessék olvasgatni! jók lettek! még sok ilyet.

eddy:
szerintem is a legnagyobb marhaság adatokat, amik már vmilyen adathordozón tárolódnak, bevinni a fejedbe...bármikor bármennyi másolatot lehet róla készíteni, tetszőleges adathordozóra, erre neked az agyad egy jelentős kapacitását arra kell fordítani, hogy megjegyezd...azt hiszem, hogy a tanári kar sajnos még nem érett meg erre a XXI századra. amin viszont nagyon röhögök, hogy kíváncsi vagyok hogyan fogják rávenni erre az újabb generációkat, mert ők már a középsuliban sem így tanulnak... Very Happy:D:D:D márpedig a szintet a gyerekekhez kell igazítani, mert különben mindenki meg fog bukni!!!

(nálunk van olyan tanszékvezető, akire azt mondták, hogy nagyon nagy fej, és ha még az internetet is tudná használni, akkor...na ennél a résznél hanyatt dobtam magam a röhögéstől...egyébként tényleg nagy arc a tanár, de könyörgöm!!! nem tudja használni a pc-t???? komolytalan.)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 6:17 pm

subaggut írta:
gojo írta:
hopsz, csak a 90 et meg a 10 et néztem! Very Happy:D:D
mindegy, nekem akkor is nehezebb! Very Happy:D:D:D:D:D

egyébként meg nyilvánvalóan nem lesz ennyire kemény ez a vizsga, mert ilyet nem lehet teljesíteni. nekem ne mondja senki, hogy 120 év törvényeit szó szerint meg tudja tanulni, mert tök mindegy ki az, kiröhögöm. Smile a btk-t nem lehet rendesen megtanulni kívülről, ami egy db jogszabály... nemhogy 120 év törvényeit. ez még akkor is teljesíthetetlen ha történetesen minden évből csak egy db törvényt kell megtanulni. mondjuk azt azért még megnézném, hogy kb mekkora torvénycikkeket tanultok ti. mondjuk 2 paragrafust azért meg lehet szokni... Very Happy

DE, De gojo, sajnos ilyen kemény a vizsga, és lehet teljesíteni. Khhhmmm Embarassed én négyesre megírtam. És tényleg, ki van hagyva a szövegből az a rész, ami legfontosabb, és nemhogy ki kell egészítened, de fel is kell ismerned a törvényt és szépen oda kell írni mi ez, melyik évből, hányadik. Az ok, hogy nem a teljes törvénykönyveket kell benyomni, de a történeti folymatokra hatással lévőket igen: nemzetiségi törvények, szociális törvények, választást, államapparátust érintő törvények, katonai törvények, meg az apraja. Szóval nem véletlen, hogy olyan sok a harmadéves történész. Kevesen merik elhinni, amit Mariann meg mer csinálni. (hú de jól megmondtam) Faszság az egész, nekem mákom volt.
De ha most nem lesz meg akkor legközelebbi félévben amikor meg lesz hírdetve akkor már legalább nem a mariann fog vizsgáztatni, ugyanis nem rúgják ki, de ba-st már nem fog tanítani csak masteros. Ööööö Subba gratulálok hozzá, mindenekmellett viszont nekem elég megtanulni az 1825,1832, és az áprilisi törvényeket is mivel ezek szinte csont nélkül benne vannak végig. Na mindegy. Csak annyi a baj, hogy nem tudok összefüggő szöveget magolni, ezt a toldi tanulása alatt ki is fejtettem a tanárnak, mikor az állomallegóriából beíírta a 9. egyest is. Utánna nem nagyon feleltem versekből Smile De jó lenne itt is ha nem kellene.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 5:29 pm

gojo írta:
hopsz, csak a 90 et meg a 10 et néztem! Very Happy:D:D
mindegy, nekem akkor is nehezebb! Very Happy:D:D:D:D:D

egyébként meg nyilvánvalóan nem lesz ennyire kemény ez a vizsga, mert ilyet nem lehet teljesíteni. nekem ne mondja senki, hogy 120 év törvényeit szó szerint meg tudja tanulni, mert tök mindegy ki az, kiröhögöm. Smile a btk-t nem lehet rendesen megtanulni kívülről, ami egy db jogszabály... nemhogy 120 év törvényeit. ez még akkor is teljesíthetetlen ha történetesen minden évből csak egy db törvényt kell megtanulni. mondjuk azt azért még megnézném, hogy kb mekkora torvénycikkeket tanultok ti. mondjuk 2 paragrafust azért meg lehet szokni... Very Happy

DE, De gojo, sajnos ilyen kemény a vizsga, és lehet teljesíteni. Khhhmmm Embarassed én négyesre megírtam. És tényleg, ki van hagyva a szövegből az a rész, ami legfontosabb, és nemhogy ki kell egészítened, de fel is kell ismerned a törvényt és szépen oda kell írni mi ez, melyik évből, hányadik. Az ok, hogy nem a teljes törvénykönyveket kell benyomni, de a történeti folymatokra hatással lévőket igen: nemzetiségi törvények, szociális törvények, választást, államapparátust érintő törvények, katonai törvények, meg az apraja. Szóval nem véletlen, hogy olyan sok a harmadéves történész. Kevesen merik elhinni, amit Mariann meg mer csinálni. (hú de jól megmondtam) Faszság az egész, nekem mákom volt.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 3:27 pm

gojo írta:
hopsz, csak a 90 et meg a 10 et néztem! Very Happy:D:D
mindegy, nekem akkor is nehezebb! Very Happy:D:D:D:D:D

egyébként meg nyilvánvalóan nem lesz ennyire kemény ez a vizsga, mert ilyet nem lehet teljesíteni. nekem ne mondja senki, hogy 120 év törvényeit szó szerint meg tudja tanulni, mert tök mindegy ki az, kiröhögöm. Smile a btk-t nem lehet rendesen megtanulni kívülről, ami egy db jogszabály... nemhogy 120 év törvényeit. ez még akkor is teljesíthetetlen ha történetesen minden évből csak egy db törvényt kell megtanulni. mondjuk azt azért még megnézném, hogy kb mekkora torvénycikkeket tanultok ti. mondjuk 2 paragrafust azért meg lehet szokni... Very Happy
hát ja! de amíg van uv addig no para Smile ennyi vigasztal Very Happy Very Happy
ja boldog mikulást minkinek!!!!!!!!!!!!! santa
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 2:44 pm

hopsz, csak a 90 et meg a 10 et néztem! Very Happy:D:D
mindegy, nekem akkor is nehezebb! Very Happy:D:D:D:D:D

egyébként meg nyilvánvalóan nem lesz ennyire kemény ez a vizsga, mert ilyet nem lehet teljesíteni. nekem ne mondja senki, hogy 120 év törvényeit szó szerint meg tudja tanulni, mert tök mindegy ki az, kiröhögöm. Smile a btk-t nem lehet rendesen megtanulni kívülről, ami egy db jogszabály... nemhogy 120 év törvényeit. ez még akkor is teljesíthetetlen ha történetesen minden évből csak egy db törvényt kell megtanulni. mondjuk azt azért még megnézném, hogy kb mekkora torvénycikkeket tanultok ti. mondjuk 2 paragrafust azért meg lehet szokni... Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 2:12 pm

öööö gojo sztem 1910 minusz 1790 az egyenlő 120 év. És szó szerint, mert azt csiripeli nagy mariann, hogy a törvénycikkekből ki lesznek hagyva szavak, amiket nekünk kell beírni (ugyanazzal a ragozással, ugyanazt a szót).
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 1:23 pm

miért, miből lehet a legjobban megismerni adott kor életviszonyait egy történésznek? a jogszabályok a legjobb források! Very Happy de komolyan!
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 1:19 pm

csakhogy Eddy BTK-n van te meg jogasz akarsz lenni.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Ajánlott tartalom





kocsmaasztal - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 6 Empty

Vissza az elejére Go down
 
kocsmaasztal
Vissza az elejére 
6 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 34  Next
 Similar topics
-
» Kocsmaasztal #2
» Kocsmaasztal #3
» Kocsmaasztal #4
» Kocsmaasztal # 5

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: szabályzat, linkek, temető :: temető-
Ugrás: