kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Inkvizíció (sob, gk, stb...)

Go down 
+7
Bm
Leslie
MAXXxxx
Eddy
Yoda007
exael
gojo
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyVas. Jan. 20, 2008 1:51 am

az energiafegyver ellen nincs páncélmentő.SM ellen valószinűleg az orgyilkos kezd(I5),aztán 3+-ra talál és 4+-ra sebez.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyVas. Jan. 20, 2008 12:31 am

energiafegyó mit tud? mondjuk egy sm ellen mennyire használható? mondjuk a 4 támadás, ha egy modellben gondolkodom, akkor mekkora pusztításra képes?

(ha egyszer elolvasom a szabályokat, akkor biztosan rájövök ezekre, de egyelőre gyorsabb ha megkérdem...)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptySzomb. Jan. 19, 2008 11:43 pm

Hát,szerintem az Eversorra azért irják,hogy elintéz egy osztagot,mert ha meghal akkor felrobban,és igy meghalhat az akit nem tudott megölni... Smile de tényleg,nem tudok mást.

A death kultosok meg szerintem nem olyan jók.3-at támad,rohamból 4-et.energiafegyvere van az jó,de 3-as T,és 5+-os mentő,tehát elég törékeny.Emellett nem foglalnak negyedeket,objektivákat se.Szóval nem igazán látom,hogy hol lehetne hasznukat venni...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptySzomb. Jan. 19, 2008 10:34 pm

kérdés:
miért olyan jó az eversor assassin? én akárhogy nézem a statisztikáit, nem látom bele így hírtelen, hogy olyan nagyon erős lenne. közben meg olyanokat olvasok róla, hogy egymaga is elég lehet egy osztag ledarálására...meg ilyenek...(na persz nem egy terminátor osztagra gondolok, de mondjuk ig vagy valami hasonló dologra...vagy mondjuk egy kisebb sm sqad ra)

na szóval mi lehet az ami miatt sokan szeretik?

a másik, hogy a death cult assassinok végülis jók e vagy nem?
azt látom, hogy külön külön egységeknek számítanak, ez lövés ellen, meg halálozásnál, támadásnál, mozgásnál gondolom előny. azt viszont nem tudom magamtól kideríteni, hgoy mennyit is támad végülis...mert 2 van beírva neki, de mintha valami miatt én több támadást olvasnék neki...mondjuk még 2 őre gondolok...most akkor mennyit is támad végülis?
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptySzomb. Jan. 12, 2008 1:21 pm

Szerintem ez azért csak igy 1000 pontban kérdéses,mert 1500-ba már egyértelműen kell a 2 Exorcist,igaz,hogy oda meg már befér minden rhino is...De 1000-be a rhinoban mindenki verzió jobb lehet,mert ha olyan ellenfeled van aki ellen gyorsan oda kell érni akkor is jó,ha meg nem akarsz odaérni,akkor meg jók lesznek mobil fedezéknek...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptySzomb. Jan. 12, 2008 2:19 am

az az igazság, hogy én egyelőre nem tudom eldönteni, hogy melyik a jobb megoldás.

1.
két exorsist használata és akkor gyalog megyünk

2.
rhinoban mindenki de csak 1 exorsist van

ez is az is tetszik. de azt gondolom, hogy amíg nem játszottam egy csatát sem, addig nehéz lesz megmondani, hogy melyik is a jobb...ráadásul talán a játékostól is függ...szóval még ti sem tudjátok megmondani, mert lehet ami nálatok jobban mükszene, az nálam meg pont, hogy nem fog...

azért érdekelne, hogy szerintetek mégis melyik lehet a fontosabb.

meg asszem a warseeren is felteszem a kérdést...biztosan mondanak ott is okosakat.

no és persze a sok rhinos verzió sajnos több pénzbe kerül. lehet emiatt nem az lesz az elején. hiába a költségvetésem inkább a magyar hadsereg büdzséjéhez közelít, nem az usa éhoz... Laughing
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptySzomb. Jan. 12, 2008 1:57 am

Szerintem ez egy jó kis sereg,de azért kiváncsi lennék arra,hogy mit tud 2 Exorcist...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyPént. Jan. 11, 2008 6:24 pm

1 Canoness (HQ) @ 122 Pts
Bolt Pistol (x1); Blessed Weapon
Book of Saint Lucius [5]
Cloak of Saint Aspira [20]
Frag Grenades [1]
Jump Pack [20]

8 Celestian Squad (Elites) @ 210 Pts
Bolter (x6); Multi-Melta (x1); Meltagun (x1)
1 Veteran Sister Superior @ [23] Pts

1 Rhino APC @ [58] Pts
Storm Bolter
Extra Armour [5]
Smoke Launchers [3]

9 Battle Sisters Squad (Troops) @ 202 Pts
Bolter (x7); Meltagun (x2)
1 Veteran Sister Superior @ [25] Pts

1 Rhino APC @ [58] Pts
Smoke Launchers [3]
Extra Armour [5]

6 Seraphim Squad (Fast Attack) @ 183 Pts
2 Bolt Pistols (x4); 2 Hand Flamers (x2); Frag Grenades; Krak Grenades
1 Veteran Sister Superior @ [37] Pts
Frag Grenades; Krak Grenades
Melta-Bombs [5]

5 Inquisitorial Storm Troopers (Troops) @ 145 Pts
Hell Gun (x3); Plasma Gun (x2); Frag Grenades
1 Chimera @ [75] Pts
Turret MultiLaser; Hull Heavy Bolter

1 Exorcist (Heavy Support) @ 135 Pts
Exorcist Missile Launcher

Starting Faith: 5

Models in Army: 36

Total Army Cost: 997
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyPént. Jan. 11, 2008 6:07 pm

Még egy-két apróság:a canonessnek evisceratora van,és úgy emlékszem,hogy azzal utoljára fog ütni csak addig megölik szegényt,talán egy pisztoly+p.weapon jobb lenne,ráadásul igy egyel többet is támadna.A multimeltás csapat szerintem is jó ötlet,kell valami nagyobb hatótávú fegyver,akár járművek akár pl termik ellen is jó.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyPént. Jan. 11, 2008 6:06 pm

tudja fene 1 excorcist pontjabol motorizalhatnad a sistaidat.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyPént. Jan. 11, 2008 5:50 pm

értem. akkor egyiknek ez tetszik a másiknak meg a másik... Very Happy

a versenyre a 2. at tudom akkor átalakítani, mert az egyik sistát simán átteszem elitbe celestiannak. gondolom akkor kicsit kevesebben lesznek, mert azok több pont...viszont akkor már lehet, hogy kapnak valami spec fegyót...multimeltát mondjuk mer az van otthon... Very Happy illetve ha egyáltalán nem lesz kötelező fast, mert sokan kérik, hogy ne legyen, most már ugye én is...Very Happy akkor az első lista is jó úgy ahogy van.

egyébként gondoltam, hogy az első a hangulatos a második meg a használhatóbb kategóriába fog tartozni...valszeg az másodikat nyomatom akkor az elején.

a járművel egyetértek...tudom, hogy kevés az 1 chiméra...viszont kettő osztag már nem fér be normálisan. így arra gondoltam, hogy amíg el nem takarítom az útból a járműkilövő dolgokat, addig bújtatom. aztán meg előrerohan, kiugranak a fiók...onnan meg már a chiméra úgyis csak veszteség...

nagy szerencsémre, mindegy melyik listával kezdek, mert csupa olyan dolog van mindkettőben, ami mindenképpen benne lesz a seregben 1500 és 2000 pontnál is. szóval nem tudok hibázni a késöbbiekre semmiképpen.

leslie:
penitent egnintől mindenki óv a warseeren. elég drága is, tehát azok biztosan nem leszenk az elején.
nehézfegyósokon első listába nem kellenek, mert ott vannak az inki követői, másodikba meg nem férnek be, ha versenyre is akarom vinni őket...pech
immolátort nagyon nem szeretik a jó stratégák...így azt is mellőzném még az elején.
rhinoval egyetértek. ezt híjják mech sister armynak...csakhát az a legdrágább verzió, mint te is mondod...ráadásul 1000 ben nem nagyon fér bele, hogy rhinot is hozok. szerintem jobb ha van egy IST chimérával, mintha a két sista sqadnak adok egy egy rhinot...

exorsist nál én arra gondoltam, hogy SM WW t fogok használi. (az a rakettyás izé) akkor nem kell huzatnom semmi. pénzben meg ugyanott vagyok.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Leslie
őrmester
őrmester
Leslie


Férfi Hozzászólások száma : 41
Age : 45
Location : Gyöngyös
Registration date : 2008. Jan. 09.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyPént. Jan. 11, 2008 5:43 pm

Well, szerintem is a második, hisz szeretett cisztáinknak a faith az egyik erősségük,az kell amennyi belefér. Én személy szerint roppantul kedvelem a pap által hozható penitent engineket is, elég szépen ütnek közelharcban. És nem olyan drágák, csak hármat kell belőllük hozbóni, hogy azért oda is érjenek... Az exorcist meg nagyon kell, az az egyetlen igazi nehézfegyver nálunk (gojo: amúgy felhívom a figyelmed a gyanta-palotára, exorcist torony 800 ft náluk, azt csak rá kell rakni egy rhinora és kész az exorcist...)

Ja és szerintem nem ártana egy retributor osztag sem vet superiorral, mert:
1. Faith pont.
2. Lehet nekik adni 4 heavy boltert.
3. Lehet nekik adni 4 multimeltát, de akkor a seggük alá kell rakni egy immolátort is hogy odaérjenek (azt szigorúan holy prometheummal kell, főleg, hogy lángszóróval megy 12"-et és még mindig lő...))

És végül, de nem utolsósorban(én is most ezt szeretném fejleszteni a seregemen, csak hát a pénz.....) ha a sisták csak 10-en vannak, akkor rhinoba velük.....Very Happy:D:D
Vissza az elejére Go down
http://kep.tar.hu/sgtstalker
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyPént. Jan. 11, 2008 5:30 pm

Nekem személy szerint a második verzió jobban tetszik,főleg a szeráfok,és a több faith pont miatt,mert van amikor jó ha gyorsan odaér a sereg,a csodák meg nagyon használhatóak több szituációban.Nem mintha az első rossz lenne,de általános listának jobb a második.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyPént. Jan. 11, 2008 5:30 pm

nekem inkvizitoros jobban tetszik, hangulatosabb, bar eleg lassu, csak a storm trooperek gyorsak 1 chimera-ban. amit ilyenkor viszont szinte folos hozni, mert:
- 1 jarmu nem jarmu
- 2 jarmu 1 jarmu
szoval irtasra kituno, de objektiva foglalasra, neadj isten attores kuldetesre halott a lista.

A masik annyival jobb, hogy seraphim, hq, IST is gyors, igy konyebben odaersz ojjektivakhoz.

ha viszont rogton versenyen is gondolkodol, akkor kell meg valaki, aki a hianyzo valasztast hozza (elsoben Fast nincs, masodikban Elit)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyPént. Jan. 11, 2008 5:15 pm

kérdés tapasztaltabbakhoz:

csináltam egy két 1000 es listát, mert azt valszeg valóban fel tudom majd építeni. a kérdés az lenne, hogy van e olyan pontja, ami nagyon nem jó, netán valamiben nagyon gyenge. tankok ellen, horda ellen...mittudomén.

1 Ordo Hereticus Inquisitor Lord (HQ) @ 154 Pts
Bolter
Carapace Armour [5]
1 Acolyte @ [15] Pts
Bolter
Carapace Armour [5]
1 Chirurgeon @ [12] Pts
Laspistol (free); CCW (free)
1 Heavy Bolter Servitor @ [75] Pts
Servitor - Heavy Bolter
1 Heavy Bolter Servitor #1 @ [25] Pts
Servitor - Heavy Bolter
1 Heavy Bolter Servitor #2 @ [25] Pts
Servitor - Heavy Bolter

3 Death Cult Assasins (Elites) @ 120 Pts
Close Combat Weapon; Power Weapon

9 Battle Sisters Squad (Troops) @ 149 Pts
Bolter (x7); Meltagun (x2)
1 Veteran Sister Superior @ [30] Pts
Book of Saint Lucius [5]

9 Battle Sisters Squad (Troops) @ 144 Pts
Bolter (x7); Meltagun (x2)
1 Veteran Sister Superior @ [25] Pts

5 Inquisitorial Storm Troopers (Troops) @ 145 Pts
Hell Gun (x3); Plasma Gun (x2); Frag Grenades
1 Chimera @ [75] Pts
Turret MultiLaser; Hull Heavy Bolter

1 Exorcist (Heavy Support) @ 135 Pts
Exorcist Missile Launcher

1 Exorcist (Heavy Support) @ 135 Pts
Exorcist Missile Launcher

Starting Faith: 2

Models in Army: 37

ugye a többség gyalog van, de gondolom 1000 nél azért ez nem akkora gond. egyébként ezért vannak ott az IST k. persze azok meg kevesen vannak. elvileg van bent tank elleni fegyó elég sok, van bent HB is. a faith pont az persze nagyon kevés, de nem igazán fogom használni, mert alig van egység ami tudja. azok meg egyszer egyszer ellőhetik, ami kb nagyobb seregnél is így jönne ki, mert ott ugyan több pont lenne, de több felé is kellene elosztani. CC re ott vannak kultisták, deep strike, meg állítólag elég jól is használhatóak.

1 Canoness (HQ) @ 117 Pts
Bolt Pistol (x1); Eviscerator
Book of Saint Lucius [5]
Cloak of Saint Aspira [20]
Frag Grenades [1]
Jump Pack [20]

9 Battle Sisters Squad (Troops) @ 149 Pts
Bolter (x7); Meltagun (x2)
1 Veteran Sister Superior @ [30] Pts
Book of Saint Lucius [5]

9 Battle Sisters Squad (Troops) @ 130 Pts
Bolter (x7); Meltagun (x2)
1 Sister Superior @ [11] Pts

6 Seraphim Squad (Fast Attack) @ 188 Pts
2 Bolt Pistols (x4); 2 Hand Flamers (x2); Frag Grenades; Krak Grenades
1 Veteran Sister Superior @ [42] Pts
Frag Grenades; Krak Grenades
Melta-Bombs [5]
Book of Saint Lucius [5]

5 Inquisitorial Storm Troopers (Troops) @ 145 Pts
Hell Gun (x3); Plasma Gun (x2); Frag Grenades
1 Chimera @ [75] Pts
Turret MultiLaser; Hull Heavy Bolter

1 Exorcist (Heavy Support) @ 135 Pts
Exorcist Missile Launcher

1 Exorcist (Heavy Support) @ 135 Pts
Exorcist Missile Launcher

Starting Faith: 4

Models in Army: 36


Total Army Cost: 999

na ez sokkal gyorsabb egy sereg, mert a HQ, meg a seaphimok, meg az IST ek is elég gyorsak. elvileg ugyanazok a dolgok megvannak benne, mint az elöbbibe, csak gyorsabb és több faith pont van. a HQ elég jól használható, egyedül is jól elvan, CC be is lehet küldeni a serákkal együtt, kérdés, hogy nem jobb e neki a blessed weapon. az elöbbihez képest ugye a HQ nem statikus, sőt kifejezetten mozognia kell, viszont nem tudja a 3 HB által adott sok lövést.

most, hogy így nézem a nagy kérdés igazából az, hogy melyik HQ jöjjön. ha az inkvizítor jön, akkor a kultistáknak kell jönnie. ha meg a cannonesse verziót használom akkor a serákkal együtt kell használni.

no vajon melyik kombinácó a jobb?
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyHétf. Jan. 07, 2008 4:45 pm

elejen volt egy DeathWatch marine osztag.
Ha hozod oket, akkor 10 fosen, 2 Heavy Bolterrel, + 3-4 energiafegyverrel/okollel es konyvtarossal.
6 fosen hozni oket folosleges pontkidobas.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptySzomb. Jan. 05, 2008 1:43 pm

Nade Gojo a felszerelésük ugyanaz mint a flagiknak nem? Very Happy Ergó fémfigurák ergo őket is hozhatod. És voalá neked is van mégegy egységed, amit akár ki is próbálhatsz. Nekem a dark eldar vicsek(nem tudom hogykell leírni scratch ) dark elf babák voltak.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptySzomb. Jan. 05, 2008 1:56 am

nem nagyon néztem még utánuk. sokat írnak róluk, hogy mennyire jók. mondjuk inkább az ig vel kombinált seregbe valók ahogy én látom. nekem a nagy bajom az velük, hogy nincsenek figuráik és konvertálni kellene. no nem a munkára gondolok, hanem arra, hogy empire flagellánsból, ami nekem már eleven nem valami nagyon tetszik, még ráadásul 40ks figut kellene csinálni...ami meg még hülyébben néz ki...szóval a modellek nem tetszenek, márpedig elég nehezen beszélem rá magam arra, hogy valami olyat használja a seregeimben ami nem tetszik. fantasynál is eltartott egy darabig amíg rávettem magam, hogy hozzak flagikat...de azokat legalább megszerettem kicsit. bár inkább a fém figukat használnám ott is, csak azok nagyon drágák. szal csak ennyi bajom van velük. Smile
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptySzomb. Jan. 05, 2008 12:55 am

gojo:egyébként mit szólsz a zealotokhoz?Szerintem nem egy rossz egység,hasonló mint a conscriptek,csak erősebbek...persze ha csak sistákat akarsz a seregbe akkor ez nem jöhet szóba.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 5:32 pm

Ez teljesen jó megoldás,semmi akadálya...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 3:20 am

kérdés azokhoz akik jobban ismerik a 40k világát:

szóval a kérdés az lenne, hogy ha exorsistnak whilrwind et veszek akkor az mennyire felel meg a szabályoknak? ugye az eredetit nem nagyon fogom tudni beszerezni ha csak rám nem szakad a bank...megnéztem az fw s megfelelőt és ott olyan rakétakivetőt tettek rá amilyen a marinoknak van. a ww nek is van kétfajta rakétakilövője ahogy én néztem. az egyikben sok kicsi rakéta van, a másikban meg 4 nagy. én a kicsiket akarnám használni, az majdnem olyan lenne, mint az fw s megfelelő. leszámítva, hogy nem kerek foglalatban vannak a raksik. gondolom ez nem fontos. na szal van valami amit nem tudok és emiatt nem jó megoldás ez?
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyHétf. Dec. 31, 2007 7:28 pm

kardos csajokról azt íráták, hogy ha tetszenek akkor se tedd be őket... king egyértelműen szarnak titulálják a dolgot.

repressornak nem néztem meg a szabályait...maga a modell az nekem tetszik. nagyon masszívnak néz ki. olyan mozgó erődnek...csakhát fw modell... silent nyilván még annyit sem fogok belőle venni, mint amennyi rhinot...pedig rhinot sem akarok egyelőre... santa

az ig lista nekem is nagyon tetszik. én is azt néztem, hogy nincs benne exor...azt énis betenném, csak az van, hogy legalább 2 kell belőle, mert azt mondják, hogy egy nem elég. mondjuk a tank mellett lehet már egy is elég lenne... viszont nagyon tetszik az a gondolot is, hogy csak csajok legyenek a seregben...nem nagyon tudok dönteni. mondjuk elöbb lehet csak csajok lesznek. késöbb biztosan szeretnék majd midnenféle sereget kipróbálni. egyébként pont ez a jó a witchekben. hihetetlenül variálhatóak. és pont az a két-három sereg közül lehet válogatni amik nekem nagyon tetszenek.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyHétf. Dec. 31, 2007 5:26 pm

Akárhogy is,szerintem nem fog sor kerülni arra,hogy női SM rendházzal játssz,jó ez a WH sereg...szerintem egyébként a stormtrooperek erősitik a sereget.Az 1500-as mech-lista jónak tűnik,bár nem biztos,hogy a celestianokat beleraknám,meg a 2 canoness is kicsit sok,de igaz,hogy igy sok faith pont jön össze.Most nézem azIG-s sereget,na az igazán ütősnek tűnik,talán csak annyit változtatnék,hogy heavy-be egy exorcist valami helyett,de ez ellenféltől is függ.
Összességében csak egy dolog van a seregben amit én nem használnék:a kardos lányok,repentia,v.mi...Bár nem tudom mit irtak róluk a tapasztaltabbak. És mit szólsz a repressorhoz?
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyHétf. Dec. 31, 2007 3:40 am

asszem, most látjuk, hogy miért olyan rövid a "gojo és a nők" című könyv... Razz
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 EmptyHétf. Dec. 31, 2007 3:37 am

nah hát akkor felteszem a képet, hogy milyen is lesz majd. szerencsére most semmi extrát nem kell majd csinálnom, mert tetszik az egyik alapsereg is...ez nagy könnyebbség lesz...nem kell igazán sokat foglalkozni a festéssel. Very Happy

Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Sister10

a könyvben az első helyen említett rend színei egyébként. valami order of our martyred lady...vagy valami ilyesmi.

nagyjából akkor dőlt el, hogy ilyen seregem lesz, amikor megláttam ezt a képet. nemtom miért de nekem nagyon bejön. talán mert olyan édesen tartja bal kezében azt a jelvényt, miközben egy gyilkológépről van szó...amit ugye ki is emel a másik kezében tartott nem nőnek való flinta... santa nekem kurvára bejött ez a kép. tekintve, hogy én meg mindig úgy választok, hogy ami tetszik...hát nem volt mit tenni.

ja a sereg meg egyelőre úgy néz ki, hogy az lesz, hogy a gyalogokat megveszem, aztán a gépeket meg majd meglátjuk...sajna minél feljebb megyek pontban annál több jármű kellene...most már ott tartok, hogy kb 7 rhino kellene...ebből persze 3 exorcist nak lenne elkészítve. persze ha nem a mechanized verziót játszanám akkor nem kellene ennyi jármű, de akkor is sok kellene...csak akkor nem rhino hanem chiméra kellene legalább kettő. igazából midkét seregtípus tetszik. az egyik csak sista modellre épít, a másik meg kombinálja inkvizítorral, assasinokkal, meg ig platoonokkal. nehezen döntök.


A hozzászólást összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Dec. 31, 2007 3:44 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Inkvizíció (sob, gk, stb...)   Inkvizíció (sob, gk, stb...) - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Inkvizíció (sob, gk, stb...)
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: