kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 40K szabálykérdéseim

Go down 
+14
igua
Patrik
subaggut
BoneHeart
voroncov-draskov
Bm
gorugrany
MAXXxxx
gojo
Yoda007
Eddy
kota
exael
Pavano
18 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
SzerzőÜzenet
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyKedd Okt. 27, 2009 6:40 pm

démonokkal lehet az ellenfél káosz ikonjához is deep strikeolni?
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyKedd Okt. 27, 2009 1:07 am

Csináltam egy démon listát ami sokkal durvább lesz mint a fexesvolt. 40K szabálykérdéseim - Page 5 Lol
Majd leteszteljük milyen
Vissza az elejére Go down
igua
zászlós
zászlós
igua


Férfi Hozzászólások száma : 150
Location : Pécs
Registration date : 2009. Oct. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 26, 2009 10:56 pm

Nem. A fő ellenfél még mindíg az 5+... Fex. De a "PANEL LÉGIÓ" már erősít. Wink
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 26, 2009 10:49 pm

Tehát akkor ezek szerint foglalhat közelharcoló egység is,ha a közelharcban résztvevő ellenséges egység nincs 3"-en belül...

Egyébként tényleg jó a fordítás,csak biztos akartam lenni abban,hogy nem hagytam ki valami szabályt erről.

Szóval a wolfik lesznek az új közellenség..? Very Happy Hát igaz ami igaz....főleg ha én játszok velük... Wink
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 26, 2009 10:29 pm

At the end of the game you control an objective if there is at least one of your scoring units, and no (all Patrik SM is ) enemy scoring units (any unit, whether scoring or not), within 3” of it .

Amúgy valóban, a játékosok által fordított 5. kiadású szabálykönyv teljes mértékben megbízható.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 26, 2009 10:16 pm

azért ez a sosem volt jó egyik sem 40k nál szerintem nem állja meg a helyét. fantasyban valóban nincs jó fordítás, mert csak a trollos van, volt. az meg szar van, volt. Smile

viszont 40k ban, ha jól rémlik, akkor volt két fordítás, amiből legalább az egyik, amit a játékosok fordítottak le, biza nem lehet olyan szar. arra szerintem nyugodtan lehet hivatkozni. legalábbis amíg ki nem derül, hogy tele van hülyeségekkel.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
igua
zászlós
zászlós
igua


Férfi Hozzászólások száma : 150
Location : Pécs
Registration date : 2009. Oct. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 26, 2009 9:50 pm

At the end of the game you control an objective if
there is at least one of your scoring units, and no (all Patrik SM is )
enemy scoring units, within 3” o fit .
Smile
Találtam valamit, de nem igazán értem. Segítenétek?
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 26, 2009 9:38 pm

igua írta:
exael írta:
Közelharcban lévő trroop foglalja az objektívát?

A magyar fordítás nem tiltja,
csak azt mondja, hogy 3"-en belül kell lenni és nem lehetnek a SW-ok ilyen közelségben. Twisted Evil
ha lehet magyar fordításra ne hivatkozzunk... sosem volt jó, egyik se
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 26, 2009 9:22 pm

Ja igen, ezt el is felejtettem. De ha jól emlékszem az apróbetűs résznél ott van, hogy csak akkor nem foglalnak az SW-ok ha Exael játszik velük lol!
Vissza az elejére Go down
igua
zászlós
zászlós
igua


Férfi Hozzászólások száma : 150
Location : Pécs
Registration date : 2009. Oct. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 26, 2009 9:12 pm

exael írta:
Közelharcban lévő trroop foglalja az objektívát?

A magyar fordítás nem tiltja,
csak azt mondja, hogy 3"-en belül kell lenni és nem lehetnek a SW-ok ilyen közelségben. Twisted Evil
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 26, 2009 9:11 pm

nem, mivel akivel közelharcol az vitat
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 26, 2009 8:09 pm

Közelharcban lévő trroop foglalja az objektívát?
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyKedd Okt. 13, 2009 11:47 am

Pedig milyen jó lenne ha kitudnának lőni Laughing
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyKedd Okt. 13, 2009 11:29 am

Patrik írta:
Ja én is gondoltam hogy a long fangeknek is veszek, mert szerintem nagyon megéri.
Amúgy a razorbackből nem lehet kilőni, vagy igen?
A razorback-en nincs fire point, szóval nem lehet belöle löni. (az kéne még csak!)
MAXXxxx szerintem arra gondolt, hogy egy heavy választással 3 dolgot löhetsz egyszerre (long fangek kétfelé + razorback)

Bm
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyKedd Okt. 13, 2009 11:26 am

Ja én is gondoltam hogy a long fangeknek is veszek, mert szerintem nagyon megéri.
Amúgy a razorbackből nem lehet kilőni, vagy igen?
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 12, 2009 4:52 pm

Patrik írta:
Olyat lehet csinálni, hogy egy tíz fős osztaghoz hozzá rendelek eg razorbacket dedikált járműnek? Vagy nem mert unem férnének be?

Eddig csak a chaos khorne berzáknál láttam olyat, hogy "ha nincsenek 10-nél többen akkor kaphatnak Rhinót". Különben sehol nem láttam olyan megkötést, hogy bele kell férniük. Szerintem ez a berzás cucc is inkább csak valami régebbi verzióból maradhatott.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 12, 2009 1:50 pm

lehet, csak addig nem szallnak be, amig 6-ra nem csokken a szamuk.

amugy pont SW-nal jo a razorback nagyon a long fang-eknek. pont belefernek es igy 3 fele lohetsz 1 FOC-bol nehezfegyvert.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 12, 2009 1:16 pm

Olyat lehet csinálni, hogy egy tíz fős osztaghoz hozzá rendelek eg razorbacket dedikált járműnek? Vagy nem mert unem férnének be?
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyKedd Okt. 06, 2009 6:36 pm

A Saga of the Hunterrel én is kombóztam. Tedd scoutok közé a karaktert (igaz akkor nem lehet thunderwolfon, de sebaj), és akkor 3+-ra hárultól jön! Valamint van mellette hús az instant killes cuccok ellen!
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyKedd Okt. 06, 2009 2:55 pm

ok, kösz. Akkor az a kombó amit kigondoltam nem olyan jó.
Az volt az alap terv hogy egy Wolf Guard Battle Leader Thunderwolfon becsatlakozik a TW-ok közé, és saga of the hunterrel outflankel bejönnek. Igy viszont kipróbálom egyedül a WGBL-t TW-on + fist+shield. Szerintetek?


Ja tegnap összeraktam a Canist. Hát mit ne mondjak, ebből qva nehéz lenne TW lovasságot csinálni. Olyan lord of change kategória putti szembontból, jó két órát szórakoztam vele scratch
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyKedd Okt. 06, 2009 2:15 pm

Igen,és az 1-es pont fordítva is igaz,ha egy osztag infiltrál,de a karakter nem,akkor az osztag is elveszti...
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyKedd Okt. 06, 2009 2:09 pm

1. nem
2. igen
3. 4, mivel a 2LC a BP+CC-t csereli. masik kovetkezmeny, hogy roham elott mar nem lohetsz egyet a tomegbe.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyKedd Okt. 06, 2009 11:01 am

Lenne egy pár kérdésem:

1. Ha egy karakter tud infiltrálni és becsatlakozik egy osztaghoz, akkor az osztag is tud vele infiltrálni?

2. Van az osztagoknak maximális létszáma? Konkrézan a Thunderwolf cavalryra gondolok. Ők 1-5ig jöhetnek, de ha mondjuk hozok 5öt akkor is becsatlakozhat a Canis Wolfborn?

3. Van egy alap hq 3 támadással, bp és cc weapon miatt +1. Ha veszek neki egy pár Lightning Clawt az ezen felül +1, vagy összesen 4?
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 05, 2009 8:03 pm

ha jól láttam az egy terminus technicus, hogy psychic powerS.

vmi ilyesmi lehetne egy köznapi angol megfelelő:

do you want your pair of jeans or t-shirt ironed?

ez a mondat nem azt jelenti, hogy a farmerodat kéred [simán ]vagy a pólódat vasalva. remélem, érthető mire gondolok.

a másik érv:
olvasd el a mondat elejét... vesszőkkel választja el a különböző részeket, ezt nem, hanem berak egy or-t.

fluff: azt mondja, hogy szeretnek egyediek lenni... két egyforma harcos/pap nincs, de s hogy mindenki különbözik, nem azt hogy nem tudják ugyanazt, így elég gyorsan elvesznének a pszi erők Smile
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 EmptyHétf. Okt. 05, 2009 10:55 am

Lehet hogy pont azért csináltak ilyen Njal + runepriestes listát a wd-be, hogy letisztázzák a kérdést.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 5 Empty

Vissza az elejére Go down
 
40K szabálykérdéseim
Vissza az elejére 
5 / 16 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: