kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 IG+Black Templar vs. Káosz 4000pt.

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. Empty
TémanyitásTárgy: IG+Black Templar vs. Káosz 4000pt.   IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. EmptySzer. Jan. 23, 2008 2:26 am

Nos,ma vivtunk egy 4000 pontos nagy csatát ahol Kota+Norbi szövetkezett az Eddy+exael páros ellen.Mivel kép csak nagyon kevés készült,ezért csak röviden irnék róla,már csak a résztvevő egységek felsorolása sem lenne könnyű,de a teljesség igénye nélkül:
-Birodalom:2 Russ battle tank,1 sentinel,1 basilisk,2x6 Ogryn,10 storm trooper,meg a gyalogság.Templar:1 LR Crusader,1 lascannonos predator,1 vindicator,1 tornado,5 terminator+1 marsall,10 assault,1 drenya,meg kb 30 marine.

-Káosz:3 Lord,2 drenya,1 LR,1 vindicator,3 rhino,1 defiler,2 obliterator,6 terminator,10 plague marine,6 noise marine,2 havoc osztag,meg 5x10 CSM.

A birodalmiak első ránézésre nagyon hatékony sereget állitottak össze,az IG tűzfedezete alatt a Templarok előrenyomulnak,aztán közelharcban majd bizonyitanak.Ráadásul ők kezdtek.Victory pontra játszottunk,az idő szűkössége miatt nem akartuk bonyolitani.Tehát első körben minimális veszteséggel megúsztuk a lövést,szinte nem hittem a szememnek...Mi már hatékonyabban lövöldöztünk,aztán a rhinok előrevitték a gyalogságot kissé,akik ki is szálltak.A BT-k viszont bár gyalog voltak,de ha lövik őket akkor még gyorsabban odaérnek,és tényleg 2-3.körre már oda is értek hozzánk az ogrynokkal együtt.Az oblikat kilőtték.Itt volt egy veszélyes szituáció,az assaultok+termik+ogrynok a 2 HQ-val együtt(Emperors champion+marsall)megölték a Slaanesh lordot,a plague marinokat,és még egy teljes osztagot,úgyhogy középtájon kissé megingott az arcvonal,de aztán nyilt terepen maradtak és a havoc osztagok és a noise marinok egyesutett tüzében lassan elfogytak,illetve az ogrynok is visszavonulásra kényszerültek.A marsall,az EC,és az összes ogryn meghalt,én még egy lordot vesztettem.A Land Raiderünk fantasztikusat produkált(Eddy dobált,máskor is jöhet... Very Happy ),kilőtt 2 Russt,és a predatorról minden fegyvert leszedett,illetve a LRC assault cannonját is..!!A 4. körre gyakorlatilag a lefegyverzett predatoron kivül nem maradt Templar a csatamezőn,bár IG még maradt szép számmal,sok nehézfegyverrel...Deep strike-ból megérkeztek a storm trooperek és közelharcba keveredtek a defilerrel,amit aztán sikerült megsemmisiteniük,de aztán a havocok velük is végeztek.A drenyát közelharcban vertük szét,a sentinelt és a tornadot a szintén deep strike-ból érkező terminatoraink lőtték le.A Crusadert egy meltás közelről kilőtte,az utolsó káoszlord pedig elérte az IG állásokat,bár az egysége elfogyott mellőle.Ő aztán démonfegyverével keresztülvágta magát 2 IG osztagon aztán levágta a birodalmi HQ-t is,és az utolsó körben odaért a basiliskhoz,és azt is szétverte..

A végén náluk fennmaradt némi gyalogság,és a fegyvertelen predator,nálunk a noise marine osztag,a 2 havoc,a terminatorok,a Land Raider,a 3 rhino amiből az egyik immobil,a lord,és ennyi.Nem számoltuk ki pontosan de egy kisebb győzelem a káosznak.

Nagyon jó kis csata volt,és nem egészen 4 óra alatt végigjátszottuk ami nagyon jó idő.Azért azt el kell mondani,hogy az IG generális elég gyengén dobált,a Land Raiderünk meg piszok mázlival lőtte ki sorban(előlről!!) a tankokat.Meg azért a két birodalmi generális nem nagyon egyeztetett taktikát,és seregösszeállitást a csata előtt.A templarok megtették a magukét,csak hát az IG támogatás nem volt elég hatékony.De mondom ez inkább a kockákon múlt.Ekkora csatát még nem játszottam,úgyhogy tanulságos volt,de ekkora csatához már inkább nagyobb asztal kell azért,bár annyira nem voltunk zsúfoltan,de mondjuk ha egy negyedből kell indulni az egész más...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: IG+Black Templar vs. Káosz 4000pt.   IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. EmptySzer. Jan. 23, 2008 3:48 am

azért ha van akkor dobjatok fel képeket is!
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
kota
törzsőrmester
törzsőrmester
kota


Hozzászólások száma : 60
Location : fasz se tudja
Registration date : 2007. Dec. 14.

IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: IG+Black Templar vs. Káosz 4000pt.   IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. EmptySzomb. Jan. 26, 2008 11:25 pm

IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. SANY0018_210631
IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. SANY0019_210629
IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. SANY0020_210626

Na és eljött az idő, hogy képek is kerüljenek fel. Nyilván csak az eleje van meg mert a csata hevében elmaradt a fotózás. Very Happy
Pár szó a csatáról.
Jónak indult mert mi kezdtünk. Ehhez persze 3-4 imát mondtam el. bejött nagy volt az öröm, de jól elbasztuk IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. 75827
talán ha 2 babát megöltünk. Aztán előre mentünk. Majd lőtt ránk a 4000 káosz.
2.kör: mentünk előre. majd lőtt ránk a 4000 káosz.
3.kör: mentünk előre. majd lőtt ránk a 4000 káosz. (Chaos Space Marines egység+lord+drenya) ezeket elértük és meg is vertük őket.
4.kör: Akik elérik a káoszt azok meg is verik őket. mondhatni húggyá vertük őket a közelharcban. (Plague Marines egység) szintén elhulltak
5.kör: elől voltunk majd lőtt ránk a káosz. (Chaos Defiler ) közelharcban húggyá vertük geek
5.kör második fele: minden maradék mozgó emberemet szarrá lőtték. Az utolsó termi még leadott egy lövést aztán elfutott. Hát kérdem én csodálkozunk rajta elephant Egy hős volt rendeer
6.kör: néztük, ahogy Norbi játszott lol!

hát nagyvonalakban ennyi. A kocka nem velünk volt vagyis inkább nem Norbival. Nagyon nem affraid lehet a mágnesen vihar miatt lehetett Question Suspect Laughing
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: IG+Black Templar vs. Káosz 4000pt.   IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. EmptyVas. Jan. 27, 2008 12:35 am

ahogy a kepeken kinez a felrakott sereg, en ratok fogadtam volna kaosz elleneben.
fura.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
kota
törzsőrmester
törzsőrmester
kota


Hozzászólások száma : 60
Location : fasz se tudja
Registration date : 2007. Dec. 14.

IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: IG+Black Templar vs. Káosz 4000pt.   IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. EmptyVas. Jan. 27, 2008 1:13 am

áh A képeken nem látszik az a 30 chaos marine akik a rhinokban voltak és a 3.körben bejövő terminátorok sem.
Özsgének dupla annyi marinja volt mint nekem. Belefért az a 4000 pontba lol!
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: IG+Black Templar vs. Káosz 4000pt.   IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. EmptyVas. Jan. 27, 2008 2:19 am

jók ezek a képek. ilyen minőségben lenne jó sokat felpakolni, meg nem elfelejteni a csata hevében ugye...Mad IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. 75827 de ezek is nagyon jók, mert így azért már jobban látszik, hogy miről is lehetett szó...

viszont a terepek lerakásakor kicsit fantasy betütésetek lehetett. minden fedezék a két deployban, középen néhány dolog, ami nem takar ki, csak a mozgást befolyásolja... Very Happy

én 40k nál egyáltalán nem törekednék arra, hogy minden a deployokban legyen. ez így kicsit olyan, mintha valaki megcsinálta volna a csatateret...(mint ahogy így is van ugye...mekkora felismerés Laughing ) szóval én több kitakarsát tennék szét, összevissza a pályán, hogy ki lehessen használni a 40k nagy előnyét, hogy mindenki tud rendesen mozogni. na akkor nem az döntené el a csatát, hogy ki tud többet lőni, mert akkor manőverezni is kellene...nademajd ha lesz nekem is seregem!!! namajd akkor...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: IG+Black Templar vs. Káosz 4000pt.   IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. EmptyVas. Jan. 27, 2008 9:57 am

gojo írta:
mert akkor manőverezni is kellene...nademajd ha lesz nekem is seregem!!! namajd akkor...

Smile, majd akkor azert fogsz konyorogni, hogy inkabb lonel es ne kelljen manoverezni, hogy 40k inkabb kockajatek, mint taktikai (whfb)

kulonben igaz, kozepen tenyleg nagy ures terulet. Ezert is szerettem, amikor a rohadtnagy epulet kozepen volt, mindenkinek zavarta a LOS-at, es el lehetett bujni moge, ami erdekesebb csatakat okozott matyi es norbi ellen is.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: IG+Black Templar vs. Káosz 4000pt.   IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. EmptyVas. Jan. 27, 2008 1:30 pm

Na igen,ez most igy alakult.Mi(a játékosok) raktuk fel a terepet felváltva,és hát igy sikerült...Ma elvileg lesz megint csata,csinálok képeket.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: IG+Black Templar vs. Káosz 4000pt.   IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. EmptyVas. Jan. 27, 2008 7:58 pm

maxxx:

benne van a a lehetőség... Very Happy
viccet félretéve nem hiszem. leginkább azért persze, mert a seregem sem kifejezetten az lesz, ami olyan nagyon kívánja a sok nyílt területet...nekem kb az lesz a jó, hogy 12" et lássak... Very Happy ahhoz meg sok sok épület meg minden egyéb fog kelleni.

de nem ezért gondoltam, hogy a sok terep jó, hanem azért mert ez erről kellene, hogy szóljon. ez nem az első világháboró ahol lövészárkokat ástak aztán megpróbálták a lövészárkokat elfoglalni...persze ha az utolsó IA könyvre gondolok akkor ott pont ez volt a lényeg... Very Happy na szal én értem, hogy bizonyos seregeknek az a jó, de én nem gondolnám, hogy a sisták pl. frontálisan nekimennek a mezőn egy IG hadtestnek...ennyire senki nem lehet hülye. szal nem vagyok én ellene annak, hogy nyílt terek legyenek, csak akkor olyan seregeket is kell vinni...szerintem.

én viszont személy szerint jobban élvezném 40k ban a sok terepet és összevissza a pályán nem a két deployban. de gondolom ezeket előre meg lehet beszélni. nem hinném, hogy a többiek is olyan nagyon tiltakoznának ellene.

egyébként meg a 40k seregem még nagyon messze van. szal talán mindegy is.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: IG+Black Templar vs. Káosz 4000pt.   IG+Black Templar vs. Káosz  4000pt. Empty

Vissza az elejére Go down
 
IG+Black Templar vs. Káosz 4000pt.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Vince Ulthwe Eldar
» kota (hajdani) Black Templarai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér :: wh 2008-2009-
Ugrás: