kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás

Go down 
+18
Adamowich
Bm
Yoda007
YKoS
Patrik
Berzenke
Dectum
voroncov-draskov
Leslie
Nyamm-haikan
exael
subaggut
Pavano
zoolika
MAXXxxx
gorugrany
gojo
Eddy
22 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
SzerzőÜzenet
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Ápr. 25, 2013 4:09 pm

subaggut írta:
Megőrülök ezektől az új fehér GW-s festékektől, totálisan használhatatlanok. A Ceramite White olyanra szárad, mintha üvegfestékkel kentem volna le a figurát, a white scar layer meg csillog mint a tücsök pöcse, ráadásul nem fed, még a saját fehér alapszínét sem takarja el. Ráadásul mindkettő foltosra szárad, akárhogyan, akárhány rétegben viszem fel. Fasznak kellett a régi festékeket megszüntetni. fejetfalbaver fejetfalbaver fejetfalbaver

Valakinek sikerült már rendeltetésszerűen használnia őket?

valoszinuleg hibas adagot fogtal ki (minden gyartonal van ilyen).
Ujakbol en csak a ceramite white-ot vettem meg es teljesen meg vagyok vele elegedve, 2-3 retegbol feketet is tokeletesen feherre fed.

white scar csillogas: legtobb gyartonal akkor jon elo, ha nincs rendesen felkavarva a festek es szinte csak a benne levo higitot hasznalod el. Szvsz itt is az lesz a dolog nyitja. Fedni meg nem fog rendesen soha, mivel layer szeria igy nem a fedokepesseg a lenyege.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Ápr. 25, 2013 4:05 pm

Megőrülök ezektől az új fehér GW-s festékektől, totálisan használhatatlanok. A Ceramite White olyanra szárad, mintha üvegfestékkel kentem volna le a figurát, a white scar layer meg csillog mint a tücsök pöcse, ráadásul nem fed, még a saját fehér alapszínét sem takarja el. Ráadásul mindkettő foltosra szárad, akárhogyan, akárhány rétegben viszem fel. Fasznak kellett a régi festékeket megszüntetni. fejetfalbaver fejetfalbaver fejetfalbaver

Valakinek sikerült már rendeltetésszerűen használnia őket?
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptySzomb. Márc. 16, 2013 5:56 pm

gojo írta:


esetleg legyen akkor ez a sárgászöld keverék az alap és egy nagyon óvatos bemosás zölddel? utána esetleg visszafestve?
ja.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptySzomb. Márc. 16, 2013 5:55 pm

na jó, ez így valami sárgás zöld lesz, ami a felső réteg. de mitől zöld a mélyedésekben?

fessek zöld alapot és fölé keveréket, vagy van olyan wash, ami képes megoldani ezt a problémát? csak azért kérdezem, mert egyszerűbb washal dolgozni, mint figyelni arra, hogy a mélyedésekben zöld maradjon. gondoltam megspórolom ezt a lépést valami wash megoldással.

esetleg legyen akkor ez a sárgászöld keverék az alap és egy nagyon óvatos bemosás zölddel? utána esetleg visszafestve?
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptySzomb. Márc. 16, 2013 5:46 pm

gojo írta:
ezt a fluoreszkáló zöldessárga színt szerintetek hogyan lehet előállítani legjobban:
livery-green siman vagy scorpion green es badmoon yellow kevereke izles szerint. Ha nem akarsz kevergetni, akkor livery.

gojo írta:
esetleg a gw glaze-ek közük kellene valamelyiket használni?
nem, nem stimmel se szin, se allag amivel dolgozji akarnal.

gojo írta:
egyáltalán a korábbi wash-ek lettek a glaze-ek most?
nem.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptySzomb. Márc. 16, 2013 5:14 pm

ezt a fluoreszkáló zöldessárga színt szerintetek hogyan lehet előállítani legjobban:

oniwaban

vallejonak találtam fluorescent festéket zöldben is és sárgában is, csak nem tudom eldönteni, hogy milyen lépésekben kellene alkalmazni:

sárga alapra zöld fluo
zöld alapra sárga fluo
ugyanez, csak mindkettő réteg, tehát a zöldi is és a sárga is, legyen fluo (a sorrend itt is kérdés)
fehér alapra zöld fluo
fehér alapra sárga fluo

esetleg a gw glaze-ek közük kellene valamelyiket használni? egyáltalán a korábbi wash-ek lettek a glaze-ek most?
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyPént. Márc. 08, 2013 11:22 am

Hali!

Valaki aki rakott már össze Vampire Count zombi dragont / terrorgheistot meg tudná nekem mondani, hogy mennyire állítható a szárny pozíciója?

Én egy széttárt szárnyakkal repülö dögöt szeretnék belöle összerakni.
Az világos, hogy a szárnyat el kell vágni a "könyökénél", hogy le legyen össze hajtva, a kérdésem az lenne, hogy a "vállánál" sima gömbizület van-e (és akkor olyan szögben ragasztom be, ahogy elfér) vagy valami más megoldás, ami miatt ez nem kivitelezhetö.

Ugyanez a lábakkal, azokat lehetne a farkához felhúzva ragasztani?

Elöre is köszi a választ,
Bm
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 1:38 pm

pecaboltban találtam fém lapot, ami elég jó szerintem a figuk talpába. 2x10cm, vékony fém lap, amit ollóval lehet vágni, könnyen lehet hajtogatni. Ikiryot sikerült vele végre kiegyensúlyozni. Vágott talpba is jó, asszem 200 ft.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptySzomb. Feb. 23, 2013 9:20 pm

gojo írta:
http://www.akadekor.eu/anyag/

na ilyen kell nekünk! egyszer el kellene ugranunk megnézni.
meglehetős elbaszott a nyitvatartásuk.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptySzomb. Feb. 23, 2013 7:36 pm

http://www.akadekor.eu/anyag/

na ilyen kell nekünk! egyszer el kellene ugranunk megnézni.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 2:54 pm

Belehet, ne aggódj Wink
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 2:49 pm

Yoda007 írta:
YKoS írta:
maradt az esküvőről kb. 10000000000000 darab Very Happy
nem vagyok közgazdász, se nemzetgazdsági miniszter, de ha ennyi 1-2 forintosod van, gazdag vagy Smile
eddig próbáltam titkolni. silent
nem tudom, hogy bankban be lehet-e váltani még. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 2:31 pm

YKoS írta:
maradt az esküvőről kb. 10000000000000 darab Very Happy
nem vagyok közgazdász, se nemzetgazdsági miniszter, de ha ennyi 1-2 forintosod van, gazdag vagy Smile
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 1:57 pm

Laci írta:
YKoS írta:
Laci írta:
YKoS írta:
mit szoktatok rakni a magas súlypontú figurák talpára, h ne boruljon fel?

1Ftos érme tökéletes, egész TK seregem azzal volt súlyozva. Illetve 2/5 Ftos nagyobb figurák esetében. Ki fogja súlyozni rendesen.

K, megpróbálom.

Ja, és ha nincs, 1-2Ftost tudok adni, van elég.
maradt az esküvőről kb. 10000000000000 darab Very Happy
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 1:47 pm

YKoS írta:
Laci írta:
YKoS írta:
mit szoktatok rakni a magas súlypontú figurák talpára, h ne boruljon fel?

1Ftos érme tökéletes, egész TK seregem azzal volt súlyozva. Illetve 2/5 Ftos nagyobb figurák esetében. Ki fogja súlyozni rendesen.

K, megpróbálom.

Ja, és ha nincs, 1-2Ftost tudok adni, van elég.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 1:38 pm

Laci írta:
YKoS írta:
mit szoktatok rakni a magas súlypontú figurák talpára, h ne boruljon fel?

1Ftos érme tökéletes, egész TK seregem azzal volt súlyozva. Illetve 2/5 Ftos nagyobb figurák esetében. Ki fogja súlyozni rendesen.

K, megpróbálom.
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 12:59 pm

YKoS írta:
mit szoktatok rakni a magas súlypontú figurák talpára, h ne boruljon fel?

1Ftos érme tökéletes, egész TK seregem azzal volt súlyozva. Illetve 2/5 Ftos nagyobb figurák esetében. Ki fogja súlyozni rendesen.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 11:46 am

Hát, ha be tudod reszelni a base aljába, akkor az biztosan jó. Mondjuk nekem eleve az ötödik kiadású, még egyértelműen ólomból öntött savage orkjaimról levágott talpcsíkok kerültek bele az ilyen basekbe, de már sajna elfogytak. Esetleg a régi két és ötforintosokkal próbálkozhatnál, azok elég nehezek.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 11:41 am

subaggut írta:
Én a fémfigurák talpáról levágott fémcsíkokat szoktam beragasztani, illetve valami fémpénzt, ha nagyon nem akar megállni.
valami nehezebb kéne. pecaboltból súly/ólom?
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 10:52 am

Én a fémfigurák talpáról levágott fémcsíkokat szoktam beragasztani, illetve valami fémpénzt, ha nagyon nem akar megállni.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyCsüt. Feb. 07, 2013 10:50 am

mit szoktatok rakni a magas súlypontú figurák talpára, h ne boruljon fel?
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyHétf. Dec. 24, 2012 10:35 pm

a tescoban a bejáratnál:)
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyHétf. Dec. 24, 2012 8:47 pm

átlátszó műanyag lapot van valakinek ötlete, hogy hol lehetne szerezni?

ilyenre gondoltam a képen látható felhasználás végett:

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Dscn4810
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyHétf. Dec. 24, 2012 7:50 pm

Patrik írta:
én rendeltem hobbit dobozt, úgyhogy lesz ilyen a klubban Very Happy
Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás 159591 Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás 158474 Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás 918497 háháhá cheers
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás EmptyHétf. Dec. 24, 2012 5:40 pm

én rendeltem hobbit dobozt, úgyhogy lesz ilyen a klubban Very Happy
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás Empty

Vissza az elejére Go down
 
Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás
Vissza az elejére 
1 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Közélet :: agóra-
Ugrás: