kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 empire vs empire 2000

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

empire vs empire 2000 Empty
TémanyitásTárgy: empire vs empire 2000   empire vs empire 2000 EmptySzomb. Jan. 26, 2008 4:52 pm

gojo serege:

(emmost vicces de gondoltam felteszem előre... Very Happy most indulok pavano kollégához, ha jók a kémei akkor simán le tudja lesni, hogy mit viszek ellene...ja meg nem kell nyomtatnom Very Happy este riport!!! )

1 Arch Lector of Sigmar @ 200 Pts

General; Prayers of Sigmar
Doomfire Ring [30]
Sword of Might [20]
AOMI (25)

1 Warrior-Priest of Sigmar @ 160 Pts
Barding; Prayers of Sigmar; Heavy Armour; Shield; Warhorse
Shroud of Magnus [50]

1 Warhorse @ [0] Pts

1 Warrior-Priest of Sigmar @ 110 Pts
Barding; Prayers of Sigmar; Heavy Armour; Shield; Warhorse

1 Warhorse @ [0] Pts

1 Captain @ 124 Pts
Barding; Battle Standard; Warhorse
Dawn Armour [35]

1 Warhorse @ [0] Pts

4 Knightly Orders of the Inner Circle @ 195 Pts
Inner Circle; Barding; Full Plate Armor; Standard; Musician; Warhorse
War Banner [25]

1 Preceptor @ [16] Pts

5 Warhorse @ [0] Pts

5 Knightly Orders @ 115 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Warhorse

5 Warhorse @ [0] Pts

5 Knightly Orders @ 115 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Warhorse

5 Warhorse @ [0] Pts

17 Flagellant Warbands (Core) @ 170 Pts
Frenzy; Flail

24 Swordsmen @ 295 Pts
Light Armour; Shield; Standard; Musician

1 Duellist @ [10] Pts

10 Detachment - Handgunners @ [80] Pts
Empire Handgun

8 Detachment - Free Company @ [40] Pts
2ndWeapon

19 Greatswords @ 310 Pts
Great Weapon; Full Plate Armor; Standard; Musician

1 Count's Champion @ [12] Pts

10 Detachment - Handgunners @ [80] Pts
Empire Handgun

1 Great Cannon @ 100 Pts

3 Crew @ [0] Pts

1 Great Cannon @ 100 Pts

3 Crew @ [0] Pts

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 6

Models in Army: 117


Total Army Cost: 1969
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

empire vs empire 2000 Empty
TémanyitásTárgy: Re: empire vs empire 2000   empire vs empire 2000 EmptySzomb. Jan. 26, 2008 5:29 pm

Nos, igen... A kémek jók, így legalább tudom, hogy mivel kéne játszanom - és hány pontból...

Akkor csinálok mindjárt én is valamit...

DE NEM ÍROM FEL IDE, nehogy a még mindig otthon lustálkodó kolléga lelesse a kombót!

P.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

empire vs empire 2000 Empty
TémanyitásTárgy: Re: empire vs empire 2000   empire vs empire 2000 EmptyVas. Jan. 27, 2008 3:06 am

nohát, néhány óra játék után, arra jutottunk, hogy DÖNTETLEN! 120 pont különbséggel ugyen pavano nyert ugyen, de erre már senki nem fog emlékezni, csak a döntetlenre... Very Happy

pavano serege kbra:

balthasar gelt
2* vari lvl 2
captain, mint generális

2*20 alabárdos 2*5 puskás/2*5 számszeríjász detachal
3*6 lovag
6 outrider

2 hellblaster

no az már így az elején is látszik ugye, hogy nem voltam éppenséggel mágiafölényben...mondhatni elég nagy szarban voltam. MONDOM SZARBAN!!! lévén, hogy nálam biza egy varázsló sem volt...

empire vs empire 2000 DSC00221_002957

itt körülbelöl látszik a felállás. nálam lovagok mindannyian kint a bal szélen, középen elöl a flagellánsok, aztán a gyalogblokk, jobb szélen a gs a bsb vel. pavanoé asszem jól látszik. ja és én vagyok a kép alján, ő a tetején. a 2. hellblaster balra fent az erdőben van, csak a fa miatt nem látszik. jól elbújt a kis szemét...de nem eléggé... Very Happy

mivel pavanonál volt a több lövés és a mágia, nekem kellett előremennem. ezen nem lepődtem meg, mert ez mindig így van. már szokásból tologatom előre a babákat amíg cc be nem érnek...meg is lett ennek a böjtje mondjuk, de erről majd késöbb...

az első körök leginkább említésre méltó eseménye, hogy pavano a repülő varázslóval odaszállt a lovagok oldalára és szisztematikusan elkezdte őket levarázsolni az asztalról, egységenként haladva. ez kb a két kör/két osztag gyorsasággal sikerül is... affraid

az első körében leszedte az egész ic lovagegységet egy varázslattal. a 2. ban egy sima lovagegységet egészben, ugyanevvel a varázslattal...hogy én hol voltam eközben? nos az asztal túloldalán, csak az volt a baj, hogy mindkétszer sikerült 5 kockával kevesebbet dobnom, mint neki 3 al vagy 4 el. no persze nem sokkal, mindkét esetben csak 1 el rontottam el... cheers

az ágyúk nagyon jól dolgoztak, csak kicsit sokat saccoltam az elején, de aztán belőttem magam. lovagok közül sokat leszedtem velük, mi nd a jobb minda a bal oldalról. az bal oldalon a gs ekkel szemben lévő egységet el is futtattam.

empire vs empire 2000 DSC00223_002952

empire vs empire 2000 DSC00224_002945

ez volt a helyzet a 2. harmadik körben.

ekkorra a bal oldalamon a lovagok közül már csak 1 osztag volt a pályán, de avval rendületlenül mentem szembe pavano két lovagegységével...hátha. a teljesen levarázsolt két lovagegységből egyedül egy pap élte túl, ő is ott nézett farkasszemet a két lovagegységgel. a jobb oldalon és középen meg szépen haladtam előre. mint látható folyamatosan fogyatkozva.

empire vs empire 2000 DSC00225_002954

ezen a képen jól látszik a fenti lovagegységem és az egy szem pap. középen egy szem free companynak sikerült elérnie néhány puskást. körökön keresztül elvoltak egymással...legalább addig sem lőttek rám. Smile

empire vs empire 2000 DSC00226_002949

a harctér közepe így nézett ki a 3 körre. pavano generálisa, meg a 20 as alabárdos egysége nem viccből van háttal...hathatós közreműködésem eredményeképpen sikerült elfutnia. ami persze nem igaz...a flagik elé kitett 10 fős kardos egység, ahelyett, hogy bevárta volna a rohamot elfutott. ez olyan jól sikerült nekik, hogy szépen belefutottak a számszeríjász detachba, akikben viszont nem állhattak meg, így rohantak tovább. csakhogy ott meg a nagy blokk következett, akikben szintén nem állhattak meg, így rohatntak tovább...csakhogy a nagy blokk nem dobtam meg az ld tesztet, így átrohant a rohanó kardosokon...nem volt semmi... Very Happy:D

empire vs empire 2000 DSC00228_002947


a képen látszik, hogy milyen zseniálisan manővereztem be a két blokk közé. a katonai akadémiákon a "gojo áttörés" néven oktatják, amikor arról beszélnek, hogy hogyan nem szabad áttörni egy ellenséges vonalon...

ugyanis voltam olyan hülye és a kardos egységgel megrohantam az előttem lévő 5 puskást, így sikerült a két nagy gyalogegység közé beoverrunolnom. (hogy miért azt nem tudnám felidézni...talán gyakni akartam vagymi...) akik szépen rám is fordultak. középen állok én a generálisommal, egyik oldalról pavano generálisa 20 alabárdos, másik oldalról 20 alabárdos. valamelyik mindenképpen hátulról jön. nos én szembefordultam a generálisával, ezek után rálőttem a burning head es bound spellt, majd két ágyúval is megsoroztam, melynek hatására az egység ld-t kellett dobjon. és elfutott...csak sajnos a másik még mindig ott állt a seggemben. rohamozott és simán elvert, lezavart a pályáról...

a másik fordulópont meg itt látszik:

empire vs empire 2000 DSC00227_002942

a lovagegységemmel megrohamoztam az ő lovagjait. folyamatosan elfutott, hogy varázsolhasson a lovagjaimra de egyszer sem ért el semmit. aztán vége lett az asztalnak, odaértem, levertem. ami ennél érdekesebb volt, az az egy szem pap cselekedetet. asszem ezek után szenté is fogom avatni, még életében. kapott egy rohamot a szemben lévő lovagoktól. elfutott, de nem ám menekült!! háhááááááá...csak azt hiszitek. szépen felfutott a mögötte lévő dombra. aztán másodszor is rohamot kapott, de immáron nem futott el!!! hősisesen beleállt a rohamba!! és megtörtént az ami évente egyszer szokott...a lovagok nem okoztak sebet. a pap nem okozott sebet. már számolgattuk a pontokat, amikor pavano azt mo ndaj:
-pill, a ló még nem támadott!!!
és tényleg. hit:6. wound: 6.
pavano save:1!!!!

és a ló levert egy lovagot!! mivel dombon álltam kaptam mégegyet! és már nyertem is egyel!!!! Very Happy:D:D sajnos nem értem utol, de ott álltam mögötte 1" el, és a köv kör az enyém volt. mondanom sem kell, hogy nem tudott kimenni a rohamtávomból...mondanom sem kell, hogy 1' en múlótt, hogy nem...
affraid


ha van egy kis eszem és nem megyek be a kardosaimmal középen a harapófogóba, amit én csináltam magamnak, akkor ide is billenhetett volna a mérleg nyelve. az az egysé volt vagy 400-500 pont a karakterrel együtt...mondhatni elbaxtam.
sajnos a gs osztag semmit sem tudott csinálni. gyalog voltak, a 3. körtől egyszer march blokkolták is őket, így meg nagyon lassúak. középre kellett volna feltennem őket. utána mindig ilyen okos vagyok már...
szerintem ha nem szórakozom el a közelharcot, akkor előnybe kerülhettem volna, annak ellenére, hogy az első két körben leesett két lovagegységem ugyanattól a varázslattól. hm. durvának tűnt a mágia az elején, de ha jól belegondolok akkor kellett hozzá komoly szerencse, mertmindig csak 1 el dobtam kevesebbet. ha pedig még azok az egységeim is fent maradnak, akkor pavanonak nagy gáz van.

a hellblasterek nem csináltak sokat. a flagellánsokat ugyan fele alá vitték, de utána besült a bal oldalamon lévő. a másik meg leszedett ugyan néhány gst de utána az is besült, aztán hátrálnia is kellett, aztán meg felrobbant. nem elég megbízhatóak ezek. szembe is mentem velük, hátha...bejött.

asszem mára ennyit...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

empire vs empire 2000 Empty
TémanyitásTárgy: Re: empire vs empire 2000   empire vs empire 2000 EmptyVas. Jan. 27, 2008 11:25 am

Nos, Gojo leírása teljesen korrekt vala, csupán a hangsúlyok voltak máshol az asztalnak az ablak melletti oldaláról nézve, lévén az igazi momentumok közé emelésre méltó még:

- Hős beast lore varázslóm eredetileg gyakni akart, felhergelvén magát... Benéztem, hogy a varázslata csak gyalogos modellre működik, pedig direkt adtam neki páncélos lovat, mágikus kardot és vértet... Így maradt a sorátlövős varázslat üzleti alapú alkalmazása: ez egyszer jött be, de akkor nagyon, varázslásra 3 hatost dobtam, átment 5 emberen és mindenkit kinyírt. Később már nem volt ennyire jelentős a kolléga, szemberohant 10 puskással, hogy megpurgálja őket (bízott a páncélmentőben és a ward-ban, nem is ok nélkül, mert öt sebből hármat meg is dobott), de fossá lőtték... :farao:

- Balthasar Gelt egy vadállat, sok az a 20" repülés, sok a +2 a varázslásra, tényleg megszünteti az első miscast-ot... Rá építettem a taktika nagy részét, ha nem dobok ilyen rossz ld-ket, alakulhatott volna keményebben is a buli. Mágiára viszont jókat küldtek a kockák... Mondjuk a savas üvegcse dobálásától eltekintettem, túl közel kellett volna menni hozzá az ellenfélhez. Egy kis gyúrással lehet rá sereget építeni, a tankokat, sárkányokat simán kicsinálja. santa

- Az Outrider-ek kb. úgy teljesítettek, mint Eddy ellen, kevés embert lőttek le, aztán három körig verték közelharcban a varázslómat lelövő puskásokat, mire sikerült levágniuk őket (a képen látszik is a muskétás egység a jobb alsó sarokban kuporognak az erdőben). Egy pisztolyos csordával, vagy egy ágyúval többre mentem volna. Sad

- Tűzmágusom a "gyenge kezdés után erős visszaesés" gyakorlatával hívta fel magára a figyelmet. Annyira béna volt, hogy jelentéktelen füstölgéseit senki sem vette komolyan, túl is élte a csatát, mert bújkált - és mert senkit sem érdekelt, tehát olyan volt, mint a globális felmelegedés. Mondjuk legalább ennek volt valami köze a tűzhöz... scratch

- A muskétások és a számszeríjászok jók. Nem kicsit, nagyon. Alabárdosokból viszont bűn 25-nél kevesebbet hozni, főként akkor, ha a generálisnak csak ld8 jutott... Könnyen futnak a mocskok...

- A Helblaster-ek nagyon jók, csak rosszakat dobtam nekik, de ijesztőek - ezt akartam kipróbálni. Kell vennem még egyet! Eddy: ha beszállsz, megkaphatod róla a rakétákat! Kicsit persze öngól ilyesmit ajánlani, mert két üteg katyusával már nem lesz egy nagy élmény szemközt menetelni...

Gojo: köszönöm a csatát, legközelebb gyorsabban - és kettőt! - játszhatunk.

P.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

empire vs empire 2000 Empty
TémanyitásTárgy: Re: empire vs empire 2000   empire vs empire 2000 EmptyVas. Jan. 27, 2008 8:14 pm

ja legközelebb gyorsabban is csinálhatnánk....kb 3 órára le kellene szorítani a játékidőt. ha ez sikerül akkor elhet még én is bevállalm egykor a versenyt ott fent a messzi északon. mert hát ha jól belegondolok az én seregem mondjuk a 3 kör után tud teljesíteni. ez meg nem előny egy olyan versenyen ahol mondjuk 3 kört tudok átlag lejátszani...

a rakéták vásárlásába viszont eddy nem biztos, hogy bele tud szálni, lévén, hogy a tetejét ugyan lehet cserélni, de azért az aljára is szükség lesz, márpedig abból csak egy van a dobozban...ha pedig nincs mire rakni, akkor elég hülyén néz ki. persz házilag barkács lehetséges...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

empire vs empire 2000 Empty
TémanyitásTárgy: Re: empire vs empire 2000   empire vs empire 2000 EmptyVas. Jan. 27, 2008 8:32 pm

Gojo: Eddy már barkácsolt egyet abból, amit Te adtál neki, szerintem tök jól néz ki. Az én egyik mozsaram is kerék nélküli, még szebb, mint a tolható.

A gyakorlatban eléggé gáz a kerekeken álló mozsárágyú... A rakétát az európai középkorban nem próbálták, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni.

P.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

empire vs empire 2000 Empty
TémanyitásTárgy: Re: empire vs empire 2000   empire vs empire 2000 EmptyHétf. Jan. 28, 2008 12:40 am

Pavano írta:
Gojo: Eddy már barkácsolt egyet abból, amit Te adtál neki, szerintem tök jól néz ki. Az én egyik mozsaram is kerék nélküli, még szebb, mint a tolható.

A gyakorlatban eléggé gáz a kerekeken álló mozsárágyú... A rakétát az európai középkorban nem próbálták, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni.

P.
Nos Eddy most el van tünve, pénzt keres és Kecskeméten leledzik. Sajnos most nem tudok beszállni. Mad De hellbalastert adok érte, ha csere is érdekel. Teljesen át fogok erre vagy a másik kombinációs seregre állni. A rakettya pedig duple esélyes a misfirére. Ergó az én seregembe van a helye.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





empire vs empire 2000 Empty
TémanyitásTárgy: Re: empire vs empire 2000   empire vs empire 2000 Empty

Vissza az elejére Go down
 
empire vs empire 2000
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 2000 empire vs 2000 dwarf
» Tk vs Empire 2000
» deamon vs empire 2000

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: