kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Új seregek, tendenciák

Go down 
+12
Yoda007
YKoS
Adamowich
Laci
Bm
Eddy
Pavano
gorugrany
MAXXxxx
gojo
exael
Berzenke
16 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyPént. Szept. 18, 2009 4:47 pm

festett sereg akkor olcsóbb, ha vki meg akar szabadulni tőle - nézd meg inkvizitor eladó szekciót, amúgy általában drágább, mert ugye a festők szeretnének pénzt kapni a munkájukért.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyPént. Szept. 18, 2009 4:37 pm

Festett sereg: 2-3-szoros ár
Határeset, attól függ milyet akarsz, mert vannak favorit meg ritkábban eladott seregek. Nézz körül eBay-en, sokminden van fenn, legalább is 40k-hoz, de szerintem fantasy-hoz is. A legrosszabb, ami történhet, hogy több darabban veszed és nem egyformán festettek.

Bm
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyPént. Szept. 18, 2009 4:00 pm

Fade írta:
btw Yoda ha jól tudom ez a hivatalos verzsön: "Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both."
forrásfüggő
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyPént. Szept. 18, 2009 3:10 pm

festésel kapcsolatos cuccokat találsz a torrent oldalakon. Keresőbe írd be "warhammer how to paint", és kiad egy csomó félét, inkvizitoron is van fennt leirás a festési technikákról.
De legegyszerűbb ha lejössz egyszer klubnapra, ott mindent meg is tudunk mutatni
Festett sereg általában csak akkor olcsó, ha csúnyán van festve, amúgy 2-3x drágább mint ha bontatlanúl megvennéd
Vissza az elejére Go down
Fade
őrvezető
őrvezető



Hozzászólások száma : 10
Registration date : 2009. Sep. 15.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyPént. Szept. 18, 2009 2:51 pm

Hogy kicsit elvigyem a beszélgetést izé háborút más irányba:
Ajánljatok nekem, url(web címeket) Warhammer Fantasy témakörben. Szabályrendszerrel, seregkönyvel már rendelkezem pl festési segédletekre, versenylistákra, warhammer gyüjtőhelyekre és hasonlókra lenne szükségem.

Ezen felűl venni akarok vmi komoly sereget 50.000-100.000Ft körül, egyelőre a Vampir a kiszemelt "nép" de a Bretonok is tetszenek csak állítólag egysikuak. Mivel nem vagyok egy festőbajnok, ill elég lesz nekem festeni amit +ban veszek festett seregre pályázok, ha jól tudom azok olcsobbak is mint a festetlenek. Smile


btw Yoda ha jól tudom ez a hivatalos verzsön: "Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both."
Vissza az elejére Go down
sztyopa
őrvezető
őrvezető



Hozzászólások száma : 18
Age : 48
Registration date : 2009. Jul. 03.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyVas. Júl. 26, 2009 9:53 pm

Persze, hogy megkötés.
Very Happy

Sokkal rugalmasabb egy otthon játszott csata, ez egyértelmű.
Egy listával más és más sereg összeállítás ellen nehéz készülni.
De azért mindenki megpróbálja összeállítani a szerinte minden sereg ellen használható kombót.
Én utoljára( és először) az FFZ-n voltam. Mivel nem volt 1250 pontom, úgy kaptam kölcsön figurákat.
Hát mit ne mondjak utolsó lettem, de hát ez várható volt. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyVas. Júl. 26, 2009 8:24 pm

Látom, ráértek...

A versenyeken azért van egy sereg, mert így sokkal egyszerűbb. Nem kell senkinek semmit módosítgatni. Ez valamelyik seregnek előny, valamelyiknek hátrány, pontosan úgy, ahogyan Gojo írja. Illetve mindenkinek hátrány, csak nem egyformán komolyan sújtja a különböző népségeket. cheers rabbit geek

Ezért jobb kampányokat, scenariókat, meg találkozókat szervezni, ott mindenki rákészülhet az aktuális ellenfelére, aztán (legalább ebből) nincs előnye/hátránya senkinek. dugás

P.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyVas. Júl. 26, 2009 8:14 pm

azt hiszem sohasem fogom megtudni, hogy rajtam kívül hányan és milyen állásponton vannak, mert egyszerűen senki nem válaszol az 1000 edszerre feltett kérdésemre.

TE SEM, PEDIG ELÉG RÉGÓTA BESZÉLGETÜNK MÁR, ÉS FELTETTEM NÉHÁNYSZOR!

természetesen most sem válaszoltál rá, mint ahogy arra sem, hogy fenntartod e még mindig a példáidat vagy mégis inkább úgy gondolod, hogy hülyeségek voltak.

az arra vonatkozó nézeteid, hogy vesztettem, pedig jól mutatják, hogy te miért kapcsolódtál bele ebbe a vitába. számodra ez egy versny? te ha beszélgetsz valakivel valamiről és nem vagytok egy állásponton, akkor vesztesnek érzed magad ha a végén meggyőz róla, hogy neki volt igaza? vagy győztesnek érzed magad ha te győzöd meg, hogy neked volt igazad? wow. kár, hogy nem fotóztam az arckifejezésem amikor elolvastam ezt a mondatot. igencsek meglepődött arckifejezést vágtam. (szinte minden dologban vesztettem eddig az életben. ezek után nekem azt mondani, hogy nem tudok veszteni...hát érdekes egy dolog. Laughing már régen nem élnék ha nem tudnék veszteni! Laughing arról már nem is beszélve, hogy ez egy játék... Very Happy habár van aki más véleményen van, ugye! )

ilyen módon, azt gondolom, hogy a véleményem semmilyen formában nincs kapcsolatban a győzelemmel vagy vereséggel. egyáltalán hogyan jött ez ide?

ráadásul még mindig nem látom, hogy miért annak van igaza aki többen van? Laughing mármint azt értem, hogy az életben miért ők tudják érvényesíteni az akartukat, de ez nem azt jelenti, hogy igazuk van.

számtalan érvet hoztál fel, ezek egy része sakkos, ferraris, focis példa, nem igazán állják meg a helyüket. márpedig ha ez így van, akkor lehet a rájuk épített elmélet sem állja meg a helyét. ami persze nem derül ki, mert egyre csak újabbak jönnek a helyükre, amik aztán ugyanúgy megdőlnek. az utóbbi hozzászólásokban pedig már csak a tömegre hivatkozol. habár arra sem vagy hajlandó válaszolni, hogy igaza van e valakinek pusztán a támogatottsága miatt. így lehet ez az elmélet is megdől majd, mint a ferraris, focis, sakkos...akkor meg gondolom majd jön az, hogy további jó játékot, neked erre már nincs időd.

szabály:
szerintem a gt nem hivatalos szabály. ugyanakkor egyetértek abban, hogy jól mutatja, hogy a gw milyen irányban gondolkodik és érdemes rá figyelni, sőt egy versenyszervezőnek érdemes átvenni is, ha nem akar valami teljesen mást, lévén ebbe nem szoktak az emberek belekötni. az más kérdés, hogy a gw-n kívül, több nagyobb versenyen hoznak olyan megkötéseket amik a tápot próbálják így-úgy kiírtani a játékból. (kapásból a zágrábi verseny, vagy az ETC jut eszembe)
a direwold faq pedig egyáltalán nem haszontalan dolog. egyrészt önmagában is sokkal logikusabb rendszerre törekszik, mint a gw maga, már csak ez miatt is érdemes használni. de ami még ennél is fontosabb, hogy a gw, az újabb faq oknál már rájuk hivatkozik, nekik köszöni meg a segítséget a pdf ek végén. talán nem árt figyelni azokra az emberekre, akikre még maga a gw is figyel. szóval csak óvatosan a direwolf lekicsinylésével.


A hozzászólást gojo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Júl. 26, 2009 8:25 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyVas. Júl. 26, 2009 7:06 pm

én se mindig értem, hogy mit ír a yoda. Razz meg nem is értek vele mindig egyet.

a 7végi játékokra is azok a szabályok érvényesek, mint a versenyeken? 3000pontból játszottam 1300 ork és 1700 beast ellen, ami még lordot is hozott. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyVas. Júl. 26, 2009 4:25 pm

Ez megfelel neked is, mint GW által hozott szabály?
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyVas. Júl. 26, 2009 4:12 pm

gojo, te egyszerűen nem tudsz veszíteni, nagy kár. újra: rajtad kívül, mindenki a másik állásponton van. talán azért, mert voltak már életükben 1x versenyen.

treeman: UK GT szabályait, ami talán az egyik legnagyobb GW-s verseny, elhanyagolni hülyeség. ezért nekem jóval több esélyem volt eltalálni, hogy mi lesz később a tényleg nagyon hivatalos álláspont. nem pedig holmi direwolf FAQ-ra hivatkozni, ami leginkább a TASZnak felel meg a te hasonlatodban, azaz egyáltalán nem mérvadó.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyVas. Júl. 26, 2009 4:03 pm

sztyopa:
teljesen igazad van. az 1 listás megkötés minden sereget érint, hiszen mindenkinek megkötést jelent. abban én személy szerint nem vagyok biztos, hogy ez minden sereget ugyanolyan szinten befolyásol. szerintem vannak olyan seregek amik emiatt fokozottan hátrányba kerülnek és vannak olyan amik kevésbé.

Idézet :
kb idáig jutottam a leírásodban.

yoda:
jah, ne is olvasd tovább, mert kiderül, hogy írtál olyat amiben nincs igazad.

Idézet :
nyilván, minden olyan generális szereti, aki megfelelően tud kombinálni, mert vannak egységei. megjegyzem, empire-nek, orknak vannak, elfeknek, bretonnak kevésbé.

ez nem szeretem, nem szeretem kérdése. pusztán elvi alapokon és csak azon, nem értem, hogy mi a különbség aközött, hogy 1 csatát játszol, vagy egymás után 3 at, megspékelve ezt azzal, hogy a végén, bizonyos szabályok alapján szerzett pontok alapján felállítanak egy sorrendet. mondom elvi alapon, a tiszta logika szintjén. lehet hozni érveket arra, hogy miért hozzunk olyan megkötést, hogy 1 listával játszunk, de ezek egyike sem törli el azt a tényt, hogy ez egy megkötés. ezzel szerintem nem lehet vitatkozni. ti vitatkoztok vele? megkötés vagy nem megkötés? baromi egyszerű kérdés, még senki nem válaszolt rá igenne vagy nemmel. kérhetnék ebben a kérdésben végre egy állásfoglalást részetekről?

Idézet :
hétvégi játékban meg ugye azt viszel amit akarsz.

egy hétvégi játékban ugyanazok a szabályok érvényesek, mint egy versenyen. plusz ezekhez jöhetnek megkötések. az 1 lista is ilyen. nincs benne az alapszabályokban, sőt pont nem erre fejlesztik a rendszert. az más kérdés, hogy ennek ellenére a gw is használja...

Idézet :

azonban verseny szinten kénytelenek vagyunk elfogadni a pont és sereglista limitet(1 sereglista). ez két viszonylag objektív szempont.

a pont objektív, hiszen a játékot úgy találták ki, hogy minden sereg 2000 pontnál kb. egyenlő eséllyel induljon. más kérdés, hogy bizonyos seregek ez alatt vagy efelett előnybe kerülhetnek.

de az 1 lista egyáltalán nem objektív. a játékot pont, hogy nem arra fejlesztették, hogy 1 listával kb. egyenlő eséllyel induljanak a seregek. pont az ellenkezőjére fejlesztették. az 1 listás megkötés pont oda vezet, hogy nem objektív irányba tolja az eredményt, hiszen saját bevallásod szerint sem ugyanúgy érinti a seregeket.

én azt kérdőjelezem meg, és pusztán elvi alapon, (értsd: pontleszarom, hogy 1 listásak a versenyek vagy nem, mert nem járok versenyre, sem így sem úgy) hogy miért vezetünk be egy olyan megkötést, ami az elöbb bemutatottak szerint nem objektív irányba tolja el a játék eredményét. amit pedig végképp nem tudok elfogadni, hogy emellett a megkötés mellett más megkötéseket mereven elutasít szinte mindenki.

amit pedig végképp logikátlannak érzek:
azzal érvelni, hogy az 1 lista megkötés ugyan, de miért segítsünk más seregeket, mint akiket most segít!!!!
hozunk egy megkötést, ami nincs benne a szabályokban, ami logikátlan, nem objektív irányba tolja el a játékot, és amikor valaki megkérdi, hogy mi értelme, akkor arra hivatkozunk, hogy az eredeti állapot, ami egyébként a szabályos, logikus és objektív(ebb), az meg más más sergeket segítene??????? WTF???? Laughing Laughing Laughing Laughing hát itt nyomban beszarok!!! Laughing igen, ha eltörölnénk az 1 listát, akkor lehet, hogy egészen más eredményeket érnének el a seregek. a rendszert pont erre fejlesztették ki!

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyVas. Júl. 26, 2009 3:01 pm

valamiert Beast-ekre emlekszem. talan, mert TK es patkanyokkal szemben itt mar voltak hirek karakterekrol es statokrol is, valami ilyesmi.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyVas. Júl. 26, 2009 2:06 pm

hogy kicsit on-topic legyek: mi lesz következő "új" sereg? patkányok? TK? vagy BoC? van erről már hivatalos közlemény?
Vissza az elejére Go down
sztyopa
őrvezető
őrvezető



Hozzászólások száma : 18
Age : 48
Registration date : 2009. Jul. 03.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyVas. Júl. 26, 2009 6:32 am

Nagyon nem olvastam végig a hozzászólásokat, de az én véleményem szerint, ha egy versenyen vannak megkötések, az nem gond.
Ugyanis az mindenkire vonatkozik.
Ha nekem hátrány, az az ellenfélnek is hátrány.

Én egy empire sereggel versenyen, egy vámpír hordával küzdök.
Nagy ágyút hoztam versenyre, de jobb lett volna mozsár ágyút hoznom, mert nagyobb pusztítást tudok csinálni.
Az ellenfelem meg 50 zombi helyett, inkább hozott volna wight-eket a gőz tankom ellen.
Mind a ketten hátrányban vagyunk a másikkal szemben.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptyVas. Júl. 26, 2009 3:27 am

gojo írta:
én nem fogadom el axiómának. attól pedig nem lesz az, hogy te azt mondod. a te véleményed ugyanis csak egy vélemény. sőt sokak véleménye is csak egyenként értékelhető. nem alkot egy olyan egészet, amiből le lehetne vezetni, hogy ez axióma lenne. a gw-n kívül senki nem gyárthat axiómákat ebben a rendszerben. az egyetlen autentikus szabályalkotó entitás a gw. lehet szokásjogot teremteni, de az attól nem lesz axióma. ergó bármikor megkérdőjelezhető bárki által.
kb idáig jutottam a leírásodban. utolsó hozzászólásban pont erről írtam. te vagy bolyai az eukledészi geometriában.

hogy ezt kifejtsem nem matekosnak is: neked is igazad van, nekem is. attól még a másik nem hülye. az egy lista minden versenyen elfogadott, értsd: minden rendszerben. nyilván vannak kivételek, én nem túl sokat ismerek, kb egyet sem. persze, lehet több listás versenyt tartani, csak az sokak szemében nem eléggé objektív. te szereted, ennyi. nyilván, minden olyan generális szereti, aki megfelelően tud kombinálni, mert vannak egységei. megjegyzem, empire-nek, orknak vannak, elfeknek, bretonnak kevésbé. ideális esetben mindenki a legjobbat vinné a másik ellen, de a verseny nem az ideális esetekről szól, hanem hogy mit tudsz kezdeni adott alapanyagból vmi ellen. ha van jó taktitkád, jó dobásaid, akkor jó lehetsz, ha olyan sereged van, ami erős, akkor is. de ezt már leírta maxxxx és ykos is.

hétvégi játékban meg ugye azt viszel amit akarsz. amikor egymás ellen játszottunk, ebből sosem volt vita szerintem. ha jól rémlik egymás után 3x lejátszottunk ugyanazt a csatát úgy, hogy te csináltál kisebb változásokat, mert kíváncsi voltált, hogy mit tehetsz. mindketten tanultunk belőle, te rájöttél mi ideális seregösszeállításban, én meg arra, hogy érdemes mozogni. ezzel ugye mindketten a seregünk erősségét ismertük meg.

azonban verseny szinten kénytelenek vagyunk elfogadni a pont és sereglista limitet(1 sereglista). ez két viszonylag objektív szempont. sok másik játék által elfogadott(gw is elfogadja, lásd GD. s hadd ne említsem a treeman vitát, ahol én végig UK GD-re hivatkoztam, majd rá egy évvel hivatalosan is megerősítették - amikor ti mindenféle más FAQ-t hoztatok fel...)

addig is sok jó játékot!
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptySzomb. Júl. 25, 2009 8:49 pm

én nem fogadom el axiómának. attól pedig nem lesz az, hogy te azt mondod. a te véleményed ugyanis csak egy vélemény. sőt sokak véleménye is csak egyenként értékelhető. nem alkot egy olyan egészet, amiből le lehetne vezetni, hogy ez axióma lenne. a gw-n kívül senki nem gyárthat axiómákat ebben a rendszerben. az egyetlen autentikus szabályalkotó entitás a gw. lehet szokásjogot teremteni, de az attól nem lesz axióma. ergó bármikor megkérdőjelezhető bárki által.

másrészt ha szerinted bármilyen kérdésben az egy érv, hogy nekem van igazam, mivel a többségi álláspontot képviselem, akkor valóban nincs értelme vitatkozni. (értsd: orbiáltis hülye vagy! még akkor is ha történetesen igazad lenne valamiben...)

mellesleg nincs igazad. az, hogy kinevezed axiómának az 1 listás megkötést...hát kérlek, gratulálok. axióma... fejetfalbaver szerintem meg az én véleményem axióma. na most akkor mi fog dönteni? az, hogy többen mondják a te véleményed? gratulálok.

az empire sereg (azért erről beszélek, mert ezt ismerem) flexibilitása egyértelműen csökken ezen szabály alapján. ez egy objektív tény. ha nincs ez a megkötés bármilyen sereget rakhatok, bármilyen ellenfél ellen. ha van, akkor csak 1 listát rakhatok bármilyen sereg ellen. az 1 és a bármilyen közötti különbség nyilvánvalóan mutatja, hogy csökken a flexibiltás. hogyan lehet ezzel vitatkozni egyáltalán?

hogyan lehet azzal vitatkozni, hogy az 1 lista egy megkötés? komolyan ki mered jelenteni, hogy a versenyszervezők által kitalált 1 lista alkalmazása nem megkötés? ha erre a kérdésre igen a válaszod, elég ha beírod és nem vitatkozom tovább. nincs ugyanis értelme. (habár egyes (nem én mondtam) álláspontok szerint, akkor is végtelen ideig vagy képes vitatkozni, ha nincs igazad... Laughing úgyhogy talán túl nagy elvárás tőlem az, hogy bármely kérdésben igazat adj valaki másnak, aki nem te magad vagy. kivéve mégis, ha az a többségi vélemény...)

focis hasonlat:
a sereg: az adott keret, amivel elmennek versenyezni.

és akkor most ezt hogyan hasonlítom a warhammerhez? lehet újat mondok neked, de a vb re, több embert lehet kivinni, mint amennyit egyszerre a pályára lehet küldeni. na és warhammerben?
megteheted warhammerben azt, hogy az első meccsed után teljesen kicserléled a csapatodat és más egységeket teszel fel, amelyeket az első meccsen nem tettél fel, hanem a cserepadon jegeltél, vagy még annál is messzebb, a lelátóra száműztél? és fociban ezt megteheted? nagyban elvenné a megfejtés élét, ha leírnám a választ. következtetés: a hasonlat egy hülye hasonlat, ami nem állja meg a helyét.

egyébként is a fociban sincsenek seregkönyvek. egyik csapat sem veszít azzal, hogy kevesebb embert hozhat, mert mindenki ugyanazon szabályok szerint játszik, nincsen differencia az egyes csapatoknál. a brazilok meg a spanyolok is csak gyalog vannak, még ha néha úgy látszik, hogy ez nem is így van.

bár mondjuk azzal egyetértek, hogy a magyar játékosok értékét figyelembe véve, talán az lenne a jobb, ha mi mondjuk 20 an lehetnénk a pályán. Very Happy kevesebbet tudunk ugyan, olcsóbbak is vagyunk, hát legyünk már akkor legalább többen! Very Happy vaze mi lehetnénk az orkok!!!! vagy inkább a goblinok...fanatikusaink úgyis vannak...

Idézet :
mellesleg e flexibilis seregektől az egy lista nem vesz el semmit. olcsóbb egységeik vannak, többet hoznak, ezáltal több mindenre jók.

hm. a flexibilis sereg lényege nem az, hogy olcsó egyésgei vannak. hanem, hogy sok fajta egysége van. az olcsó egységek nem flexibilis, hanem olcsó sereget alkotnak. baxhatod az olcsó egységedet, ha csak 1 fajta van belőle.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptySzomb. Júl. 25, 2009 7:12 pm

ez most egy fizetett politikai hirdetés volt? azért elég sok seregkönyvet átolvastam, elég sok meccset néztem, s azért én is játszottam párat. attól még, hogy nem értesz velem egyet... de ha szerinted egy ork és egy elf sereg hasonló szinten van, akkor talán te nem értes hozzá...
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptySzomb. Júl. 25, 2009 6:05 pm

Idézet :
olcsóbb egységeik vannak, többet hoznak, ezáltal több mindenre jók.

Nem akarlak megbántani Yoda, de neked fogalmad sincs a Warhammerről.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptySzomb. Júl. 25, 2009 11:49 am

mellesleg e flexibilis seregektől az egy lista nem vesz el semmit. olcsóbb egységeik vannak, többet hoznak, ezáltal több mindenre jók.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptySzomb. Júl. 25, 2009 11:47 am

gojo: nem azért, de akik ide felírtak, mind azt mondják, hogy NEKED nincs igazad, s hogy hülyeségeket írsz. mindenki érti, amit én írok, vagy maxxxx, vagy ykos. tehát a hiba valszeg nálad van. elmondta mindenki miért 1 lista van, ez nem érv. ez axióma. nem kell bizonyítani. mindenki elfogadja. olyan, mint a 2 párhuzamos vonal, ami sosem találkozik. bár, bolyai nyilván másképp vélekedik róla. Razz (jelen esetben te vagy bolyai a normális emberek között)

amúgy, seregkönyv: az adott ország összes focistája. a sereg: az adott keret, amivel elmennek versenyezni. persze, hogy így el kell magyarázni a hasonlatot, sokat veszít az éléből. Smile ugye te nem gondoltad komolyan, hogy braziliában csak 23 focista van...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptySzomb. Júl. 25, 2009 11:38 am

yoda

most komolyan, szerinted van több sereglistája? egyáltalán érdemes ezen vitatkozni? mert azért te csak megmagyarázod, pedig nagyon jól tudod, hogy nincs igazad. ha lenne egy fehér és egy fekete seregkönyv akkor lenne miről beszélni. de nincs. úgyhogy nincs miről beszélni.

a fociban van egy keret. ez a seregkönyv. ezekből azt a 11 et teszed fel a pályára amelyiket akarod! és azt hagyod reservben amelyiket akarod. ha úgy tetszik akkor kicserélheted az egész csapatot az első meccshez képest, ha úgy tetszik fennhagyhatod ugyanazokat.
egy listánál ezt nem teheted meg. ugyanazt a csapatot kell feltenned a pályára. és még csak nem is cserélhetsz. de még ha lenne lehetőség némi cserére, akkor sem tudnád azt megcsinálni, mint amit a vbn fociban. hiszen ott az egész csapatot ki tudod cserélni. persze ha a seregkönyvnek az adott ország állampolgárságával rendelkező játékosokat veszed, akkor ahhoz képest a vb keret valóban sokkal szűkebb. csakhogy ezt elég nehéz hasonlítani a wh hoz, mert ott ugye nincs több 100 egységed, amiből 20 körül kell választanod.

szerintem ezt tök felesleges ragozni tovább. egyik hasonlat sem állja meg a helyét ebben a környezetben.

érveket meg nem írtatok, legfeljebb magyarázatokat. én a puszta logikára hivatkozom. érthetetlen, hogy ugyanazok az emberek akik a megkötés ellen vannak, nem veszik észre, hogy az 1 lista is megkötés. leírhatom még 1000 szer, nincs rá indok.

ykos:
felxibilis nem flexibil seregek.
most hanyadszor írjam még le?! hozott a gw szabályokat. bizonyos seregeket felxibilissé, bizonyosakat nem flexibilisség tett. bele akarunk ebbe avatkozni? ha igen, akkor kellene valami indok, hogy miért? nem akarunk beleavatkokzni? akkor úgy kell hagyni az egész rendszert ahogy kitalálták. abban pedig nincs olyan megkötés, hogy 1 lista. támogatni akarjuk a kevésbé flexibilis seregeket versenyen? oké, de miért? ettől egyensúlyba kerül a verseny? nem. akkor miért tesszük? miért gyengítjük a flexibilis seregeket? túl erősek? és ha ilyen címen gyöngítjük őket akkor más erős seregeket miért nem gyöngítünk úgy, mint etc-n?

egyszerűen nem értem, hogy miért van szükség arra, hogy bizonyos flexibilis seregektől elvegyük ezen lehetőségüket. az eddigi érvek nem voltak érvek.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptySzomb. Júl. 25, 2009 11:10 am

repjegy: olyan 27ért lehet kapni lufthansanál, de akkor előre kell venni. fapados meg már nincs hahnról, szóval, nincs olcsó jegy többé.

gojo: a sakk sereglistája: 8 gyalog, 2 bástya, 2 futó, 2 ló, 1 királynő, 1 király. ha kell az is, hogy mit tudnak, szólj.
foci: wh-ban sincs meghatározva, hogy az íjászaiddal csak lövöldözhetsz. s a fociban az meg van határozva, hogy messi csak az argentin válogatottban játszhat, azon kívül a barca-ban, vagy sok €ért cserében, máshol. Smile szóval, a taktikát ne keverd össze a listával. s igen, ebben a hasonlatban a cserék a reserve, ami vagy feljön, vagy nem. Razz
egy lista: mi mind érvényes indokokat hoztunk fel, csak te le lesöpröd.
mindig felhozni a föld kerekeket elég gyász. egyrészt, akkor se hitte el mindenki, másrészt ezt többnyire csak EU-ban hitték így(akik hitték)...
1 lista mind felett, 1 lista kegyetlen. látod, már tolkien is megírta. ezért van minden versenyen egy darab lista. így egyszerűbb. másrészt a világtörténelemben senkinek nem volt ezzel gondja, rajtad kívül, aki eddig kb 1 versenyen sem voltál.


YKoS: nézd meg a köv seregkönyveket: DE, HE, WoC, VC, meg az előző kiadást is. A gyíkoknál nem lehetett olcsósítani... már kurva olcsó volt ott minden. Razz Azért mintha a slannjaid - nevesített - olcsóbbak lennének.
side deckről írtam én is, de attól még nem elfogadott. s csak az erősen kő-papír-olló szerű játékokban kell...
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptySzomb. Júl. 25, 2009 8:58 am

gojo: lassan egyik sem Very Happy

Ykos:
- OnG konyv 2-3 eves dolgaban a lenyeg, hogy legtobb versenyes gyenge seregnek veszi, pedig nem az (az, hogy a siras empires vagy zotyos altalam is eldonthetetlen). Ha viszont egy regi dolog is nagyobb gond nelkul irtja az ujakat, akkor minek azokat meg extran limitalni is?
- 3 sztega szabalykonyvben, lehet: elarulom, bar pontszam behatarol, de feltolhatod azt 6 fole is Wink (dehat ezt biztos tudod, akarsz te 6 stega-t)
- GW opciok kozul A. az biztos, hogy lenne pofajuk eladni meg-meg-meg Very Happy

repjegy mint ut BP-re? elegge nem. annak tobbszorose. repjegy alt 50k felett van innen, ritkan lehet 20-25k-ert venni.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák EmptySzomb. Júl. 25, 2009 2:09 am

márpedig, csakazértis, vagy ez vagy az ncore fórum Very Happy. de hamár van egy kis élet... ...láfj-ná-ná-nánáná-lájf-iz-lájf pedig a barabás greenpeace-es bandája ellen kéne sereget raknom épp... a ti hibátok.

Yoda:
nem tök mindegy, h 2 v. 3 éves az O&G ha olyanokkal szerepel egy kategóriában, akiknek ebben az évszázadban nem jelet meg seregkönyve? az OK-val semmi bajom - mint láthattad - kapjanak plussz pontot meg akármit. ez "az új könyvekben mindig olcsóbbak lesznek a dolgok" beakadt nálad? tudsz statisztikai adatokat hozni az alátámasztására, vagy csak a levegőbe beszélsz Razz nézz körül a gyíkoknál sztem.
Mintha kártyaversenyeken - talán VtES volt - lett volna olyan variáció, hogy volt 10 plusz lapod, amit használhattál így minden kör előtt kicsit változtathattál a paklin... de mintha láttam volna ilyet 40k-ban is valahol asszem. (bár nem lennék szervező egy ilyen versenyen)
hordóban lőnél halakra? WTF? ez v.mi dakota közmondás? félrefordítottál v.mit? :omg:

gojo:
én azt írtam, h az (ETC) szervezők által tápnak vélt kombókat szabályozzák amolyan háziverseny jelleggel. volt megkötés arra, h hány etherált hozhatsz? sztem nem. mintha lenne egy 10 wraithes + 1 bashee-s lista is. jó,jó törpe rúnázott hadigépekkel, meg skavi villámággyal nem probléma - annyira - nade hát a többiek?
az atomkombók nélküli játék most akkor sértés volt? Razz btw: amint megjön a 3 sztegám elephant már be is üzemelem őket. Very Happy benne van a szabálykönyvemben, hogy lehet.
sztem se gyengék az orkik, csak zotyesz sír miattuk mindig - gondolom empire-s berögződés Wink vagy zotyós... geek
A mindenki annyi listát hoz, amennyit akar történetben sztem az a gond, hogy vannak flexibilis (empire <óóóigen, de még mennyire>, VC, talán az új gyíkó is...) és kevésbé flexibilis seregek (törpi, WoC, bretány...) - mint ahogy Yoda is írta. Ha vihetek bármennyi listát, akkor az egyik ellen viszek egy rahedli zombit, a másik ellen a blood knightokat, mert nem lövi le, a hamradik ellen meg csak etherálokat.
A több listás versenyeket sztem azért nem vezette be a GW, mert
a.) még nem jöttek rá, hogy mennyi pénz lenne benne, ha Pistinek minden egységéből meglenne a maximálisan hozható
b.) nincs pofájuk így eladni sokkal több babát
sztem az előbbi esélyesebb. Very Happy és akkor kellene egy nagyobb sereghordó táska is... asszem írok nekik egy mailt. What a Face
A Reik túloldalára holnap 11 körül érkeznek a gyíkok. Hiába no, aki Kroakkal bandázik, azzal bármi megtörténhet - remélem Özsge nem olvassa! Wink
És ne katolikusozzál itt 'azze! 3 napon át református táborban - volt egy zsidó is köztük, a 2. nap már nem láttam, viszont a chillis bab jó volt - töltötten 3-4 órát... fogdmeg

Maxxx:
A repjegyed annyiba kerülne, mint az út fel BP-re Razz - és akkor még nem arányosítottam az itthoni bérekhez - Smile

A legközelebbi versenyen minden gyík 10p-al olcsóbb lesz, de ezt megkapják S-ben és T-ben. Very Happy Ja és csak én nevezhetek majd gyíkokkal...


Ja, és gojo: te nem vagy generális. ez a való világ, te egy jogász(hallgató) vagy. menj szépen aludni.
És Quake-ben én vagyok a legjobb.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Új seregek, tendenciák Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák Empty

Vissza az elejére Go down
 
Új seregek, tendenciák
Vissza az elejére 
1 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh akadémia-
Ugrás: