kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Új seregek, tendenciák

Go down 
+12
Yoda007
YKoS
Adamowich
Laci
Bm
Eddy
Pavano
gorugrany
MAXXxxx
gojo
exael
Berzenke
16 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Május 29, 2008 8:01 am

Tiszteletem!

Én eddig háromszor játszottam ellenük (2 Liga-meccs Pesten, meg Kazador hosszúfülűi a TLK-ban). 1000-1500-2000 pontokat láttam idáig, ebből kétszer sárkánnyal.

Tanulságok:

- Mindhárom csatát megnyertem, egyet patkányokkal, kettőt Tomb Kings sereggel. Egyik sem volt könnyű meccs, de alapvető igazságokkal azért ez az elfek sem tudnak mit kezdeni. A halott elf nem kel fel, T3, papírból vannak, a lövés viszi őket.

- Karddal nem versz agyon sárkányt, alacsony ld-vel meg sem tudod rohamozni, mert elszaladnak a babáid a másik irányba. Szóval a Beastmen és az Ogre sereg a legesélytelenebb ellene, ezt külföldi fórumokon is írták. A Dragon Mage jószága sebezhető, a varázslónak pedig általában mentője sincs. Én lenyilaztam S3-as lövésekkel a vak csontikkal a sárkány hátáról. A harcos lord a nagyobbik gyíkon pedig nem megölhető, el kell kerülni.

- 2000 pontnál Kazadornak csak öt Silver Helm-je, meg a sárkányos lordja maradt fent (780 pont), minden mást kinyúvasztottam a szekerekkel. Semmit sem ért, hogy először ütnek, az impact hit előbb elvitte őket, mint ahogy erre sor került volna. A művészet inkább abban állt, hogy elkerüljem az A6, S7 gyíkot, aki egy csapás/egy szekér módon megfúrta volna a bulit.

- Két hadigépemet kellett levennie a lordjával, ezért tudtam elhúzni messzire előle a sereg többi részével (lovasok, szekerek, papok). Ha nem a katapultokra vadászik, jóval több pontot levehetett volna, de akkor esélyes, hogy ő is megnyúvad (három S8, D6 seb, páncélmentő nélküli lövés/kör). Ő a biztosra ment, levette a két katapultot (180 pont), meg egy papot (148), lefújt néhány íjászt, aztán ezzel el is ment a 6 kör.

- A HE sereg a játék egyik legerősebb közelharcos bandája, én csak olyanokkal mennék neki baltával, akik nem dobnak break test-et. Szóval sorgyalogsággal, meg skirmisher egységekkel nem. Ha van pszicho-ra immúnis, törhetetlen egység a beast bandánál, akkor azokat használnám. Ha nincs ilyen, akkor a legnagyobb ld-vel rendelkező csapatokkal összehúzódnék egy kis helyre, aztán ott öletném magam, amíg megpróbálnám mágiával kinyírni őket (szintén akkor, ha van ilyen).

- Az elfeket lövéssel, mágiával és közelharcban kell megölni, szigorúan ebben a sorrendben. Ha nincs olyan egységed, ami tud lőni, akkor DoW csapatokkal van csak esélyed. Ha nincs erős mágiád (sok pusztító varázslat, csak varázslókat viszel), akkor ez a rész bukta. 4 varázsló kell, meg némi bound spell-ek, csak gyilkolásra felfuxolva, a sereged többi része arra való, hogy megöljék az elf varázslókat (ide jó az ambush).
Én egy föld alól kirohamozó skorpióval szedtem le az egyik varázslót, aki 20 lándzsással állt egy osztagban. Odatoltam, kaptam 12 lándzsaszúrást, meg egy ütést a varázslótól (összesen 2 seb), aztán kicsíptem a mágust a sorból (4 támadás, S5, poison, killing blow), majd CR-ből elfüstöltem.
A másik varázslót a repülő dögmadarak nyírták ki, őket leverte CR-ből egy kisebb osztag a következő körben. Az osztag ellenkező szélén állt a mágus, hogy jól lásson, én 2x20-at repültem (mágikus roham, mert a skorpió már megölte a scroll-os arcot), így csak a varázslóval voltam harcban az első körben, levágtam, aztán az az egy Swordmaster, aki mellette állt, el is intézett a második kanyarban.
Innentől azt csináltam velük, amit akartam, a mágia nélküli seregeket megeszi a TK, sárkánnyal vagy anélkül.

- Megjegyzem: háromszor játszottam eddig az új vámpírok ellen is, ővelük viszont azonnal közelharcba kell kerülni, azokat az egységeket kell ütni, ahol a vámpírok vannak. Ha egyet sem csinálsz ki belőlük a harmadik körig, megnézheted magad.

Úgyis mindjárt itt az új Beast könyv, abból majd készíthetsz elflevest.
P.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptySzer. Május 28, 2008 7:56 pm

Nem biztos, hogy ide való, de játszott már valaki közületek az új High elfek ellen? A bestiáimat ma alázta be 2500 pontos csatában ZG serege illetve a benne röpdöső két sárkány. cheers
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyPént. Feb. 15, 2008 11:09 pm

Hogyhogy lejött a hús..?Meg az izom..?
:o

Inkább még csak lesz vámpir sereg...(eddig vannak zombik,wraithek,bansheek,denevérek)
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyPént. Feb. 15, 2008 10:57 pm

hát még jó, hogy keskenyebbek...egyszer ugye olyan katonák voltak, aztán lejött róluk a hús nagy része, meg az izom nagy része...még jó, hogy így kisebbnek néznek ki!!! Laughing

ezek szerint akkor van egy vámpír seregünk is... pale What a Face
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyPént. Feb. 15, 2008 10:54 pm

errol jut eszembe, minap voltam boltban, es boltvezeto epp az uj vampirokat rakosgatta ossze es festette bemutatohoz.

ghoulok egesz jol neznek ki, de meglepoen kicsik. Alacsonyabbak es vekonyabbak, mint pl egy empire katona, legalabbis nekem ugy tunt az asztalt nezve.
corpse cart... haat mondjuk meg eppcsak alapozva volt, de eloben kevesbe volt meggyozo, mint kepeken. De kaosz'szekerhez' eleg sok konvertalnivalo lesz rajta. Eleg sok vampirspecifikus bizbasz van rajta.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyPént. Feb. 15, 2008 10:06 pm

Folytatván a témát,eldöntöttem,hogy bretonokból fognak készülni a lovagok.

Egyébként mostanában sokat olvasgattam különböző fórumokat ahol irnak az új vámpir seregről,meg az új szabályokat is nézegettem,és a hangulat meg a sereg felépitése nagyon kedvemre való lett. A változások is inkább előnyére váltak a seregnek,és most nem az erősségéről beszélek(amennyire meg tudom itélni nem lett gyenge azért),hanem dolgokról,hogy pl most már tényleg lesznek vámpirok a seregben,és nem holmi nekromanták vezetik majd,nagyon jó még a vérvonalképességek rendszere is,sokféleképpen meg lehet csinálni a vámpirkaraktereket,illetve,hogy a farkasok meg denevérek már nem számitanak a kötelező core-ba,úgyhogy muszáj lesz zombikat,csontikat,vagy ghoulokat hozni,és ez igy van jól....imádom a zombikat..! pirat Alig várom,hogy elolvassam a fluff részt a könyvben,mert van még ami nem egészen világos.De a lényeg,hogy jó lesz na! Very Happy
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptySzomb. Feb. 09, 2008 1:44 am

Ó,hát ezek érdekes dolgok,bizony...Tehát akkor ezek szerint a bretonokból konvertált élőholt lovagok is szóba jöhetnek...Ezen még elgondolkodok majd,persze lehet az is,hogy az egyik csapat birodalmi,a másik pedig breton vendégekből áll...Azért megnézném még,hogy milyen az a mousilloni szinösszeállitás,cimer stb.
Vissza az elejére Go down
Berzenke
törzszászlós
törzszászlós



Hozzászólások száma : 215
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptySzomb. Feb. 09, 2008 12:44 am

Natehát,
a Mousillon nevű breton tartományról bőven van a breton seregkönyvben. A bretonok rendkívül babonásak, félelmeik többsége pedig az élőholtakhoz kötődik. Utóbbiak képzete pedig éppen Mousillonhoz, egy mocsárra épült, gyakran áradásoknak és járványoknak kitett grófsághoz kötődik, ahol a dombokra épült temetőket sokszor őrült nekromanták járják. Itt gyűlnek össze a máshonnan elüldözött, rosszarcú, gonosz szívű parasztok, uraikról pedig, a fekete páncélba öltözöt lovgokról azt tartják: soha nem emelik fel sisakjuk vizorját... pale
Két fontos pontja volt a grófság történetének. A rendkívül vérszomjas Merovech, Mousillon grófja otthonában egy bankett alkalmával részegen kihívta a breton királyt párbajra, megölte, majd ivott a véréből. Az ellene forduló grófságok lenyomták a seregiet, és őt magát is. A másik Maldred górfhoz kötődik, a Hamis Grál affér, amely tulajdonképpen egy cselszövés volt a fent nevezett lovag részéről, hogy királlyá választassa magát. Még a Fay Enchentresst is bebörtönöztette, de lebukott, és őt is megölték. A bretonok többsége szívesen látná egész Mousillont lerombolva és felégetve, de még a történelem emlékezetéből is kitörölnék. Bár, nemrég egy új önjelölt gróf ütötte fel a fejét Mousillonban... pirat Twisted Evil
(Asszem az ikvizitoron van bővebb magyar Bretonnia történelem, ez csak egy hamahama volt, csak nektek.)

Aztán:
azért a birodalmi heraldikában is elő-elő fordul az a fránya koponya What a Face Legalábbis az egyik pajzson, amit valamelyik ogrém lootolt, a qrva nagy van.

Mindent összevetve én, aki káoszlovagokat bretonokból konvertált, bizony a nekrókkal is ezt tenném, mégpedig mousilloni mintázattal. Főleg hogy a kedvenc sárga-fekete színösszeállításomban pompázhatna. Őszintén szólva a breton sereg megjelenése után sokáig vártam, hogy lesz valami Cult of Mousillon sereg, vagy ilyesmi, bretonok és vámpírok mixelve, de nem lett. No Bár most, hogy ezeket leírtam, a breton gyalogosok fejét zombikéra cserélve.... hohohohó Idea
Visszakanyarodva a legelejére: a kivételek közé, ameikből nemigen lehet megbízhatóan durva versneyre alkalmas sereget rakni, azért feltenném a zöldeket is, kizárólag az animosity miatt. Ha közte voltak, csak régen olvastam, akkor bocsi.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyPént. Feb. 08, 2008 12:01 pm

Aha,köszi Eddy szerintem erre gondoltam én is.Ezt csak azért kérdeztem,hogy miből konvertáljam a lovafokat bretonból vagy empire-ből.De szerintem marad a birodalom.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 9:57 pm

exael írta:
Egyelőre az biztos,hogy veszek némi élőholtat,aztán majd meglátjuk,hogy lesz-e játék is.

A breton kapcsolatról annyit találtam,hogy a vampire seregkönyvben van egy Mousillon átkozott pajzsa nevű tárgy amin a Fekete Grál szimbólum van és minden breton gyűlöli a viselőjét,de ez lehet,hogy csak egy ott lezajlott csata miatt van igy.Meg valami olyan dolog rémlik még,hogy a Blood Dragon vámpirok is valami lovagrendet alkotnak ami talán breton eredetű,de lehet,hogy tévedek.Mindegy,majd kiderül előbb-utóbb.

Ja,az tényleg lehet,hogy egy korábbi birodalmi seregnek néznek ki a csontik,de azért ahol lehet ott el fogom kerülni a halálfejes szimbólumokat,legyen inkább birodalmi,vagy a Carsteinek családi cimere,stb.
Ha jól emléxem a régi vámpír könyvben a blood dragon történetben kifejezett utalás van rá, hogy a vámpír kit meg akart ölni egy breton maga is az volt valaha. Igen. Határozottan emléxem rá. Végül a vámpír megkímélte eme bátor ifjú és botor lovagot és elengedte, vagy elzavarta és nem ölte meg (wtf? Mad why?) ugyanis saját magára emlékeztette. Valami liliom is volt a blood dragonon címeres pajzson.
"Minden vámpír számára eljön az a pillanat mikor nem bírja elviselni magányát az örökkévalóságban. ..." Lestat a Kárhozottak királynőjében.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 9:40 pm

Egyelőre az biztos,hogy veszek némi élőholtat,aztán majd meglátjuk,hogy lesz-e játék is.

A breton kapcsolatról annyit találtam,hogy a vampire seregkönyvben van egy Mousillon átkozott pajzsa nevű tárgy amin a Fekete Grál szimbólum van és minden breton gyűlöli a viselőjét,de ez lehet,hogy csak egy ott lezajlott csata miatt van igy.Meg valami olyan dolog rémlik még,hogy a Blood Dragon vámpirok is valami lovagrendet alkotnak ami talán breton eredetű,de lehet,hogy tévedek.Mindegy,majd kiderül előbb-utóbb.

Ja,az tényleg lehet,hogy egy korábbi birodalmi seregnek néznek ki a csontik,de azért ahol lehet ott el fogom kerülni a halálfejes szimbólumokat,legyen inkább birodalmi,vagy a Carsteinek családi cimere,stb.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 6:18 pm

A fantaziben szinte csak mészárlósat játszunk, de ez nem függ össze azzal, hogy van-e háttere a dolognak vagy sem.

Szívesen megcsinálom, mert ez régi eset és gyakorlatilag csak a saját szórakoztatásunkra készült (akkor jóformán ketten játszottunk 40k-t K-n (csak semmi felhördülés Leslie és Eddy).
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 5:54 pm

tápolás:
biztosan van benne valami, mert ahányszor előjön, mindig számtalan hozzászólásban beszélünk róla. meg lehet nézni, hogy itt is azonnal mennyi hozzászólás született! sunny

avval is egyetértek, hogy a történet nagyon sokat számít. éppen ezért dolgozom is a témán... alien nagyjából én is meguntam a pitched battle nevezetű scenariot. van jónéhány ötletem, meg jönnek újak is, és ugye itt a fórumon lehet is dokumentálni a dolgot...no persze kékpes csatákkal és miegyéb...csak lenne már időm rendesen foglalkozni vele. remélem még pár hónap és jó leszek rá.

gorugrany:
ha megvannak a ti csatáitok történetei és szépen le is közölnéd itten a megfelelő 40k topicban, az szerintem nem lenne rossz kezdésnek. affraid vagy ha már felraktátok a ti fórumotokra akkor onnan elég csak belinkelni.

exael:
nekem fejből most nem rémlik, hogy bretonok hogy kapcsólódnak a vámpírokhoz. arra emlékszem, hogy ott is van valami tartomány vagymi ami vámpír uralkodása alatt áll. de hogy a blood knight ok bretonok lennének...én valami olyanra emlékszem, hogy azok valami nagy harcosok akik mindig csak a kihívást keresik vagymi...nem is annyira vészormjasak meg fasiszták, mint az alap vámpírok... :farao: de csak egyszer olvastam...

a birodalmi babákból meg most már nehezebb konvertálni csontvázakat, mert egybe láb és törzs van, ha jól emlékszem. persze még most sem lehetetlen, csak korábban könnyebb volt egy két alkatrészt kicserélni, meg mintha a csontik is kevésb lettek volna egy tömbből, mint a mostaniak. mondjuk fejeket kezeket így is ki lehet cserélni. lovagokat viszont nagyon könnyű lesz megcsinálni, mert azok aztán darabokban jönnek, így azt teszel és oda amit és ahova akarsz.

a csontik meg valóban egy korábbi birodalmi sereget tükröznek. elviekben...ami nekem nagyon tetszett, (elég nagyot röhögtem rajta) hogy mindenféle halálfejes zászlóik vannak. namost vagy a csontvázak festették ezeket vagy a vámpírok pr kodtak kicsit, mert az tuti, hogy a korábban meghalt zászlós kezében nem ilyen halálfejesek voltak... Laughing
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 2:29 pm

Idézet :
...a fontos az,hogy a játékos hogyan játszik,az a bizonyos mindenáron nyerni akarás az mindennél rosszabb...(bár az ilyen játékosok és az ilyen seregek sokszor egymásra találnak...

Ez megint csak nagy igazság.

A vc dizájn szvsz pár évszázaddal ezelőtti birodalmi divatot tükrözi. A mostanában élőholttá tett egységek a zombik.
Black Knightokat én breton lovagokból konvertáltam. A lovakat is persze.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 2:14 pm

exael írta:
Köszi gojo.

Bizony egyetértek azzal,hogy egy jó háttérsztori emlékezetesebbé teszi a csatát,és egészen más igy játszani mint csak úgy...Ha visszagondolok az elmúlt 3 év csatáira akkor a legjobbak ezek voltak egyértelműen.
Erről a táposságról meg már sokan sok helyen elmondtuk a véleményünket,de mégis mindig újra előjön...engem az a téma különösebben nem érdekel,még az sem zavar igazán ha valaki ilyen sereggel játszik,inkább kihivást jelent egy efféle sereg ellen játszani,a fontos az,hogy a játékos hogyan játszik,az a bizonyos mindenáron nyerni akarás az mindennél rosszabb...(bár az ilyen játékosok és az ilyen seregek sokszor egymásra találnak.. What a Face )

Még egy dolog a vámpirokkal kapcsolatban:a vámpirok ugye a birodalom területén hozták létre a birtokaikat,a helyi birodalmi seregeket tették élőholttá.Ezért érdekes,hogy ha ránézek a vámpirseregre akkor nem nagyon lehet felfedezni rajtuk a birodalmi "divatot".Másféle páncélok,fegyverek stb.Ez miért van?Nem nagyon hinném,hogy saját maguk gyártanak ilyen cuccokat hogy felszereljék a csapatokat...Mindenesetre én szeretném olyanra megcsinálni őket,hogy azért hasonlitson legalább kicsit a birodalom viseletéhez,találtam egy WD cikket ahol vannak képek is arról,hogy milyen volt Sylvania cimere,egyenruhája,szinei mielőtt jöttek a Carsteinek.Lehet tudni,hogy az elit egységüket pl Drakenhof Guardnak,a lovagokat Drakenhof Templaroknak hivták.Én majd konvertált Black Knightokat szeretnék csinálni,amikhez valószinűleg a a birodalmi lovagokat fogom használni,bár még nem néztem meg,hogy mennyire jók erre a célra...
És még egy dolog:úgy emlékszem,hogy valamilyen fluff szerint a Blood Dragon vámpiroknak van valami breton kötődésük,nem emlékszem,hogy miről van szó,talán ottani lovagokból lettek,vagy ilyesmi,tud erről valaki valamit?

Ezekszerint újra belevágsz a fantasyba?
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 2:03 pm

Köszi gojo.

Bizony egyetértek azzal,hogy egy jó háttérsztori emlékezetesebbé teszi a csatát,és egészen más igy játszani mint csak úgy...Ha visszagondolok az elmúlt 3 év csatáira akkor a legjobbak ezek voltak egyértelműen.
Erről a táposságról meg már sokan sok helyen elmondtuk a véleményünket,de mégis mindig újra előjön...engem az a téma különösebben nem érdekel,még az sem zavar igazán ha valaki ilyen sereggel játszik,inkább kihivást jelent egy efféle sereg ellen játszani,a fontos az,hogy a játékos hogyan játszik,az a bizonyos mindenáron nyerni akarás az mindennél rosszabb...(bár az ilyen játékosok és az ilyen seregek sokszor egymásra találnak.. What a Face )

Még egy dolog a vámpirokkal kapcsolatban:a vámpirok ugye a birodalom területén hozták létre a birtokaikat,a helyi birodalmi seregeket tették élőholttá.Ezért érdekes,hogy ha ránézek a vámpirseregre akkor nem nagyon lehet felfedezni rajtuk a birodalmi "divatot".Másféle páncélok,fegyverek stb.Ez miért van?Nem nagyon hinném,hogy saját maguk gyártanak ilyen cuccokat hogy felszereljék a csapatokat...Mindenesetre én szeretném olyanra megcsinálni őket,hogy azért hasonlitson legalább kicsit a birodalom viseletéhez,találtam egy WD cikket ahol vannak képek is arról,hogy milyen volt Sylvania cimere,egyenruhája,szinei mielőtt jöttek a Carsteinek.Lehet tudni,hogy az elit egységüket pl Drakenhof Guardnak,a lovagokat Drakenhof Templaroknak hivták.Én majd konvertált Black Knightokat szeretnék csinálni,amikhez valószinűleg a a birodalmi lovagokat fogom használni,bár még nem néztem meg,hogy mennyire jók erre a célra...
És még egy dolog:úgy emlékszem,hogy valamilyen fluff szerint a Blood Dragon vámpiroknak van valami breton kötődésük,nem emlékszem,hogy miről van szó,talán ottani lovagokból lettek,vagy ilyesmi,tud erről valaki valamit?
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 12:49 pm

Idézet :
gorugrany:
neked tetszenek az új empire babák! TÜZET NEKI!!! AZ INKVIZÍCIÓ MÁR ÚTON VAN!!! de most komolyan...én embert nem tudtam elképzelni akinek azok bejönnek. mellesleg ennyit arról, hogy sereget cserélünk. nekem ugyanis csak réig kiadású babáim vannak, mert hihetetlen gyorsan bevásároltam amikor kijöttek az újak.
Egyrészt nem dohányzok, ha lehet inkább sört kérek. Másrészt sereg cseréjét ez nem zárná ki, mivel nem azt mondtam, hogy a régiek viszont nem tetszenek. Nekem is vannak régi kiadású beastmanjeim Új seregek, tendenciák - Page 4 75827

Idézet :
A figurák külseje egyéni ízlés szerint javul vagy romlik.

Nagyon nagy igazság!

A táppal való játékot én sem azért mondtam, hogy bárkit is vádoljak ilyesmivel.
Számomra amúgy az sem teljesen érthető, hogy valaki miért kell, hogy a választott serege legtápabb egységeivel játsszon, ha nem szereti azokat. Egyrészt ugye a játék nem a sereg összállításánál dől el. Pl ha az ellenfélnek sárkánya van nekem steam tankom kell legyen.
Utána még fel kéne rakni a srácokat a pályára meg okosan manőverezni velük meg kockákat dobálni. Na most a táp seregek általában (nem mindig) arra épülnek, hogy azon kívül, hogy kirakod őket a placcra sok dolgod (és az ellenfélnek se) ne legyen velük. Mivel akármit is csinál, kaszál. Egyedül a kockadobást nem lehet kihagyni igazán, de itt meg a magas statisztikai értékek biztosítják, hogy a tápolónak legyen több esélye. Éppen a gojo által lefordított cikk világítja meg nagyszerűen a témát. Igaz, hogy a birodalmi sereg (fluffos-gyalogoskockás, amilyet mind szeretünk) éppen olyan, hogy csak nagy játéktapasztalat és játék lehetőségeinek legapróbb ismeretével lehet igazán jól kihasználni az előnyeit. Ez nyilván egy kezdő játékos esetén gáz. Na ezért csinálhatták a gőzön tálalt sárkány koncepciót.
Ez az egyik vonulata, annak, hogy „ki fasztérdekel, hogy mit hoz a másik”. Ha én azzal a sereggel, amivel játszani szeretek esélyem sincs győzni a másik seregével szemben (pl pure beastmen sereg sok herddel vs breton lovasékek), akkor nem fogok győzni és kész. Nem fogok csózenlovagokat meg ilyeneket bepakolni, mert a fütyit keresnének ott. Mondjuk a példa sem igazán jó, mert biztosan lehet mindenféle jóságot kipakkantani a beastekből is a soklábú tankok ellen, de azzal a koncepcióval, amivel én játszom a győzelmi esélyeim jóval 30% alatt vannak.
Nyilván álszent lennék, ha azt mondanám, hogy a győzelem nem érdekel. Természetesen nem igaz, mert jó érzés győzni. De egy olyan játék, amelyik igazán jó az nem erről szól. A legegyszerűbb példa, hogy meg kell beszélni egy történetet. Mi az oka annak, hogy az a két sereg összeakaszkodott. Így még a vereség is más színben tűnik fel. Régebben olvastam valahol, hogy valaki szerint egy warhammer csata után a játékosok nem arról beszélnek, hogy a hős ennyit meg annyit sebzett, hanem Hanz von Middelhoff a sereg vezére hősies rohamával megfutamította a galád goblinok egy nagyobb csapatát. Igen, ez talán elég gyerekesnek tűnik, What a Face de a történtes téma az komoly.
Régebben játszottunk csörével egy minikampányt, ami egy csatából nőtte ki magát. Minden csata előtt és után tovább szövődött a történet és meghatározta a következő csata scenárióját. Ha valakit érdekel, akkor előkeresgélem az írásokat (40k, IG vs káosz) Sleep
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 11:10 am

Igazából az orkoknál is egy troop választás van. Puskás ork, pisztolyos ork, Grtechin népséget terelő ostoros ork - variációk egy témára... A IV. kiadás szabályai szerint nem érdemes a Gretchin bandát használni semmire. Ha majd kitakarják az orkokat - na, akkor viszont nagy táp lesz!

Amúgy az orkoknál minden elit választás is gyalogos alapból, sőt, a heavy cuccok nagy része is az. Ez egy ilyen ballagó bandának tűnik... Shocked

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 9:24 am

exael írta:

Ez például fontos nekem,a nekron seregben ol egyféle troop van,és ez nem teszi túl vonzóvá...
es sajnos uj (Black Templarnal,) DarkAngelnel, Blood Angelnel, kultokat nem szamitva uj Kaosznal, es Eljovendo uj SM-nel is csak 1 troop lesz. szoval mar nem csak a necron-t lehet emiatt szidni.
persze kicsit mindegy is a dolog, eddig SM-nel volt 2 troop, de scoutout alig hasznalt valaki (jo, en, mert jol neznek ki es kicsi szint visznek a sok pancelos figura koze) azaz fel sem fog tunni a legtobb embernek.
Orkok megusztak az 1 troopot, de vajon a tobbi megussza-e ?
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 3:04 am

exael:
igen, syilvania birodalmi tartomány volt egykoron. nem volt stirland része, önálló tartmány volt. vlad von carstein kiírtotta az akkori választófejedelmet és 2000 évig ült a helyén. (mindig másnak adta ki magát, ezért nem vették észre) itt kezdődött az egész. aztán 3 hullámban támadtak a birodalomra, de minden esetben kikaptak. utoljára hell fenn nél verték meg manfredet. azóta sylvania elméletileg stirland hoz tartozik, de valójában az adóbehajtók nem annyira lelkesen látogatják a tartomány falvait, hogy behajtsák a stirlnadi választófejedelem jussát... Laughing

(khm. egyébiránt, néhány hónapon belül, remélem már mindenki egy kibővített változatát olvashatja majd a birodalom történelmének...köztük a vámpírok elleni csatákat is... Smile )

ez a táp nem táp dolog meg szerintem csak beszélgetés szintjén merül fel nálunk. mindenki nyugodtan mondja el a véleményét. köztünk nem hiszem, hogy komoly kiabálás alakulna ki ezügyben, mert az életben is ismerjük egymást, nem csak a netről.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 2:41 am

Ezt a táp-nem táp dolgot nyilván nem azért hoztam fel mert engem ez érdekel,csak kiváncsi vagyok a tendenciákra,dehát ezt gondolom tudja aki ismer.Egyébként szerintem is szebbek a figurák mostanában,nekem az utóbbi 2-3 sereg mindegyike tetszett,mindkét játékban.Már az orkok is jók voltak,nekem az új Empire is tetszik,jobb szerintem mint a régi...Mondjuk a High elfek nekem régen sem nagyon jöttek be,és ezen az új sereg sem változtatott,de hát ez van.Nekem ők a Tauk a fantasyban...
Érdekes még,hogy a különböző seregek hányféle egység közül választhatnak,pl a gyikok asszem 11,de pl az orkok 19,ha jól emlékszem...Szóval nagy különbség van ilyen téren,nem azt mondom,hogy a többféle egységgel rendelkező sereg erősebb,de változatosabb vele(és ellene) játszani.Ez például fontos nekem,a nekron seregben ol egyféle troop van,és ez nem teszi túl vonzóvá...

Mint mondtam olvasgattam a vámpirokról,és érdekes a történetük,de van pár dolog ami még nem egészen világos:pl Sylvania külön tartománya volt a birodalomnak(én erre tippelnék),vagy az egyik tartomány része(nem tudom melyiknek,ami ott van a szomszédban,Stirland talán)?
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 2:22 am

Tiszteletem!

A figurák külseje egyéni ízlés szerint javul vagy romlik. Nekem az új birodalmi egységek például nem tetszenek, lévén 200 évvel későbbi fegyvereket adtak a kezükbe mindenféle indoklás nélkül - a statisztikák nem változtak, csak lassan már napóleoni szuronyrohamokra is alkalmassá váltak a muskétások... Ugyanakkor a 40K ork babák, vagy az új vámpíros buli teljesen használhatónak tűnik.

A seregek használhatóságáról/tápjairól:

Szerintem egyértelműen pozitív, hogy minden új sereget próbálnak a könyvekben leírt fluff-hoz igazítani. Ez a birodalmiak és az elfek esetében elég jól sikerült, a vámpíroké is ilyen lesz, lévén végre lesznek vámpírjaik a csatatéren. A lövöldözős orkok is jók lettek, bár szerintem kicsit benéztek náluk egy-két szabályt, ami az V. kiadás után már nem lesz ilyen durva. Szerintem a táposság több dologtól is függ egy-egy sereg esetében:

- Az egységek csoportosítása (ritkaság), statisztikái, varázstárgyak, stb.... nyenyere geek
- Az újdonság, a meglepetés ereje (aki elolvasta a seregkönyvet, az lényegesen többet tud róla, mint az ellenfelei, így az új csapattal játszó kezdetben nagy előnyben van, nem tudják, mivel lehet megfogni). elephant
- Sokat számít, hogy egy adott közegben mi ellen kell szerepelnie az új bandának (egy mágiázós-lövöldözős seregekre épülő játékkörnyezetben például szívnak az ogrék)... No
- Hiába erős egy adott csoda, ha a játékos nem tudja kihozni belőle az igazán komoly eredményt, mert nem fekszik neki az a stílus, ami kellene a totális gyakáshoz (például én nem játszom 30 Jezzail-lel, mert az ennyire lövésre épülő sereget nem szeretem).
- Nagyban függ a felhasználható modellek számától, amit a pénztárca határoz meg. A HE sereg nagyon drága, ha az ember a "megerősített" új gyalogságra szeretne építeni, mert klubos kedvezménnyel is 700 pénz egyetlen Swordmaster, amiből kell legalább 20, a sárkányokról, más durva gyalogosokról, szekerekről, meg a Dragon Prince lovasságról nem is beszélve. Az Empire - hála a sok műanyag babának - körülbelül fele pénzből kihozható ugyanarra a pontszámra, méghozzá kétszer annyi modell beszerzésével! Az új orkokra költöttem eddig legalább 120000 pénzt, pedig egy csomót olcsóbban kaptam meg belőlük, és kevesebb, mint a sereg fele jött ki belőle. Ennyiből vidáman összerakhattam volna egy 2500 pontos Marine bandát, lévén 3 ork ér annyi pontot, mint egy Ultra srác, viszont pénzben háromszor többe kerülnek a zöldek. Mondjuk én igyekszem minden használható dolgot (4000+ pont) beszerezni, de kétszer ennyi zseton elköltésével sem lesz meg mindenem hozzájuk. 200000 pénzért 5000 pont feletti, minden kombináció összeállítására alkalmas birodalmi sereget tudtam venni, sok extrával (griffes császár, 20 Pistolier, 20 Outrider, rengeteg gyalogos, 80 lovag, stb.) - kihagyva belőle természetesen a gáz dolgokat (flagelláns pig , tank :albino: , war altar, rakétaüteg scratch ), de a szükségtelenül sok más baba helyett ezek az undormányok is belefértek volna az árba, ha nagyon akarom.
- Az új seregek sokszor olyan dolgok figyelembe vételével készülnek, amit mi még nem ismerünk akkor, amikor kijön a leírásuk. Az orkokat egyértelműen az V. kiadáshoz tervezték, ha ez nem így lenne, gyakorlatilag akárkit megtosznának éveken keresztül - feltéve, hogy a zöld játékosnak van pofája, türelme és pénze begyűjteni azt az egészséges 200 modellt, ami mindenkin átgyalogló csordává alakul... Mivel az új szabályok szerint nem lehet majd átlőni a saját egységeken, mindjárt nem 400 kockával dobnak majd az orkos seregek minden lövés fázisban. Tehát nyártól játszható és hangulatos a zöldség, most még rossz dolog ellene bizonyítania bárki másnak. Suspect

MAXXxxx: az Empire sereget is erősítették, csak mi pont nem használjuk azokat a dolgokat, amikkel durvították (alapkönyves nevesített hősök, war altar, könnyebben mozgatható tank, párban használandó rakétaüteg, stb.), versenyeken pedig pont ezeket látni legnagyobb számban. Így Gojo "igazsága" csak részben fedi a mókát, szerintem abszolút erős és kombinálható a birodalmi szakkör.

Én jelenleg úgy gondolom, hogy az ogrék kivételével minden fantasy sereggel lehet nagyon komoly, versenyképes koncepció szerint játszani, csak valamelyikkel igen nehéz. Very Happy Persze abban a gyakori esetben, ha valaki csak a statisztikákat és a tápos mágikus tárgyakat nézi, akkor gyakran tűnnek nagyon izmosnak az újabb könyvek. A HE sereg isteninek kikiáltott, minden eddiginél rettegettebb dolog volt - amíg meg nem jelent. Én az első meccsemen megvertem a Tomb Kings csapataimmal egy jól összeállított, sárkányos HE sereget, mert ki tudtam manőverezni a tereptárgyak között.

Hiába brutális a Blood Knight lovasság, ha csak 50 pontos egységekkel tud szembeszállni. Sleep

Szóval ez a "ki az erősebb" kérdés jóval összetettebb a "S5 T5, sokat üt és csak 30 pont!" típusú elgondolásoknál.

P.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 2:04 am

maxxxx:
igen, berzenke=slan'o

először én is arra gondoltam, hogy az empire sereg az egyik amit nem sikerült komolyan tápolni, de aztán rájöttem, hogy a két tankos megoldás elvileg táp kell, hogy legyen. a baj ott van, hogy én nem vagyok hajlandó hasznáni, mert annyira elüt az általam elképzelt seregtől, hogy egyszerűen nem tudok vele megbarátkozni...mellesleg bele is írtam az előző hozzászólásomba, hogy az empiret nem tápolták, de inkább kitöröltem, hogy ne megint rám mutogassatok. pedig...de a 2 tankos megoldás tényleg ott van. csakhát más seregek anélkül is képesek komoly erőt felvonultatni, hogy nem kell a sereg normális képétől teljesen elrugaszkodniuk...egyébként az ork sereg lenne még a másik tippem a nem tápolt seregre.
ami viszont igaz, hogy minden olyan dolgot, ami a gyalogos empire sereget használhatóvá tette az előző kiadásban, azt lebutították. mivel elég idős vagyok már ahhoz, hogy ne higgyek a mesékben, azt kell mondjam, hogy teljesen tudatosan. csak azt nem értem még, hogy mi volt a céljuk vele...a tankos sereg ugyanis elég kevés babából áll. ráadásul a tankot elég nehéz összerakni, tehát fiataloknak nem ajánlott. árban persze nem olcsó, de csak kettő kell belőle...és ha kiszámolom akkor a gyalogos sereg biztosan többe kerül...szóval nem tudom, hogy miért, de biztos vagyok benne, hogy tudatosan szedték ki a gyalogos empire sereg alól a talajt. az egyetlen engedmény az volt, hogy olcsóbbak lettek a gyalogbabák, ami tekintve az inflációt, (5 fős sorok) el is vesztette jelentőségét. vagyis tulajdonképpen nem változott semmi, minden mást meg elvettek. itt most mágikus zászlóra, helblasterre gondolok. sajnálom, mert amikor elkezdtem gyűjteni a sereget, akkor igen élteképes volt még a gyalogsereg...becoptam.

gorugrany:
neked tetszenek az új empire babák! TÜZET NEKI!!! AZ INKVIZÍCIÓ MÁR ÚTON VAN!!! de most komolyan...én embert nem tudtam elképzelni akinek azok bejönnek. mellesleg ennyit arról, hogy sereget cserélünk. nekem ugyanis csak réig kiadású babáim vannak, mert hihetetlen gyorsan bevásároltam amikor kijöttek az újak. Very Happy

egyébként a táposság engem sem érdekel, csak az van, hogy elég nehéz kitérni előle. mert tudod ha az ellenfél szeretné használni azt a tápot amit ő kapott akkor nekem meg a saját tápomat kell használnom. mondjuk HE nél elég nehéz nem használni, így még egy baráti meccsen sem tud kitérni előle. mivel ő nem tudja leszedni az ASF et a babáiról, nekem marad az, hogy lelövöm, letankozom, leágyúzom. ezen a ponton meg is bukott, hogy nem érdekel a tápolás...

ezért örültem amikor kota nem a tipikus breton sereget használta, amikor pavano is vett empire sereget (aztán abból is lövős -varászlósat csinált...amiért még le se basztam...de ami késik nem múlik Új seregek, tendenciák - Page 4 75827 merazérmostmár, hogy minden seregével erre megy... king ) és ezért mondom mindig, hogy a gyíkok ellen a legélvezetesebb a játék. na persze ha nem a békás sereget hozza az ellen...de ott azért nem must have a béka, így lehet más sereget is tenni. csakhogy bill nem játszik, gyuri kiköltözött...így a gyíkok másodszor is kihaltak dél magyarországon...én meg egyre inkább azt gondolom, hogy kell egy 40k-s sereg.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 12:46 am

Szerintem meg éppenhogy van egyfajta komolyodás a GW-s figurák stílusában ez leginkább az ork figurákon mérhető le szerintem. A 3-4 kiadás szinte már kedves bohókás figuráit lassan felváltott a kissé vérszomjas külsejű ződek hada. Igazából szinte mindenre igaz ez. Gondolom vannak gyártástechnlógiai okai is. Kevésbé bumfordi azaz „reálisabb” részletesebb figurákat lehet készíteni műanyagból is ma már. Azaz lehet ilyeneket tervezni is. Nekem nagyon tetszenek az új holtak. Viszont az új empire gyalogosok is nagyon bejönnek (így vagy úgy de egyszer sereg lesz belőlük). A táp nem táp dolog meg egyáltalán nem érdekel. A legutolsó szempont nálam egy sereg kiválasztásakor. Kiválasztás…azt választom ki, amelyik nem tetszik a két játékból, mert az könnyebb Laughing . Így maradnak a Tauk. Ők tényleg nem tetszenek.

legalábbis nem mindegyik :cyclops:
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 12:40 am

uj sereg = tapabb szerintem igaz.

regen pl karakter kivaltsag volt az ASF, most lassan a rothado, lassu zombik is megkapjak.
igen csak 6''-en belul a szeker mellett, de a szeker csak 45pt, ennyit siman meger a kinezete miatt is.
szoval igenis minden ujabb sereg egyre tapabb, kiveve empire, hogy gojonak ne legyen jo. Ott valahogy nem jott ki a sereg erositese.

berzenke = slano? igen nagy altalanossagban gyerekesednek a babak, es latva GW boltot nem is csoda. Legidosebb vasarlo (magamon kivul) epp ha eleri a 15 eves kort. Legtobben szulokkel mennek oda es alig 10-12 evesek.
Igy ha a babak oket celozzak... hat ez van.
VC kicsit kivetelnek tunik, de azert ott sem annyira, hogy anyuci ne vegye meg.

masreszt GW figurai egyre szebbek, miota kinezetben sokkal menobb rackham visszaesett GW 95-os szintre babagyartasban, azota megint kiraly. Persze ugy tunik uj vezetes visszacsabitott par jo szobraszt, igy vegre van ertelmes munkaero is.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Ajánlott tartalom





Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Új seregek, tendenciák   Új seregek, tendenciák - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Új seregek, tendenciák
Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh akadémia-
Ugrás: