kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire

Go down 
+3
Berzenke
Nyamm-haikan
gojo
7 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptySzomb. Feb. 09, 2008 3:55 am

A Hergig mellett vívott csata igaz története:

2521 et írunk. Öregvilág ismét lángokban áll. A Végítélet elérkezett...a Birodalom szent földjét ismét káosz hordák tapossák. Mindenütt kűzdelem, vér, szenvedés. A soha nem látott nagyságú seregek élén az eddigi leghatalmasabb káosz hadúr, Archaon az Örökkévaló áll. A pusztítás első hulláma Kislev királyságán csapódik le. Hiába a cár és a cárné minden erőfeszítése, semmit sem tehetnek a megszámlálhatatlan ellenséggel szemben. Praag és Erengraad szinte egy szempillantás alatt elvész. A Káosz pedig hömpölyög tovább...átlépik a Lynsket és beözönlenek Ostland tartományába. A Sötétség Erdejében aztán a káosz erők különválnak. Khorn harcosa Haargroth, Wolfenburg ostrámára rendezkedik be. Melekh, thzeentch kedveltje, az észek felé vezető utakat zárja el. Feytor, nurgle követője, benyomul Hochland földjére. Slaanesh bajnoka, Styrkaar Talabheim felé vezető utakat vonaj ellenőrzése alá. A főerők eközben megkezdik Middenheim ostromát...

Természetesen eközben a császári udvar sem tétlenkedik. A kislevi követek beszámolóiból azonnal nyilvánvalóvá válik, hogy nagy a baj. Altdorfban összegyűlnek a választófejedelmek, megkezdődik a Fény konklávéjának nevezett tanácskozás. Diplomaták indulnak, hogy segítséget hozzanak a világ minden részéből. Az elf, a törpe, a breton király hadba szólítja seregeit és a Birodalom megsegítésére indul. Megalakul a Nagy Szövetség. Mialatt Archaon seregei megkezdik Middenheim ostromát, a császár seregei élén északnak indul, hogy felmentse a várost és eldöntse Öregvilág további sorsát...

A Middenheim felszabadítására indított hadjárat számos csatából állt. Néhányra soha senki sem fog emlékezni, néhány fentmaradt az utókornak, hogy okulhassunk belőle. A Hergig mellett vívott ütközet is ezek közé tartozik.

A császár parancsára egy jelentős csapattest a Talabec bal partján nyomult előre. Feladatuk a fősereg oldalának védelme, céljuk Talabheim elérése, megvédése volt. A seregtestet főleg birodalmi gyalogezredek alkották, az estaliai származású Alejandro Jogo de Ubaldis báró és Agosto di Pavano tileai zsoldosvezér irányítása alatt. Ezen túlmenően jelentős breton szövetséges haderőt is melléjük rendeltek. Kezdetben minden simán ment. Ellenséges tevékenységgel nem talákoztak. Gond nélkül megközeleítették Talabheim városát. A gondok ekkor kezdődtek. 10 nappal a csata előtt sűrű köd ülte meg a tájat. A papok és varázslók napoikig semmit sem tudtak kezdeni vele. Mire sikerült valahogy eloszlatni a sereg ingencsak szétzilálódott. A seregvezérek egy egész napja ráment, hogy valahogy ismét összegyűjtsék a ködben szészéledt osztagokat. A nagyobb baj azonban az volt, hogy a breton szövetségesek nyomtalanul eltűntek. Hiába küldek ki a keresésükre akit csak lehetett, senki nem találta őket. Kezdetben arra gyanakodtak, hogy a köd miatt eltévedhettek a számukra ismeretlen terepen, de sajnos ennél sokkal rosszabb dolog történt. De ez már csak a csata napján derült ki, amikor a két sereg meglátta egymást. A káosz erői sokkal kevesebben voltak, mint amire számítani lehetett. A hírek szerint egy hatalmas sereggel kellett volna találkozniuk. Ennek ellenére, a birodalmi sereg volt létszámfölényben. Vagyis lett volna létszámfölényben...hamar kiderült ugyanis, hogy hova tűntek a breton szövetségesek. Átálltak a káosz oldalára...hogy feketemágia vagy valami más volt e a háttérben, az soha nem derült ki. A háború után mendemondák keringtek arról, hogy mousilloni lovagok egy csoportja, kijátszva a Szövetséget, az első adandó alkalommal átállt a káosz erőihez, de a hivatalos krónikák mélyen hallgattak az esetről. Voltak krónikások akik párhuzamot vontak az eset és egy, a breton király által, Middenheim felszabadítása után, Mousillon ellen vezetett büntetőhadjárat között, de a legtöbben nem sok hitelt adtak ezeknek a fejtegetéseknek, mondván, a bretonok mindig is ferde szemmel néztek a tartományra, bizonyos történelmi előzmények miatt...
Az mindenesetre tény maradt, hogy a Hergig mellett vívott csatában breton lovaogk segítették a káosz erőit.


A hozzászólást összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Feb. 09, 2008 4:07 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptySzomb. Feb. 09, 2008 4:04 am

a csata a délelőtti órákban kezdődött.

(miután a seregvezérek gőztankjaikon megérkeztek a csata színhelyére... Shocked )

és az esti órákban fejeződött be... Laughing

(miután a seregvezérek gőztankjaikon elhagyták a csata helyszínét...Shocked )

oké csak vicceltem. jó volt mi?

ha a képeket feltöltik a kedves fényképezős kollégák (akik mellesleg annyira elvertek minket, hogy azt öröm lett volna nézni, ha mi is azon az oldalon harcoltunk volna...)

előre annyit mondhatok, hogy megtaláltam, hogy hova tűnt a köd a csatatérről! nos a fejembe tűnt...eme feketemágia hatására viszont megint nem sikerült érvényesíteni a gyalogosok fölényét a csatatéren. álldogáltunk egy helyben, bevártuk a rohamot. az nem lett volna baj, mert ez volt a terv, lévén, hogy az ellenfél a 2. körre mindennel ott volt. aztán miután megvoltak a rohamok rájöttünk, hogy semmivel nem tudunk oldalbarohamozni, mert hülyén álltunk fel. Laughing

szóval holnap képes csatariport, ha megvannak a képek.

gratulálok az ellen generálisainak, szerintem jobban játszottak, mint mi. nem dobtunk ugyan jól, de semmiképpen nem ezen múlott a dolog, legfeljebb hozzájárult. azt mondhatnám, hogy a kocka pont úgy forgott, mint az agyunk. náluk jól, nálunk nem jól...ennek ellenére azért elég szépen írtottunk mi is. a vége solid victory lett ha jól emlékszem, nemide, ahogy mondani szokták.

a csata élvezetes volt egyébként, mindig jó látni ennyi babát az asztalon. ami még jó volt, az a háziasszony sütije. nálam az egyetlen eredmény, hogy azt meg tudtam enni, bár kicsit ott is sikerült lemorzsáznom a tányér mellé, ha jól emlékszem...

ja és a kota vezette bretonok-gojo vezette gyalogos empire meccs állása 13-0 ra módosult... cheers Laughing má megint agyonvert...ha jól gondolom akkor most megint az jön, hogy rábeszélem, hogy játszunk egy olyat, ahol parasztokat is hoz, lehetőleg többet, mint lovast és akkor ott megverem és akkor megint lesz kis sikerélményem... Laughing azt kell mondjam, hogy egészen addig nem mondhatom, hogy megtaláltam a megfelelő gyalogos empire sereget, amíg kota lovas bretonjait le nem verem egyszer úgy, hogy nem a kockán múlik. úgy tűnik, hogy hosszú út áll még előttem. rendeer

kota:
legközelebb ha játszunk, előtte telózz már rám, hogy a
KIKÚRT ÁGYÚKAT HAGYJAM OTTHON!!!!
IGEN!!!
MINDEGYIKET!!!!!

ja:
egyébként jó lenne ha elmondanátok, hogy ti hogyan láttátok a csatát. nem a történéseket, hanem, hogy szerintetek hol, mit rontottunk, hol gondolkodtatok egyáltalán azon, hogy mit kellene csinálnotok, hol csináltuk jól stb...a ti oldalatokról bizotosan máshogy nézett ki a csata. láttam, mert egyszer átmentem arra az oldalra és egészen máshogy nézett ki... Shocked
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Nyamm-haikan
zászlós
zászlós
Nyamm-haikan


nő Hozzászólások száma : 131
Age : 41
Location : Location, location, location :-)
Registration date : 2008. Jan. 09.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyHétf. Feb. 11, 2008 12:52 am

Gojo: szebbé tetted az estémet: "Alejandro Jogo de Ubaldis báró és Agosto di Pavano" - ez annyira sebez, hogy még most is ébren vagyok:-). Itt vigyorgok a monitor előtt drunken .
A dicséretet a sütim nevében is köszönöm.
A csata furcsa volt: Pavanonak máshol járt az esze, Te pedig kicsit le voltál zsarolva.
Ha ellenem játszol majd valaha is, amint meglátlak, futok. Vagy a sütivel terelem el a figyelmedet. bom

K.

ide még biggyesztek egy dalt a veszteseknek: https://www.youtube.com/watch?v=UdaHCLlBkWU
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyHétf. Feb. 11, 2008 2:46 am

igen, énis ezt éreztem a történet legerősebb részének... Laughing
sajnos sem a gábort sem a gojot nem tudtam jobban átfordítani...ezek a kuka spanyolok nem használják a gábor nevet...és mivel a kispályás csapatban volt már, hogy a becenvem is becézve jogo nak hívtak egy ketten, hát gondoltam az olyan spanyolos. Laughing

csatariport ma nem volt, mert elég fáradt voltam a meccsek után. derékon alul nem nagyon tudok még most sem mozogni. a székbe is úgy kellett felmásznom, kúszva. kúszóbab lettem...vagy kúszómogyoró! Very Happy na mindegy.

csatariport majd késöbb...

egyébként azt csiripelték a madarak, hogy lesz ennek visszavágója is...na oda már biztosan nem viszek ágyút.

egyébként a meccs pozitívumai közé sorolom, hogy valszeg sikerült kialakítanom egy olyan seregkoncepciót, amivel talán már tényleg érdemes foglalkoznom. a meccs rámutatott néhány dologra, amit eddig is sejteni lehetett, de most már láttam is játék közben.

ja és Kurt számomra már nem csak ígéret...hanem bizonyíték. asszem megvan az egyetlen harcra is használható empire karakter. asszem az mindent elmond, hogy az asztalon nyújtott emlékzetes alakítása két kör alatt meggyőzte az ellent, hogy a démonhercceggel talán mégsem kellene berohamozni abba az egységbe ahol álldogált... Laughing Laughing
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Berzenke
törzszászlós
törzszászlós



Hozzászólások száma : 215
Registration date : 2007. Dec. 12.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyHétf. Feb. 11, 2008 10:31 am

Étem én, hogy a topic nem jelzi a félig őj hoztzászólást, csak nem szeretem, egyébként írtam volna már rég. Very Happy
Röviden: aligha hinném, hogy az empájer generálokon múlt volna a kockák halmaza. 4000 pontnyi gyalogost nehéz ekkora asztalra felrakni (ezt majd ne felejtsem el, amikor ugyanennyiu goblint próbálunk felpaszírozni rá (és erre találtam is egy remek ikont: No ). Mi azért Kotával 70 babát hoztunk összesen. Ráadásul két olyan sereget, amelyiknél nem volt baj, ha nem érvényesül a mágiafázis, mert akkor jöhet az ökölharc. Röviden: szünetmentes táp a fay enchentress is, meg úgy általában a káosz is. Hogy csak a khorne lovagokat említsem: még én sem tudtam olyan szarul dobni, hogy megmurdeljenek. Pedig mindent megtettem az első körben, amikor át kellett volna gázolniuk két egységen. Sad Ez egyébként is előfodult, hogy nem tudunk egy-egy kockát kellő erővel megrohamozni, és beleragadtunk közelharcokba.
A Warhammer egyik legtáposabb karaktere, a démonherceg pedig félkarú óriás a 45 pontos no armor save-es kard nélkül. Azért koslatott Kurt Cobain után, mint egy szerelmes káoszkamasz: félt, hogy a fütyi rossz oldalára kerül. Az tuti, hogy legközelebb lesz neki, akár egy varázslószint árán is. Twisted Evil Viszont túlélte a csatát, és ez nagy öröm.
Egyébként a csata hangulata és a süti is lenyűgöző volt. Visszavágó leszen, eccercsak.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyHétf. Feb. 11, 2008 11:03 am

Hoi!

Berzenke: láttál Te már 4000 pontnyi gyalogost? 1600 pontért raktunk fel (két) lábon közlekedő jónépet, abból is lövöldözős volt némelyik. Balthazar Gelt 400, Kurt Helborg 325, kettőnk lovassága (Outrider-ek, Pistolier-ek, lovagok) 1000 pontba került, hogy a többi hősről ne is nyilatkozzak... És a 400 pontos tüzérség...

Gyere játszani 4000 pontot patkányok ellen! Ott majd látsz 3000 pontnyi gyalogost, I promise. Nem azért, mert demonstrálni akarom a dolgokat, csak azért mert náluk nincsen más egység. Ráadásul az új kis barátaimmal (80 zsír patkány) ki is jön a sokezer pötty. Idea És 1000 pontba kerülnek majd a hősök a két Látnokkal...

Amúgy igazából elrontottuk a koncepciót, minden karakternek gyakósnak, vagy varázslónak kellett volna lennie a derék Kurt kivételével. Jó kis VHS video-varázsló kellett volna a bretonok ellen lovon, valami flaming varázskarddal, nem holmi kapitány, meg BSB... Kicseréljük a statisztikáinkat a párbajban, aztán mehet a gyakás ezerrel.

És legközelebb minden esetben hozok magammal két szakasz konzervet valamelyik okos pontzabáló varázscsoda helyett. Még egy pallossal hadonászó csapat jót tett volna az arcvonalnak... Pisztolyosból egyet, lovagból kettőt: ez a recept a működőképes az ilyen lovaglós-nyargalós-baszós-kardozós-partraszállós egyesített powergamer csordák ellen! rendeer Very Happy

Miről is beszélek, 180 ork a big shootákkal... Megmutatná nekik!

Azaz... legközelebb Tomb Kings csapattal jövök, Gojo hozza Helborg bátyót a műegér kardjával, én meg egy jókora Tomb Guard osztagot, akiket Lali király vezet, kezében tartva a Létezők (el)Léttelenítése nevezetű csodálatos pengét...

Jó lesz majd, meglássátok!

Várjuk a visszavágót!

P.
Vissza az elejére Go down
Nyamm-haikan
zászlós
zászlós
Nyamm-haikan


nő Hozzászólások száma : 131
Age : 41
Location : Location, location, location :-)
Registration date : 2008. Jan. 09.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyHétf. Feb. 11, 2008 11:19 am

Tudom, hogy nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de...

Gojo: "derékon alul nem nagyon tudok még most sem mozogni. a székbe is úgy kellett felmásznom, kúszva. kúszóbab lettem...vagy kúszómogyoró! na mindegy." Gojo! Szerintem nem mindegy! Ha nem foci, hanem harcisérülés, akkor bizony büszke lehetsz rá silent . A hadvezéreknek is (ld. Marc Anthony) nagyon fontos az ilyetén lefáradás meghatározott időközönként (értsd elég gyakran). Biológiai tény, hogy nektek ez alapvetően kell a koncentráláshoz!

Pavano: "lovaglós-nyargalós-baszós-kardozós-partraszállós"? Tegnapelőtt még nem ez volt a sorrend! pale

Berzenke: Legközelebb káosz-goblinokkal gyere! alien

K-Nyamm
Vissza az elejére Go down
Berzenke
törzszászlós
törzszászlós



Hozzászólások száma : 215
Registration date : 2007. Dec. 12.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyHétf. Feb. 11, 2008 5:25 pm

hohó, a káoszgoblinok említését legfeljebb pale követheti, ellenfelet aligha találnék egy ilyen sereggel. Evil or Very Mad
Amúgy meg a káoszt nem véletlenül tartják táposnak, alighanem. Azért meg, hogy sorbónusz csak öt figura esetén jár, tessék a GW-t basztatni, én szorgalmasan hordtam előtte a gyalogos kockáimat., De így... Főleg a nagyobb káosztalpakkal, hát, nehéz. Mert végiggondolva, azért olyan őrült nagy stratégiai géniuszról mi sem adtunk tanúbizonyságot.
Azt még nem tudom, mivel lepünk meg titeket legözelebb. cat pig Mivel csak én nem hoztam nevesített karit, körülnézek a káosz házatáján. Vagy mondjuk 20 bürbür, alatta egy elephant ...
Az összeakadástól egyébként én is tartottam, de a bretonok ék helyett vonalba rendezésével Kota fegyvertárs brilliánsan megoldotta a kérdést. Nekem ez eszembe sem jutott volna, ahogy anno egy Gyöngyivel közös bretonos meccsünkön be is bizonyítottam.
És bazmeg félbeszakít egy fogatlan öregasszony, aki egyházadóért jött. Hát nem változik már soha semmi ezen a qrva kontinensen? Hola a nuke ikon???? confused
Na, mára ennyi.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyHétf. Feb. 11, 2008 7:09 pm

a taktikai géniuszra a káosznál nem is annyira van szükség. ott az kell, hogy egy olyan sereget csinálja ami erős gyakásban. lehet olyat is csinálni ami nem erős és így elbaszod az előnyödet. szóval azért ott is kell gondolkodni. utána meg az asztalon már a babák megoldják a dolgot...és hogy mennyire nem így van azt majd legközelebb be is bizonyítjuk nektek! Laughing

(halkan megjegyzem, hogy tanulni akkor tanulnánk a legtöbbet a köv játékból, ha ti nem hoznátok semmi mást. ugyanez ellen a sereg ellen kéne mégegyszer menni. nehéz úgy tanulni, hogy mindig csak egyszer játszik az ember adott dolog ellen. )

egyébként meg ha ágoston két outrider egysége helyett még két lovagunk van vagy mondjuk a pisztolyosok helyett is lovagunk van, vagy mondjuk a 400 pontos varázsló marhaság helyett is lovagunk van és két 2. szintű varink két dispell scrollal, akkor azt hiszem más lett volna a csata képe. merezígy szart sem ért. az outriderek nagyon scary egység, csak azért annyira mégsem, hogy nagyon...akkor jók, ha úgy férnek be a seregbe, hogy mellette már minden más fontos ott van. de semmiképpen nem érdemes miattuk egy lovagegységet kihagyni. pisztolyosok detto. 400 pontnyi tüzérség detto...csak a felét nem nézzük el és már más az eredmény. Very Happy szóval én nem aggódnék a káosz táposságán. annyit tudnak amennyit tudniuk kell. majd ha már az empire sereg is összeállt, amit kétségtelenül nehezebb összetenni és begyakorolni, mint a káoszt, na akkor majd le lehet mérni, hogy ki is a taktika géniusz. mert akkor majd már nektek is komolyan oda kell magatokat tennetek agyilag.

szóval szerintem jó volt ez. én rengeteget tanultam megint belőle. a gyalogos sereg koncepció életképes. breton és káosz ellen mindenképpen. majd meglátjátok. alien

káoszgoblin? hogy????
van olyan amelyik nem káoszgoblin??? van semleges, jó vagy semleges goblin? Basketball vagyhogymi? bom azokmind gonoszak. kis gonosz zöld állatkák nagy feket golyókkal a kezükben...namajdnamajd!!! :farao:
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Berzenke
törzszászlós
törzszászlós



Hozzászólások száma : 215
Registration date : 2007. Dec. 12.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyHétf. Feb. 11, 2008 9:11 pm

Áááá, a goblinkák jóságos manócskák, csak kicsit szeleburdik. A hegyes fogak és a vörös szemek csak megtévesztésül vannak Very Happy .
Hát ja, azért ha mondjuk a nemzetközi versenyek eredményeit nézzük (már ha van aki nézi, én nem, szoktam), azokon nemigen brillíroznak. Özsgével dumáltunk ma erről, és ahogy azt nagyon helytállóan megjegyezte: az elmúlt években frissített seregekhez mérten igen drágák a káosz babák. Mindemellet valóban hatékonyan vigyáznak magukra, és például a karakterek enyhén szólva is jó pont/érték aránnyal bírnak. Például akár csak felerészben dark elf sereggel alighanem nehéz pillanatokat éltünk volna meg, és minden valószínűség szerint egy egészen más eredményt is. Very Happy
Én azért valamicskét változtatnék, mert ez a két „idelőjjetek” szekér egy kicsit soknak bizonyult. Önmagukban majdnem 300 pontnyi potenciális VP-t jelentettek, a hasznuk pedig legalábbis megkérdőjelezhető volt. Főleg, amióta tudom, hogy akármilyen jelű kari beállhat undiv egységbe...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyHétf. Feb. 11, 2008 9:59 pm

nyilván azt változtattok amit csak akartok! egyrészt nektek is gyakorlásnak számít, nem csak nekünk, másrészt meg a lényeg mégiscsak az, hogy jól szórakozzunk és nem az, hogy gojo begyakorolja az empire seregét! Very Happy

a szekerek meg mindig így járnak ha van az ellenfélnél ágyú. node mi van akkor ha mi nem viszünk egyáltalán a köv csatában? Shocked akkor azért már jobban teljesíthetnek!

és most megint ott tartok, hogy valahol azért kellene 100 pont még a seregbe, hogy azért 1 nyamvadt ágyú csak beférjen...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Berzenke
törzszászlós
törzszászlós



Hozzászólások száma : 215
Registration date : 2007. Dec. 12.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyKedd Feb. 12, 2008 10:20 am

Hozz 2100 pontot Very Happy
Vissza az elejére Go down
kota
törzsőrmester
törzsőrmester
kota


Hozzászólások száma : 60
Location : fasz se tudja
Registration date : 2007. Dec. 14.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyKedd Feb. 12, 2008 2:56 pm

100pont
még 5 lovag vagy 2 pegazus. oké felírva lol!
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyKedd Feb. 12, 2008 3:29 pm

értek én a szóból! ágyú marad otthon... Mad Crying or Very sad
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Berzenke
törzszászlós
törzszászlós



Hozzászólások száma : 215
Registration date : 2007. Dec. 12.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyKedd Feb. 12, 2008 4:58 pm

Kote, Kota, én Gojonak mondtam a plusz százat, nem mindenkinek. Hát hiányzik nekem órákon át azt hallhgatni, hogy „Hejj, bezzeg ha itt lenne a jó kis ágyúm...” Very Happy
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyKedd Feb. 12, 2008 5:04 pm

Kota, Berzenke: bizony ott lesz a jó kis ágyúm... Csak ezúttal én hozom, Screaming Skull Catapultnak fogják hívni, egyet mondok, de kettő lesz belőle... Fiatal, tehetséges csontvázak kezelik majd, lángoló breton buksikat hajigálnak monoton tempóban... Tetszeni fog mindenkinek!

És nem kell a +100 pont. Anélkül is menni fog, Nyuszómuszó!

Nyúzómászó? Az milyen ork lehet?

Egyáltalán ork lehet?

P.
Vissza az elejére Go down
kota
törzsőrmester
törzsőrmester
kota


Hozzászólások száma : 60
Location : fasz se tudja
Registration date : 2007. Dec. 14.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyKedd Feb. 12, 2008 11:29 pm

no mi lesz emberek. hát nekem kell megcsinálni a képes csata riportott Very Happy
Béla a képeket felraktad?
Vissza az elejére Go down
Berzenke
törzszászlós
törzszászlós



Hozzászólások száma : 215
Registration date : 2007. Dec. 12.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyKedd Feb. 12, 2008 11:36 pm

Fel bizony, a gépemre, és arra is csak éppen hogy. Ha másodszorra sem ismerte volna fel a kártyaolvasót, akkor gondolkodás nélkül kellett volna letörölnöm mindet. A képes csatariport többi részét kérjétek számon a dunszekcsői löszfalomláson.
Uff.
Ha meg nektek nem kell a +100 pötty, akkor majd nekünk. Túrórudi rulez. A csontiktól meg nem félünk. What a Face
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptySzer. Feb. 13, 2008 12:52 am

kota! ha érzel magadban elég erőt, hogy megcsináld a képes csatariportot, akkor ne fogd vissza magad! csak nyugodtan! Smile én megelékszem avval is ha csak a saját meglátásaimat tehetem hozzá! szóval ha meg akarod csinálni akkor csak csináld!!!

azt viszont még nem tudom, hogy hogyan kerül majd egymás mellé a Tk meg az empire...egészen át kell alakítanom a történetet... Laughing mondjuk egy véletlen ágyúlövés a felszínre hoz egy ösrégi sírkamrát...a feltárás során csontvázak özönlenek ki belőle és egyből a birodalom mellé állnak a bretonok és a káosz ellenében... I love you Shocked Laughing
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Berzenke
törzszászlós
törzszászlós



Hozzászólások száma : 215
Registration date : 2007. Dec. 12.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptySzer. Feb. 13, 2008 2:34 pm

Jeszjesz, senki se fogja vissza magát, mert nekem vagy időm, vagy felszerelésem nem lesz hozzá mostanában. A képeket felraktam az albumba, ennél többet legnagyobb sajnálatom és igyekezetem mellett sem tehetek. Crying or Very sad
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptySzer. Feb. 13, 2008 4:02 pm

gojo:ez komoly ez a 13:0 ??
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptySzer. Feb. 13, 2008 4:06 pm

exael:
nem kell félni! nincs benne cukor!!! Very Happy

nem, szerencsére azért ez a szám nem igaz, csak hasraütöttem. 4-5 ről van kb szó, de nem számoltam pontosan és csak a lovagseregre vonatkozik, mert a jobbágyos verzió, jobbára (értsd: mindig) kikap ellenem. pirat ebből is látszik, hogy mennyire kiegyensúlyozott ez a játék, meg hogy mennyire lehet variálni a seregek összeállításán... Laughing

csatariport:
jelenleg én sem vagyok valami aktív e témában...rabízzuk kotára. Smile
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Berzenke
törzszászlós
törzszászlós



Hozzászólások száma : 215
Registration date : 2007. Dec. 12.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptyPént. Feb. 15, 2008 11:26 pm

Arra gondoltam, hogy a visszavágó már lehetne valami szenárió, picsd betöl helyett. Mondjuk ehhez jó lenne, ha legalább a seregek maradnának az eredetiek, bár nem fontos. Arra is vevő vagyok, hogy megbeszéljük előre, hogy nagyjából mit hozunk, vagy éppen mit nem.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptySzomb. Feb. 16, 2008 2:19 am

nekem megfelel. mármint, hogy ugyanazt a sereget fogom hozni és a scenariora is vevő vagyok. bármelyikre. az új könyvben ugye nincsenek nagyon scenariok, konkréten egy sem, de azért van megoldás. egyrészt kipróbálhatjuk az idei liga scenarioit, ami pavanonak még segíthet is, lévén ő menni fog. aztán ott a lehetőség, hogy a régi könvből szépen kinézünk egyet. nekem megvan ugye a régi szabálykönyv is. aztán vagy választunk vagy kidobjuk. oszt még ott van az a lehetőség is, hogy kitalálunk egyet. no melyik legyen?

pavanot kellene megygyőzni, hogy megint empire sereggel jöjjön, mert engem nem szükséges!

ja meg asszem a storm of chaos könyvben is voltak scenariok...vagy rosszul emlékszem...de ha már oda írtam a csatát, akkor onnan is választhatunk. persze ha volt ott egyáltalán scenario.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Berzenke
törzszászlós
törzszászlós



Hozzászólások száma : 215
Registration date : 2007. Dec. 12.

2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire EmptySzomb. Feb. 16, 2008 10:59 am

Igen, azt gondoltam, hogy te ugyanazt a sereget hozod Very Happy Akkor szerintem támogassuk Pavano pajtást, és próbáljuk ki a ligás cuccok vlamelyikét. Ha mindenki másnak mindegy, neki miért ne lehetne jó? Question Persze ha ő nem empire-el megy ligázni, akkor mindegy is, esetleg hozza akkor azt a sereget.
Vagy setleg írja ide, hogy mit szeretne ő. :!:
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire   2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire Empty

Vissza az elejére Go down
 
2000 breton; 2000 káosz vs 4000 empire
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» TK, HE 4000 vs WE, Empire 4000
» 2000 empire vs 2000 dwarf
» Tk vs Empire 2000

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: