kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 2850 Empire vs Demonic Legion

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

2850 Empire vs Demonic Legion Empty
TémanyitásTárgy: 2850 Empire vs Demonic Legion   2850 Empire vs Demonic Legion EmptyHétf. Május 05, 2008 10:05 pm

jooo ritkasan, mert mostanra alig emlekszek valamire.

szoval a pontszam onnan jott, hogy ennyi pontnyi 'babam' volt ott eppen (ebbol a pleasureseekerek meg csak, mint talpak).
seregem:
- 1 demon prince, lvl1 mage, pancelnegalo kard, 4+ ward, elso korbe to-hit ujradobaltatas
- 1 demonic herald bsb, dispell scroll, war-banner
- 24 demonette kocka, kaosz zaszlo (4+ ward)
- 2x 10 demonette 'kocka'
- 2x6 mounted demonette
- 5 mounted demonette
- 2 szeker
- 2x3 pleasureseeker
- 6 pleasure seeker

empire:
- 2 varazslo level 2 mindketto, 1 pap, 1 kapitany, sok (3) bound spell
- 2 agyu, 1 mozsar, 1 hellblaster
- 4 kocka (2 alabard, 1 landzsa, 1 kard talan) + detachok (4x5 szamszerij, 2x5 puska, 2x5 free company)
- 6 outrider
- 2x6 lovag, esetleg volt meg 1 lovagosztag, tudja halal
- 22 lovag-vonat Smile

igazabol iszonyu sok uszott el 4 dolgon az empire szamara:
- erdo viszonylag palyan benn, igy sokminden vedve volt agyutol-HB-tol
- elso 2 korben a 2 agyu felrobbant
- lovagkocka igy vicces, de hasznalhatatlan.
- kritikan felul dobtam (keves volt 4 alatt)

ugyebar tudjuk, hogy slaanesh milyen gyors, igy mindenki arra szamitott, hogy gyorsan elore megyek mindennel.
igy meglepo dolgokat probaltam ki:

elso kor-empire: en nyertem a kezdes jogat, de atadtam Pavanoeknak, par kocka+lovasok elore jonnek 2-3"-et, 1 agyu felrobban, magiaban par dolog atmegy, de hiaba a 6db S4, ha 4+ ward-al lementek belole 5-ot.
elso kor-slaanesh: elore vegyesen (bal oldalt 10"-et, tobbiekkel en is 2-4"-et), DP berepul erdo moge, varazslat keves.

masodik kor-empire: ujabb araszolasok, relative sikertelen magia (talan leesik 3 demonett), lovesekbol meg 1 agyu megadja magat. (van mar 200vp-m Smile )

masodik kor - slaanesh: rohamok: lovasok + szeker outriderekbe (szeker rontott roham, nem fert oda), 6 pleasure seeker generalisos kocka detachoknak neki, 3 seeker masik kocka detachjainak, masik szeker is rontott roham (nem fer oda), nagy demonkocka elore, DP helyezkedik, tobbiek bujkalnak. Minden kozelharcban okozok 4-5 sebet, de sor es tarsai miatt mindenhol en dobok ld-t.

harmadik kor -empire: lovagvonat elore, magia reltative sikertelen, hellblaster 26 lovessel szetszedi a szekeret. kozelharcokban fogy.

harmadik kor - slaanesh: DP atmegy lovagok fele, nagykocka helyezkedik, kb ennyi. magiafazisban megint nem szedem le az unbreakable-t.... igy ellenseges osztag nem is fut el.

negyedik kor- empire: mozgolodik, magiazik, lovoldozik, nem tul lenyegesen. ami a lenyeg lovag-vonat megrohamozza a demonetteket, kihivas, meg minden. eeees. dontetlen.

negyedik kor - slaanesh: lovagkocka ossznepi rohamozasa (1DP, 5 mounted demonette, 1 mounted demonette oldalrol, talan kisebb demonette kocka hatulrol. Utok.... okozok 7 hullat + kb 6-7 statikus CR-t(2-3 sor, bsb, zaszlo, war-banner, oldal, hatul) + slaanesh miatt -1ld. meg kulonben is ekkorra tulero+ fear --> ld 2-re. uldozok, meghal.

igazabol itt vege a dolognak a maradek 2 korben le lett uldozve/le lett irtva minden (hellblaster es magusok pl a palyra visszajovo seekerekkel), kiveve a puskasokkal rendelkezo kockat.

vege :
- foglalok 3 tablanegyedet, nem adok semmit
- elvettem par zaszlot
- megoltem a generalisat
- tolem sokminden felero alatt van (osszesen emiatt 900pt-ot adok, pedig teljesen csak 1 mounted osztag es 1 szeker tunt el)
osszesen kapok talan 3200-3400pt-ot ? (Pavano tudja, bar sztem a 3200 kozelebb van a valosaghoz)

szoval meszarlas, de nagyon, iszonyatosan.

elso a demonokkal Smile

aminek azert ezt betudom:
- leiras elejen, amit mar irtam
- kb 3 koron at rohamok tartogatasa es visszavonulgatas, tudva, hogy 20" mozgassal az utolso 2 korben is akarhova odaerek. Tovabba, hogy emiatt megvolt a kemeny lovagosztag legalabb 3 iranybol utese
- DP kimondottan lovagok ellen tartasa, es kozelharcok kihagyasa, hogy elerje oket... hiaba az 1+ pancel, ha nem dobhato.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

2850 Empire vs Demonic Legion Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2850 Empire vs Demonic Legion   2850 Empire vs Demonic Legion EmptyKedd Május 06, 2008 12:12 am

Ez szép,gratulálok,de milyen szabályok szerint ment a csata?Az új démonsereg vagy még a SoC-os lista?
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

2850 Empire vs Demonic Legion Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2850 Empire vs Demonic Legion   2850 Empire vs Demonic Legion EmptyKedd Május 06, 2008 12:54 am

soc os lista volt.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

2850 Empire vs Demonic Legion Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2850 Empire vs Demonic Legion   2850 Empire vs Demonic Legion EmptyKedd Május 06, 2008 8:17 am

exael írta:
Ez szép,gratulálok,de milyen szabályok szerint ment a csata?Az új démonsereg vagy még a SoC-os lista?

regi soc. uj lista elegge gaz, amit lattam belole (kezben tartott armybook + 0 memoria).

ott pl a demonette nem S4, hanem S3 AP. Ezzel azert nehezebb akarmit is csinalni.
uj lista egyertelmuen khorne kedvelo: S5, Sv5+ es Sv5++ -ra emlekszem, khorne herald-al meg ujradob to-hit-et es to-woundot is.
Ami uj listaban brutalis az a nagydemonok es hosok. Pl nevesitett Tzeench demon (aki 2 varazslokent mukodik 8 kivalasztott varazslattal) csak 333pt. Iszony-daragep khorne nevesitett kari 300pt.

csak osszehasonlitaskent SoC-ban 300pt egy pucer, semmit nem tudo Demon Prince, aki viszont kotelezoen kell, mert herald nem lehet generalis.

Szoval ujban a pontszamok eleg alacsonyan vannak, es gojo nagy oromere a demonos lista is a vampirhoz hasonloan Hero-Hammer lista.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Ajánlott tartalom





2850 Empire vs Demonic Legion Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2850 Empire vs Demonic Legion   2850 Empire vs Demonic Legion Empty

Vissza az elejére Go down
 
2850 Empire vs Demonic Legion
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» empire vs empire 2000
» Tk vs Empire 2000
» 1500 Tk vs Empire

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: