kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt Empty
TémanyitásTárgy: Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt   Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt EmptySzomb. Nov. 15, 2008 11:33 pm

Tegnap lejátszottam a harmadik csatámat káosszal,most DE ellen(V-D).A seregek a következők voltak:
DE:
-Master gyalog
-Sorceress gyalog
-5 CO lovag
-2x20 Corsair
-10 Warrior nyílpuskával
-10-12 Black Guard Kourannal
-1 Bolt thrower

Káosz:
-Slaanesh Exalted Hero gyalog
-Nurgle Sorcerer lovon
-15 Slaanesh marauder L.armour,shield
-5 Slaanesh marauder lovas flail
-5 Slaanesh káoszlovag
-2x5 káoszkutya
-1 Khorne-spawn
-1 Nurgle-spawn
-4 Slaanesh Káoszogre great weapon

Én nyertem a kezdést,és mindennel előrenyomultam,a felpakolásnál gyakorlatilag az asztal egyik felét szabadon hagytuk,csak a másikon(elég kis területen) folyt a csata.Balszélen 5 kutya mögött az 5 lovas marauder a varázslóval,és az egyik spawn,középen a marauderek az Exalted heroval,káoszlovagok,Ogrék,kutyák,és a másik spawn.Első körben a varázslóm kiszemelte magának a Cold One lovagok bajnokát,és sikeresen végrehajtott varázslatát nem is sikerült semlegesíteni,a bajnok megrohadt...
Ellenfelem az első körben mágiával elpusztított 1 Ogrét,illetve lelőtt 1-2 maraudert,aztán a CO lovagjaival megrohamozta a szélen lévő kutyáimat,akik inkább elfutottak(hazáig),viszont így a lovagjai megálltak a marauder lovasok előtt,és a spawnnak oldalt...
Második körömben meg is rohantam őket a lovasaimmal,de a spawn sajnos keveset mozgott,így ő erről lemaradt.A varázslóm első körös sikere után már többet nem tudott varázsolni,vagy harcolt,vagy semlegesítették.A másik spawn megrohanta az egyik Corsair osztagot,kapott 2 sebet,de kitartott.A marauder lovasok végeztek 3 CO lovaggal, az utolsó lovag viszont levágott 2 maraudert,és makacsul ottmaradt.A DE-körben varázslattal illetve lövéssel megölt még pár maraudert,sebzett 1-et az Ogrékon,és kissé előrébbjött,hogy majd tudjon rohamozni.Közelharcban megölte a sebzett spawnt,viszont sikerült kinyírni az utolsó CO lovagot is.
Harmadik körömben az ogrékkal megrohantam volna a Masteres Corsair csapatot,de elakadtak az íjászokban,akikkel ott volt a varázslónő is,meg is vertek de nem értek utol őket.
A DE-körben rohamozott a BG és a Corsairek a Masterrel a marauderekbe.A hősöm kihívta a Mastert,muszáj is így tennie,de sajnos a DE-hős legyőzte.Nyilván ezt a harcot az ellenség nyerte,marauderek meghaltak.A nyílpuskásai összeálltak,de 1 "-re mögöttük ott lihegtek az Ogrék.Viszont a Bolt throwerrel lelőtt egy káoszlovagot.
Negyedik körömben rohamoztam a lovagokkal és sikerült is lemészárolni az egyik Corsair csapatot a Masterrel együtt,aztán tovább a BG-ba.Az Ogrék elintézték a varázslónőt és csapatát.Ezután viszont a lovagokat oldalba támadta a másik Corsair csapat is.Őszintén szólva nem gondoltam volna,hogy 4 lovagom kitart a Black Guard és az oldalból jövő Corsair osztag ellen,de mégis így történt!Vesztettem 2 lovagot de csak 1-el buktam a harcot,mert sok sebet okoztam és a 2 lovag ottmaradt.Az 5. körben pedig megjött a felmentősereg,2 marauder lovas a varázslóval,akik hátbatámadták a Black Guardot.A hős Nurgle-varázsló párbajra hívta Kourant...és legyőzte!!A 2 lovas meghalt,de így is nyertem,a Corsair egység maradéka elfutott,a Black Guard pedig elvérzett...Ezután az utolsó körben már szinte semmi sem történt,DE részről fennmaradt a nyílágyú,és egy Corsair csapat(lehet,hogy csak fél).Nálam fél lovag,fél Ogre,1 spawn,a varázsló,fél kutya,illetve volt 2 zászlóm.Ez olyan 450 pont körüli különbség a Káosz javára,nem tudom pontosan ez milyen győzelem...

Összességében nem volt könnyű csata egyáltalán,látszik a veszteségekből is,szerintem erős ez a hatred képesség a DE-nél,de ha nem nyernek az első körben akkor utána már nincs könnyű dolguk.Nem panaszkodok,mert a káosz is nagyon jó,a lovagok pedig egyenesen ISTENEK!!!De tényleg,eddig mindhárom csatámban kulcsszerepük volt,és nem vallottak kudarcot.Tulajdonképpen a szélen sikerült elcsalnom a CO-lovagokat a kutyákkal,aztán én tudtam rohamozni és így egy erős egységet semlegesíteni,viszont középen hibáztam amikor a maraudercsapatot szinte odadobtam martalékul az ellenségnek,de aztán a lovagok megmentettek.Hasznosak voltak a kutyák is persze,az egyik csapat még össze is állt futás után(Ld5)...

Eddig nagyon tetszik a káoszsereg,de még vannak egységek amiket ki kell próbálni,pl nem igazán látom,hogy mire is jók a Forsakenek,de majd meglátjuk...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt   Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt EmptyVas. Nov. 16, 2008 12:55 am

Idézet :
a bajnok megrohadt...

ennél a résznél keményen kiakadtam a röhögéstől!! Very Happy:D:D

V-D:
lehet jól jött volna a CO lovagokba egy ASF zászló! akkor simán lehet őket hagyni elcsalni. a black guardokon viszont kicsit meglepődtem. azt hittem azok kemény gyerekek. pláne káosz ellen, ahol nem tudják őket lelőni! dobásokon mennyi múlott?

nyílágyú is vehetett volna le több lovagot. kicsit peches volt ez is szerintem.

exael
(nem hiszed el de exael helyett exalted et írtam először... Very Happy:D )

mennyi pontból játszottatok?

ha lesz valaha második seregem, akkor én nagyon ezen két sereg között gondolkodom. a káosz felé húz a fehér ork-fekete lovagok kombó. a DE felé meg a CO lovagok...ne tetszenének ennyire...egyik sereg sem tömegsereg ahogy látom. ami pont jó 2. seregnek.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt   Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt EmptyVas. Nov. 16, 2008 11:21 am

Így első (és második) olvasásra jó kis csata lehetett.

"aztán a CO lovagjaival megrohamozta a szélen lévő kutyáimat,akik inkább elfutottak(hazáig),viszont így a lovagjai megálltak a marauder lovasok előtt,és a spawnnak oldalt..."

Ez egy különösen aranyos manővernenk tűnik (másrészt nekem úgy tűnik ez meg is határozta a csata további folyását, a két legerősebb egység úgy került közelharcba, hogy káosz kezdett)

Most képzeljétek el, mikor memudálják mi történt:

-Pár tetves kutya? Kapjuk el azokat a rohadt dögöket!
-Főnök, elfutottak!
-Elfutottak?
- Akkor ki aza fekete folt ott a távolban?
- Az oldalunkban? Az valami ocsmány kásozlény 12 karral.
- Nem, az nagyobb, ott előttünk.
- Ja, az a könnyűlovasságuk, és ahogy látom felénk tart! fejetfalbaver
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt   Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt EmptyVas. Nov. 16, 2008 3:47 pm

gojo:1250 pontos csata volt,írtam a címben is különben...azért szerintem a Black Guardok tényleg kemények,Kouran pl 6-os erővel üt stb.csak a lovagok 5-ös erővel támadnak,és ez ellen nincs mentőjük.És nem is futnak el persze...
A nyílágyú veszélyes volt,de ezért hoztam a kutyákat,ők kapták a nagyobb részét a lövéseknek.A dobások szerintem átlagosak voltak mindkét oldalon összességében.Illetve a DE-k jók mágiában is,sok PD-t tud csinálni magának.
Tényleg,ha már ráérsz akkor játszhatnánk is valamikor,nem is emlékszem mikor csatáztunk utoljára... Question

suba:jaja,ezt jól látod,tényleg ez a két momentum volt a döntő a csatában.Veled még nem is játszottam,ha valamikor ráérsz akkor megküzdhetnénk...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt   Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt EmptyVas. Nov. 16, 2008 4:22 pm

mer vak vagyok azér... Very Happy

jövő héten játszhatunk. ippeg akartam írni pavanonak is, hogy ha van valaki akkor valamikor délután, este nem lenne rossz egy játék. káosz ellen meg különösen jó lenne, mert ez a két sereg kb egymás ellen van kitalálva. Very Happy ugye majd lelőlek!!! Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt   Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt EmptyVas. Nov. 16, 2008 8:03 pm

Bizony,a birodalom-káosz az klasszikus felállás... Very Happy 1500 pont jó?
Vissza az elejére Go down
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt   Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt EmptyHétf. Nov. 17, 2008 9:02 am

Na, akkor írnék én is ehhez kicsit...Very Happy

A sereg összeállítása kicsit másmilyen volt, csak 2x14 corsairt hoztam és ahhoz képest jól teljesítettek. A Black Guard egység 13 főből állt (Kouran-nal).

gojo: az az ASF (Always Strikes First hogy mindenki értse) zászló 35 pont, ami több, mint egy lovag pontértéke és akár 3 és fél corsairt is be lehet ennyiért még tenni. 1250-be ezt nem engedheti meg senki...

Az a bizonyos cold one roham pedig suba szavaival élve tényleg aranyos volt... Elvileg a rohamozó maraudereknek meg kellett volna halni, a spawn oda sem ért. És itt rá is térhetünk a peches dobásokra. Én a saját átlagom alatt dobtam, volt, hogy nagyon jól is sikerültek támadások (újradobásnál), de a kritikus pillanatokban mindig szarul dobtam, egyetlenegyszer sem dobtam amit igazán kellett volna. Hozzátenném, hogy a megmaradt cold one lovag (zászlós) az 5+varázslós marauder egységből a köv fázisban megölt kettőt és nyerte a közelharcot! (De már minek?)

A PD generálásról annyit, hogy egyszer sikerült a két csata alatt. Semmi hasznát nem vettem...

És hát hiába ütős a DE sereg, ha nincs rajta vas. Az a páncélmentő sosem alacsonyabb 5+-nál csak a Cold One Knight-ok esetében.

A "kurvaerős" hatred-ről meg annyit, hogy nagyon szívesen lecserélném St 4-re... (Konkrétan nem ér túl sok mindent...)

Ami a végén fennmaradt, az egy teljes Corsair egység (talán 3 halottal) meg a nyílágyú. Persze, ha Özsge nem dobja meg azt a leadert a Káosz lovagoknak, akkor kissé máshogy nézett volna ki a dolog...Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt   Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt EmptyHétf. Nov. 17, 2008 10:54 am

exael írta:


suba:jaja,ezt jól látod,tényleg ez a két momentum volt a döntő a csatában.Veled még nem is játszottam,ha valamikor ráérsz akkor megküzdhetnénk...

Ha minden igaz, szerda este és csütörtök egész nap kivételével ráérek egész héten. (Akár délelőtt is) Írd meg neked mikor jó, aztán játszunk egy ilyen 1250 pontos teszt meccset.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt   Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt EmptyHétf. Nov. 17, 2008 2:27 pm

nemtom, nekem 35 pont nem tűnik olyan vészesnek. én biza kivenném azt a 3 corsairt és inkább a zászlót hoznám. ha a CO egység az egyik fő támadó ék, akkor szerintem érdemes megvédeni őket. jó hülyülésre, jó rontott rohamra. hát persze így utólag már könnyű mondani, hogy most jó lett volna. meg persze az is igaz, hogy egy könnyűlovas egység elvileg nem lehet ellenfél egy lövésfázisban egy DE seregnek.

nemtom, nekem valahogy szimpatikus volt az a zászló az első olvasásra. a legtöbben inkább a hülyülés elleni zászlót ajánlották. volt aki kifejezetten tiltakozott az asf zászló ellen. nekem valahogy jónak tűnik. első csatában még szivatásnak is jó. utána meg azzal lehet szivatni, hogy most akkor az van nála vagy nem? Smile azért az a sok 4 erejű támadás elég keményen tud ütni. pláne egy kevésbé páncélozott egységet. ki kell próbálni. én örülnék birodalomnál, ha lenne akár csak egy 50 pont alatti értelmes zászló is...de persze nem van. (hogy b****** meg a jó****.....)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt   Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt EmptyHétf. Nov. 17, 2008 6:02 pm

Persze, utólag érdemes lett volna hozni...Wink Ha választani kell a hülyülős és az ASF zászló között, akkor egyértelműen ASF. Hülyülés ellen úgyis jön a Malus Darkblade....Very Happy És a Banner of Cold Blood az 'One use only' és nem garantálja, hogy nem véted el azzal is... Razz

Mindenesetre kis pontban számít az a 35 pont is, de ezentúl úgysem játszom 1500 alatt. Meglátjuk, hogyan muzsikál majd a két corsair kocka nagyobb létszámmal, mellettük lesz egy legalább 6 fős Cold One Knight egység vagy Malus Darkblade-del vagy egy Masterrel gyíkon, egy hydra (vagy kettő) meg még sok nyalánkság...Very Happy

Valaki nem akar velem játszani egyet valamikor? Gondolok azokra, akikkel még egyáltalán nem vagy régen játszottam...
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
Ajánlott tartalom





Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt   Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt Empty

Vissza az elejére Go down
 
Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chaos Warriors vs O&G 2000 pont
» Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.
» wood elf - dwarf 1250
» Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: