kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Chaos Warriors vs O&G 2000 pont

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Chaos Warriors vs O&G 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Chaos Warriors vs O&G 2000 pont   Chaos Warriors vs O&G 2000 pont EmptyHétf. Márc. 02, 2009 12:02 pm

Tegnap játszottunk Patrikkal egy tanulságos csatát. Nagyon készültem a dologra, mivel tetszik a káosz sereg és valószínűleg ha elkészültek az orkok. akkor beruházok egyre valamikor a nyáron. Ezért szerettem volna nem úgy odamenni a csatára, hogy tök esélytelen vagyok (értsd összetolom velük a statokban jóval gyengébb egységeimet). hogy fel tudjam mérni mire számíthatok majd, ezért kimaxoltam egy amolyan "hogyan verjük meg a káoszt sereget" A lényege az volt, hogy night goblin egységeket hoztam 20-as blokkokban, négy darabot mindegyikben 3 fanatikussal. A spec és a rare egységeket lövős hadigépekkel töltöttem fel, (4 chukka, 1 lobba, 2 doom diver) a hőseim között pedig volt 3 db 2 szintű night goblin sámán, tekercsekkel, gombákkal, és a pipe of doom-mal, (Minden monster és hátas pániktesztet dob, de csak egyszer használatos.) és egy black ork generális. A derékhadat egy nagy ork big un kocka alkotta, a plusz 3 dispell dice-t (sorbónuszt) adó zászlóval. Ezenkívül vittem egy 3 orkos szekeret.

Patrik serege:
1 Nurgle varázsló (0-ás mentővel), szekéren
1 Nurgle varázsló
1 Tzeench varázsló generál, 5 kockával, feares lóvas, 0-ás mentő, 3-as ward

2x5 marauder lovas (cincs)
2x5 kutya
2x6 lovag, egyik cincs, másik khorn előbbi nek 4+ ward elsőnél FC, utóbbinál zenész,bajnok
12? Warrior, zenész, bajnok

Nos, mivel tudtam, hogy az első körben a számban lesz, ezért megosztottam a seregem. Jobb oldalra, felraktam 4 hadigépet, és magára hagytam. (Szemben 5 khorne lovag, 5 kutya) Amíg lő, addig jó. Középre jöttek az orkok, két katapult valamint egy NG kocka (szemben: warriors, 5 marauder, szekér 5 kutya, 5 cincslovag). Bal oldalra jött két chukka, körbevéve NG kockákkal, legszélén szekér. (szemben a cincs lovagok, 5 marauder)

Röviden a mágiáról: 8 dispell dice-om volt, 4 tekercsem Patriknak 11 kockája, 6 dispellje, és 2 tekercse. Mivel ő minden körben elmondta a az infernal gatewayt (5 kockával, én meg húztam le a tekercseket, amíg tudtam, meg tudtam tartani a mágialölényt. A gombáimat a végére hagytam, ezért mikor igazán kellett, ő nem tudta semlegesíteni a varázslataimat. Egész meccsen csak a foot of gorkot használtam, de ezt két sámánnak is kidobtam. (bárhol az asztalon rátapos egy egységre az isten)
lol! és kap sok-sok (ahogy én dobtam 1-2, de nem baj,nnem voltak sokan) sebet.

Az első körben PAtrik nagyon közel jött minden osztagával, így az én első körömben kiszabadult 9 fanatikus, és leverték a cincslovagokat, magára hagyva a generálist és a kutyákat. A katapult kilőtte a szekeret a másik hős alól, a chukkák pedig belelőttek warriorokba, elég sokat.

A második körben Patrik betámadta az íjász gobbóimat a maraudereivel bal szélen, és hozta a generált is, de kitartottak a gobbók. Ezután a szekerem berohanta a maraudereket, de 4 impactból dobtam 3 db egyest, szóval a szekér futott, a gobbók leestek. Én lőttem tovább a khorne lovagokat és tapostattam gorkkal a warriorokat. Vicces jelenet a lövésfázisban: a khorne lovagokra lőtt katapultgolyó 10 inchet szóródott és ráesett a gyalogos varázsló fejére. Ez majdnem még egyszer megtörtént, akkor 4+-os közelébe ért, de nem volt alatta.

A harmadik körben jött a neheze, beértek jobb szélen a khorne lovagok, kutyák összecsattant a maradék warrior egy gobbó kockával, de a gobbók kitartotak (3 warrior ellen) a lovagok pedig inkább lefutottak a páláyról, minthogy oldalukat mutassák akkor még 3 chukkának és két katapultnak.

Az orkok végül felmentették a gobbókat, levágták a warriorokat, a generálisom pedig egy goblin kockával oldalba kapta a másik goblinjaimat (a chukkákat védő) szorongató marauderket, és egyedül levert 4-et (kickin boots, Ulag axe). a goblinok meg letaposták a maradékot.

Necces jelenet következett ezután, becsúszott egy "üssék egymást az orkok varázslat két körben is, és magukba vertek az orkok 11-et, ami ugya még nem az osztag fele, mákom volt.)

Az ötödik-hatodik körben már helyezkedtem táblanegyedre., és lőttem amit lehetett. 4 dispell kockával Patrkik már nem tudta leszedni a gombás foot of gorkokat, ezért a maradék egységeit letapostam a varázslattal, a khorne lovagokat meg átlőtte egy chukka. A generálisa még levett egy doom diveremet, a kutyái egy chukkát, de végül őket is leverték az orkok az én utolsó körömben.

Két figurája élte túl a csatát: herr generál (mindig megdobta a 3-as wardot a chukka ellen kb 4x a meccse) és a 0-ás mentőjű nurgle varázsló, aki alól kiütöttem a szekeret. Ő végig az ork kockám mellett bujkált, nem tudtam lőni rá.

A végeredmény így 1534-482 lett, csúnya, 1052 pontos mészárlás az orkoknak (inkább goblinoknak.)

Tanulságok

1. Rohadék szemét-mocskos sereget vittem, de mással nem volt esélyem. (nem tudom átütni 4-es erővel a 0-ás páncélokat)
2. Ez volt Patrik első játéka a káosszal, rutintalanul játszott, szerintem kicsit félt a lövéstől.
3. Ezt megmagyarázom: nem kell a chukkára és hadigépre vadászni ha betolod közelharcba a népet, mert nem lőhetek rá. Itt ment el a meccs:
4. hogy a Khorne lovagok vadásztak a chukkákra a szélen ahelyett, hogy nekimentek volna a gyalogos ork blokkomnak. (3 goblinra nem kell 16-ot ütni)
5. Patrik megint beletolta a fanatikusokba a fél seregét, azok meg tették a dolgukat.
6. Sok volt az infernal gateway, elvitt 5 kockát körönként, kisebb varászlatokat kellett volna lőni, 3-mal több powerje volt, mint nekem dispell.
7. Nem rossz ez a lövős ork sereg, talán még egy ork kocka elférne bent
8. A doom diver tápos, sokkal jobb, mint a kőhajító.
9. A chukka tápos, sokkal jobb, mint a doom diver
10. Nlgy chukka táposabb, mint egy chukka.

És ezzel azt hiszem el is mondtam mindent. Még egy idézet
Gruz Azul, balck orc warbossomtól a csata után:

"Nem tom mik vótak, de minnmegőtük. Jól harcótunk. Nekünk is kéne olyan páncél, lehúztuk a döglöttekrü, de csak a goblinra lett jó. Annak meg nem adunk ilyet. Tápos lesz, az meg kinek kö? "
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Chaos Warriors vs O&G 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs O&G 2000 pont   Chaos Warriors vs O&G 2000 pont EmptyHétf. Márc. 02, 2009 12:19 pm

Így-így. Az orkok durvák, és kiderült a gobbók is. scratch
Egy kis helyesbítés, 1 nurgle varázsló volt a 0+-os, a másik gyalogos tzench volt, és a khorne osztag is FC-volt.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos Warriors vs O&G 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs O&G 2000 pont   Chaos Warriors vs O&G 2000 pont EmptyHétf. Márc. 02, 2009 12:23 pm

Jó csatának tünik a leírás alapján!
Remélem azért az ellenfél is élvezte. Smile

Köszi a leírást!
Bm
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Chaos Warriors vs O&G 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs O&G 2000 pont   Chaos Warriors vs O&G 2000 pont EmptyHétf. Márc. 02, 2009 3:54 pm

kötve hiszem, hogy élvezte... Very Happy
4 chukkát, 9 fanatikust nem élvez senki. még az sem akinek, történetesen, van valami amivel leveszi őket. de ugye káosznál legfeljebb baltával dobálják... Very Happy:D

de legalább patrik most megtanulta, hogy milyen szar 4 bolt thrower ellen játszani.

suba meg élvezhette, hogy az ő serege a geci és nem fordítva... Very Happy:D akkor jövő héten gondolom majd patrik hozhatja a 2 sárkányt, meg a 4 bt-t... Wink
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Chaos Warriors vs O&G 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs O&G 2000 pont   Chaos Warriors vs O&G 2000 pont EmptyHétf. Márc. 02, 2009 5:59 pm

12 fanatikus... bounce 9-et csak a cincslovagokba küldtem bele , mert megérdemelték...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Chaos Warriors vs O&G 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs O&G 2000 pont   Chaos Warriors vs O&G 2000 pont EmptyHétf. Márc. 02, 2009 7:10 pm

elfelejtettem, hogy a goblinok nem áfa kötelesek... Laughing
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





Chaos Warriors vs O&G 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs O&G 2000 pont   Chaos Warriors vs O&G 2000 pont Empty

Vissza az elejére Go down
 
Chaos Warriors vs O&G 2000 pont
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Warriors of Chaos
» Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.
» Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt
» mighty champions patrik vs gojo 2000 pont

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: