kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 2010.02.27 - Legendás 1. forduló

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010.02.27 - Legendás 1. forduló Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010.02.27 - Legendás 1. forduló   2010.02.27 - Legendás 1. forduló EmptyVas. Feb. 28, 2010 4:38 pm

No, akkor én is összefoglalnám a versenyt.

Elsö meccs orkok ellen.
4 wartrakk - tele boyokkal, egy gaz-gul (vagy hogy hívják), cff-es technikus, 15 loota, 3 meganob
3 objektíva (a hosszú felezön egyenletesen elosztva), dawn of war
átadtam a kezdést, az ellenfelem feljött jobb oldalon egyenletes arcvonallal a 4 wartrakk-al, középre a looták, szintén jobb oldalon csosozgtak elöre a meganobok
én felpakoltam a bal sarokba szinte mindent, a felezöre feltettem a drenyát meg egy herceget és az oblikat
az elsö 3 körben okoztam 12 penetrate-et, abból 8at lementett 4+ra, és 3 weapon destroyed effektet dobtam ki, ami ugye xart sem ér (igaz az egyik átcsúszott immóba, de azt kapásból szerelte a technikus)
mivel ugye immó lett a technikusos kocsi egy körre, a többiek is lassítottak, csak a gazghul-os jött elöbbre
az elé leesett a 2 meltás termi osztagom, és végre kinyitottuk (ez volt a 4dik penetrate)
majd a teljesen összezsúfolt csapatra rálöttem a 2 vindivel, az egyik leszóródott, és lelött egy orkot, a másik meg leszóródott és levette a 3 termim
itt már reménytelennek látszott, de gazghul innentöl az ágyúzás ellen folyamatosan going to groundolt az osztaggal, két wartrakknyi srác berohanta a középsö szekciót: az egyik szétverte a drenyát, a másik összeverekedett az oblikkal meg a prince-el,de ök elfogytak,
a drenya gyilkos csapat visszaugrott a kocsiba, és elkezdték elgázolni a princeket deathrollával, de nem okoztak elég sebet
a vége az lett, hogy miután a középsö csapaton nagyjából elakadt a roham ereje, a bal oldali objektívát (ahova a cff-es csapat autózott el) elvitattam egy radírral, a kozépsöröl letankshockoltam az osztagot, és az enyém lett, a harmadikról meg lelash-eltem a meganobokat, így 1-0ra nyertem, nem lett 6dik kör

másokid meccsem szintén claws nidái ellen volt
4 objektíva (játékosok teszik fel), spearhead
claws hozott egy Swarmlordot (nevesített tyrand) egy testörrel
2 * 10 termagauntot, 3 tervigont (2öt troopból), 2 közelharci fexet, 2*3db hiveguardot (akik átlönek a takaráson), 3 zoát
én kezdtem, bal sarok volt az enyém,
felpakoltam nagyjából a középsö ívhez, mert volt ott egy ház, amit nem akartam közénk takarásnak, a felezön volt a 2 vindicator, az oldalhoz közelebb a 2 radír, oblik meg egy osztag termi középen, másik osztag termi jobb oldalon a radíroknál a felezö mellett
claws ketté szedte a sereget, a kör túloldalán a felezö közelében volt egy szikla a mögé bújt el a 3 zoa, 3 hive gueard, 2 tervigon, 2 fex, meg egy osztag horma, a hosszú oldalra meg a közepénél ment a maradék: a nevesített dög és a barátja, egy tervigon, 3 hive guard
az elsö körben hiába löttem a zoákat, csak 1 esett le, mert jól dobálta az inviket, de aztán mikor kijött a kö mögül csak az egyik talált a radírra, és az is glance-elt, majd 2es effektet dobott
ezután lelöttem az egyik fexet, a másikat levittem 1 sebre, lesedtem az egyik zoát és berohantam öket a drenyával (frenzy-zet, de jól jött)
a drenya megölte a zoákat, de a fex ellenrohamar elvitte.
ezután lelöttem a fex egyetlen sebét és ezzel el is tünt az utolsó landradier veszélyes egység a pályáról, innentöl kacsavadászta volt.
a távolabbi csapat a fedezékek között araszolt felém, a vindik szórták öket, a nevesített átért, de az oblik leplazmázták egy sebre, egyetlen vindi fegyvert tudott leverni
a középsö buliban leszedtem a hormákat, a tervigonok szültek még 4+10et de azonnal be is dugultak, ezeket a hormákat is levettem, aztán a prince berohanta a foglaló tervigont, vitatva az ottani objektívát, a fegyvertelen vindi elvitatta a nidához közelit, és a másik kettöt pedig könnyedén tudtam foglalni

Harmadik meccs space wolfok ellen volt
kill point, pitched battle
ellenfelen hozott 2*5 thunderwolfot egy-egy karakterrel, 3 rhinót, flamer+psziker, 2 plazma, 2 melta összeállításban, meg 5 long fang-et 2 rakéta + 2 lézerrel
nyertem a kezdést, és fel is pakoltam. Középre álltam a két szélen volt 1-1 prince és 1-1 vindicator, minden más középen
ö feltette középre a pszikeres rhinót, jobb sarokba a másik kettöt, az egyik sarokba az egyik thunderwolf osztagot, a másikba a másikat
nem volt túl érdekes a meccs, ez elsö körben kilöttem a psziker rhinóját, aki kicsit elöbbre jött az osztaggal, majd a veszteség miatt visszabújt egy domb mögé, aztán 4 körik lasheltem vissza a farkasokat, közben folyamatosan vindivel ágyuzva öket, de összesen levettem 1 wolfot meg a karakterek felisian wolfjait, a plazmás rhinó megindult elöre, de azt is kilöttem, a csapat ott hasalt a kráterben végig, a meltás rhinóra löttem 5 penetrate-et amiböl mindegyik 2es effekt lett
aztán az 4dik körben rájött a srác, hogy ha kiválik a karakterekkel akkor nem tudok mindenkit visszatolni
mindkét karaktert eltaláltam a vindivel, és mindkét sebzés 1es lett, aztán a longfang-ek leszedték az egyik termi osztagot, a másik termi osztagot elérte a jobb oldali farkas osztag, és hiába ellenrohamoztam a drenyával és az oblikkal pont fenn maradt egy lovas egy seben így 2-2es döntetlen lett a meccs.
Ez a döntetlen nagyon bosszantott, mert a srác simán megérdmelte volna a vereséget a hibáiért, hiszen a psziker is rossz helyen volt, végig tudtam lashelni, a lovasok is a lashel szemben álltak fel, szóval simán megérdemelte volna a bukást, de a kocka nem így akarta

Az azért tanulságos, hogy a kill pointos meccseket a termik miatt nem nyertem meg immáron másodszorra (pozsonyban is volt egy ilyen, pont szintén long fangek ellen).

Az utolsó ellenfelemmel lettem második azonos ponttal, a kevesebb összes saját veszteség miatt kaptam én a helyet.
De ha nyerem is a meccset, akkor sem lehettem volna elsö, mert Zaggar annyi elönyt szedett össze a plusz pontokkal, hogy egy 30-0ás gyözelemmel sem elöztem volna meg, szóval ennyi, legközelebb le kell nyomni szemtöl szemben! Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

2010.02.27 - Legendás 1. forduló Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010.02.27 - Legendás 1. forduló   2010.02.27 - Legendás 1. forduló EmptyVas. Feb. 28, 2010 2:20 am

2. hely? haza se jöjjön...

Very Happy

gratula!

patrik:
végülis neked is van egy kettes a helyezésedben, úgyhogy neked is gratula. Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

2010.02.27 - Legendás 1. forduló Empty
TémanyitásTárgy: 2010.02.27 - Legendás 1. forduló   2010.02.27 - Legendás 1. forduló EmptyVas. Feb. 28, 2010 1:42 am

Na sikeresen hazaértem legendásról. Bm-el képviseltük a Mecsekaljai huligánokat Very Happy
Én a 23. helyezést értem el, Bm a 2.-at, mégegyszer gratula neki.

Jó kis csatákat játszottam, igen változatos versenyseregek ellen. Íme egy kis csatariport.

1. csata - Komarov Fistjei ellen(Dawn of War)
Normál marine sereget hozott Korsarro Khannal 3 Radirral, minndnél MM, HF. +5 assault marine 25 scout sniperekkel illetve rakétákkal + 7 grey knigh+ Brother Captaint+ storm speeder.
Én a Bjornos drop podos sereget vittem. Dobunk kezdésre, én 2 dobtam, Komarov 3-at, node nincs gond, mert bjornal újradobom 1. Komarov átadta a kezdést bedobtam 4 drop podot, úgy, hogy csak 10 scout volt benn.
Összeségében egyedül a Grey Knightok okoztak meglepetést, a többit lazán hoznom kellet volna. DE nem így történt, 4 Multimeltával, és 4 meltával az egész játék során egyszer sem találtam. Semmilyen stratégiai hibát nem követtem el, de így sajnos esélyem sem volt. Ezt a meccset 17-3ra elbuktam.

2. csata- Saga IG-i ellen
Itt nem volt semmi gond, Igua ellen már jópárszor lejátszottuk ezt a csatát. Chimérás veterános sok meltás, plazmás sereg volt. 25-5 re nyertem

3. csata Claws Nidái ellen. ( Kill point)
Hatalmas gyakás (pechemre az új nidát nem ismertem, mert még nem játszottam ellene), ezt az is mutatja, hogy míg mások 2,5 óra alatt befejezték a játékot addig mi csak 3 kört tudtunk befejezni. Végig jól álltam 3 kör végén 6-5re állt a verseny ekkor azonban sajnos lejárt az idő, nekem még kint volt egy Grey hunter osztagom drop podban. Mivel nem volt több kör ezért 2 kill pointot még adtam a Nidáknak, így 7-6-ra kikaptam.
Ha több kör lett volna akkor akár 4-5 pontal is nyerhettem volna, mert 3 helyen is közelharcoltam, ahol igencsak jól álltam. (Az alap 6 killpointból amit adtam 4 drop pod volt)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





2010.02.27 - Legendás 1. forduló Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010.02.27 - Legendás 1. forduló   2010.02.27 - Legendás 1. forduló Empty

Vissza az elejére Go down
 
2010.02.27 - Legendás 1. forduló
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 2010-02-06 SM vs Tau
» 2010-08-07/08 ETC meccsek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér-
Ugrás: