kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 emp. liz 2k

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

emp. liz 2k Empty
TémanyitásTárgy: Re: emp. liz 2k   emp. liz 2k EmptyKedd Nov. 16, 2010 2:09 pm

Az infinity jó, az infinity a barátod!

A rpg.hu-s fórumon most rakott fel v.ki egy terepépítős cikket, mert hát ehhez az is kell. Smile
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

emp. liz 2k Empty
TémanyitásTárgy: Re: emp. liz 2k   emp. liz 2k EmptyHétf. Nov. 15, 2010 10:36 pm

ja, hát nyilván a szabályokat nem ismertük, de az kit érdekel! azok csak korlátok közé szorítják az embert!!! Laughing

a feladat ugye az volt, hogy a 2000 pontos seregek miatt volt mindenkinek 2 braking point-ja, és annyi fortitude vagymimilyen point-ja, amennyi zászlótl hozott +2 a generális miatt. namost ha a fortitudot sikerül levinni a breaking szintjére vagy alá, akkor nyertél

gyíkoknál ugye volt a slann, mint generális, meg mint bsb...és ennyi. vagyis csak akkor nyerhettem ha a slannt leveszem.

szóval a felpakolás után, én nem mozogtam. rögtön jött a varázslás fázis. rámondtam a no armour save of any kind varázslatot. kijött, if. S teszt. 3 alá kelltt dobni. 3. vicces lett volna ha mondjuk az első kockadás után újra lehetett volna kezdeni az egész meccset... Laughing
aztán ez a varázslat még egyszer jött ki. S teszt. 1.

a slannt egyébként mágikus fegyverrel nem lehett volna sebezni, sima fegyverre meg volt 4+ ward talán. szóval vagy levarázsolom vagy nem nyerhetek. hát ilyen lett ez a játék. Very Happy (de lehet, hogy másik fegyverrel sem, már nem emlékszem)

természetesen csak próba sereget vittem, még fogalmam sincs a szabályokról. azért vittem 4 varázslót, mert ki akartam próbálni a mágiát. nos nem sok értelme van a 4 varinak. egynél többször nem varázsoltam egy körben sem. a nagy varázslathoz kell az összes kocka, a többi meg felejtős volt. szóval nem sok értelme van a sok varinak. legalábbis ebben a csatában nem volt. ha csak egyet viszek, akkor az pont annyit csinált volna, mint a négy.

viszont az kemény volt, hogy az első körben a felrobban ágyú miatt, egy blokk lefutott, egy másik meg 1" re állt meg az asztal szélétől, benne 2 varázslóval, köztük azzal amelyik a slannt le tudta volna venni. Very Happy aztán mégegy ágyú felrobban, és mégegy blokk lefut miatta. na mindegy, így dobtam.

asszem ki fogom próbálni az infinityt. most úgy érzem, hogy kell az nekem egy kicsit. Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

emp. liz 2k Empty
TémanyitásTárgy: Re: emp. liz 2k   emp. liz 2k EmptyHétf. Nov. 15, 2010 2:01 am

okosok aszongyák, h seregenként 1 scroll lehet Sad nem nagyon változtatott volna sztem, de a tudjuk eztán!
a tankos faq-ot meg átküldtem Very Happy
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

emp. liz 2k Empty
TémanyitásTárgy: emp. liz 2k   emp. liz 2k EmptyHétf. Nov. 15, 2010 1:43 am

blood and glory - gojo egy rahedli zászlót hozott kb. mindenkinek akinek csak lehetett, én meg csak a slann bsb-t.
gojo majd beírja a listáját (3-4 blokk, 3 ágyú, tank, 2x10 puskás, 4 vari asszem).
nálam: 13 szkink, 1 razi, 2x1 szali, 2x3 terra, 26 szaurusz + béka, 29 szaurusz + szkink sámán.

Felpakoltunk egymással szemben gojonál balról jobbra: ágyú, tank, blokkok, aztán a jobb szélen: puskások, ágyú, puskások, mögöttük blokk.
Nálam b-jra: terrák, szkinkek, razi - mögöttük kroxik, szali, mögötte szlannos blokk, terrák, szali mögötte a másik szaurusz blokk.

A kezdést buktam, ezzel majdnem a meccset is, jött ugyanis valami jópofa S tesztes varázslat IF-el a slannos egységbe, amit a szlann szerencsére megúszta 8 szaurusz nem. Az IF miatt minden empire vari kapott egy sebet. Az ágyúk kilőtték az egyik szalit, meg pár szauruszt. Az egyik felrobbant, ami miatt lefutott egy blokk egy varival és másik 2(?) bepánikolt... no, hát ez elég jónak tűnt eddig.
Mentem előre a szauruszokon kívül mindenkivel, a szali köpött, a terrák gerelyeztek, az egyik puskás egység bepánikolt. Varázsolni nem tudtam, mert elég keveset sikerült - talán 4-1et?

Köv. körben összeálltak a blokkok, a puskások nem. A S tesztelős varázslat hatótávján kívül voltam, tank beparkolt a bal szélső ágyú elé, hogy majd a terrorral a szkinkeket elintézi (így is lett, aztán megnéztük, és hát a terror már ilyen 6"es izét nem tud, de addigra már mind1 volt), lövöldözés volt, de a krokókat eltaláló ágyú nem sebzett...
A krokik berohanták a tankot, az egyik csapat terra lebombázta a tankot, aztán gerelyeztek oda, a másik ugyanezt csinálta a puskásokkal, odalőtt a razi is (10 hit) így ez az egység eltűnt. A mágia megint nem sikerült túl fényesen, de ha jól emlékszem lett 1-2 arannyá változott lándzsás. A szali a jobb szélső blokkot lőtte de nem pánikoltak.

3. kör előrébb jöttek a blokkok, a jobb szélső blokk megindult a szali felé. Az ágyúk lőtték a szlannt, de megúszta. Varázslásban nem volt semmi extra asszem. A puskások összeálltak. A tank még bírja.
A terrák berohanják az egyik ágyúkat. A kroxit szétverték a tankot, a szali a lordos egységet fújja, a razi is, maradnak 10en. A terrák elintézik az ágyúkat. A jobb szélső blokk pánikol az elpusztult ágyú miatt, lefutnak.

4. kör az S tesztes varázslat kijön IF-el, de megint megússza a béka. Itt volt vége a meccsnek - a generális egységét szétlőttem volna a terrákkal, szkinkekkel, szalival.

Érdekes meccs volt. A metál jó lore, csak ha elfogynak a jól páncélozott egységek, akkor 20+ra varázsolok 2d6-os sebzést a sima troopokba, hogy 5+ra sebezzek... hááát. A 6 kroxi kicsit sok, bár nagy egységnek nem mentek neki, de a tankot szétszedték. Igazából CC nem is nagyon volt.
Azért ez a mágiásdi elég vicces lett: 2 6os, és ha én nem dobok 4 alá, akkor vége a meccsnek... A 2 6os kb. 8 kockával azért kijött 2x is.

Nagyjából így volt, mintha lett volna még 1 miscast gojonál, de ez nem biztos, majd kiegészít.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





emp. liz 2k Empty
TémanyitásTárgy: Re: emp. liz 2k   emp. liz 2k Empty

Vissza az elejére Go down
 
emp. liz 2k
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér-
Ugrás: