kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Malifó verseny

Go down 
+3
Yoda007
Patrik
YKoS
7 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyHétf. Márc. 18, 2013 6:17 pm

Nálam egyedül a március 30 volt kihagyva, ha nem, akkor elrontottam a felírást, a lényeg, hogy akkor nem vagyok Pécsen. Ez persze nem akadálya a versenyszervezésnek, szóval ha ott lenne a legtöbb ember, akkor nyugodtan zavarjátok le.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyHétf. Márc. 18, 2013 5:40 pm

hopp, elbasztam. nem akkor volt, hanem márc 30ára volt 5 jelentkező (Patrik, Bill, Suba, Máté, Lazaruss).
https://www.dropbox.com/s/ovk7hmdlf83d7jd/Doodle.pdf?m

remélem ez így látható.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyHétf. Márc. 18, 2013 10:37 am

YKoS írta:
javaslom az ápr. 6-át a versenyre, ha jól emlékszem az volt a 2. helyen 5 jelentkezővel. holnap majd megnézem pontosan kik írták be magukat aznapra.

támogatom
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyHétf. Márc. 18, 2013 1:09 am

javaslom az ápr. 6-át a versenyre, ha jól emlékszem az volt a 2. helyen 5 jelentkezővel. holnap majd megnézem pontosan kik írták be magukat aznapra.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyPént. Márc. 15, 2013 2:50 pm

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyPént. Márc. 15, 2013 2:49 pm

megpróbálok részt venni a versenyen, de nem ígérek semmit. Sajnos a versenyre való jelentkezés után kaptam lehetőséget egy külföldi melóra és még nem tudom mikor indulok.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyPént. Márc. 15, 2013 2:05 pm

Ámen!

Mindenki elmondhatta amit gondol, mostantól demokrácia game over! emailben, pm-ben, sms-ben, póstán keresztül, vagy füstjelekke akárhogy, de itt én minden törölni fogok, amire azt érzem, hogy nem ide való. és én döntöm el, hogy mi nem ide való. (és van időm olvasgatni, mert otthon vagyok! Twisted Evil ) ja, és szólnék, hogy mivel ennél jobb dolgom is lesz, meg fogom oldani, hogy az első törlések után ne kelljen a héten már ezzel foglalkoznom! köszi!

nyilván a verseny paramétereinek megvitatása továbbra is mehet. ami viszont ezen túl van és tudom, hogy pontosan tudja mindenki, hogy mikor van ezen túl, nem jöhet ide!

Idézet :
így nehéz lesz... fura fogalmaid vannak a kompromisszumról. már értem, hogy miért nem szeretnek veled játszani, s most itt nem arról van szó, hogy 5-nél több embertől hallottam már, hogy szereted sajátosan értelmezni a szabályokat, hanem hogy csak akkor vagy hajlandó játszani, ha minden szabály neked kedvez.

képzeld, nekem sem okoz problémát 90 pontnyi sereget felrakni az asztalra. de nem azt élvezem, hogy nekem több figurám van, hanem az asztal mindkét oldalán lévő játékos úgy érezze, hogy egy jót játszott. s ne azt, hogy "na, b*zz, már megint ellene". a vérpistikéket senki se szereti.

Idézet :
Yoda.

1, Feltettünk egy időpontot a versenyre, neked nem volt jó. Összehoztuk, hogy jó legyen a lehető legtöbb embernek.

2, Patrik kiírta a verseny kiírást. Neked nem jó. Variálsz, bonyolítasz, mikor semmi tétje nincs a dolognak. Kezdők vagyunk, ki akarjuk próbálni a figurákat. Ennyi.

3, Megint nekiállsz személyeskedni, ráadásul másokat is belekeversz. Ha valaki nem szeret ellenem játszani, akkor nem játszik. Ha valaki majd megmondja a szemembe, akkor megoldódik a probléma, nem játszunk egymás ellen többet. Egyébként szerintem nincs is öt ember, aki ellen szoktam játszani, vagy aki ellen az utóbbi időben játszottam.

4, gojo, Laci, Patrik, Arnold - nyilván csak akkor játszottam velük, ha nekem kedveztek a szabályok... és te Pestről ezt tisztán láttad. Az 1000 pöttyös tanuló csatákat, a kampányt, az Arnold elleni vérszopásaimat, a GK elleni fullbukó meccseimet, amik közben egy vitás helyzet sem volt. De minek is magyarázkodok. Keress magadnak másik sátánt, mert én nem vagyok az. Te viszont gyökér maradtál, ahogy mindig is az voltál.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyPént. Márc. 15, 2013 1:55 pm

Yoda.

1, Feltettünk egy időpontot a versenyre, neked nem volt jó. Összehoztuk, hogy jó legyen a lehető legtöbb embernek.

2, Patrik kiírta a verseny kiírást. Neked nem jó. Variálsz, bonyolítasz, mikor semmi tétje nincs a dolognak. Kezdők vagyunk, ki akarjuk próbálni a figurákat. Ennyi.

3, Megint nekiállsz személyeskedni, ráadásul másokat is belekeversz. Ha valaki nem szeret ellenem játszani, akkor nem játszik. Ha valaki majd megmondja a szemembe, akkor megoldódik a probléma, nem játszunk egymás ellen többet. Egyébként szerintem nincs is öt ember, aki ellen szoktam játszani, vagy aki ellen az utóbbi időben játszottam.

4, gojo, Laci, Patrik, Arnold - nyilván csak akkor játszottam velük, ha nekem kedveztek a szabályok... és te Pestről ezt tisztán láttad. Az 1000 pöttyös tanuló csatákat, a kampányt, az Arnold elleni vérszopásaimat, a GK elleni fullbukó meccseimet, amik közben egy vitás helyzet sem volt. De minek is magyarázkodok. Keress magadnak másik sátánt, mert én nem vagyok az. Te viszont gyökér maradtál, ahogy mindig is az voltál.

Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyPént. Márc. 15, 2013 12:59 pm

Mielőtt elmegyünk ebbe az irányba... Arnold, neked most akkor jó ez az időpont, vagy sem?
A bíráskodáshoz: legyen egy valaki, aki dönt.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyPént. Márc. 15, 2013 12:48 pm

így nehéz lesz... fura fogalmaid vannak a kompromisszumról. már értem, hogy miért nem szeretnek veled játszani, s most itt nem arról van szó, hogy 5-nél több embertől hallottam már, hogy szereted sajátosan értelmezni a szabályokat, hanem hogy csak akkor vagy hajlandó játszani, ha minden szabály neked kedvez.

képzeld, nekem sem okoz problémát 90 pontnyi sereget felrakni az asztalra. de nem azt élvezem, hogy nekem több figurám van, hanem az asztal mindkét oldalán lévő játékos úgy érezze, hogy egy jót játszott. s ne azt, hogy "na, b*zz, már megint ellene". a vérpistikéket senki se szereti.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 11:57 pm

Yoda007 írta:

- legyen nevezési díj: 1000 HUF, ez menjen egy malifaux terep alapba, amiből majd veszünk tereptárgyakat - olyanokat, amik illenek malifaux világához, így elsőként van pár terraclipses, ami még nincs meg.

Támogatom.

Yoda007 írta:

- verseny napján nem fizetek napidíjat, mert akkor inkább napidíjat fizetek, s azzal, s olyan szabályokkal játszom, akivel s amilyennel szeretnék

Szintén zenész.

Yoda007 írta:

- tudom, hogy vannak páran, akik szerint 35 pont alatt buziság játszani, s megértem, de akkor legalább legyen felmenő rendszerben a verseny: 25-30-35 SS

25 pontot játszani nincs értelme (valójában meg tényleg buziság is Very Happy), én nem is fogok, akkor nálam ez fix bukó lesz. De a 30-35-35 lehetne egy kompromisszumos megoldás lenne egy ráhangolódó meccs.

Yoda007 írta:

- legyen fixed faction - verseny elején mindenki választ egy frakciót, de azt hiszem eredetileg is ez volt az ötlet

Ez tiszta.

Yoda007 írta:

- mivel vannak páran, akik csak egy crew-val bírnak - legyen egy hiring pool, ez is felmenő rendszerben 50-60-70, ezt nevezéskor kell leadni, ennek részleteit felírom, ha tetszik az ötlet - amúgy gaining groundban benne van

Hát, nekem egy csapatom van, de nem akarok még ebből is válogatni. A babáim értéke 93 pont, ebből 83-at rendszeresen szoktam használni (Bishop kivételével mindenkit találtam már hasznosnak egy-egy meccsen). Megvettem, kifestettem, jó lenne használni, ha szükség van rá. Mikor máskor, ha nem versenyen?

Yoda007 írta:

- én azért meghirdetném a verseny malifaux fb csoportban, hogy van kb 6 hely, hátha jönnek. előbb lesznek fasza tereptárgyaink Very Happy

Lehet próbálkozni, persze. De kicsi az esély arra, hogy valaki ezreket fizet utazásra, hogy beleadjon egy ezrest még a terepeinkbe, majd akár nyer, akár nem, hazamegy üres kézzel. Szóval sokat ne várjunk tőle.

Yoda007 írta:

ja, igen. egy bírót(TO) válasszunk, aki sorsol, szabályokat magyaráz, stb. neki nyilván a meccsei alatt is kell foglalkozni a kérdésekkel, ha úgy alakul.

Ezzel sincs gond, de szerintem több szem többet lát alapon a vitás kérdésekben majd úgyis körbekérdezünk, hogy ki hogy tudja. Magamon kívül a sorsolgatásra, másodlagos pöttyök számolgatására bárkit szívesen megszavazok.

Összefoglalva: ha nem kell több ezer forintot kiadnom a versenyért, és játszhatok afiguráimmal mindenféle alternatív korlátozás nélkül, akkor jövök. Máskülönben inkább festem aznap otthon az okokat, a pénzből meg rendelek pizzát Very Happy
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 10:50 pm

no, végigolvastam a cuccot.

- legyen nevezési díj: 1000 HUF, ez menjen egy malifaux terep alapba, amiből majd veszünk tereptárgyakat - olyanokat, amik illenek malifaux világához, így elsőként van pár terraclipses, ami még nincs meg.
- verseny napján nem fizetek napidíjat, mert akkor inkább napidíjat fizetek, s azzal, s olyan szabályokkal játszom, akivel s amilyennel szeretnék
- tudom, hogy vannak páran, akik szerint 35 pont alatt buziság játszani, s megértem, de akkor legalább legyen felmenő rendszerben a verseny: 25-30-35 SS
- legyen fixed faction - verseny elején mindenki választ egy frakciót, de azt hiszem eredetileg is ez volt az ötlet
- mivel vannak páran, akik csak egy crew-val bírnak - legyen egy hiring pool, ez is felmenő rendszerben 50-60-70, ezt nevezéskor kell leadni, ennek részleteit felírom, ha tetszik az ötlet - amúgy gaining groundban benne van
- én azért meghirdetném a verseny malifaux fb csoportban, hogy van kb 6 hely, hátha jönnek. előbb lesznek fasza tereptárgyaink Very Happy

ja, igen. egy bírót(TO) válasszunk, aki sorsol, szabályokat magyaráz, stb. neki nyilván a meccsei alatt is kell foglalkozni a kérdésekkel, ha úgy alakul.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 2:37 pm

like a sir. Razz

egyébként meg benne van a kiírásba, ostobák, hogy aszongya:
"Az ellenfelek svájci rendszer alapján lesznek összesorsolva. Maga a sorsolás sorsoló programmal történik. Az első körben random módon lesznek összesorsolva a játékosok, az elsődleges szempont a különböző klubbok és különböző frakciók lesznek."

Razz
legalább nem mátéval játszom első körben Very Happy
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 2:30 pm

de jó, hogy nem nekem kellett feltenni a kérdést Very Happy
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 2:30 pm

Yoda007 írta:
6 ember sorsolásához progit???

miazhogy, nagyonis. Very Happy

Mi megadjuk a módját
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 2:25 pm

6 ember sorsolásához progit???
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 1:46 pm

YKoS írta:
ja, és valami sorsoló excelt, vagy progit tud v.ki szerezni?

ja, meglesz.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 1:44 pm

ja, és valami sorsoló excelt, vagy progit tud v.ki szerezni?
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 12:46 pm

Patrik írta:
bele kell húzni. Nagyon lassan játszunk. versenyen látod, hogy 35 pontra két óra van csak.
jól van, csak mondom.
egyébként meg a book1es mesterekkel általában azért könnyebb a dolog.
van egy kardja, meg egy pisztolya, meg egy 0s akciója, oszt kész Very Happy
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 12:41 pm

bele kell húzni. Nagyon lassan játszunk. versenyen látod, hogy 35 pontra két óra van csak.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 12:32 pm

jónak tűnik. mondjuk 35 pontból hozok... ki se számolom hány figurát. de valahol 10-14 között lehet. én a 2,5 órás játékidőt kb. 3-4 körre tippelem. silent

gojo, téged csak terepvásárlás szempontjából számítunk embernek. Razz egyébként jogász vagy. leköpiagépet
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 12:30 pm

én nyilván nem jövök versenyre, azonban a terepvásárlás tekintetében egy embernek beszámíthattok, ha mégis úgy döntötök, hogy legyen terep.

és nyilván ne legyen napidíj abban az esetben, ha lesz terepvétel...

Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 12:09 pm

YKoS írta:
Patrik írta:
szerintem napidíj csak, és kész.
A Bill vette egyedül, és majd még tervben van, hogy veszünk. De abba gondolj egy kicsit bele, hogy kb 14000 lenne, akkor fejenként durván 2300 forint, + 500 annak aki nem klubtag, ez lehet hogy eltántorít egy-két embert. Ha nem és így is ok mindenkinek akkor legyen. Én benne vagyok.
Úgyhogy az a 3 ember nyilatkozzon (Subba, Arnold, Yoda)

Más: Özsge, Berzenke: ti nem akarjátok aktivizálni a malifaux csapataitokat és eljönni a versenyre?
Özsivel beszéltem, ő nem ér rá, B meg nem akar versenyezni.
egyébként szerintem - ha veszünk közösen egy terepet, akkor ne kelljen már napidíjat is fizetniük, azoknak, akik nem előfizetésesek.

másrészről 2 óra egy meccsre kicsit karcsúnak tűnik. pláne 35 pontnál.

ha a többiek benne vannak a terepben akkor nem kell. Ha nincsenek akkor 2000 a napidíj pirat
Egyébként a 2 óra szerintem is kevés, ha 10 kor tudunk kezdeni lehet 2,5.

valahogy így gondoltam
9:30-9:45 nevezés
9:50 Sorsolás
10:00-12:30 1. forduló
12:30-13:15 Ebédszünet
13:15-15:45 2. forduló
16:00-18:30 3.forduló
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 11:56 am

Patrik írta:
szerintem napidíj csak, és kész.
A Bill vette egyedül, és majd még tervben van, hogy veszünk. De abba gondolj egy kicsit bele, hogy kb 14000 lenne, akkor fejenként durván 2300 forint, + 500 annak aki nem klubtag, ez lehet hogy eltántorít egy-két embert. Ha nem és így is ok mindenkinek akkor legyen. Én benne vagyok.
Úgyhogy az a 3 ember nyilatkozzon (Subba, Arnold, Yoda)

Más: Özsge, Berzenke: ti nem akarjátok aktivizálni a malifaux csapataitokat és eljönni a versenyre?
Özsivel beszéltem, ő nem ér rá, B meg nem akar versenyezni.
egyébként szerintem - ha veszünk közösen egy terepet, akkor ne kelljen már napidíjat is fizetniük, azoknak, akik nem előfizetésesek.

másrészről 2 óra egy meccsre kicsit karcsúnak tűnik. pláne 35 pontnál.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 11:32 am

szerintem napidíj csak, és kész.
A Bill vette egyedül, és majd még tervben van, hogy veszünk. De abba gondolj egy kicsit bele, hogy kb 14000 lenne, akkor fejenként durván 2300 forint, + 500 annak aki nem klubtag, ez lehet hogy eltántorít egy-két embert. Ha nem és így is ok mindenkinek akkor legyen. Én benne vagyok.
Úgyhogy az a 3 ember nyilatkozzon (Subba, Arnold, Yoda)

Más: Özsge, Berzenke: ti nem akarjátok aktivizálni a malifaux csapataitokat és eljönni a versenyre?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Malifó verseny Empty
TémanyitásTárgy: Re: Malifó verseny   Malifó verseny Empty

Vissza az elejére Go down
 
Malifó verseny
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Közélet :: agóra :: találkozók, versenyek-
Ugrás: