kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 gojo empire serege

Go down 
+8
MAXXxxx
Nyamm-haikan
gorugrany
Pavano
Berzenke
Yoda007
Eddy
gojo
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
SzerzőÜzenet
Nyamm-haikan
zászlós
zászlós
Nyamm-haikan


nő Hozzászólások száma : 131
Age : 41
Location : Location, location, location :-)
Registration date : 2008. Jan. 09.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptyCsüt. Május 22, 2008 8:17 pm

Gojo: 15-30 perc az összepakolás, 5 perc az autó, 5 perc hozzánk, 4 emelet, 10 perc kipakolás, 5 perc előkészítés, 5-10 perc magyarázat lépésenként és kifestjük, leragasztjuk, befüvezzük, stb. a rabszolgamunkát közösen. És persze dalolunk, mert úgy könnyebben megy a munka. Ellenvetés? rabbit silent drunken
Nyamm
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptyCsüt. Május 22, 2008 7:27 pm

gojo írta:

most jön az a rész, hogy le is festem a homokot...gondolom az is nagyon élvezetes lesz 200+ babánál...3 rétegben...aztán mégegyszer végig mindegyiken és a füvet is felvinni rájuk...már ettől elment a kedvem...márpedig a festés előtt ezt meg kell csinálni, mert csak összekenem a festett figukat ha utána csinálom.
Nem tudom, hogy ez egy bevált dolog-e? Ha igen nem szóltam, de én például mindig összegenyázom a talpat festésnél. Szóval azt hagyom utoljára.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptyCsüt. Május 22, 2008 6:38 pm

több hetes kűzdelem, valamint több 100 "nem lesz nekem festett seregem" mondat után sikerült végre lealapoznom és lehomokoznom a sereg 99% át. lehet nem egyszerre kellett volna nekiállni, de mivel jelenleg nincs ecsetem, és festeni nem tudok, ki kellett találni valamit amivel tudok haladni kicsit előre...hát sokszor volt, hogy majdnem feladtam...na mindegy. a lényeg, hogy majdnem minden készen van. néhány figu van még vissza, de azok karakterek, úgyhogy nem akkora gond.

most jön az a rész, hogy le is festem a homokot...gondolom az is nagyon élvezetes lesz 200+ babánál...3 rétegben...aztán mégegyszer végig mindegyiken és a füvet is felvinni rájuk...már ettől elment a kedvem...márpedig a festés előtt ezt meg kell csinálni, mert csak összekenem a festett figukat ha utána csinálom.

több horda seregem nem lesz az biztos. soha!!!!!!

csak gondoltam leírom, hogy evvel oldjam a feszültséget... Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptyPént. Ápr. 04, 2008 4:07 pm

gorugrany:
pont ezeket akartam kérdezni! Very Happy megnyugtattál evvel a csapolásmentes összerakással, mert ettől féltem a legjobban. akkor én sem próbálom meg csapolni. a ragasztónál is pont azt akartam kérdezni, hogy vajon melyik a jobb. én is a zselésre szavazok. putty viszont csak gws van itthon. kicsit tartok tőle, mert az egyáltalán nem folyós, és kell némi nyomást kifejteni az alkalmazásakor. nehogy összedőljön nekem a cucc miközben puttyzom...az szar lenne.

viszont:

-milyen talpra tettétek? szekér? mert azt nem adtak hozzá a kis spróloósak...vagy nem is kell talpra tenni? az gyanús lenne nekem...
-de ami ennél is fontosabb! milyen sorrendben tetted össze a páncéllemezt? egyenként az aljzatra ragasztottad vagy elöbb a páncéllemezeket ragasztottad össze és utána kerültek rá az aljaztra? netán elöbb a két első páncélrészt raktad össze, utána kerültek fel az aljaztra és aztán jött a két oldalsó elem? (most ezeken filózok éppen)

a többire szerencsére már válaszoltál is. azért megnyugtató, hogy van valaki aki már bizonyítottan tett össze ilyet és el is hiszem neki, mert így nagyobb bizalommal állok az összerakás elé én is...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptyPént. Ápr. 04, 2008 11:57 am

Furmányos az már biztos. Volt szerencsém egyhez, mivel Akadil pöffögöjét én raktam össze. Én sem értem, hogy mi a menydörgős ménkűnek készítik fémből ezeket a modelleket (jó-jó tudom, hogy így olcsóbb, mivel kis szériás dologról van szó és nem éri meg a drága szerzámzatot elkészíteni hozzájuk, de akkor is)

Szóval. Bármilyen hihetetlen egyáltalán nem kellett csapolni. Az egészet csak egyszerű, sima, folyós pillanatragasztó tartja össze (miután összeraktam a főbb részeket, gondoltam készítek néhány lenyomatot, de már nem tudtam szétszedni a tankot). Gondolom, hogy a gélessel még könnyebb lett volna a munka. Reszelni, csiszolni persze azért kell, de nem vészes, mivel úgysem sikerül elérni a tökéletes illeszkedést. Ha a talplemez és a két oldal elég erősen megfogja, akkor már gyerekjáték a többi. A rések, illetve szakadékok tömítésére én a Vallejo folyékony putty-ját használtam (kapható a Wargammersnél), ami egy különösen finom részecskéjű változata a Patex folyékony szegének.


Idézet :
(oké megtaláltam a lukat a pöcökhöz!)
ez már ugye 18-as karika cheers
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptyPént. Ápr. 04, 2008 11:54 am

Gojo: mérnöki Nobel-díj nincs. Volt ugyan egy Empire kutatótiszt valami hajón, aki alapított egyet, de mielőtt bevezették volna a köztudatba, az illető gőzhajója felgyulladt, összedőlt, aztán süllyedt el...

NEMAFÜGGÖNYHÜLYEGYEREK! sörk pislork


P.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptyPént. Ápr. 04, 2008 2:03 am

hát baszki, ha van mérnöki nóbeldíj, akkor azt nem az az ember fogja kapni, aki a stankot tervezte...egyáltalán kinek a fejéből pattant ki, hogy egy ilyen modellt fémből kell legyártani, arra azért kíváncsi lennék. asszem kicsit nehezebb lesz összarkani, mint a kindertojás dolgokat...

a kedvencem az első kerék, ahol az egyik oldalon van a keréken lévő pöcöknek hely kivágva a tank aljzatából, a másik keréken lévő pöcöknek meg nincs. a páncéllemezek, meg láthatóan nem arra lettek tervezve, hogy illeszkedjenek. ez valami orosz gyártmányú tank lehet azt hiszem...egy hosszabb pikával simán bekotorászok a réseken akkorák...na persze szemből, egy működő stanknak bekotorászni, ahhoz kell egy kis merészség...node egyszer élünk! Very Happy

(oké megtaláltam a lukat a pöcökhöz!)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptyHétf. Márc. 31, 2008 10:30 pm

arra jutottam, hogy a flagellánsokból kellene csinálnom keleti szerzeteseket, de legalábbis keleti beütésű szerzeteseket. a jelenlegi flagi felsőtest sokkal jobban illik valami harcművészhez, mint néhány őrülthöz. ha mást nem is csinálok, arra gondoltam, hogy legalább a prophet of doomot csinálom meg cathay-i szerzetesnek.

a fejek közül csak a normálisabbakat használnám fel, amiket lekopaszítanék.

eddy: az összes megmarad fejedet átnézném, hátha van olyan ami nekem jó, te meg nem használnád!!!!

amit meg kellene oldani, az a naginata lenne. vagy valami hasonló kétkezes fegyó. azt néztem, hogy nundzsakut (gőzöm nincs, hogy hogyan írják, majd valaki megmondja) tudok csinálni a flagi sprukból, avval nem lesz gond. ha valakinek még valami jó ötlete fegyverre, akkor örülnék neki.

de bármilyen ötletet szívesen fogadok. ami biztos, hogy a flagi testeket kell használni. fejeket meg fegyvert szeretném változtatni.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Berzenke
törzszászlós
törzszászlós



Hozzászólások száma : 215
Registration date : 2007. Dec. 12.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptySzer. Jan. 30, 2008 10:45 am

Igenigen, a lovagok igen jók!
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptyHétf. Dec. 24, 2007 12:59 pm

mondjuk úgy, hogy nem tartozott a kedvenc tárgyaim közé a rajz! Very Happy bármit le tudok festeni, ami szélesebb mint 10 cm Razz

Na, várom a részleteket, mert eddig tetszik!
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptyPént. Dec. 21, 2007 9:48 pm

gondolom sűrűn voltál rajzórán... Very Happy az nem arany hanem bronz...dwarf bronz ha egészen pontos akarok lenni. az arany sokkal fénylőbb lenne. nem akartam aranyat. azokon még sokat alakítok majd. sokat fog változtatni rajtuk ha felkerülnek a fejek, mert azokon más színek is lesznek, meg ugyanígy változni fognak amikor a kezek készek lesznek, meg a fegyverek. ezeken ugye nem bronz lesz, így nem fog szobornak tűnni a figura. ami még nagyn meg fogja változtatni az az alap elkészítése lesz.

ja meg kapnak majd szörméket is! remélem ezek a dolgok majd kicsi színt adnak nekik. legalábbis úgy tervezem...mert egyelőre barna meg bronz van rajtuk... Very Happy dehát ezek még nagyon félkészek
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptyPént. Dec. 21, 2007 9:29 pm

nem rosszak, a második kép aranylovai murisan néznek ki! Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptyPént. Dec. 21, 2007 3:54 pm

gojo empire serege - Page 3 DSC00213_133821

na itten vannak a bogenhafeni lovagjaim, már ami látszik belőlük. na persz nincsenek készen, hiszen a lovak még csak egy barnát kaptak, az egyik lófej még fehér, nincs pajzsuk és nincsenek fent az egyéb kiegészítők sem.

nohát, ilyen fényviszonyok mellett ennél sokkal jobb képet nem nagyon tudok készíteni, így a sereg fotózása lehet nyárra marad... gojo empire serege - Page 3 75827 meg talán egy fényképezőgép sem ártana...na majd ellopom kotáét, aztán meglátjuk avval mit lehet kihozni. azért ha valaki rákattint képre és az albumban meg mégegyszer és kinagyítja, akkor mondjuk látható azért minden.

ez meg egy félig se kész osztag. ők lesznek az ic lovagjaim, a pretoriánus gárda. ha egyszer...

gojo empire serege - Page 3 DSC00218_133826
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptySzer. Dec. 19, 2007 2:15 am

ezt a képet csak tesztképnek tettem fel, hogy lássam, hogy hogyan is fog mükszeni a dolog.

viszont ha konverzációt akarsz akkor ez pl elég jó konverzásicós alap...feltéve ha nem mész külföldre, mert ahogy láttam, gyakorlatilag mindenki aki csak tudta lekoppintotta ezt az osztagot! king igaz a színeken változtattak. nos én még azon sem...én a fejeken változtattam, mert ugye nem volt meg az új generális fej, meg a halálfejeset sem tudtam otthon bitzekből megcsiálni. így azok ki lettek cserélve. de a többi az ugyanolyan...lett...szerintem...de majd teszek fel képeket ma vagy holnap. persze ahhoz az kellene, hogy legyen napfény is...ami meg egyelőre nincs ugye...mert világítás nélkül nehéz fotózni.

topicot meg nyugodtan nyiss csak! mindekit szerettel várunk! sok sok képet!!!!
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptySzer. Dec. 19, 2007 12:03 am

gojo írta:
itten lehet látni, hogy hogyan haladok előrefelé a seregemmel. már ha egyáltalán...valamikor egy héten belül én már teszek fel képeket. oszt lehet nézelődni.


ez nyilván nem az enyém, de valami hasonlóm azért már van! csak még nem tettem fel. gondoltam kipróbálom, hogy hogyan lehet képeket csatolni. a késöbbiekben majd saját képek kerülnek fel persze.

Ejnye bejnye más tollával ékeskedünk. Chöchöchöchö. Suspect Pedig már gratuláni akartam. Na akkor majd most jól nem fogok és jól ejnye bejnye. És haladjanak felfelé azok a képek. Ötleteket akarok lopni a konvertációkból. Twisted Evil
Na mindegy várom hogy felragd őket. A két ünnep közt majd én is csinálok. Eddy is csinál magának egy serege menüt és hát majdan oda na theát oda fog vagy nemis fogok rakni képeket vagy pikcsőröket vagy piktúrákat vagy kinek mi tetszik.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 EmptySzer. Dec. 12, 2007 6:10 am

itten lehet látni, hogy hogyan haladok előrefelé a seregemmel. már ha egyáltalán...valamikor egy héten belül én már teszek fel képeket. oszt lehet nézelődni.
gojo empire serege - Page 3 ArchlectorIII_113025

ez nyilván nem az enyém, de valami hasonlóm azért már van! csak még nem tettem fel. gondoltam kipróbálom, hogy hogyan lehet képeket csatolni. a késöbbiekben majd saját képek kerülnek fel persze.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





gojo empire serege - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: gojo empire serege   gojo empire serege - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
gojo empire serege
Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» empire vs empire 2000
» kota breton serege
» mighty champions patrik vs gojo 2000 pont
» Adamowich Dark Elf serege

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh seregszemle-
Ugrás: