kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Renegátok vs. Tau,vs.Imperial Fists 2016 pt.

Go down 
SzerzőÜzenet
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegátok vs. Tau,vs.Imperial Fists 2016 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Renegátok vs. Tau,vs.Imperial Fists 2016 pt.   Renegátok vs. Tau,vs.Imperial Fists 2016 pt. EmptyVas. Márc. 09, 2008 4:09 pm

Tehát irnék pár szót a tegnapi versenycsatáimról:

Első csatámat Uborka Taui ellen vivtam,mindketten a 4 elites felállást választottuk,tehát az ellenfél megsemmisitése volt a cél,ezért járt csak VP.A terep viszonylag sűrű volt,sok kis erdőfolttal,1-2 épitménnyel,dombbal,és mivel mindketten sokat lőttünk ezért ez nem volt probléma.A tauk hosszú oldalon,én pedig sarokban álltunk fel,bár a 2 veteránosztagom és a CSM osztag beszivárgóként ezen kivül tudott felállni.Az ellenség 3 broadside,sok(kb 10)Crisissel,Farsight parancsnokkal,és az ő testőrségével,2 sniper drón csapattal,és 3 kis fire warrior osztaggal állt fel.Mivel én sarkot kaptam ezért arra gondoltam,hogy ellenfelem majd tőlem távol áll fel amennyire lehet,de szerencsémre velem szemben is voltak egységei,és ezeket viszonylag gyorsan el is értem az Ogryn berzerkerekkel,akiket most használtam először,és nagyon jól beváltak.Az ellenfél balszárnyát igy hamar elpusztitottuk,az első két körben szinte alig volt veszteségem.Ebben mondjuk az is közrejátszott,hogy a tau generális elfelejtett lőni a broadside-okkal...Aztán viszont ők is előjöttek a fedezékből és a 3-4.kör folyamán kilőtték egy Russt,a Kimérát,meg némi gyalogságot is.Két 3 fős Crisis csapat deep strike-ból érkezett,az egyik kilőtte a maradék L.Russt,a másik pedig a Basiliskemet...Ezután sikerült mindkét csapatot likvidálnom,de azért érzékeny veszteséget okoztak.Az utolsó körökben már csak szórványos lövöldözés zajlott,illetve az Ogrynjaim még megrohanták Farsightot és csapatát de ez a közelharc nem fejeződött be a játék végéig.A fire warriorokat sikerült majdnem mind lelőni,a sniper drónokat az Ogrynok verték szét,a beszivárgóim viszont mind elhullottak.A vége egy kis különbségű győzelem lett,14 VP-t kaptam,szemben a tauk 12-t.
Azt még hozzá kell tenni,hogy a tau sereg egyértelműen nem egy IG-szerű tömegsereg ellen lett összeállitva,sokkal hatékonyabb lett volna egy SM-CSM-nekron stb ellen,de igy sem volt könnyű győzelem.Köszönöm a játékot Uborkának,akivel nagyon jó hangulatú, sportszerű meccset játszottunk.

Második csata Darkeronék ellen:

Azt hiszem mi voltunk az egyetlenek ahol a tükröt nem használta a birtokosa,úgyhogy nem volt semmi trükk...Az űrgárdisták támadtak,és az,hogy 3 Drop Podot is tartalmazott a seregük meglehetősen nehézzé tette a védekezést,de azért izgalmas csata lett belőle.Számitva a 3 drop podra a seregemet a deploy hátsó részére raktam felúgy,hogy a terep és a seregem által közrefogott részre tudtak csak érkezni,arra a részre ahol le tudtak menni az asztalról,oda álltam fel a CSM csapattal.
Első körben lőttük egymást,náluk egy Speeder immobil lett és egy Razorback kapott még stunnedet,nálam jelentéktelen veszteségek voltak.Második körben viszont mindhárom Drop Pod megérkezett az általam várt helyre,és kiszállt egy terminator könyvtáros a kiséretével(5 termi),egy terminator kapitány szintén 5 termivel,és egy plazmás,multimeltás squad.Ezután mindjárt kilőtték az ott álló Basilisket,ami felrobbant.A robbanás megölt 2 marint,és 2 terminatort a könyvtáros kiséretéből.Ezután a 2 veteránosztagom rájukdobta a náluk levő demo charge-ot,ennek következtében a könyvtáros egyedül maradt sérülten,viszont sajnos a kapitány(akinél a tükör volt túlélte,csak a kiséretében levő termik közül halt meg 1-2.Itt tulajdonképpen vége is lett volna a csatának,mert az ellenfél simán levihette volna a tükröt,de azért végigjátszottuk úgy mintha nem ez lett volna a cél.A vége nagy mészárlás lett mindkét oldalon,de hivatalosan 12-7 VP-vel nyertek Darkeronék.
Ez a csata különösen jó hangulatú volt,tulajdonképpen végigröhögtem az egészet... Very Happy Laughing Köszönöm a játékot Darkeronnak és Viktornak!
Vissza az elejére Go down
 
Renegátok vs. Tau,vs.Imperial Fists 2016 pt.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Imperial Fists+Dark Angel vs.CSM+LatD 2500 pont
» Imperial Guard
» Cityfight: Imperial Fist vs Berserkers 2001 pts
» Yu Jing/ Imperial Service/Japanese Sectorial Army - Gojo

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér :: wh 2008-2009-
Ugrás: