kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Dark Elfek

Go down 
+6
gorugrany
voroncov-draskov
Pavano
exael
MAXXxxx
gojo
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyPént. Május 23, 2008 12:20 pm

szerintem kicsit sem hasonlít a HE seregre amit írtam. vagy valaki kurvára átbaszott engem és a silver helmeknél volt valami lövős cucc? Laughing vagy valaki téged baszott át és azt mondta neked, hogy a dark riderekkel rohamozni kell, mert nehézlovasság... Laughing hirtelen ezek az opciók jutottak eszembe. confused

highborn:
kíváncsi leszek, hogy mennyiben lesz majd egy sárkányra ültetni. mióta láttam bélánál a sárkányt, azóta nehezen tudom elképzelni, hogy a seregembe ne legyen legalább egy. félelmetesen jól néz ki az a figura. mikor béla legutóbb kitette az asztalra el is némultam vagy 10 mp re. biztos lesz majd olyan sereg ami ellen jól lehet használni. mondjuk bretonok ellen! Twisted Evil rohadék pegák majd jól összehúzzák magukat! viszont ugye egy harcos kari sokban csökkenti egy varázslós sereg erejét...ez meg baj, mert varázsolni azt meg sokat kellene, mert a DE nek elég hatékony támadó varázslatai vannak. viszont én meg nehezen barátkozom avval a gondolattal, hogy ne legyen bent egy karakter aki jó harcos. legalább egy noble-t valahogy bele kell suvasztani a seregembe. mert egy ilyen modellt biztosan fogok konvertálni:

https://i.servimg.com/u/f49/11/79/53/35/noble10.jpg

ha már a képnél tartunk! van valakinek ötlete, hogy a pajzs honnan származhat?

szóval nem vagyok benne biztos, hogy a leghasználhatóbb karakter lesz, mert a lord varázsló lehet üti majd.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyPént. Május 23, 2008 12:07 pm

gojo írta:
...és akkor lehet kevesebb gyalog fér majd be, mert főleg a gyorsaságra meg a lövésre építenék. aztán ha nem fog menni akkor majd gyorsan átszokok a gyalogokra. Smile ez egy ilyen sportág.
lol
kisse hasonlit az elkepzeles a regi HE seregedre, csak ott a lovos egysegekkel nem lottel, a lovasokkal meg a deploy-t sem hagytad el, mondjuk igy a DE sem lesz hatekony Razz
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyPént. Május 23, 2008 12:03 pm

A wichek szerintem bizonyos esetekben nagyon jók tudnak lenni,pl:mindenféle csontik ellen ideális,mert nem félnek,rengeteget támadnak,és elég a 3-as erő is...Meg a nagyobb lények ellen se rosszak,hiszen mindig 4-re sebeznek!Ami ellen nem jók,az a jó páncélmentős dolgok,tehát bretonok ellen biztos nem vinném őket.

A hatred az meg jól jön sztem még a magas WS mellett is,persze nem ASF,de a HE seregnek szüksége volt egy ilyen erős képességre.
Cauldron:azért a pletykák szerint nem csak a wicheket fogja tápolni,más egységekre is fog hatni,szóval meg kell majd gondolni a ritka egységeket is...

Na akkor mi a következő egység?Highborn?(ez lesz a Dreadlord asszem)
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyPént. Május 23, 2008 11:16 am

Idézet :
az caldroun

na az biztosan nem... Laughing
kb így lett nekem is a cauldron ból couldron. kiejtés miatt írtam rosszul valszeg. eternal nál szintén.

gorugrany:
jah ez megnyugtató. nem baj az ha egy sereg többféleképpen is használható! Smile viszont én szívesen használnék sok dark rider-t (grécsi tanár új jól írtam? Very Happy ) és akkor lehet kevesebb gyalog fér majd be, mert főleg a gyorsaságra meg a lövésre építenék. aztán ha nem fog menni akkor majd gyorsan átszokok a gyalogokra. Smile ez egy ilyen sportág.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyPént. Május 23, 2008 11:14 am

A gyalogos lovas dologhoz: Csőre egyáltalán nem használ semmilyen lovas egységet csak lovas/hidegegyes karaktereket (skaven múlt) és azért ért el velük eredményeket.
Vissza az elejére Go down
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyPént. Május 23, 2008 4:55 am

először is: gojo az caldroun és eternal hatred...
Az utóbbi azt tudja, hogy mindig újradobod a to hitet (nem csak első körben)...
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyPént. Május 23, 2008 2:29 am

nos a couldron valóban eszement jól néz ki papíron, csak az a baj vele, hogy meg is határozza a sereg felépítését. és egyáltalán nem biztos, hogy egy witchekre épülő sereg életképes. ha viszont nem witchekre épít az ember, akkor lehet, hogy már nem éri meg. én erre gondoltam. a withcek spec slotot visznek, ami viszont DE nél is nagyon telített, mind az ütőerő (cok), mind a hadigépek gyors letámadása, march blokk (shade, hárpia) ide tartozik. ha witchekre építesz, akkor ezeket ki kell venni...ami viszont ront a sereg használhatóságán szerintem. ugyanakkor ha ez lesz a legtáposabb felállás, akkor én minden szívfájdalom nélkül használni fogom, mert ez legalább nem megy annyira a fluff ellen. nem olyan, mint a két stank felállás. szóval meglátjuk. (nálam mindig az a kérdés egy egységnél, hogy tetszik e a belőle épített sereg. namost a couldronos verzió egyenlőre nem tetszik olyan nagyon...hiányoznak azok a babák amiket én szeretnék használni... Very Happy én meg az ilyeneken nehezen lendülök át.)

hatred:
jah hát egyelőre jónak tűnik de...ugye a to hitet lehet vele újradobni. ami meg nem annyira jelentős, mert pont, hogy abban jók az elfek. persze így még nagyobb lesz az esélye, hogy kb minden támadás be fog menni. azért 3+ on kétszer eglé komoly az esélye, hogy mind talál. viszont ez messze nem olyan erős, mint az asf. bár az is igaz, hogy a DE-knek nem nagyon kell az asf, mert rohadtul nem közelharci sereg. viszont mit jelent az ethernal hatred???
persze a corsairek 2* támad, úrjadob, azért nem lesz rossz. szerintem halálra fogja idegesíteni az ellenfelet, hogy na akkor dobok 20 kockával, ez volt az első lövés, de mivel ismétlő ezért dobok még 20 at. aztán a megmaradt embereit berohanom corsairekkel és dobok mondjuk 10 támadást a két fegyver miatt...nem sikerült a fele...no nem baj, akkor azokat újradobnám... Very Happy ez halál idegesítő tud lenni.
(a lövésnél magam is tapasztaltam, hogy milyen félelemtes amikor az ember felvesz 40 kockát...nem kicsit volt félelmetes, amikor vagy berzenkével vagy V-D vel játszottam még régebben.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyPént. Május 23, 2008 12:59 am

piercing: a páncélmentőt módosítja mínusz eggyel. Szóval 5+-os csóka 6+-ra dobhat mentőt hiába csak S3 a tüske.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyPént. Május 23, 2008 12:14 am

http://warseer.com/forums/showthread.php?t=142929&page=16

Van itt némi kép,bár nem túl jó minőség,de jók a figurák szerintem...
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyPént. Május 23, 2008 12:13 am

nem tetszik a cauldron?

pedig eleg vicces a vegeredmeny witch-eken:
tamadasok szama: 1+2hw miatt meg 1+ fury miatt talan meg 1 + cauldron miatt meg 1 = 4 tamadas / figura
Ini: 6 + ASF
tamadas: WS5 es hatred miatt ujradobja
sebzes: legtobbszor 4+, de cauldron miatt ujradobja, mergezes es sok tamadas miatt azert lesz 1-2, igy nagy lenyek ellen sem rossz.

azaz gyorsabbak meg a Swordmastereknel is, tobbet utnek es mindent ujradobnak (tohit, towound is). Mondjuk maradnak S3.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyCsüt. Május 22, 2008 11:19 pm

Ok,vigyünk rendszert a dologba.
Ja,el is felejtettem,hogy most már két külön egység lesz a warrior meg a crossbowmen!Mi is pontosan az a piercing?(biztos nem az amire gondolok... Rolling Eyes )
Mert a kivégzőknek is az lesz...

Hatred:nekem tetszik.Hangulatos is a seregbe(ez a legfontosabb),és megfelelően erős is.Azzal együtt,hogy a DE sereg WS-e magas,a találattal nem lesz probléma.Erről többet nem is tudnék mondani,jó lesz na!


Visszatérve a wichekhez:akkor mondhatjuk,hogy jobbak lesznek,mint eddig ugye?
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyCsüt. Május 22, 2008 10:46 pm

na nem eltérni a tárgytól itten!

witchek:

Witch Elves
- minimum unit: 5+;
- same as today for profile and costs;
- 6+ Ward Save;
- 2 hand weapons, Poisoned Attacks, Fury (and never lose it), ASF;
- may take a Macical Standard (max 50 points);
- the Champion may take Poisons (one of these will halves enemy's I ).

én kicsit törékenynek éreztem őket mindig, de mióta láttam, hogy mekkora pusztításra képesek, hát kicsit változott a hozzáállásom. viszont gyalog vannak...ami nem jó annyira...de ami nagyobb baj, hogy spec helyet visznek. oda én meg a shadeket, hárpiákat és a cok ot szánom. jó persze ez csak 3, de valamelyikből kettőt fogok majd hozni, csak azt nem tudom még, hogy melyikből. egyébként jóna tűnnek de ezek tényleg olyanok, mint pavano írta...ha odaérnek...ha...de nem érnek oda. viszont így, hogy lehet 5 öt is hozni...hááááááát. 5-10 ilyen baba oldalról elviszi a birodalmi kockát, és az eszközök meg megvannak hozzá, hogy becsaljuk az egységeket, hogy az oldalukat mutassák...valószínűleg ők egy kevésbé gyors seregbe lesznek jók. mondjuk ahol ott figyel egy karakter sárkányon!
Twisted Evil

hag queen és couldron:
Hag Queen
- Wich Elf Heroine quite effective in HtH ^^;
- ASF, Furious and never loses it;
- 2 hand weapons and Poisoned Attacks;
- Ward Save of 5+ ("Blessing of Khaine" rule);
- can mount: Manticore (taking 1 more Hero choice) or the Cauldron of Blood (0-1, probably take a Hero or Rare choice).
Quote Cauldron of Blood
- it costs around 175/200 points;
- it seems that a new model will be produced;
- it can move as a warmachine;
- Large Target and causes Terror;
- all friendly units within 24" may re-roll failed To Wound rolls;
- it's Indistructible, tough if the Hag and the 2 Witches are killed, it's removed as a casuality;
- may confers +1A on charge (probably it is THIS the real rule about the +1A) to some units: Witch Elves, Executioners,

valahogy nekem nem tetszik ez a couldron, de lehet, hogy ez lesz az a dolog amit mindenképpen vinni kell majd versenyre mondjuk, mert olyan dolgokat ad, amik kellenek egy versenyre...meglátjuk.

viszont mit találtam az crossbowhoz:
Multi-Crossbowmen:
- they have crossbow and light armour for 10 points/model;
- may take shields for +1p.nt/model;
- looks like the Champion has BS of 5;
- they CAN'T take magical Standard;
- seems they can take the "lesser" Assassin;
- the new Repeating Crossbows are: range 24", St 3, Piercing AND multiple shot x2.

bakker, azért így még használhatóbb lesz, mert eddig nem volt piercinges ha jól tudom. és hát a lesser assassin csak ott figyel!!! Twisted Evil

te mi lenne ha a hírek alapján az elejétől haladnák a vége felé és nem így a közepétől? Very Happy mármint a linken található hírek alapján. akkor talán nem zavarodnánk össze a végére. Very Happy szerintem most vitassuk meg a hatred et.

ideteszem a linket, hogy ne kelljen mindig keresnem:

http://www.druchii.net/viewtopic.php?p=654023#654023
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyCsüt. Május 22, 2008 9:15 pm

Özsge, szerintem ezt ne erőltesd! Mert rajtad fog maradni a harcibanya név... Twisted Evil

(De mit szólsz a szó szerinti fordításhoz? Boszorkánytündék? Heh? Laughing )
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyCsüt. Május 22, 2008 8:52 pm

Tényleg,ideje visszatérni a magyar kifejezésekhez,az már az erdeieknlé is bejött... Smile Meg is nézem az elnevezéseket,lesznek itt hideg lovagok és sötét lovasok stb Wink Mondjuk a wich elfeket még nem tudom,a harcibanyák az nem annyira tetszik No (még jó,hogy nem vasorrú bába.. pale silent )
Vissza az elejére Go down
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyCsüt. Május 22, 2008 7:33 pm

Nem vagyok pár napig, és megint elszabadul a pokol.... Evil or Very Mad ej-ej! Very Happy

Na, gojo, ha figyeltél volna, akkor Özsge már régen mondta, hogy vett gyalogos Darkblade-et, én meg azt is leírtam, hogy speckiadás volt egy angliai retail-tour-on... Neutral

Özsge, használd már az angol nevét azoknak az egységeknek! Mik azok az útőrzők???? Question

Aztán meg megint túlspirázzátok ezt a dolgot, különösen Özsge, de őt ezért szeretjük...nélküle nem igazán lenne Pécsen WH... Pavano: figyelj, én inkább a piros saurus-okra szavaznék... Laughing
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyCsüt. Május 22, 2008 3:40 pm

Igen én is úgy láttam eddig,hogy elég megbizhatóak voltak a pletykák,főleg ilyen közel a megjelenéshez(most néztem,hogy a spearhead már július 18-án kijön...)

Ok,akkor a corsaireket kihagyjuk,velük szerintem nem lesz gond,sőt... Smile
Akkor mondjuk wich elfek+Hag Queen:kapnak egy 6+-os wardot,ASF-t,és Furyt(ez olyan mint a frenzy?),és 5+ az osztaglétszám,ugyanannyi pont.
Na ha ez igy lesz akkor meg leszek elégedve,eddig úgysem nagyon volt használható,ez kellett nekik,bár igy is elég sebezhetőek.Hag Queen:erősnek tűnik,végülis egy plusz karakter opció az nem baj,a beastmastert úgyis kivették(nem kár érte).Gondolom Cauldronnal még erősebbek lesznek,a Hag Queen jöhet cauldronon is.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyCsüt. Május 22, 2008 3:10 pm

nem értek egyet. szerintem egyik könyövn sem lepődtünk meg. pontosan azt kaptuk amit várni lehetett. minden fontos változást előre jeleztek. az már más kérdés, hogy voltak olyanok akik kicsik túlértékelték a változásokat, és amikor asztalon is kipróbálták, rájöttek, hogy mégsem lett a HE sereg verhetetlen az asf miatt. de aki már eleve visszafogottabban kezelte a témát, az nem igazán lepődött meg.

ugyanez van itt is. a változások nagy részét előre lehet látni. természetesen az eddigi infókra alapozva. eddig azt lehet mondani, hogy erősítik a mágiát, olcsóbbá teszik az egységeket. ez biztosan így lesz, eddigi seregkönyveknél is így volt. új egységet nem terveznek, HE sem kapott a szekéren kívül, de azt is előre jelezték. nem hallottam róla, hogy jelentősen áltváltoztatta volna a sereg arculatát.
szóval itt sem számítun nagy változásokra. kb ugyanaz a sereg marad, legfeljebb pont, hogy erősítik a jelenlegi jellegzetességeket, vagyis a mágiát és a mozgást. nagy szívás olyanokból lenne, mint, hogy a dark riderek spec slotba csúsztatása...na az kemény lenne. avval kinyírnák a sereget, szóval szerintem nem lépik meg. (mer a kurva a*** ha mégis, akkor nem veszek DE ket... Very Happy )

a HE sereg azért változott meg jelentősen az előzőhöz képest, mert úgy egy kalap szart ért. muszáj volt vele csinálni valamit. erősebb is, szebb is lett. a DE seregnél viszont nem volt valami nagy nyavajgás, hogy húdeszar meg hasonlóak. persze ez abból is jöhet, hogy kevesebben játszanak velük.

sajnos az asf et lelőtték a HE seregnél, így ők azt nem fogják megkapni, pedig az nagyon nagy előny lenne. dehát ez van. a hatred sem rossz. kivéve a kötelező üldözést, de egy DE sereggel úgyis kell üldözni szerintem...

persze a pletyók folyamatosan változtathatnak a képen, de ez olyan, mint az időjárásjelentés. nincs rossz meteorológus, mert ő minden percben látja, hogy milyen lesz az idő a következő egy órában, mert folyamatosan figyeli, csak a tv ben nem mondhatja el, mert ott csak a hiradókban lehet látni őket. Very Happy na így vagyunk mi is evvel. könnyen meglehet, hogy jön egy pletyó ami jelentősen változtat a képen, de addig is arra tudunk alapozni, hogy az eddigi könyveknél is elég megbízhatóak voltak az infok.

gyalogos egységek:
egyetértek. ezért nem is hozunk majd gyalogos egységet! Very Happy mindenki vagy lovon lesz, vagy repül vagy scout! nem gondolnám, hogy a black guard vagy az executionerek komoly szerepet játszhatnak majd a seregeimben. ennek csak az tehet be, ha a DR ek spec ek lesznek és a spec helyek számát nem emelik meg úgy, mint az HE knél. na az gáz lesz, de akkor mint mondtam nem lesz DE seregem. Very Happy

exael:
a corsairek lehetnének a következőek, de őket biztosan meg fogják változtatni, így lehet őket ki kellene hagyni, amíg nincsenek pontosabb hírek róluk. mivel a boxban lesz rxb is meg pajzs is meg két fegyver is, valamit biztosan változnak.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyCsüt. Május 22, 2008 9:37 am

Hoi!

Jól értem, hogy manőverezős-bújkálós-lövöldözős sereget akartok építeni egy olyan könyv alapján, ami még nem jelent meg? Shocked Ennyi erővel írhatnánk a gyíkos könyvről is, én zöld Stegadon-t szeretnék...

Nem ünneprontó szeretnék lenni, csak már most szólok, hogy a könyv megjelenésekor mindig meg szoktunk lepődni. Legalábbis a HE és a VC nagyon nem azt tudta gyakorlatban, amit előtte írtak róla, bár mindkettő erős lett. Ami igazából számít a DE seregnél, hogy mennyire tudtok majd "összeosztagkombinálni", mert külön-külön ők sem fognak megállni senki ellen.

Ez pedig főként a varázslatokon és a manőverezésen múlik, nem a statisztikákon. Én csak háromszor játszottam ellenük, azért vertek el, mert nem volt elég dispell kockám, egyébként nyertem volna. Most talán életképesebb lesz a lovasságuk, így azért mókásabbak lesznek. Ami gyalog megy, az itt is olyan, mint a HE könyvben: ha odaérne, jó lenne.

De nem fog. pig

P.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyCsüt. Május 22, 2008 1:03 am

Jaja,abszolut egyetértek,ez lesz a helyzet.Meg hát lehet kicsit ijesztgetni az ellenfelet,aki nem tudhatja pontosan hol van és hol nincs assassin... Wink Kicsit olyan mint a fanatikus,persze nem olyan durva.
Na akkor ezzel végeztünk is gondolomJó lesz majd elolvasni ezeket a dolgokat ha kijön a seregkönyv.Következő csapat?
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyCsüt. Május 22, 2008 12:58 am

nem, ezek nem ütenk 3 sorban. az csak a HEk tudják.

viszont még valami eszembe jutott, csak közben már válaszoltál:

arra viszont kíváncsi leszek, hogy az az assassin hogyan fog működni. ha be lehet tenni a corsairek közé is akkor én inkább oda tenném. ha nem, akkor meg valszeg lesz egy olyan opció, amit leginkább fluffos egymás közti csatákban lehet próbálgatni...
netán, attól függően, hogy mennyi pontba fog kerülni, még inkább meg lehet majd növelni a 10 íjász elf ellenállóképességét. gondolj bele, hogy 3 carrion beléjükmegy, mert kemények. erre van egy 4+ os mentő, meg kiugrik egy assassin és asf el belever a madarakba. Very Happy így előre jól hangzik. hm. meg is győztem magam azt hiszem! Very Happy amennyivel olcsóbbak lesznek a warriorok azt pont fel lehet használni az assassinra.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyCsüt. Május 22, 2008 12:52 am

Aha,nagyjából én is pont igy gondolkodom róluk,tehát,hogy főleg lövésre használnám őket,és inkább a corsairek lesznek majd a fő gyalogság.Összességében akkor ők előnyükre változnak az olcsósodás miatt.Egyébként ők is 3 sorból tudnak harcolni ha nem ők rohamoztak?


A hozzászólást exael összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 22, 2008 12:59 am-kor.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptyCsüt. Május 22, 2008 12:44 am

jó ötlet, benne vagyok. neki is állok és átolvasom a szabálykönyvet, hogy felfrissítsek minden infot, amire egyáltalán emlékszem. mondjuk ezek is csak elfek, szóval sok minden hasonló, mint a HE nél.

warriorok:
az ugye mindig jó, ha valami olcsóbb lesz. elfeknél meg pláne. én leginkább íjásznak szánom őket, egy vagy két osztagban. ez kb 40 pont megtakarítás lesz, ami igencsak jól jöhet. én amolyan lövéstámogatónak gondolom használni őket. tapasztaltam, hogy ha adunk nekik egy pajzsot, akkor bizony elég ellenállóak a szokásos íjászölő osztagok ellen.

lándzsásoknak nem tudom, hogy mennyire éri meg őket használni. igazából szerintem a corsairek jobbak ebből a szempontból. én amondó vagyok, hogy a core nagy blokkok egy gyalogseregben érik meg, máshol nem igazán. lassú is, sok pontot is visz. ellenben legalább jól néznek ki... Very Happy szerintem a többi core választás jobb a lándzsás megoldásnál, minden kombinációban.

ami még a hátrányukra válik, hogy a DR ek is core egység és lehet inkább azokból kell kitenni a lehető legtöbbet és ha jól láttam akkor azok is olcsóbbak lesznek.


A hozzászólást gojo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 22, 2008 12:58 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptySzer. Május 21, 2008 9:59 pm

Figyelj gojo,amig csöre,(vagy bárki más aki ért hozzá Smile ) előkerül,addig dumálhatnánk a DE-ről.Arra gondoltam,hogy végignézhetnénk az egységeiket sorban,figyelembe véve,hogy milyen volt eddig és milyen lesz az új verzió(a pletykák szerint legalábbis).Azért ami ilyenkor kiderül az már általában úgy is szokott lenni...

Tehát,mondjuk kezdjük a warriorokkal.Asszem 2 ponttal olcsóbbak lesznek,nagyjából ennyi a változás,ja és lehet 50 pontért assassin köztük.Vélemény?
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptySzer. Május 21, 2008 8:09 pm

Csöre jelentkezz! Smile Már nagyon ki vagyunk éhezve a DE taktikai (meg minden egyéb)tanácsokra..!Bár én úgy emlékszem,hogy te Slaanesh sereggel játszol,vagy nem?Mindegy különben az is izgalmas...
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 EmptySzer. Május 21, 2008 11:32 am

Ha van még egy akkor kellene?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Dark Elfek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 5 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Dark Elfek
Vissza az elejére 
5 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Adamowich Dark Elf serege
» Patrik - Dark Elda
» Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt
» Dark Elves vs. Empire 1500 pts

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh akadémia-
Ugrás: