kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Kirai nem-annyira-király kalandjai

Go down 
+2
Yoda007
YKoS
6 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptySzer. Ápr. 17, 2013 2:00 pm

gojo írta:
Spoiler:
van egy rakás játék, amiben döntetlen lesz a vége mindig Very Happy
te most egyébként a matolcsy láthatatlan sikereit kritizálod? mert én azt azért nem tenném...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptySzer. Ápr. 17, 2013 1:56 pm

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptySzer. Ápr. 17, 2013 1:50 pm

gojo írta:
most ugye nem jól látom, hogy te most akkor NYÍGSZ, ugye?
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ó, neeem, ez nem nyígás. ezek tények, a tények pedig makacs dolgok. a nyígás az akkor volt, amikor felraktam az asztalra... na de hagyjuk is ezt. még előjönnek a rossz emlékek Wink
mindenesetre jelen esetben megnyugtat a tudat, hogy azért kiraival nem olyan egyszerű másnak sem vikik ellen.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptySzer. Ápr. 17, 2013 1:48 pm

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptySzer. Ápr. 17, 2013 11:23 am

subaggut írta:
Egyébként tartom a véleményem. Kirai nem egy, hanem sokkal inkább két-három kategóriával jobb mester a Vikiknél (még úgy is, hogy azok hozzák Von Schillt).
ezt támasztják alá az eddigi eredmények is... ja, nem. Hányszor nyertél Kirai ellen? Hányszor veszítettél? bár mostanában divatos a láthatatlan sikerekre hivatkozni felsőbb szinteken is. Wink

Ha jól értem, akkor a 4. v 5. shikome verte le a taelort, és az egyik vikit? Tehát 30-40 pontal levettél egy fél mestert, aki ugyebár egy ronin, 2 ss és egy magas lap árán újraéled (és egyébként se számít, amíg a másik fenn van), és egy 8 pontos figut? Jónak tűnik... Evil or Very Mad
Természetesen nem esélytelen a szellemek, ha minden körben húznak a vikik ászokat, és BJ-t, akkor akármi is lehet. Alapvetően azért elég lejtős a pálya.
A LL tud gyógyítani, illetve újraéleszti a mestered, ezt plussz lapra lecserélni, hát nem is tudom. Egy próbát persze megér, de Vikik ellen majdnem mindegy. Smile
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyKedd Ápr. 16, 2013 10:50 pm

Tényleg jó kis csata volt. Én egy kicsit talán eltaktikáztam magam, minden tekintetben (küldi, soulstone) a hatodik körre hegyeztem ki a játékot (ekkor 8-2 volt az állás ide), viszont Patrik kiflippelte a hetedik kört. Itt megborult a küldetésben megjelölt Viki, és elúszott a Hold out annak köszönhetően, hogy Patrik le tudta szedni a frissen idézett Ikirióról a Slow-t, és abból a plusz egy AP-ből beért vele a deployomba. A hatodik körben még tudtam figyelni arra, hogy ez ne történjem meg, a hetedikben már nem.

Egyébként tartom a véleményem. Kirai nem egy, hanem sokkal inkább két-három kategóriával jobb mester a Vikiknél (még úgy is, hogy azok hozzák Von Schillt). A küldetésrendszerrel és megfontolt játékkal viszont lehet talán valamit korrigálni. A második és harmadik kör egy rémálom a Kirai csapat ellen, ha viszont azt sikerül minimális veszteséggel lehozni, akkor már neki lehet állni a ritkításnak, és bármi lehet.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyKedd Ápr. 16, 2013 10:33 pm

ma játszottam kiraival vikik ellen. Hát volt szopás rendesen. A shikomék vonzották a black joly-t vagy defre, vagy attackra. A 4-5. viszont egész jól teljesített és lekapott egy taelor-t meg egy kardos vikit.
Összeségében egy jó kis meccs volt, (6-4-re kikaptam). De szerintem nem azért mert esélytelenek a szellemek a vikik ellen, hanem mert kritikus pillanatoknál nagyon szarul húztam. Legközelebb kipróbálom lost love helyett a primordial magicet, hátha több lappal a kézben jobban megy Very Happy
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyVas. Feb. 17, 2013 3:26 am

hát, hogy mondjam, abból,hogy viki és collodi ellen játszol folyamat, nem vonnék le túl sok hosszú távú következtetést. én úgy érzem, hogy fontos a frakció szemlélet. azaz legyen legalább 2 mestered. ez ressernél azt jelenti, hogy legyél milliomos. :/

szerintem, legközelebb próbáld ki Ortega crew-t... Maga Perdita elég durva Smile [Ask Billl] Vagy LJ-t. Ha jól mennek a dolgok, kész lesz ő is : ) Guild elég gyík többi frakcióhoz képest, de legalább mókás játszani velük Smile
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyVas. Feb. 17, 2013 2:46 am

möndég csak viccölőcc!

node, ma tegnap volt egy szuper szokásos móka vikik ellen, 30 pontból. azt hiszem bátran kijelenthetjük, hogy vikik ellen kiraival... nos... nem a legjobb játszani. kíváncsi vagyok, mit javasolnak majd a fb csoportban, mert ez azért tarthatatlan.

arnold ellen meg akármi is lehetett volna, ha az utolsó 2-3 körben sikerül 4fölé flippelni. így viszont. nos... a szokásos volt itt is.

kezd kihunyni a láng, azt hiszem - már ami a MF-t illeti. Gyakorlatilag nyertes meccs nélkül állok a (második)legtáposabbnak mondott mesterrel 3 hónap után. A ligát végigcsinálom, de azt hiszem utána rápihenek pár hetet/hónapot a játékra. Addigra talán megjön az infinity a többieknek.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyPént. Feb. 08, 2013 10:45 pm

Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyPént. Feb. 08, 2013 2:32 pm

YKoS: jövő héten leviszem a figuráimat, próbáld ki őket, hogy legyen sikerélmény és ne a sok idézgetés kössön le, hanem a stratégia és a séma. Subának igaza van, Kirai erős, de hosszú a tanulási folyamat vele. Mondjuk, lehet egy Izamu sokat dobna hack'n'slash jellegén. Smile
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyPént. Feb. 08, 2013 9:42 am

Gyuri egyszer próbáld ki azt a taktikát amit múltkor mondtam neked, hogy az első két körben csak idézgetsz és a 3. körtől indítod meg a küldik felé a spiriteket. Szerintem ha egy tömbben viszed a csapatod akkor nem sok vizet zavar az ellenfél.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyPént. Feb. 08, 2013 2:57 am

Ugyan már, nem volt ez olyan vészes. Ha van még egy kör, nálam marad 2 Viki meg egy Taelor, a többiek elhullanak, és sokkal többet kellett volna számolni, hogy ki nyert. Egy kis időzítésbeli problémával küzdesz, semmi mással. Az első meccsek meg nem mérvadóak, mert figurák híján fapados volt az egész, ráadásául kétszer biztosan a te károdra néztünk be szabályt (és most Patrik meccsén is döntő volt ez). Bújjuk a szabálykönyvet, sokat játszunk, és kipróbáljuk egymás csapatait is, aztán alakul. Kirai talán most a legerősebb mester, és a második legnehezebben tanulható Pandora mögött. Vikik és Lilithétk meg egyszerűek, mint a faék. Mikor egy új játékba belekezdünk, a hentesek mindig előnyben vannak, aztán szép lassan a trükkösebb, kontrolosabb dolgok mindig felerősödnek, és végül kiderül, hogy a hentelés max egy középmezőnyhöz, feles nyerési arányhoz jó.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyPént. Feb. 08, 2013 1:36 am

ha már így belejöttem:
Béla ellen kedden volt hirig. én 2 be nem jelentett küldit toltam, ő meg az egyik outcastost (ha nem jelentesz be küldit, akkor kap 1 vp-t) meg még v.mit, de arra már nem emlékszem.
Átlós felállás volt, asszem 30 pontból, nekem dinamitot kellett élesíteni, neki meg többen lenni vendégségben nálam, mint én nála.

Első kör, idézek 2 onryot, elmennek előre a szélső dinamitokra. Dacubá átverekedi magát az erdőn, hamelin néz, mint egy hülye. a többiek nem csinálnak semmit. az outcastosok jönnek előre kb. félpályáig. az egyik onryo beáll a ház sarka mögé, jönnek a vikik, előre megy, előredobja, aktiválja a másikat, előremegy, belever 10000-t az onryoba, megy tovább, belever 10000t a másikba is. pale affraid Jó volt, mindezt kiraitól messze, hogy seishin se legyen belőlük, de legalább az egyik kísértette a játék végéig. king
Dacubá odaért az egyik dinamóhoz feltekerte, Hami előrement megnézni, hogy látja-e a vikit, majd rájött, h obeyt nem tud rá tolni, úgyhogy visszasétált ugyanoda ahol állt a kör elején. fejetfalbaver Eléggé ráparáztam a közelgő vikire, úgyhogy áthoppanáltam a túlfélre, gyógyulni nem sikerült megint...
Köv körben hamelin erdőt került, dacubáék helyezkedtek, aztán valami - talán nagyon heppi módon - elköszönt pár lövés után. Nem annyira álltunk ismét jól, de már 2 dinamit égett. Közben a Viki begyalogolt a deployomba. jjjeeee. Itt bűvészkedés volt, hamelinnek bejött az obey, a totemet majdnem sikerült kinyírnom. asszem ez volt az a kör, amikor egymás után húztam fel 3 ászt... burning jó volt, nagyon jó volt. a mocskos kis totem túlélte a kört, beügyeskedtem egy-két gakit cc-be, aztán ikiryo bebüntette a librát. a végén a totemmel sikerült még egy dinamitot begyújtani. És kb. itt volt a vége is, asszem.
Át kell gondolnom a játékot erősen, eddig még kitartott a lendület, de most egy kicsit kezdek belefáradni, hogy mindig kiszopok.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyPént. Feb. 08, 2013 1:18 am

No, azért írok kicsit, friss a seb, szórom sóval. Very Happy

Átlósan álltunk fel, megint nem volt persze terrain, Patrik választotta a küldijeimet, assassinate lilithre, és az egyik resser spec küldi. sémának meg húztam slaughtert, nyilván elfelejtettem, h SS-ért újrahúzom...
Patriknak destroy the evidence volt, meg bodyguard lilithre, meg kidnap (ami nem mehet insignifikáns modellre, mint kiderült). nagykardos

35 pontból játszottunk, én hoztam hamit, dacubát, 5 seishint, totemet, 2 gakit. P. nekimát, lilithet, 2-3 kis puttot, 2 desperate merc-t, sámánt. kb.

Első körben kicsit előrébb mentem, teremtettem 2 onryot, sajnos nem jött be az in the spirit world... nem volt gyógyulás se. P. jött előre, az egyik kis putto megnőtt közepesre, és odaért az első bizonyítékhoz. Őt a 2. körben azért lelőttük, sikerült Kiraival gyógyulni kicsit, jött még egy onryo, de semmi extra nem volt. Gyakorlatilag a 2. körtől az 5. ig nem sikerült egyszer sem in the spirit worldörni... fejetfalbaver
Aztán megjött Nekima bele a közepébe, levert egy onryot, megpróbáltam levarázsolni dacubával, de bukta a WP-t, és lefutott, aztán még egy gaki is nekidurálta magát, csak elfelejtettem, hogy nem végig van a pálya, mint egyébként, hanem 6"-el beljebb végződik, úgyhogy az is lefutott a faszra. (itthon megnéztem, nem futottak volna le, csak ha a pálya szélén bukják a WP-t). Na hát itt azért néztem, hogy most akkor 12Wos nekimával mégis mit lehet csinálni, kibebaszott erős. Innentől már nem nagyon volt sok trükközés, a megnőtt nephik széttépték a plakátokat, lilith nekimával végigabált mindenkit. Az utolsó körben sikerült átugranom a sarokban lévő hát túloldalára, már seishinek nélkül, ott teremtettem egy ikiryot, aki így végignézhette, ahogy kirai meghal egy lilith rohamtól. az biztonságban lévőnek hitt onryomat pedig az egyik nephi kiveri a másiknak a black bloodját játékkal sikerült kiiktatnia P-nak - ez szép volt.
Hát nagyjából ennyi történt. Talán 2 nephit vettem le, meg a sámánt. Bukta, liga pontban 4-3ra szintén kikaptam... eh.

Úgy tűnik nem adja magát ez a játék, mondjuk voltak körökön keresztül fosadék lapok a kezemben, sikerült talán 2x is kihúzni a BJ-t, a végén össze is jött a 4 kicsi lap. Na mindegy, Hamelin szegényem megint nem találta a helyét, ő volt az akit végül nekima egy kör alatt 10ről leabált 0-ra. Gyász.

Mindenesetre így, hogy élnek a kishaverok, így azért nem akkora szopó ellenük játszani, mint pl. Collodi ellen, meg ugye mágikus fegyója se nagyon volt senkinek, úgyhogy a Vikik elleni - effektív -2 sebről induláshoz sem hasonlítható az érzés. Az tuti, hogy nekimán kívül a többivel lehet valamit kezdeni, hogy nekimával mit, azt nem tudom.
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyPént. Feb. 08, 2013 12:08 am

Egyik ellen se jó játszani, agyon vernek közelharcban.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyPént. Feb. 08, 2013 12:03 am

Volt Patrik ellen is egy amolyan száraz-bünti jellegű 35 pontos szop... játék. Nem is nagyon vesztegetnék szót... 5.körben nem maradt figurám, nekima, lilith, meg 1 matur nephi. Hát nem tudom, h Vikik a rosszabbak, vagy lili...
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptySzer. Feb. 06, 2013 3:39 am

Oda se neki, ez jó meccs volt. A probléma mindig ugyanaz: túl korán indulsz előre. Egyszer cserélünk csapatot egy meccsre, mert úgy jobban lehet látni, hogy mikor kell időzíteni a dolgokat egy bizonyos banda ellen, ráadásul megismerjük rendesen a másik figuráit is. Smile
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptySzer. Feb. 06, 2013 3:06 am

És ismét kiszoptam Vikik ellen... Mint a vicc béli vadász.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyHétf. Feb. 04, 2013 2:19 am

YKoS írta:
xD lol! leköpiagépet
bocsi a monitorért Smile
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyHétf. Feb. 04, 2013 2:03 am

xD lol! leköpiagépet
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyVas. Feb. 03, 2013 9:28 pm

Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyVas. Feb. 03, 2013 9:14 pm

Szerintem a ghoulok jobban néznek ki gakinak, ez inkább Zoraidára hajaz.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyVas. Feb. 03, 2013 7:26 pm

Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai EmptyVas. Jan. 27, 2013 11:23 am

Ez a Hans egy vadállat. Lőni keveset tudok, de majd rámegyek az onryokra legközelebb. Suba meg Lasaruss mondott pár érdekességet, pl rohamozni nem mindig érdemes, meg az első két kört el is lehet haknizni Kiraival idézgetéssel... Legközelebb.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai Empty

Vissza az elejére Go down
 
Kirai nem-annyira-király kalandjai
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Malifaux :: Csatatér-
Ugrás: