kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Kirai nem-annyira-király kalandjai

Go down 
+2
Yoda007
YKoS
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
SzerzőÜzenet
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 EmptyVas. Jan. 13, 2013 2:30 pm

Gyuri ha ott nem rontod el akkor 7-3 lett volna az eredmény a te javadra, mivel be tudtad volna vinni a ládát a deployodba. Amit viszont megtanultam ebből a meccsből is az az, hogy egy dolgot tudnak a mestereim nagyon profin, méghozzá menekülni.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 EmptyVas. Jan. 13, 2013 2:27 am

Végre ismét harcba szálltak a szellemek, Gondor kir... ja nem, ez nem az. És igazából nem is szállnak ugye... de ez egy más kérdés.

Yodával toltunk a héten egy vassalos csatát, de vagy mi voltunk nagyon szerencsétlenek, vagy a net kapcsolattal volt v.mi gond, de 2x ledobott minket a szerver. Szerencsére már az első körben kiderült (idebújok - milyen fedezék?, erre megyek - bele a vízbe???), hogy nem egy táblán játszunk, úgyhogy ezzel legalább a későbbiekben nem volt gond. A klienst szokni kell nyilván, a statokat nézni kell mellette, mi 4-5 óra alatt toltunk le 2 kört, mondjuk nekem volt vagy 8-10 figum, ami azért elég időrabló, mire mind lemozog.

Ma Lazarussal toltunk megint egy Zoraida-Collodi (de várom már, hogy legyen végre egy használható henchmanünk!!!)vs Kirai rangadót.
Közös treasure hunt volt a küldi, a neverbornék a szokásos - Collodinak maximálisan fekvő - reclaim MF-t tolták, a másikra már nem emlékszem, valakiket ölni kellett nálam. Én úgy okoskodtam, hogy csak nem jön el a deployomba (ha akart volna eljött volna) és csak nem hal meg Kirai (bodygurad rá, de ezt nem jelentettem be).
A vége 5-3 lett Neverlooséknak, de ez már igencsak szoros volt. Igazából az utolsó körben adtam át a meccset balgán, de erről később. Ha ott nem szúrom el, akkor 5-3 lett volna ide, vagy rosszabb esetben 3-3. De hát egy döntetlen is jobb, mint a semmi, nemde? Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 617944

A terep sokerdős, folyós volt. A pálya bal oldalán elejétől a végéig volt a folyó, középen nagy erdő, körben kisebbek, egy-két kis épület. A középen lévő erdőben volt a kincsesláda, azt kellett volna behurcolni a deployba 4 pontért. Lássuk hogy nem sikerült ez az elsőre szellemekkel meglehetősen könnyűnek tűnő küldi.

Az elején és a végén sikerült elég szarul húzni, a középjátékban viszont nem nagyon volt okom panaszra, 3. v. 4. körtől tartottam a BJ-t a kezemben, a későbbi kellemetlenségek elkerülése végett. Mondjuk a legutolsó körben amikor azon filóztam, hogy a kezemben lévő legmagasabb lapot, egy 4-est becsaljak-e vagy sem, akkor azért éreztem, hogy ez el lett már... Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 351612 Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 768763

Az első körben megindult a Collodi vonat, ideugrok aktiválom, odaugrok, odahúzom, aktiválok... stb. Ezek a kis szarok elég durvák paired weaponnel, magas def, magas wp... pláne ha expertek is. Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 301555 Zoraida talán repült egyet, én egy fal mögött kempeltem előre a kincset rejtő erdőig. Asszem első körben nem tudtam Ikiryot idézni, úgyhogy nem sok minden történt.
A második körben odagyűltem a kincs köré, de v.miért nem raktam senkit b2b-be vele, ezért csúszott 1 kört a szállítás (2) akció volt felvenni. Jött Ikiryo, odament a kis krampók küzül elvert egyet a kincs mellől. Dacu bá is mintha osztott volna... Nem álltunk rosszul. Az erdő kinccsel átellenes oldalán gyülekezett Pinokkió és kis bábú hada (ezek a kis baszok szerintem fa space marine-ok Very Happy). Egy Oryno körbevettek vagy 4en Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 670452 aztán elindult a püfölés. Szerencsére túlélte, Kiraival meg kicseréltem a szerencsétlent egy seishinre, aki elugrott onnat az aktiváció végén. Táp? Igen. Megérdemlem? Meg.
Köv körben kezdett el durvulni a helyzet asszem, Ikiryo letett 2 sablont, és Pinokkio körül hirtelen elfogyott 3 baba, meg ő is kapott 4 sebet asszem, szerintem rájött, hogy nem látjuk szívesen, úgyhogy elhúzott az egyik sarokba. Azt hittem, hogy elhárult a veszély, de nem. A többiekkel elkezdtem, visszaszivárogni a deployom felé, Dacubá felvette a ládát.
Ikiryo elindult Zoraida felé, hogy akkor most megmutatja az öreglánynak, aki elegánsan átrepülte a fél pályát, elcseszve zseniális tervemet. Zoraida az erdő mellett állt és várta, hogy Dacubá kitolja az arcát.
Ikiryo elverte a totemet, aztán elindult visszafelé. Itt kellett volna bedobnom egy szellemet cserébe, hogy reaktiválhassam vagy Ikiryot, vagy Dacubát. Végül Dacubá kijött az erdőből, eltolt az egyik kis bábúra egy Weight the Sinst, és ha moderate sebzést húzok, akkor nem csak, hogy meghalt volna, hanem lett volna helyette egy aranyos kis gaki is, aki... de persze week sebzést húztam. Ekkor még megpróbáltam kicserélni Ikiryot és Dacubát, de ez nem bizonyult túl jó ötletnek, Ikiryo nem tudta felvenni a ledobott ládát, viszont beteleportált pár baba, akik meg de. Fuck. fejetfalbaver Itt kölcsönösen próbáltuk elkeseredetten megölni egymást, az egyik Onryo rátámad Kiraira, meg is ölte volna a csába, de volt mellette egy Seishin szerencsére. Dacubá visszament, megpróbáltam megint a WtS-t eltolni, de nem sikerült neki, talán még reaktiváltam is, de akkor se... Szopó.
Ja, és Zoraida az utolsó kör után majdnem besétált a deployomba is. akkorse De szerencsére nem. Elbuktam a ládát, a malifó visszaszerzése részben sikerült, ölni tudott Arnold. Én megvédtem Kirait, és a deployomat.

Hát ennyi. Jó volt a játék, több terep volt, a folyó marha nagy segítség volt nekem. A dueleket át kell még olvasni párszor, és legközelebb nem hagyom itthon a talpakat, meg keresek fantasys babákat proxizni.
Viszont lassan használhatnánk a terepeket (location táblázat) illetve a random eseményeket!
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 EmptySzomb. Dec. 29, 2012 8:40 pm

Yoda007 írta:
Hát, ja... az a baj, hogy féltem mozogni, mert mi lesz, ha megütsz, de azt hiszem ezt a részt nem lehet elkerülni... Smile Ahogy Suba mondta, az elején el kell indulni a foglaláshoz, akkor te sem vidámkodtál volna annyira.

Az Issue Command táp, csak azért van egy 14es CC hozzá(8+-os lap kell). Meg alapvetően, Lucius maradhatna 4-8"-csel hátrébb, s akkor nem tudtad volna megölni. De legalább izgalmas volt Smile S kellett volna egy LJ! Smile
hja, a félpályán nem nagyon jöttél át, ha jól emlékszem. Nekem az izézéseim ilyen 8+-osak ált. úgyhogy tudom miről beszélsz. Very Happy

Mondjuk, ha nem felejtem el, hogy lehet fókuszálni... vagy SS-al plussz lapot húzni 1-1 idézésre, varázslatra, akkor azért más lett volna. pig De majd a 4. meccstől már erre is figyelek. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 EmptySzomb. Dec. 29, 2012 6:11 pm

Hát, ja... az a baj, hogy féltem mozogni, mert mi lesz, ha megütsz, de azt hiszem ezt a részt nem lehet elkerülni... Smile Ahogy Suba mondta, az elején el kell indulni a foglaláshoz, akkor te sem vidámkodtál volna annyira.

Az Issue Command táp, csak azért van egy 14es CC hozzá(8+-os lap kell). Meg alapvetően, Lucius maradhatna 4-8"-csel hátrébb, s akkor nem tudtad volna megölni. De legalább izgalmas volt Smile S kellett volna egy LJ! Smile
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 EmptySzomb. Dec. 29, 2012 5:06 pm

No, az első meccsre nem sok szót pazarolnék, alapdobozos Vikik, alapdobozos Kirai ellen. Nem lett volna rossz, de sajnos alig láttam át akkor még a figuráimat, pedig a küldik vihetők lettek volna. Sajnos az egy Seishin valóban nagyon kevés Kirai mellett, illetve a totem hiánya is elég égető. Sajnos megfeledkeztem arról is, hogy nem csak a Seishinek ölésével tudok gyógyítani szellemeket, hanem Dacubá is tud, meg Kirai is, illetve ha Ikiryo gyilkol, akkor abból meg Kirai gyógyul... Alapvetően elég furmányos csapat. Wink Ja, és a mozgásnál is voltak gondok a tereptárgyak kikerülésével... Azóta azért sokat fejlődtem. Wink

A Yoda elleni második meccsem már jobbnak ígérkezett, bár utólag utánaolvasva a gyilkolj minél többet küldi sajnos nem túl könnyű kirai-val, mert a Seishineknek csak 2 élete van, így ezeket lövöldözve elég hamar lehet sooook pontot csinálni. Igazából talán ebben a küldiben Kirai-t hátul kell tartani, és csak a legvégén beugrani vele... nem tudom. Tesztelni kell még. Kb minden jól alakult, 2 Seishinnel indultam, Ikiyonak bejött a blastos lövése red jollyval, CC-ben egy állat, csak ezt az 5 woundot nem tudom hogy gondolták... A Kirai-Dacubá kombó nem jött be, pedig vicces lett volna 3 szellemet feltenni az egy halott guildista helyére. A végén nem sikerült leverni az egy szem megmaradt solymászt, mondjuk akkor is több SS-t ölt Yoda. Ikiryo ebből a szempontból érdekes állat, mivel csak idézni lehet, ráadásul nem v.mi helyett, így érte nem jár pont - és hát azért CC-ben egy vadállat.
A vége az lett, amit Yoda írt, nem volt esélye átjönni a deploy-omba, de ő többet ölt. Döntetlen. Azért ez a Lucius gyerek ezzel a kommandírozással elég kemény. Gyakorlatilag +3 akció, ha jól emlékszem... fejetfalbaver

Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 EmptySzomb. Dec. 29, 2012 4:44 pm

Yoda007 írta:
Hogy a lényeg meglegyen Smile
Game1: Lucius ledarált 25 SS-nyi szellemet egy 20 pontos csatában... döntetlen.
Game2: Zoraida+Collodi darálta szellemeket, nagyobb hatékonysággal Smile vesztettél Smile
ez a baj veled, látod. hogy a cél fontosabb neked, mint az út, ami elvezet odáig! vegyél inkább neverbornt! Razz Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 103469
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 9:16 pm

Hogy a lényeg meglegyen Smile
Game1: Lucius ledarált 25 SS-nyi szellemet egy 20 pontos csatában... döntetlen.
Game2: Zoraida+Collodi darálta szellemeket, nagyobb hatékonysággal Smile vesztettél Smile
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 EmptyPént. Dec. 28, 2012 2:22 am

No, a múltkori csúfos szívás után Vikik ellen, ma Lucius koma és Zoraidadididiadi és Collodi volt a menün. De sajnos nagyon álmos vagyok már ahhoz hogy erről részletesen írjak, úgyhogy holnap...


A hozzászólást YKoS összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Feb. 08, 2013 1:23 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kirai nem-annyira-király kalandjai   Kirai nem-annyira-király kalandjai - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Kirai nem-annyira-király kalandjai
Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Malifaux :: Csatatér-
Ugrás: