kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 wh fantasy hírek

Go down 
+15
lordbill
Patrik
Bm
YKoS
BoneHeart
subaggut
voroncov-draskov
Pavano
MAXXxxx
gorugrany
Berzenke
exael
Eddy
Yoda007
gojo
19 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptySzomb. Május 22, 2010 2:08 pm

NO, ma a GW boltban bemutatót tartottak az új szabályrendszerröl. Nem mindenröl, csak pa´r dolgoról votl szó.
Próbáltam figyelni, ennyit láttam:

Power dice-t 2D6-al generász, az ellenfél a nagyobbik kockát kapja dispelbe.
Ezután mindkét oldal dob az összes varázslójával szintenként 1 kockát, 6+on még egy power/dispel.

A 12 fölötti power/dispel dice elveszik.

Minden varázslatot el lehet majd mondani többféle nehézséggel, kisebb hatással kisebb célszámmal vagy nagyobbal nagyobb célszámra.

Minden varázsló annyi power dicet használ amennyit akar a poolból, max 6ig, de nincs szinttöl függö megkötés.

Minden varázsló hozzádja a szintjét a power dobás eredményéhez.

Dispelnél varázslót kell választani aki dispellel, ö is max 6 kockát használhat és hozzáadja a szintjét.

Minden Lore-nak lesz valami bónusza, 2 röl tudtam meg infót:
Fire: ha direkt sebzö varázslatot (úgy varázslat típus) lösz egy osztgra, aki már kapott direkt sebzöt a körben, akkor +D3-at kapsz a power dobáshoz. (talán varázslatonként D3?)
Life: ha sikeresen elmondasz egy life varázslatot, akkor a varázsló vagy 12"-en belül egy karakter gyógyul 1-et.

Az új varázslat típusok adják majd meg, hogy egy varázslathoz látni kell-e az ellenfelet, stb.

A varázslatokat ezen túl is dobni kell a Lore-ból.

Tüzben lesz egy olyan, hogy (asszem 4-es vagy 5-ös), hogy annyiszot D3-at sebez, ahány legalább 5 széles sor van a célpont egységben.

Lesz tüzlabda ami szinttöl függö XD6 ütést ad le a célpont osztagnak.

Ha egy varázslatról nem mondod meg melyik nehézséget nyomot, akkor autómatikusan a legkisebbet.

Az erdö a gyalogságnak nem lesz nehéz terep, lovasságnak veszélyes (D6-on 1esre leesik). Csak azoknak a lovasoknak kell dobni, akik bemennek az erdöbe.

Közelharcban a veszteséget hátulró veszed le. Vagyis mindenki visszaüt.

Ha van legalább 4db (5db?) 10 széles sorod, akkor plusz egy sor üt vissza.

A második sor mindenképp visszaüt.

Lándzsával +1 sor üt vissza, mint eddig.

Csak az elsö sor üt a rendes támadásszámmal, mindenki más aki segít csak 1-et támad.

A rohamozó csak +1-et kap az eredményhez, nem ASF-et.

Ha van legalább 3(4?) legalább 5 széles sorod, akkor a ha a vereséged kisebb, mint a plusz (vagyis elsön túli) sorok száma, alap LD-re dobsz. Vagyis 2-vel kapsz ki, van 4 sorod, alap LD-re dobsz.

Ha járhatatlan terepre menekülsz közleharcból, nem pusztulsz el, hanem átfutsz rajta, mintha veszélyes terep lenne. Ha nem érnél re róla, akkor annyival tovább futsz, amíg leérsz. Itt is igaz, hogy csak aki átmegy rajta, az dob veszélyes terepet, vagyis ha csak az osztag fele tut át rajta a többiek el férnek mellette, akkor az osztag fele dob.

Ha baráti osztagon futsz át, akkor nincs terepteszt, de a másik osztagnak kell pánikot dobnia. Ha ellenségen futsz át, akkor ugyanúgy veszélyes terep van.

Minden osztagnak 1"-et kell tartania minden más oszagtól (barátitól is). Tehát menekülésnél át futsz rajta +1"-re eltávolodsz.

A vesztes is csinálhat közelharcban teljes átrendezödést, csak LD-t kell dobni annyi minusszal, mint a harcvesztésért.

A menekülö osztag sosem változtat irányt. (ez nem tudom, hogy volt eddig, csak enni info jött)

Ennyi, ha eszembe jut még valami, szólok.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Május 11, 2010 9:01 am

júnis 1. el ismét emel a gw. megint nyaralni akar menni valaki a vezetőségből...

http://www.darksphere.co.uk/index.php
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Adamowich
törzsőrmester
törzsőrmester
Adamowich


Férfi Hozzászólások száma : 66
Age : 33
Location : -
Registration date : 2009. Apr. 03.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyPént. Ápr. 30, 2010 11:30 am

Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyCsüt. Ápr. 29, 2010 11:26 am

mind a kettő az.
csak kockák játszanak ilyen hülyeséget 15 éves kor fölött... silent
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptySzer. Ápr. 28, 2010 6:09 pm

MAXXxxx írta:
pedig tenyleg kockajatek Smile

en a 4x5-os full commandos, BSB-s kozponti 'kockaban' es a sok kisegito 2x6-os 'kockakban' hiszek

Ebben az esetben viszont a WHFB mindig is kocka játék volt a 40k meg sosem. Very Happy Most akkor miért vagytok megijedve, ha a fantazi is olyan lesz mint a 40k. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptySzer. Ápr. 28, 2010 4:37 pm

Nem nyitnátok egy nyígós topikot? Lehet lenne értelme a "hírek" helyett! Razz
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptySzer. Ápr. 28, 2010 4:28 pm

pedig tenyleg kockajatek Smile

en a 4x5-os full commandos, BSB-s kozponti 'kockaban' es a sok kisegito 2x6-os 'kockakban' hiszek
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptySzer. Ápr. 28, 2010 4:25 pm

Ezt sajnálattal hallom...
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptySzer. Ápr. 28, 2010 1:57 am

hiába a story és hiába a figura, ha szarul dobsz, hisz ez kocka játék. ha jól manőverezel,de rosszul dobsz max a döntetlen, ha rosszul manőverezel, de marha jól dobsz minimum a döntetle. Senki se volt sikeres játékos, mert szépek voltak a figurái, max kapott egy vállonveregetést és utánna semmi.

Fel kell fogni, hogy EZ EGY KOCKA JÁTÉK! És legyen bull shit nekem öt vagy hat évi játék után ez jött le és kész.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 9:20 pm

Eddy, bocsáss meg, de ez bullshit! (itt most csúnyán nézek). Nem a nem a kockákról szól, hanem a játékról, a figurákról a sztorikról. Az tény, hogy ha szarul dobsz, akkor nehezebb nyerni, de játszani infantilizni akkor is tudsz. Cool

Subba, naaaa naaaa... alien
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 9:02 pm

subaggut írta:

Messze vagyok én attól amit a zotyo művel, de azért ez a játék nekem eddig a manőverezésről szólt, a jól időzített rohamokról, stb. Ez 2-es I-vel ezután mindegy is lesz. (ha igaz a pletyka). Ezentúl a csata eredménye nagyrészt a statokba lesz ágyazva, és a d6-ok fogják jelenteni az izgalmat. Nyilván lesz errata, de biztosan nem ilyen irányban. Na mind1, úgysem mostanában fogok játszani, ha egyáltalán még fogok.
Eddig is a d6-ról szólt!
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 8:43 pm

gorugrany írta:
Subba vevő vagyok az orkjaidra és azt tanácsolom, hogy még most add el őket, mielőtt a tények olyan súlyosak lesznek, hogy a nagy borúlátásától megszakadna a szíved. Bakker geek

Komolyan, mintha nem csinálták volna ezt végig minden egyes kódex-el és seregkönyvvel, hogy a pletykák szerint ordenáré szar/táp lesz, aztán a megjelenés után kiderült, hogy a pletykáknak a 10%-a sem volt igaz. És bár ordenáré szar/táp lett, de nem úgy, mint a pletykákban. Very Happy

Ezt a pletykáktól függetlenül írtam. Augusztus óta nem játszottam, és egész megvoltam nélküle.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 7:42 pm

Subba vevő vagyok az orkjaidra és azt tanácsolom, hogy még most add el őket, mielőtt a tények olyan súlyosak lesznek, hogy a nagy borúlátásától megszakadna a szíved. Bakker geek

Komolyan, mintha nem csinálták volna ezt végig minden egyes kódex-el és seregkönyvvel, hogy a pletykák szerint ordenáré szar/táp lesz, aztán a megjelenés után kiderült, hogy a pletykáknak a 10%-a sem volt igaz. És bár ordenáré szar/táp lett, de nem úgy, mint a pletykákban. Very Happy
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 7:30 pm

gojo írta:
j

suba:
ne kezd te is azt amit zotyo baszki...még itt sincs a könyv de már gyengült a sereged? bakker, akkor majd találsz ki másik taktikát. egész életeted ezzel az egy taktikával akartad lejátszani? nemár! egyébként pedig a hírek szerint azért lesz ilyen hosszú a könyv, mert minden sereg mellé lesz benne errata is. nyilván ha változik a mágia akkor felül kell, hogy bírálják a kis meg a nagy wagh ot is. legkésöbb mondjuk az új seregkönyvnél. Very Happy

Messze vagyok én attól amit a zotyo művel, de azért ez a játék nekem eddig a manőverezésről szólt, a jól időzített rohamokról, stb. Ez 2-es I-vel ezután mindegy is lesz. (ha igaz a pletyka). Ezentúl a csata eredménye nagyrészt a statokba lesz ágyazva, és a d6-ok fogják jelenteni az izgalmat. Nyilván lesz errata, de biztosan nem ilyen irányban. Na mind1, úgysem mostanában fogok játszani, ha egyáltalán még fogok.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 6:33 pm

Yoda007 írta:
YKoS írta:
%-os megosztás szopó azoknak akiknek nincs olcsó hőse.
vagy azoknak, akik nem tudnak számolni Smile)

YKoS írta:
elég sok random dolog ez így, nem?
a két szó amit a random helyett használnod kéne: nem megbízható Razz
vagy a szinonímiája ennek az ambush is. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 6:27 pm

YKoS írta:
%-os megosztás szopó azoknak akiknek nincs olcsó hőse.
vagy azoknak, akik nem tudnak számolni Smile)

YKoS írta:
elég sok random dolog ez így, nem?
a két szó amit a random helyett használnod kéne: nem megbízható Razz
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 6:11 pm

%-os megosztás szopó azoknak akiknek nincs olcsó hőse. a vámpírokról nem is beszélve ugye...
2 sorból harcolás egyedül gyík speckó volt eddig.
a 2d6-os generálás faszságnak tűnik, főleg ha DD-t is így generálunk. hozok 3 2. szintű meg dobok mellé 2t, és akkor van 8-18 kockám? mi lesz a DE-k 0. varázslatával? unlimited magic phase? Very Happy If a wizard fail to cast a spell he can't cast other spells in the same phase. pfff :Very Happy varázslatot választani he-k tudtak eddig...
remélem a 6osokat is újradobhatom.
I sorrendben ütés? 1 mentő? WTF?
+D6 roham? kockajáték. elég sok random dolog ez így, nem?
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 5:24 pm

MAXXxxx írta:
goru: de eddig fantasy-ban kicsit tobbet kellett gondolkodni, ha mas miatt nem, akkor a rohamok megfelelo osszehozasa miatt.

Hát szerintem meg az nem gondolkodás, hanem szemmérték.

A gondolkodás az, hogy mit tegyek a seregbe (főleg miért), hogyan állítsam fel a sereget a kezdésnél, aztán kivel mit és hogyan támadjak. Aztán az ellenfelem, a kockái és az enyémek eldöntik, hogy jól csináltam-e. Én így látom. pirat

Idézet :
40k... tetszik vagy sem, elegge arra megy ra per pill, hogy: jarmuvel/gyaloggal max tavot elore, roham, 40 csillio tamadas, meghal, repeat.

Mondod ezt éppen te egy olyan fantazi sereggel, ami arról szól, hogy minél hamarabb rohamozzon és olyan 40k-sal, ami meg arról, hogy az ellen minél később rohamozhasson (tau). Very Happy

Mindkét játékban sokat kell manőverezni csak másképpen megy a dolog at egyikben másként a másikban. Azt én sem szeretném, ha teljesen egyformák lennének.

Értem én, hogy tele a hócipőd a 40k szar megrágásán, visszaöklendésén és újra megrágásán. És még egyet is értek veled, de a néhány provokatőr marhát leszámítva jobb ha ezek a szarok a fórumokon tisztázódnak le, mint ha az asztalnál kell a könyveket lapozgatni és a köcsög ellenre ráborogatni. Szóval szerintem a fenti megállapítás rohadtul nem állja meg a helyét.

Amúgy meg úgyis mindjárt kapunk valami összehasonlító warhammer elméleti eszmefuttatást pro és kontra...
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 3:34 pm

goru: de eddig fantasy-ban kicsit tobbet kellett gondolkodni, ha mas miatt nem, akkor a rohamok megfelelo osszehozasa miatt.
40k... tetszik vagy sem, elegge arra megy ra per pill, hogy: jarmuvel/gyaloggal max tavot elore, roham, 40 csillio tamadas, meghal, repeat.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 2:42 pm

Nekem a kedvencem: a fantazi is olyan észnélküli kockajáték lesz, mint a 40k. Very Happy mert eddig nem kellett volna dobálgatnom a fantaziban? vagy a 40k-ban is csak a kockákon múlik minden? lol
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 1:51 pm

na legalább lesz kivel játszanom az új szabályok alapján is! Smile mer' eddig csak azt hallottam, hogy kinek milyen rossz lesz.

bár ez lehet azért van, mert sok kinti fórumot olvasok. ott meg mindenki könnyezik ezerrel.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 11:31 am

No, akkor én is... dugás

A VIII. kiadás biztosan sokkal jobb lesz, mint a mostani. Tekintetbe véve a GW utóbbi egy éves működését, nekem csak jó dolgok kerülnek képbe. Az elkanyarintott démonos fantasy kivételével minden seregkönyv nagyon tetszik. A 40K V. kiadása szerintem sokat dobott a játékon.

A pletykák még nem konkrétumok, de az alábbi trendet rajzolják ki:

- Limitáltabb karakter-felhasználás (több a seregnek, kevesebb a herohammer-nek)
- Fontosabb szerep a core egységeknek
- Objektívás mutatvány miatt kevésbé érvényesülő "leszedhetetlen" pontok a seregekben
- Veszélyes, de jobban kombinálható, választható mágia
- Az eddigi seregkönyvek működnek!

Majd folytatom, de most... elephant

P.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 11:23 am

jah, hát ezeket én is észrevettem amiket ti írtok, de ennek ellenére is látni lehet szerintem, hogy kb mit is fogunk kapni a következő kiadástól.

bm:
természetesen a generálásnál adják a szintet hozzá. én is ezt írtam, vagy ezt akartam. Very Happy

suba:
ne kezd te is azt amit zotyo baszki...még itt sincs a könyv de már gyengült a sereged? bakker, akkor majd találsz ki másik taktikát. egész életeted ezzel az egy taktikával akartad lejátszani? nemár! egyébként pedig a hírek szerint azért lesz ilyen hosszú a könyv, mert minden sereg mellé lesz benne errata is. nyilván ha változik a mágia akkor felül kell, hogy bírálják a kis meg a nagy wagh ot is. legkésöbb mondjuk az új seregkönyvnél. Very Happy

ami nekem igazán tetszik az a küldetésrendszer. végre nem felállunk, egymásnak megyünk...40k ban kifejezetten üdítő volt számomra, hogy bár seregem nem maradt szinte egyáltalán, a csatát mégsem vesztettem el, mert nem elég leölni a másikat, a küldire is kell figyelni. persze vágom, hogy van olyan akinek meg éppen ez nem tetszik.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyKedd Ápr. 27, 2010 10:41 am

"(not just High Elves)"
Bocs, hogy belekötök, de nem azt írta a kolléga, hogy mint a híg elfek, hanem hogy nem csak a híg elfek.

"Magic users add their magic level to the score rolled."
Mivel az elözö mondatban a generálásról van szó, nem a varázslásnál adják a varázslók a szintjüket, hanem a generálásnál. Lást magyarázat:
"(edit: This could be 1 PD for lvl 1/2 and 2 PD for lvl 3/4).
Example: 2D6 roll gives you 3 and 6. You have 1 level 2 and 1 level 4. Power dice =9+1+2 = 12"

"[*]Spells can be chosen, not rolled for."
Suba! Ezzel szerintem pont hogy kevésbé lesz random a sereg. Végre lehet majd mágia-kombóra építeni.

Azt írják is, hogy csak az eleje a megbízható(nak tartott) hír, a többi necces.

És még egy ellentmondás, hogy MAX listája bövüljön:
"If a wizard fails to cast (not counting dispels) twice in a row he miscasts"
VS.
"If a wizard fail to cast a spell he can't cast other spells in the same phase. "
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 EmptyHétf. Ápr. 26, 2010 11:58 pm

szinten suba, bar eleg sok ellentmondas van a hitelesnek vett hirekben is. pl:
- loves 2 sorban, mint HE-k --> ok sem, hibas a hasonlat is (mostani szabalyt sem tudja a hirt ado)
- IF-nek hatranya is van, dupla 6 miscast --> ha 66 is miscast, akkor mikor van IF?
- harc 2 sorban mindennel vs harc 2-ik sorbol is 1 tamadassal ha elso sor kihal --> nem tul egyertelmu

elsore ennyi, ami onmaganak vagy az alapfeltetelezesnek ellen mond. Szoval egyre inkabb ugy vagyok, hogy hiszem, ha latom.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Ajánlott tartalom





wh fantasy hírek - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
wh fantasy hírek
Vissza az elejére 
4 / 18 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next
 Similar topics
-
» fantasy linkek
» 40K / Fantasy kepregenyek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Közélet :: agóra :: játék hírek-
Ugrás: