kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Renegade militia-IG

Go down 
+4
gorugrany
gojo
Yoda007
exael
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
SzerzőÜzenet
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Renegade militia-IG - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 4 EmptySzer. Jan. 09, 2008 10:14 pm

Bizony mondom néked azt, amit már mondtam: változtass nyugodtan a doktrínákon. A renegade kivételével természetesen. Én úgy képzelem el a dolgot (és nem csak itt, hanem a loyal troops esetén is), hogy 2-3 doktrína változatlan ez adja meg a sereg jellegét arculatát, fő jellegzetességét és 1-2-t meg szabadon variálok, akár csatáról csatára is, ha kell.
Ez esetben mondjuk: renegades, psykers, priests az állandó az ogryn, meg a heavy weapons platoon a változó, amelyek helyett lehetne hozni mást.

Már csak azért is, mert a priest+ogryn kombó sem működik az advisors szabály miatt Wink
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 4 EmptySzer. Jan. 09, 2008 9:07 pm

Igaz,közben én is megnéztem...hát ez nem jó hir,de azért nem mondok le a kultistáimról,csak jó sokat kell hozni belőlük.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Renegade militia-IG - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 4 EmptySzer. Jan. 09, 2008 8:45 pm

Igen így van öt fő hozható. De most megnéztem a IA-5-öt és az IG codexet is és sajna ott felsorolja azokat az egységeket, amikhez commissar/enforcer csatolható. A conscript/workers rabble/kultista nincs közöttük. Militia, Armored Fists, Diciples of Xaphan egységekhez csatolható, ha kimerültek a command squad lehetőségek.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 4 EmptySzer. Jan. 09, 2008 12:02 am

gorugrany:

Az ogrynokkal kapcsolatban:igaz,hogy kicsit sérülékenyek,és drágák is,de nem küldeném őket előre,hanem afféle counter-attack egység lenne,mert hát előbb utóbb mindig odaér valaki...Meglátjuk,kipróbálom őket...

Enforcer:én úgy tudom,hogy max.5-öt hozhatok belőlük,és az elsőt a HQ-ba kell tenni,a 2. és 3.megy a platoon commandokba,de azután a többit szabadon beoszthatom a többi osztagba,tehát mehetnek a kultistákhoz is.Igaz igy legalább 4-et kell hozni belőlük,de szerintem lehetséges.Ezt a magyar forditásban olvastam,de nincs nálam angol,ha tévedek akkor javits légyszi..!
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Renegade militia-IG - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 4 EmptyKedd Jan. 08, 2008 10:07 pm

Exael

Az ogrynok sajna túl hullékonyak. Csak T4, így minden S8 találat lekap egy modell (instant kill) és 35-pont nem kevés sajna.

Szvsz a enforcer+kultista kombináció nem működhet, mert azt írja a Enf leírása, hogy az IG advisor szabály szerint kell használni őket. Azaz először kap a HQ majd pedig a command squadok a behozott Enf-ekből. A kultista(conscirpteknek) meg nincs command squadja. Ahhoz, hogy így tudd csatolni őket a sima IG esetén is az Independent Commissar doktrínát kellett felhasználni. Az meg itt nincs.

Amúgy én azt mondom, hogy a renagedes kivételével, bármely másikat kicserélheted a IG doktrínákra. Illetve ha az IA5-ben lévő egységeket használod az IG megfelelőik helyettesítésére nem lehet baj.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 4 EmptyVas. Jan. 06, 2008 9:39 pm

Ma játszottam egy csatát IG ellen CSM sereggel(lesz majd beszámoló),és az ellenfél hozott conscripteket.Még nem találkoztam velük élesben,de mindig jónak gondoltam őket és tényleg azok.Egy komisszár ugyan kötelező hozzájuk,de igy viszont a nagy létszámuk,és a 10-es Ld miatt sokáig kitartanak,akár lövés,akár közelharcról van szó.A renegátoknál is lesz majd jópár,most már biztos...
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 4 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 12:32 am

Azért nem lett ez sem közelharcos sereg,az ogrynok azok,de eddig is azok voltak,illetve nincsenek Rough riderek,akiket érdemes lenne még közelharcba küldeni.Van ugyan egy osztag CSM,de ettől még nem sok minden változik.Van egy nevesitett karakter,egy Alpha légiós lord 150 pontért aki ha jön akkor nem 0-1-es választások a CSM-ek,de hát az csak nagyobb csatában érdemes,másrészt meg akkor is csak max 3 osztag,és drága egy IG-be.Meg hát ha káoszgárdistákkal akarok játszani akkor ott a másik sereg.Tehát azért egyértelműen lövős sereg ez.A kultisták is maximum arra jók,hogy 1-2 körig megállitsák az ellenséget a nagy létszámuk miatt,persze komisszárral.Sok gyalogos lesz az biztos,egyrészt mert sok van, Very Happy másrészt szerintem erős,harmadrészt szerintem igy néz ki egy ilyen sereg.Na,még 2-3 hét aztán ki is próbálom....
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Renegade militia-IG - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 4 EmptySzer. Jan. 02, 2008 3:38 am

karakterét tekintve ez egy milyen sereg? lövős vagy közelharcos? az ig ugye alapból lő, mint állat...de ezek meg nekem olyan közelharcos dolognak is jónak tűnnek...persze lehet, hogy csak azért, mert sok feláldozható egységet látok bele a seregbe... Very Happy de az ogrynok szabálya mondjuk szintén a cc beállítottságot vetíti előre...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 4 EmptyKedd Jan. 01, 2008 6:50 pm

Lesznek képek is holnaptól...Tehát,röviden összefoglalom,hogy miben tér el a renegade lista a sima IG-től:5 fix doktrina:
-renegades
-priests
-psyker
-ogryn
-heavy w.platoons
A renegades azt jelenti,hogy szinte minden egységnek d6+4 a morálja,amit csata elején kell kidobni,kivétel a veteránok,nekik 9-es.Ez vicces lehet néha,pl ha a HQ morálja alacsonyabb mint a sereg többi részének...na mindegy.A többi ugyanaz mint IG-ben.
Az ogrynok ugyanúgy közelharcosok,lőni nem is tudnak,de erősebbek és drágábbak is pontban.Nincsenek ratlingok,és stormtrooperek,ez utóbbi helyett 0-1es választásként egy osztag chaos marine.Az armoury is az IG-s,egy apróság kivételével:aki hozzáfér annak lehet demo.charge-a,szerintem ez nagyon jó.
Ami még más,az a heavy:hozhatok aknamezőt,illetve egy orbital bombardmenthez hasonló,de szerintem erősebb tüzérségi támogatást.Az aknamező hangulatos,de valszeg ritkán fogom használni.Vannak komisszárok,ugyanúgy működnek mint az IG-ben,és conscriptnek megfelelő hive workerek(nálam kultisták)amiket szeretnék is használni.A papok meg ugye szépek... Smile Erősen gondolkodom,hogy hogyan is állitsam össze a sereget,az biztos,hogy sok gyalogos és kultista lesz benne,illetve ogrynok is és komisszárok.Ami kérdéses az a jármű,most még csak egy basiliskem van,és egy BB)de ez nyilván kevés.Szeretnék 3 Sentinelt is.Még a héten gondolkodok,aztán pénteken veszek valamit...Minden jótanácsot szivesen veszek...
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Renegade militia-IG - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 4 EmptyKedd Jan. 01, 2008 6:22 pm

látom, sikerült megcsinálni! Smile inkább fess, és csinálj képeket! Very Happy
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 4 EmptyKedd Jan. 01, 2008 6:20 pm

Gondoltam itt megbeszélhetnénk a seregemet érintő dolgokat...Mivel lényegesen nem tér el a normál IG-től,ezért akár arról is lehet szó.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Renegade militia-IG - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Renegade militia-IG
Vissza az elejére 
4 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: