kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 40K szabálykérdéseim

Go down 
+14
igua
Patrik
subaggut
BoneHeart
voroncov-draskov
Bm
gorugrany
MAXXxxx
gojo
Yoda007
Eddy
kota
exael
Pavano
18 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
SzerzőÜzenet
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

40K szabálykérdéseim - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 16 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 10:47 pm

Eddy írta:
gojo nekem nem az a problémám, hogy most elgázol egy 140 pontos tank egy uszkve 260+-os osztagot, hanem az, hogy a nidák azok akik átmennek mindenen, meg azért bazzeg most gondolj bele robog feléd 30-cal egy tank és nem tudsz elugrani előle, hanem elgázol. Nane.
Azért egy tank nem 30-cal cammog, főleg nem sci-fikben. Razz
Eddy írta:
A treeman meg sztem itt is van, csak skimmereknek hívják őket. A járművekre meg most nem lehet tudni milyen hatással lesz a futás. Az biztos, hogy a futás pont nem a nidákat tápolja. tongue mert ők eddig is tudtak. :o meg az eldák is.
Nem olyan lesz, mint a fleet(?), hanem más. Lehet, hogy nidákat is tápolja. Ki tudja... Razz
Eddy írta:
Na mindegy. A gázolással megintcsak egy újabb reális szimulációt kívánnak betenni a játékba szerintem. (szerény éleményem szerint felesleges. Miért? Mert ez SCI-FI.) Mondjuk meglesz a hangulata, mikor az űrgárdisták, vagy maga a káosz összeroppantja seregem és én a maradék lemann russom és (esetleg) a két basiliskel elkezdek carmageddont játszani. cheers
Vicces lesz, amikor a baneblade elgázolja a lemannjaidat! Razz
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

40K szabálykérdéseim - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 16 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 10:37 pm

gojo nekem nem az a problémám, hogy most elgázol egy 140 pontos tank egy uszkve 260+-os osztagot, hanem az, hogy a nidák azok akik átmennek mindenen, meg azért bazzeg most gondolj bele robog feléd 30-cal egy tank és nem tudsz elugrani előle, hanem elgázol. Nane.
A treeman meg sztem itt is van, csak skimmereknek hívják őket. A járművekre meg most nem lehet tudni milyen hatással lesz a futás. Az biztos, hogy a futás pont nem a nidákat tápolja. tongue mert ők eddig is tudtak. :o meg az eldák is.
Na mindegy. A gázolással megintcsak egy újabb reális szimulációt kívánnak betenni a játékba szerintem. (szerény éleményem szerint felesleges. Miért? Mert ez SCI-FI.) Mondjuk meglesz a hangulata, mikor az űrgárdisták, vagy maga a káosz összeroppantja seregem és én a maradék lemann russom és (esetleg) a két basiliskel elkezdek carmageddont játszani. cheers
Na ennek megint nem lett se füle se farka. Mit vár az ember egy bolonyás töri szakostól :albino:
Pápá Laughing
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

40K szabálykérdéseim - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 16 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 10:11 pm

gojo írta:
az az igazság, hogy ilyen hülyeségek bizony vannak fantasyban is meg 40k ban is. ez nem egy II. vh s játék...ahogy én láttam közel sincs olyan komplex rendszere. egyébként nem biztos, hogy ez baj. özsgének igaza van abban, hogy legalább nincs benne annyi szarakodás, mint fantasyban.
Ez annak is köszönhető, hogy nincs treeman. Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

40K szabálykérdéseim - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 16 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 9:23 pm

az az igazság, hogy ilyen hülyeségek bizony vannak fantasyban is meg 40k ban is. ez nem egy II. vh s játék...ahogy én láttam közel sincs olyan komplex rendszere. egyébként nem biztos, hogy ez baj. özsgének igaza van abban, hogy legalább nincs benne annyi szarakodás, mint fantasyban. vagy legalábbis sokkal egyértelműbb válaszokat lehet adni...néha...mert azért láttam én már évekig tartó vitákat 40k ban is...pedig még csak a sistákat olvasgattam el tüzetesebben. szóval azért ez is gw s játék...Very Happy ezek nem tudják meghazudtolni magukat.

a változtatások meg lehet, hogy jók lesznek lehet, hogy nem...én kíváncsi vagyok rájuk. lehet nem is kellene addig sereget építenem...nagy szívás lesz pl ha nem erősítik hanem pont gyengítik majd a járműveket...és hát egyelőre azért nekem nem világos, hogy most melyik irálnyba is mennek majd el. ez a futás szabály mondjuk nem éppen erősíti a járgányok használatát...viszont az eddig is szaladgáló nidák meg megint kapnak valamit...a gázolásban meg azért van valami lássuk be...néhány bogár meg néhány tank találkozását azért néha illik lemodellezni.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

40K szabálykérdéseim - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 16 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 8:04 pm

szerintem gázolás jó 5letnek tűnik... meg azért várjuk meg a szabályait, szvsz.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

40K szabálykérdéseim - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 16 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 5:36 pm

Egy ideig nekem is olt nidám. Mint az közismert. És hát a nidáknak is sokszor csak a fedezék számított. Viszont ha majd tényleg lehet gázolni, akkor az elég gáz lesz, mert hát akkor gondoljunk csak bele. Átlag gaunt osztag (az én felfogásom szerint) min 20 féreg. Na akkor most valszeg sablonos lesz. Ergó ha nem sikerül kilőni őket kironygolok a lemannommal és átmegyek rajtuk? affraid Na ne. Egyébként roppant flusztráló tény maga a spacemarinok létezése is. Legalábbis számomra.
Vissza az elejére Go down
kota
törzsőrmester
törzsőrmester
kota


Hozzászólások száma : 60
Location : fasz se tudja
Registration date : 2007. Dec. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 16 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 5:10 pm

Ágoston hát a tegnapi csatában nekem nagyon rosszul jöt, hogy nem volt fedezék csak nyílt terep.
Az előre rohanó gyalogosaim nem azért fogytak el mert nem tudtam megdobni a 3+-os mentőt hanem azért mert a nagy sablonos lövedékek ellen nem volt mentő. De ha pl fedezékben vagyok akkor lett volna egy 4+-os mentőm ellene. Így lehet nem 2 figura ért volna oda hanem mondjuk 5. Itt nagyon is számított a fedezék mentő.
Norbinak ha nem lett volna fedezék mentője akkor már a 2 körben nem élt volna a bal oldala. De mikor az ember 6 fedezék mentőből megdob 5-öt akkor ugye mindegy Very Happy
Szerintem ez kielégíti a fedezékmentő és a páncélmentő közti különbséget.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 16 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 4:11 pm

Csak érdekességképpen irom ide,hogy az új kiadásban ami nyáron fog megjelenni pár dolog változni fog a pletykák szerint,és ezek között van olyan ami érinti a fenti témát:
-a fedezékmentő másképp lesz,vagy kombinálható lesz a páncéllal,vagy a találatra ad módositót
-lesz futás,ha a lövésfázisban nem lő az egység akkor mozoghat
-a sniper puska erősebb lesz
-a járművek tudnak majd gázolni
-a közelharc végén fantasyhoz hasonló resolution lesz
-a járművek túlélőképesebbek lesznek

Na majd meglátjuk...Amit Pavano irt,hogy mindig ugyanaz a célszám mindentől függetlenül,és,hogy csak egyféle mentőt lehet dobni mindig,az a 2.kiadásban másképp voltott voltak mindenféle módositók,és több mentő is létezett egymás után stb,és ahogy elnéztem nem is volt az se rossz,bár sokan bonyolultnak találták...
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 16 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 2:35 pm

Helló!

Szerintem a fentiek egy része,pl az,hogy távolságtól és mérettől függetlenül ugyanarra a célszámra találnak a lövések az a játék egyszerűsitése miatt van igy(bár azért a "ratling hobbit" és a hasonló kis célpontok fedezékmentője egyel nagyobb ha fedezékben vannak),és szerintem ez az az eset amikor a játszhatóság miatt veszit valamit a játék az "élethűségből".Mert azt azért ne felejtsük el,hogy ez egy sci-fi világ,és véleményem szerint nem érdemes(vagy legalábbis nem minden esetben)a mai kor hadviseléséből kiindulni.Ez olyan dolog,mint hogy a fantasy sem ugyanaz,mint a földi középkor.A tegnapi csatáknál esetleg még felmerülnek ilyen párhuzamok,de pl egy tiranida vs. necron csatánál már nem nagyon.
Egyébként a fedezék itt tényleg nagyon sokat számit,néhány seregnél gyakorlatilag ez az egyetlen esély,a tegnapi csatában is pl:az IG páncélt a Space marinok egyetlen fegyvere ellen sem véd,tehát ha a Norbi mindenkivel nyilt terepen állt volna akkor soha semmi ellen nem dobott volna mentőt.A fedezék és a páncél esetleg összeadódhatna,de a nagyobb páncéllal rendelkezők ugyanolyan előnyben lennének.A közelharcba való belövéssel meg az a gond,hogy csak bizonyos seregeknek érné meg használni,mert egy olcsó hordasereg nyilván belelőne,de egy elit SM például már biztos nem.Mint ahogy pl egy skaven-high elf csatában is valószinűleg csak a skaven lőne bele a közelharcba,mert sokkal többen vannak .Az,hogy bizonyos seregeknek másképp nincs esélye nyerni azt nem hiszem,legalábbis nem tudom melyik sereg az.Különben tényleg nagy százaléka talál a lövéseknek,de ha nem igy lenne akkor soha nem lenne vége a játéknak.
Hogy van-e értelme bújkálni,taktikázni?Szerintem pont azért van értelme,mert a fedezék,vagy a takarás a túlélést jelenti sok esetben,meg azt se felejtsük el,hogy bizonyos fegyverek negálják a páncélt,és/vagy a fedezéket is.
Összességében persze lehetne pár dolgon változtatni,bonyolitani,de ahogy én látom pont ez az "egyszerűség",játszhatóság az egyik nagy előnye a 40k-nak a fantasyval szemben.De ez csak az én véleményem,lehet,hogy ez másoknak zavaró.

Amúgy kiváncsi vagyok a további észrevételekre is...meg szivesen játszanék már orkok ellen,eddig úgyis mindig(2-szer)kikaptam tőlük... Cool
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

40K szabálykérdéseim - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 16 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 12:02 pm

Tiszteletem!

Elolvastam a 40K szabálykönyvet tegnap este, lévén nagyon ráértem. Végeztem vele az utolsó képig. Smile
Azaz ténylegesen asszimiláltam az egészet.

Rájöttem, mi zavar a legjobban a szabályrendszerben:

- Ez alapvetően lövöldözős játéknak készült, mégis sokkal rosszabb, valótlanabb a lövés valamennyi szabálya, mint a deklaráltan kardozós fantasy-é.
- Mindenki mindig ugyanarra a célszámra lő, függetlenül a távolságtól, a mozgástól, a fedezéktől és a célpont méretétől.
Szerintem ez nagyon gáz, teljesen ostoba dolog.
- Tudom, hogy cél az egyszerűség, de az alábbi illusztrációk megvilágítják a hülyeséget:

a, egy részeg ork ugyanakkora eséllyel találja el az 1" távolságban álló ellenséges gyalogost, mint a 22"-re, fedezék mögött lapuló mesterlövészt, még akkor is, ha lövés előtt futott egy keveset...
b, egy Marine lövész ugyanarra a célszámra lő egy ratling hobbitra, mint egy tankra
c, a fedezék ugyanannyira véd egy pisztolytól, mint egy rakétától
d, rakétával nem könnyebb eltalálni egy Beneblade-et (vagy hogy hívják), mint egy futó gyalogost
e, BS4-nél a lövések kétharmada statisztikailag talál, függetlenül a harctér összes körülményétől (ami fantasy-ben simán lehetne 7+, az itt továbbra is 3+)
f, BS2-nél a lövések harmada talál ugyanígy (ha ez így lenne a valóságban, az arabok egy hét alatt kicsinálták volna az egész NATO hadsereget Irakban), itt mindenki halott, mágikusan felhergelt, vak Tomb Kings íjásznak számít
g, a tankok lézerágyúja (célkövető rendszer, kutyatöke) ugyanolyan pontos egy magányosan lapító karakter, mint egy ház ellen
h, közelharcba nem lehet belelőni, pedig a 40K világa sokkal kíméletlenebb, mint a fantasy-é, arról nem is szólva, hogy egy rakás sereg máshogyan nem is nyerhet, ha megfelelő erejű ellenséggel találkozik

Akkor hogyan is van ez? Van így értelme taktikázni, bújkálni, meg okoskodni? Az ellenfél ugyanannyira talál el bárhol, a mentőm (a fedezéket nem számítva) ugyanannyi bárhol, a fedezék és a páncél nem adódik össze (mekkora hülyeség!), így igazából a "ki dob több nagyot?" kérdés merül fel először és utoljára.

Ez különösen tegnap foglalkoztatott, amikor Kota csapatai ugyanarra a célszámra tüzeltek a fedezékben, messzire lapító IG gyalogságra futás közben, mint Norbi beásott géppuskásai rájuk. Norbi mentője 4+ volt a fedezék miatt (páncél nem számít), Kotáé 3+ a páncél miatt (fedezék nem számít). Tehát a nyílt terepen rohamozó gyalogság túlélési esélye jóval nagyobb volt, mint a védekező erőké, akik fedezékben, álcázva, beásva és nehézfegyverekkel várták őket... 40K szabálykérdéseim - Page 16 75827 pig

Mondhatjátok persze erre, hogy az IG babák azért rosszabbak, mert olcsóbbak, így többen lehetnek/lőhetnek, de nekem ez attól még erősen sántít - lévén a terep nem számított egy kicsit sem.

A seregek ettől még kiegyensúlyozottnak tűntek, mert jóval többet lőttek az IG gyalogosok - többen voltak -, viszont ez azt mutatja, hogy a terepasztaltól függetlenül csak a dobások számítanak. Kota gond nélkül tolhatta előre a babáit, mert fedezékben, messze megállva ugyanannyira lőtték volna le őket, mint a nyílt terepen - másfél méterről.

A bokor ad egy 5+ fedezéket, egy gyalogsági páncél ugyanennyit. A játék szempontjából mindegy, hogy páncélban hasalok-e a bokorban, vagy anélkül, mert csak az egyik számít. Sőt, a bokor a jobb, mert a páncéltörő támadások azt a mentőt nem szüntetik meg...

Vélemények?

P.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





40K szabálykérdéseim - Page 16 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 16 Empty

Vissza az elejére Go down
 
40K szabálykérdéseim
Vissza az elejére 
16 / 16 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: