kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Empire

Go down 
+7
Patrik
Yoda007
YKoS
subaggut
Pavano
gorugrany
gojo
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
SzerzőÜzenet
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 4 EmptyKedd Márc. 18, 2008 6:11 pm

arra gondoltam, hogy csinálnék valami történetet a seregem köré. első lépséként elkezdtem gondolkodni azon, hogy hogyan is épülhet fel a birodalmi hadsereg. de nem jutottam sokra. sajnos a könyv nem sokat mond erről.
gondoltam, hogy kb a német-római császárság féle felépítés simán megfelel a témának. erről viszont nem igazán rendelkezem sok infóval. szóval ha valaki tud valami linket vagy egyéb infót róluk akkor nem lenne rossz ha megosztaná velem.

14.-16. századi egyéb országok seregfelépítése is lehet, hogy soka segítene.

de az is jó lenne ha valakinek van bármilyen jó elképzelése, hogy hogyan épülhet fel ez a dolog a warhammer világában. nem lényeges, hogy a valós történelmi dolgokat koppintsam le. (sajna nekem a fantáziám nem a legszárnyalóbb...)

az alapok:
reiklandi seregem lesz, némi bögenhafeni beütéssel. hirtelenjében az jutott eszembe hogy egy amolyan határőr sereg lenne. bögenhafen egy kereskedelmi város. a grey montain két hágója is nagyjából ott található a város alatt. ezért lehetne, hogy valami végvári sereget alkotok.

amit nem tudok eldönteni:
mivel az egész birodalmi sereg felépítését nem nagyon látom át, ezért nem igazán tudok nevet, meg számot adni a seregnek. pedig szeretnék, hogy ne csak az legyen, hogy reikland oszt készen van...nem igazán tudom eldönteni, hogy mennyire lehet szervezett maga a hadsereg. a középkorban ugye ez elég ad hoc módon működött. össze vissza összeszedtek embereket, aztán csináltak belőle egy sereget. a legtöbb talán az volt, hogy az egy helyről érkező egységeknek volt saját nevük...melyik lenne a jobb? ha kb így építeném fel a birodalmi sereget is és csak az egyes egységeknek lenne saját megkülönböztető elnevezése vagy magának a sereg egészének is lenne valami besorolása. mondjuk a reiklandi 6. hadsereg vagy mittudomén...

minden segítséget nagyon megköszönnék! sunny
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 4 EmptyCsüt. Márc. 13, 2008 4:10 pm

ja persze...egyszer nyertem patkányok ellen, az is egy proxy stankos sereggel volt, ahol a tank egymagában lezavarta az összes patest mire a sereg többi része odaért volna...egyébként meg empire, patkány ellen talán tényleg nem olyan jó megoldás. viszont TK ellen nem lesz az olyan rossz...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Empire - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 4 EmptyCsüt. Márc. 13, 2008 3:13 pm

Ohó, úgy látom, hogy beindult a "Gojo sok pénzt költ, hogy megajándékozza minden fantasy seregemet 300 VP-vel"-project!

Nem rossz, sőt! dugás

P.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 4 EmptyCsüt. Márc. 13, 2008 2:36 pm

az elöbb, miután elolvastam a maxxx által az rpg re írt kis szösszenetet arról, hogy az új vc sereget hogyan kell megverni, a következő telefonbeszélgetés hangzott el pavano és köztem:

-hali! megrendelted már a két free comapny boxot amit beszéltünk?
-igen, meg.
-akkor baszki beszélj velük, hogy küldjenek inkább egy stankot helyette...köszi. pá...

feladtam. nekem is lesz tankom. ennyi...további részletek két hónap múlva, amikor majd ki is próbáltam...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 11:32 pm

és most azt képzeld el, hogy átnéztem már párszor... Very Happy

3 szor átmnent rajta a helyesírásellenörző progi. ez elvileg az olyan elgépeléseket, amik értelmetlen szót eredményeznek azonnal kiszűri. nem szűri viszont ki azokat amik ugye értelmes szót eredményeznek. na emiatt mindegyiket át is olvastam egyszer. de eddig csak egyszer sikerült... Very Happy néhányat megtaláltam, de ezek szerint nem mindent. a kisbetűt azt én is láttam, de egyszerűen nem volt kedvem kijavítani még...egyébként sem értem, hogy mi a fasznak nem nagybetűvel kezdődenk automatán a mondatok. ezek nagy része nem olyan, hogy utólag kitöröltem a kezdő szót, hanem már a beírásnál is így kezelte...az az igazság, hogy kakiltam rája... Very Happy

arra gondoltam, hogy közzéteszem, aztán még néhányszor átnézetegem és alakítgatok rajta. itt-ott kicsi csiszolásokat azért már végeztem, de maradt még bőven.

igazából én nem érzem kereknek a történetet, mert nem nagyon törekedtem a magyarosságra. inkább csak a nyilvánvaló hülyeségeket írtam át. egyébként azért történt így, mert túl sokat fordítottam le egyszerre és már nem volt kedvem korrektúrázni. a többi fordításnál sokkal kisebb léptékben fogok haladni és csak akkor megyek tovább ha már kereknek érzem a történetet. mindenképpen vissza fogok térni erre a fordításra is, mert ez a cikk nagyjából meghatározza az egész hozzáállásomat a wh hoz, így nem engedhetem, hogy ne legyen olyan, mint amit megérdemel. Smile ahogy időm engedi úgy fogok haladni vele. lépésről lépésre átnézem az egészet megint.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Empire - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 9:49 pm

Gojo: én olvastam régebben az angol eredetit. Minden tiszteletem, hihetetlenül jól megcsináltad ezt a fordítást! Érthető, olvasmányos, használható, még a cikk hangulatát is visszaadja. Kiemelkedően király munka!

Nekem elhiheted, én éveken át ebből éltem...

Hagyd meg az angol ábrákat és egységneveket, egyfelől jobbak, mint a fordítások, másfelől meg így mindenki tudja, melyik babáról van szó a cikkben. Ha máshonnan nem, akkor a dobozok elejét nézegetve látta már...

Én egyetlen dolgot tartok rossznak benne: a helyesírási hibákat. Sok mondatot kezdesz "kisbetűvel", van néhány elgépelés, meg ilyesmik. Annyira igényes a munkád, hogy ezeket kár lenne javítatlanul hagyni! Nem lenne nagy dolog, de én átszerkeszteném egyszer a helyedben.

A fórumos hozzászólásoknál ennek nincs nagy jelentősége - bár magammal szemben ebből a szempontból könyörtelen vagyok -, de ez egy "tudományos munka", megjár neki a korrektúra.

Még sok ilyet!

P.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Empire - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 6:22 pm

Jobb ha maradnak akár az egységnevek akár más, a kardvívótól meg palloshordozótól felálla szőr a hátamon. Mondjuk a Sylvaniai (deszép ez így) vagy birodalmi történelemnél majd bajban leszel emiatt.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 6:12 pm

nah legalább van aki olvasta! már megérte! Laughing
igazából ennél kicsit jobban szerettem volna lefordítani, de aztán mégsem úgy lett. kicsit dilemmában voltam, hogy mennyire tartsam magam az eredeti szöveghez, aztán végülis amennyire csak lehetett nem alakítottam rajta. jó fordítást persze így nem lehetett csinálni, ahhoz sokkal jobban bele kellett volna nyulni. amit meg is fogok tenni a további fordítások esetében majd, de ez a cikk annyira alap nekem, hogy nem igazán szerettem volna hozzátenni. ezen kezdődött a wh pályafutásom, hát gondoltam maradjunk szöveghűek. személy szerint nem tartom jónak az olyan fordításokat amik nem igazán magyarosak, de most nem akartam többet foglalkozni vele.

abban a tekintetben meg, hogy mennyire erős ez a sereg vedd figyelembe azt is, hogy igazából az előlző kiadásra íródott. (igaz ez a cikk, már a 7 es szabályokra átalakított változat) abban kicsit azért erősebb volt. pl a pisztolyosok elég kemények voltak, ami most nem igaz. pont azért kesergek egy kicsit, mert ez alól a sereg alól húzták ki a talajt kicsit. persze nem mondom, hogy életképtelen, hiszen én is evvel játszom, de azért ennél sokkal erősebb volt. kár, hogy korábban nem tudtam kipróbálni. azért most sem annyira rossz szerencsére. remélem egyszer majd én is hozzá tudok tenni ehhez a taktikához. de egyelőre még ott tartok, hogy jól be kellene gyakorolni.

edit:
ja és ha van olyan meglátás amit a késöbbi fordításoknál változtatni kellene akkor mond! mennyire zavaró mondjuk, hogy sok helyen meghagytam az angol kifejezéseket? jó ez így? mert persze kevésbé magyaros, de szerintem sokkal érthetőbb, mert sokszor én sem tudtam, hogy mi a magyar megfeleője egy egy szabályos dolognak, annyira nem használnom magyarul...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Empire - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 11:57 am

Köszi a lehetőséget! cheers
Jó a cikk és jó a fordítás is. Imádom az ilyen hadtudományi munkákat. Egészen kedvet kaptam egy birodalmi sereghez. Ha van valakinek eladó szóljatok!
Amúgy csak tessék szétnézni szűkebb hazánkban, mert itten Kecsón Akadil uram is hasonló princípiumok szerint építi és használja a seregét és nem éppen rossz eredménnyel! És megmondom az őszintét nagyon jó látni egynél több gyalogos kockát az asztalon és ráadásul megfelelő szürkeállománnyal még ezek a béna legénykék is használhatók. Tehát a birodalmi sereg nem úgy kezdődik, hogy végy kettő steamtankot, fűszerezd meg egy kis sárkányos franccal.
Ja és innentől kezdve kedves gojo nem kéne azt hangoztatnod, hogy a birodalom milyen gyenge alap felállás szerint. drunken
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 07, 2008 7:40 am

nah örüljünk feleim, mert lefordítottam a tvi battalion taktikát. így lehet azok is elolvassák akik mondjuk angolul nem álltak volna neki. nem állítom, hogy irodalmi igényességgel fogtam a dologhoz, de azért próbáltam magyarul fogalmazni. azért ezt a cikket fordítottam először magyarra, mert számomra ez jelentette a wh val való foglalkozás kezdetét. évekkel ezelőtt ez volt az a cikk ami miatt, akkor még elf játékosként, eldöntöttem, hogy nekem biza lesz empire seregem. és lőn...

a továbbiakban mindenképpen lefordításra kerül a birodalom történelme. egyelőre még nem néztem meg, hogy a 7 es és a 6 os könyv között mekkora a különbség, de ha nagy akkor mindkettőt. leginkább a kettőből kellene egy olyan történelemkönyvszerű dolgot összehozni...de ezt még meglátom. természetesen részletekben fogom közölni, ahogy ráérek. igazából nem egy nagy munka, csak folyamat foglalkozni kell vele. mindig haladok egy kicsit, ahogy időm engedi.

emellett ami még várható egy tüzérségi cikk, ami szinte tudományos alapossággal lett kidolgozva, azt hiszem minden empire generálisnak kötelező. statisztikákkal (mennyi az esélye a felrobbanásnak...stb.), képekkel, diagrammokkal. aztán nekifogok majd egy pegazusos hős taktikának.
a többit meg meglátjuk.

js és, hogy hol?? hát itten ni:

OBS blog
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Empire   Empire - Page 4 EmptyCsüt. Jan. 03, 2008 6:24 pm

az empire sereggel foglalkozó taktikák, cikkek, hozzászólások.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





Empire - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Empire
Vissza az elejére 
4 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» empire vs empire 2000
» Tk vs Empire 2000
» 1500 Tk vs Empire

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh akadémia-
Ugrás: