kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 pavano orkjai

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyHétf. Márc. 24, 2008 8:54 pm

Akkor holnap akár játszhatnánk is Lőrincen? bounce sunny
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyHétf. Márc. 24, 2008 12:57 pm

Hoi!

A múltkor játszottam egy izgalmas, de döntetlen kimenetelű csatát MAXXxxx serege ellen. A játék után felmerült a kérdés, hogy pontosan hány orkkal rendelkezem, mikből lehet válogatni. Most az ünnepek alatt modelleztem egy kicsit, így össze tudtam számolni őket. Íme az eredmény:

ORKOK (272 példány)

10 Burnas
15 Lootas
16 Stormboyz
17 Kommandos
15 Tankbustas
14 'Ard Shoota Boyz
9 Big Shootas
9 Rokkit Launchas
51 Slugga Boyz
84 Shoota Boyz
8 Nobz
2 Painboyz
1 Big Mek With Kustom Mega-Blasta
1 Big Mek With Shokk Attack Gun
1 Big Mek With Kustom Force Field
1 Weirdboy
1 Warboss
17 Warbikerz

GRETCHIN (52)

18 Kannon Krew
15 Extra Kannon Krew
2 Grot Orderlies
17 Gretchin With Blasta

JÁRMŰVEK (10)

1 Wartrakk
3 Trukks
2 Looted Wagons
3 Killa Kans
1 Baneblade-Skullhamma'

EGYÉB MODELLEK (15)

6 Bomb Squigs
9 Kannons

Összesen 349 modell, de ez nem marad így sokáig, mert erőt veszek magamon és összerakom a többieket. Akik még erre várnak:

- 5 Deffkoptas
- 3 War Buggies
- 1 Looted Wagon
- 3 Battlewagons
- 1 Big Mek With Kustom Force Field
- 60 Orks (ők még nem tudják, mik lesznek, csak a babák meg a bitzek vannak meg egyelőre)...

Tehát az 1000 orktól messze vagyok, a közeljövőben nem fogom elérni ezt a bűvös számot. Ami jó, hogy egy-két járgány kivételével a fenti 349 baba mindegyike le is van alapozva, így játszható állapotban van.

Tehát lehet zöldeket is gyakni, ha valakinek netán 40K-hoz támad kedve...

háháhá háháhá rendeer Sleep

Ui.: Nyamm talált még egy orkot, eggyel több Shoota Boy lakik errefelé.

P.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyVas. Márc. 16, 2008 7:24 pm

Tiszteletem!

Helyzetjelentés: rossz az idő, nem megyek Szentlőrincre! Na jó, nem az idő miatt, de mára már kiorkoztam magam Dectummal.

Amúgy megjöttek a csodálatos Kannon-jaim, már szerelem is őket összefele! Vettem egy doboz Gnoblar-t, belőlük tökéletes extra fegyverkezelők lesznek. A sikeren felbuzdulva - valamint a diákhitelből - berendeltem 3 Buggy-t, meg 5 mail order-es Deffkoptát, hogy izgalmasabb legyen a "fast" választás is a zöldeknél.

Aki akar nagy csatákat játszani, annak hamarosan NAGYON SOK orkkal lehetséges küzdenie.

háháhá háháhá háháhá

P.

utólagos engedelmeddel csináltam egy saját topicot a seregnek, hogy ne a szabálykérdéses, seregösszeállításos topicba kelljen ezeket írni. hamár van neki saját fóruma gondoltam jó lesz ez itten is! Smile gojo
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyCsüt. Feb. 28, 2008 2:30 pm

Megjött minden megrendelt orkonc, így nagy az öröm. Éjjel csinálom a sereglistát!

Immáron elegendő "sorork" is van, nem csak elitek. Némi fegyverzetbeli fennakadások még vannak, de egyébként minden királyság, ha megszögelem, jó lesz. Karddal-baltával megáldott kis barátainkat már alapozom is lefele!

Ha valaki érez magában erőt további tereptárgyak gyártásához, ne fogja vissza magát!


P.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyKedd Feb. 26, 2008 1:41 pm

Helyzetjelentés:

- Minden nálam lévő ork összerakva, kis kivétellel lealapozva, motorok, teherautók készenlétben. 24 Slugga Boy, 50akárhány Shoota Boy, 17 Grot, 12 Warbike, 3 Trukk, 1 Trakk, 15 Tankbusta, 5 Rokkit Boy, 5 Big Shoota Boy, 15 Loota, 8 Nob, 16 Stormboy, 1 Psyker Ork, 1 Big Mek vagyon készen, meg némi aprólék (pl. 12 'Ard Shoota Boy).

- Ebből sereget sajnos még nem lehet gyártani 4 elittel, ráadásul heavy még egy sincs. Holnap megyek orkér' addigra lesz még vagy száz belőlök, azzal már lehet valamit kezdeni. 3 Killa Kan, 4 Meganob, 15 Kommando már segít sereget csinálni (heavy/elit), arról nem is szólva, hogy legalább 60 Shootás köcsögöt kellene még összeragasztani...

Egyszóval:

Szívás.

P.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyHétf. Feb. 18, 2008 11:38 am

Nos, ma ismét folytatom az orkok ragasztását a végtelenségig. Nem tiszta előttem, hogyan leszek kész a versenyre, mert a babák egy jelentős része még visszavan. Ami eddig megvan, abból már lehet sereget csinálni, de még messze nem felel meg a verekedős koncepciónak, lévén pont az elit egységek (MEGANOBZ, Kommandósok) hiányoznak a warband-ből.

A horvát minisztériumnak és Kotának hála a "fast" választás lassan összeáll, de "heavy" még nincs igazán, majd akkor lesz, ha sikerül kidekorálni a FW battlewagon-t. Ez sajnos csak a távoli jövőben képzelhető el, bár a kukák már elvileg úton vannak, így nekik is van esélyük az indulásra.

Ez lesz a világ első 40K versenye, amin valaki Black Ork sereggel vesz részt!

Hacsak addig el nem fogy az alapozóm.

P.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyPént. Feb. 15, 2008 9:47 pm

Kota:ez különben csak az orkoknál fordult elő?Csak mert a Lemann Russomon nem láttam vérfoltokat.... Very Happy
Vissza az elejére Go down
kota
törzsőrmester
törzsőrmester
kota


Hozzászólások száma : 60
Location : fasz se tudja
Registration date : 2007. Dec. 14.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyPént. Feb. 15, 2008 2:27 pm

ez teljes mértékben így van. Ha egyszer belevágsz főleg hosszába egy szikével akkor utána már minden seb 3+-ra bemegy. Sad Arról nem is beszélve, hogy 5+-ra ugyan oda megy.
bár az tény eltereli az egyik fájdalom a másikról a figyelmet. Bár mikor már nem éreztem semmit csak fájdalmat akkor abba hagytam az orkok ragasztását. Ha még egyszer orkot hozok el Pavano tőled akkor verj pofán egy szívlapáttal bounce
egy jó hír : 6 motor már kész ha minden jól megy és én is úgy akarom akkor vasárnap vissza szállítom hozzád az egész falkát.

Ami meg a fejemet illeti :afro: lol!
aki orkot rak össze az hülye geek
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyPént. Feb. 15, 2008 11:44 am

Kota, miután megvágtad a kezed és vérzett, akkor gyorsabban vágtad meg újra? Csak egy elméletet szeretnék ellenőrizni Very Happy


Amúgy ezen kis szösszenet szerint nem csak a kezed sebezted meg Wink
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyPént. Feb. 15, 2008 1:29 am

cheers cheers cheers :@: :@: :@: bounce bounce bounce Sleep

Minden zöld nevében köszönöm a véráldozatot!

P.
Vissza az elejére Go down
kota
törzsőrmester
törzsőrmester
kota


Hozzászólások száma : 60
Location : fasz se tudja
Registration date : 2007. Dec. 14.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyPént. Feb. 15, 2008 12:50 am

-anya: orkok hol??
-kota: mindenhol, hát nem érted. anya ne orkok..... még a padláson is ők folynak. Anya segííítsssss. orkok. ááááááááááhhhhhh
-anya:ne agódj, csak egy rossz álom volt. nincsenek orkok már rég nincsenek.
-kota: de anya egy halom ork volt. Hallom őket. Azt kiáltják, hogy rakj össze. Egyszerűen bár merre néztem mindenhol orkok voltak. Te anya! ezek többen vannak mint az oroszok. ááááááááhhhhhhhhh az oroszok győztek. Anya mi lesz velünk....
-anya: semmi sem lesz. ahogy az oroszok úgy azok is elmennek. nem kell aggódni. Többet nem mehetsz a gojohoz. Biztos ő tehet róla.
-kota: nem ő. a szomszéd gyerek Pavano mondta, hogy az orkok jók és kellenek is. Én csak meg akartam őket nézni.
-anya: hülye vagy te gyerek. Mért nem focizol mint az a rendes gojo.
-kota: de anya én utálom a focit. de az orkok... azok a szép zöld orkok....
ááááhhhhhhhhh ezt most mért kaptam?
-anya: ne beszélj már róluk. El fog múlni. inkább aludj vissza.
-kota: jó jó anya, és mi lesz a motorokkal ha lefekszek aludni?
-anya: még is mi lenne hülye. elbrümmögnek a Walhallába
-kota: de anya az nem a vikingeknél volt. áááááááhhhhhhhh ezt most mért?
-anya: ne feleselj anyáddal
-kota: te anya ez nem egy MAN hangja ami az utcából jön.
-anya: nem nem. (közbe a fejem simogatja) EZ EGY ORK TRUCK AMI ELÉ MINDJÁR KIVÁGLAK.
elephant geek rendeer

ut: a nagy újam több sebből vérzik mint ahány orkot van Very Happy egy kiálló él se ment mellé. mind bele az újamba, és a legjobb az volt mikor egy-kettő ugyan oda ment. :flower: 1zsepi a ragasztónak 1doboz zsepi a véres újamnak. Ennyi vért még életembe nem vesztettem, bár lehet jót tesz ha cserélődik néha? scratch


A hozzászólást összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Feb. 15, 2008 7:58 am-kor.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyKedd Feb. 05, 2008 2:32 am

Na,hát én nem mondanám,hogy nagyon értek az orkokhoz,főleg nem az újakhoz,de igy elsőre nem tűnik rossznak a sereg.A felszerelésen persze még sok múlik.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyHétf. Feb. 04, 2008 10:59 am

Hoi!

Megrendeltem az újabb orkságot, ami a következőkből áll: (zárójelben az így bevethető mennyiség)

Warboss (with the healthy power klaw) (1)
15 Ork Kommandos (15)
10 Lootas/Burnas (15)
30 Ork Boyz (110)
4 Meganobz (4)
5 Tankbustas (10)
3 Killa Kans (3)

Ezekre azért (is) volt szükség, hogy az esetleges versenymókára meglegyen a 4 elit választás, hogy a szín -és vegytiszta gyakásért kaphassak pontot. Így valami hasonló magja lenne a seregnek:

HQ - Warboss
HQ- Weirdboy/Big Mek

Elites:

- 15 Lootas
- 10 Tankbustas
- 15 Kommandos
- 4 Meganobz

Fast:

- 16 Stormboyz (királyságos ugróorkok)

Heavy:

- 3 Killa Kans
- 1 Battlewagon

Troops:

- 4 Ork Boyz mob, tetszőlegesen össze-vissza pakolászva fuxokkal, némelyek teherkocsiban

Ez kb. 2000 pont, kicsit alakítgatni kell még rajtuk. Mindannyian Black Ork-nak fognak számítani az alapozó miatt. Ha úgy alakul, hogy játszanom kell, ezt tudom felmutatni.

Vélemény?
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptySzomb. Feb. 02, 2008 1:12 pm

Hááát,nekem van 3 Leman Russom,és szivesen átengedem a lehetőséget Very Happy De tényleg,majd valamikor a héten oda is adnám,köszi! (egyet azért összerakok...)
Vissza az elejére Go down
kota
törzsőrmester
törzsőrmester
kota


Hozzászólások száma : 60
Location : fasz se tudja
Registration date : 2007. Dec. 14.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptySzomb. Feb. 02, 2008 1:09 pm

ahoj

No élmény volt orkosítani az első világháborús teherautókat. Very Happy
Nagyon állat.
Itt jelezném, mivel marad még ragasztóm így ha lenne hasonló méretben bármi akkor szívesen össze rakom. Ork gyalogság kíméljen Laughing de bármi gépezetett szívesen látok.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptySzomb. Feb. 02, 2008 10:05 am

Kota istenkirály teherautókat rakott össze nekem, ebből kifolyólag ma megkezdem a legénység összeállítását. Az ugróorkokkal fogok indítani, mert mindenhol azt olvastam, hogy ők a legtáposabbak, aztán kell is a motyózás, mert ahogyan Lőrincen láttam a dolgokat, ott sem sokat szaroztok tápügyben...

Exael: 3 Leman Russ, mi? Akkor én mit használok Looted wagon-nak? rendeer

Kota: ha nem lenne ilyen b. drága ez a nyomorult teherautó, vennék még hármat, annyira jól néz ki. Persze kell is belőle az öt, mert különben lelövöldözik a drágalátos gatyás orkjaimat, mielőtt pisztolytávra érnének. Mondjuk egy lövés elviszi a teherautót, így aztán nem egy életbiztosítás, bármennyire is csodás a külcsínje.

Eddy: valamikor egyeztethetünk IG ügyben, vannak odafent olcsó dolgok, amikből kiválóan lehet sereget építeni!


P.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyCsüt. Jan. 31, 2008 10:03 am

Az alábbiakat egészíteném ki azzal, hogy tényleg van nőgyógyász ork a seregkönyvben. Csak meg kell nézni a power klaw nevezetű rajzot, oszt' egyértelműen látszik. Aki nem hiszi, annak megmutatom... a rajzot.

P.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyCsüt. Jan. 31, 2008 2:46 am

Olyan, mint a Tomb Kings, mert:

- A hangulata nagyon király,
- Szépek a képek,
- Használhatatlan másfél oldalas stratégiai vázlat van benne,
- Ugyanazt az "alaporkot" lehet felszerelni mindennel, gyakorlatilag van az "ork", akiből lehet nob-ot, nehézfegyverest, hátirakétást, motorost, sofőrt, harcművészt és nőgyógyászt csinálni,
- Ha elég ork van egy helyen, akkor nem félnek,
- Közelharcban nagyon sokat ütnek, de azért páncél nélkül gyorsan el is hullanak,
- Értelmetlenül rossz statisztikákkal is sokba kerülnek a komolyabb egységek.

Csordázni, vagy irányítottan hordázni jó lesz a lista, nagyon kombinálható, de rettenetesen sok figura kell hozzá, az eddigi 130 baba nagyon kevés egy igazi toszáshoz.

Kellene még: 2-3 Killa' Kan, legalább 40 Shoota Boy, 1-2 Dreadnought, 2 Truck, 15 motor, 10 Loota, 15 Kommando, 10 Tankbusta, 3 Buggy, 3 MEGAnobz, némi egyéb nob-ok, stb., egy rakás Gretchin, meg a hozzájuk való ágyúk. Ezek most nem voltak raktáron, de folyamatban vannak, ha azt látom, hogy van értelmük, akkor be is szerzem őket. Azért a dolog ezek nélkül is játszható lesz, mihelyt összeraktuk a babákat. scratch

P.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyCsüt. Jan. 31, 2008 2:22 am

A golyós!!???Az durva....Szép kis banda,na de hogy még Shokk attak gun is.... What a Face
És milyen a kódex?
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai EmptyCsüt. Jan. 31, 2008 2:10 am

Nos, meggyüttek az o'kok! Mindennel együtt az alábbiakkal rendelkezem:

- Kb. 12 'Ard Boyz
- Kb. 20 Slugga Boyz
- Kb. 30 Shoota Boyz
- 20 Nemtudjákmégmileszbelőlük Boyz
- 16 Stormboyz
- 5 Warbikerz
- 5 Tankbustas, 2 Bomb Squigs
- 5 Lootas/Burnas
- 2 Nobz/Warboss
- 1 Wartrak
- 1 Battlewagon/truck/anything moving
- 2 Trucks (igen, a golyós!)
- 1 Baneblade Skullhamma'
- 19 Gretchin heroes
- 2 Big Shootas
- 1 Rocketboy
- 1 Big Mek With Shokk Attack Gun
- 1 Weirdboy (pszi-monk ork)

Plusz némi aprólék, meg ez-az, amit most elfelejtettem.

Adtam-vettem ma sok mindent, hoztam festékeket, matt lakkot és egyéb okosságokat is. Nyamm-nak is vannak újabb gobbói, nekem pedig Unicumos srácom és 102 neue Empire babám, mert nagyon olcsók voltak.

P.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





pavano orkjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: pavano orkjai   pavano orkjai Empty

Vissza az elejére Go down
 
pavano orkjai
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Suba orkjai vs Botor birodalma
» Pavano Tomb Kings csapatai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k seregszemle-
Ugrás: