kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Suba orkjai vs Botor birodalma

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Suba orkjai vs Botor birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Suba orkjai vs Botor birodalma   Suba orkjai vs Botor birodalma EmptyCsüt. Jún. 07, 2012 11:19 pm

Ami a kockákat illeti végig felém lejtett az asztal, szörnyűeket dobtál.


A lovag blokk szintén valammyire az új könyv újdonsága, mert az Inner Circle lovagok core-ok lettek. Van ráadásul a könyvben egy új lovagfajta (Reiksguard), ami ugyan speciális egység, viszont stubborn. 1+ páncél+stubborn hát nemtom, mi veri azt meg. Csak az a baj, hogy annyi jó speciális egység van, hogy nekem nem fértek be. Azért nem lehet őket ész nélkül használni, ha a savage orkjaid big'unok lettek volna meggondolom, hogy beléjük küldöm-e őket. Vagy ha nagyobb egységről (hordáról) van szó.

A 40-es savage ork big'un horda szerintem jó ötlet. Mellé kell rakni magányos vagy 2x trollokat, amik fedezik az oldalát és akkor kb mindent megver (ha jó napja van).

Gojo: Hajrá akkor a festéssel Smile
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Suba orkjai vs Botor birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Suba orkjai vs Botor birodalma   Suba orkjai vs Botor birodalma EmptyCsüt. Jún. 07, 2012 9:54 pm

Tanulságos csata volt ez. Smile Bármit akartam csinálni, megakadályozta a kocka. Egy kivételével minden d6+1-es impactom 1 lett, minden fanatikusom 1 vagy 2-t dobott d6-on, a manglerem csinált egy sebet egész játék alatt. A pókjaim 4d6 távval teleportálódtak 6-ot, majd így rájuk hullott a saját foot of gorkom. A malacszekerem és a farkasszekerem is elvétette a 13 inches rohamtávot (igen, a kilences mozgású szekér is), ellenben a nagykardosok 13 inchről elkapták a vadorkok segítségére küldött generálisos big 'un kockám (oldalba, természetesen). A jobb szárnyon a hopperek összevesztek a fanatikussal teli gobbó kockával, a seregzászlósom így beragadt mögéjük. Aztán mikor mozoghatott volna, bepöccent az ő osztaga is, le kellett csillapítani a hülyülést, (mert már kötelező, ha van black ork) amit a 6 fős csapatból 4 cocás ork bánt. Így a megfogyatkozott 2+1 fős csapatot szépen becsukta minden, ami a pályán volt. Chukákkal elvétve találtam, ha valamit sikerült, akkor meg - talán két dobás kivételével - nem tudtam sebezni 2+-ra. Ha jól emlékszem, savage orkokkal nem dobtam meg wardot (pedig 5+volt), vagyis de, csak mindig azoknak, akik base kontaktban voltak a wardot újradobató csókával.

Ami nekem tanulságos volt:
1, a jól páncélozott lovasság, 9-es blokkban, egy jó karakterrel még mindig meccsnyerő.
2, Nem hordába rakott gyalogság nem igazán tud megverni egy hordába rakottat.
3, nem igazán tudom, mi fogja megverni a savage big unokat, ha csinálok belőlük egy 40 fős hordát, 5+-os warddal Twisted Evil (na jó, ez csak poén volt)
4, Még több chukka, még több doom diver és még több kőhajító kell. Modjuk a szekerek helyére.

Természetesen Botornak jár a gratuláció, egészen más ligában játszott, mint én.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Suba orkjai vs Botor birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Suba orkjai vs Botor birodalma   Suba orkjai vs Botor birodalma EmptyCsüt. Jún. 07, 2012 9:05 pm

na még sok ilyet!

én is úgy látom, hogy ez egy nagyon eltalált empire könyv lett, pedig az elején kicsit sótlannak éreztem. de jobban átolvasva, végre úgy tűnik, hogy valóban lehet építeni a gyalogságra, a kapitányok is használhatóak lettek, és szerintem nagyon illik a fluffba a papok használata is.

a héten készen leszek a sereg festésével, köv héten verseny, de utána én is beszállnék, majd a fantasy témába ismét! kellene gondolkodni megint valami jó kis történetese linkelt két-három csatás játékokon.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Suba orkjai vs Botor birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Suba orkjai vs Botor birodalma   Suba orkjai vs Botor birodalma EmptyCsüt. Jún. 07, 2012 8:33 am

Sziasztok, itt egy csataleírás, ezen a héten játszottuk, egyelőre csak a képek, majd írok szöveget is.


Az én seregem:

Empire Army

1 Grand Master @ 259.0 Pts
--- Runefang [85.0]
--- The Other Tricksters Shard [15.0]
1 Grey Guardian @ 210.0 Pts
--- Magic Level 3; Lore of Shadow
--- Talisman of Preservation [45.0]
--- #0: Melkoth's Mystifying Miasma [0.0]
--- #5: Pit of Shades [0.0]
--- #6: Okkam's Mindrazor [0.0]
1 Captain of the Empire @ 141.0 Pts
--- Great Weapon; Battle Standard
--- Armour of Meteoric Iron [50.0]
1 Warrior Priest @ 120.0 Pts
--- Great Weapon
--- Armour of Silvered Steel [45.0]
--- Luckstone [5.0]
1 Master Engineer @ 65.0 Pts
39 Halberdiers, Full command @ 397.0 Pts
5 Det - Archer @ [35.0] Pts
14 Det - Swordsmen @ [98.0] Pts
9 Knights of the Inner Circle @ 270.0 Pts
--- Standard of Discipline [15.0]
28 Greatswords Full command @ 349.0 Pts
3 Demigryph Knights Standard; Musician @ 194.0 Pts
1 Helblaster Volley Gun @ 120.0 Pts
2 Great Cannon @ 240.0 Pts
1 Celestial Hurricanum @ 130.0 Pts

Néhány dolgot rosszul modelleztem a programmal, mert elfelejtettem, de így is érthető, hogy mi történt, asszem. A csata a 4. körben dőlt el, amikor a greatswordok egy nagyon távoli rohammal meg tudták állítani Suba Big'unjait.


Felállás

Suba orkjai vs Botor birodalma Orc_vs_Empire_2500_120605_Deployment

Középre raktam a félcsirkéket, mert végre valami gyalogságot szembe akartam támadni velük, hogy kipróbáljam azt is, de így is végig a helyükön álltak, mert nem akartam a fanatikusokba vezetni őket. A fanatikusokat egyébként nem jelöltem, nem sok sebet csináltak, de a mozgást végig keményen akadályozták. Az íjász detachmenttel szedtem ki őket azt hiszem mindkét night goblin egységből.

1. kör

Suba orkjai vs Botor birodalma Orc_vs_Empire_2500_120605_map02

Elfelejtettük a pókok scout move-ját.

Doom drivert kilövi az ágyú, -1 MV hex a Savage Orkokon

Suba orkjai vs Botor birodalma Orc_vs_Empire_2500_120605_map03

Squig hopperek elvétik az animosity dobást A Night goblinokkal harcolnak, mindkét egység áll.

Pókokat az sámán teleportálja, Foot of Gork a pókokra szóródik a lovagok helyett.

Spear Chukka 2 sebet csinál a félcsirkéken


2. kör

Suba orkjai vs Botor birodalma Orc_vs_Empire_2500_120605_map04

Helblaster kilövi a pókokat

Suba orkjai vs Botor birodalma Orc_vs_Empire_2500_120605_map05


Malacszekért megint teleportálja a sámán

3. kör

Suba orkjai vs Botor birodalma Orc_vs_Empire_2500_120605_map06

A templomos mester levágja a savage ork sámánt, az osztagnak már csak 6+ wardja van, de a Templomossal érintkező modelleknek azt is újra kell dobniuk az Another Tricksters Shard miatt
.
Suba orkjai vs Botor birodalma Orc_vs_Empire_2500_120605_map07

Mangler squig nagyon kevés sebet tud csak csinálni az alabárdosokon, akik viszont szétütnek a hoppereken és a gobbókon. A Big'unok megpróbálják elérni a lovagokat, hogy megfordítsák a közelharcot

4. kör

Suba orkjai vs Botor birodalma Orc_vs_Empire_2500_120605_map08

A döntő momentum: a greatsword egység egy rohamátírányítással (amit elfelejtettem, és nincs a képen) eléri és oldalbatámadja a Big'unokat. nagyjából ez a roham dönti el a csatát, a Big'unok nem érik el a lovagokat.


Suba orkjai vs Botor birodalma Orc_vs_Empire_2500_120605_map09

5. kör

Suba orkjai vs Botor birodalma Orc_vs_Empire_2500_120605_map10

Suba orkjai vs Botor birodalma Orc_vs_Empire_2500_120605_map11

6. kör

Suba orkjai vs Botor birodalma Orc_vs_Empire_2500_120605_map12

Suba orkjai vs Botor birodalma Orc_vs_Empire_2500_120605_map13

Ez volt a 3. csata az új könyvel, néhány tanulság:

Általában véve szerintem az mondható el, hogy az új Empire a meglepetések serege lett. A legszarabb core egységek is halálossá válnak néhány imától meg más augmentektől.

A Hurricanum itt nem ért oda a legfontosabb közelhercokhoz, de ahova odaért ott azért észre leheet venni. +1 to hitet ad 6" távolságon belül, ami a gobbók ellen pl 2+ to hitet jelentett. Általában véve is nagyon jól kapcsolódik a shadow lore-hoz, mert a shadow wizard signiture spell-je csökkenteni tudja a ws-t. és így 2+ to hitet elérni nem lehetetlen (nem csak a gobbók ellen).

A warrior priest halálos közelharc-imákkal bír érdemes valamilyen módon megszabadulni tőle, mert 40 alabárdos, aminek 5++ wardja van és hateredje, meg még a to woundokat is újradobálja, az gyakorlatilag mindent ki tud irtani

A félcsirkék ellen vagy olyasmi kell, ami ignorálja a páncélt, vagy legalább 6-os erő.

Az a Templomos nagymester fegyverzet, amit használok szintén remek: az első empire hős, aki valóban tud harcolni. 1+ páncél, autowound, no armor save, sikeres ward save újradobandó.


A hozzászólást Botor összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Jún. 07, 2012 11:21 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Suba orkjai vs Botor birodalma Empty
TémanyitásTárgy: Re: Suba orkjai vs Botor birodalma   Suba orkjai vs Botor birodalma Empty

Vissza az elejére Go down
 
Suba orkjai vs Botor birodalma
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Suba - JSA
» Waaagh Suba

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér-
Ugrás: