kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Dark Elves vs. Empire 1500 pts

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Dark Elves vs. Empire 1500 pts Empty
TémanyitásTárgy: Dark Elves vs. Empire 1500 pts   Dark Elves vs. Empire 1500 pts EmptyCsüt. Nov. 20, 2008 5:39 pm

Na, kedveseim, itten van még egy csata beszámolója... Gojoval játszottunk egyet tegnap Pavano-nál, Özsge csak nézte.

A két sereg összeállítása imígyen nézett ki:

Dark Elfeknél volt egy Lokhir Fellheart egy 19-es corsair kockában, Kouran 17 Black Guard-dal (ASF zászlóval), Sorcerer 10 nyílpuskással, két bolt thrower, 6 cold one knight war bannerrel. Ez volt a kényszer-összeállítás, mert nincs más összerakva...Very Happy Mondjuk gojo sem hozott tankot. Empire-nél volt 3x10 kardos és 1x10 lándzsás sok detachment-tel (2 íjász, 4 puskás és 2 nyílpuskás), volt 5 pistolier, 5 outrider, 3x5 lovag, egy kapitány pegán, egy kapitány egy egységben (ő volt a generális) és egy varázsló lovon. A pegás kapitánynál Sword of Fate volt, amivel kijelölte a Sorcerert (ellene 2+ra sebez és no armour save).
gojo serege széles arcvonallal állt fel, az egyik szélen 2x5 lovaggal, a másikon 5 lovag és 5 pistolier, kicsit beljebb a mocsár túloldalán 5 outrider, mellettük a lándzsások és utána a detachment-ek és a kardosok felváltva. Én gojo arcvonalával szembe pakoltam fel, más lehetőségem nem lévén, gojo 2x5 lovagos szélétől balról jobbra így: nyílágyú, nyílpuskások, nyílágyú, corsair-ek, black guard, corsair-ek mögött cold one knight-ok.

Elég egyszerű volt a taktika, elindulok és valaki majd csak odaér...Very Happy Ez működött is nagyjából, gojo csak a két szélen indult befelé, amúgy állt és mindennel a black guardot lőtte, akikből ennek folytán csak 5 ért oda az íjász detach-hez. Azokat, a következő 5 íjászt megverték, az anyaegységük elfutott. A cold one-ok 5-en értek oda (hála gojo rossz dobásainak) és levették a generálisos egységet, majd a varázslót. A corsairek egy puskás detachmentet rohantak le és öltek meg, ez volt egész teljesítményük. Alapjában véve egyik gyalogos egységem sem hozta be a pontértékét, sőt, a black guardot teljesen le is lőtték (outriderek). A corsairek viszont teljes egységgel fejezték be a csatát. A cold one-ok megtartották a fele pontjukat és egy fear-es rohammal és az abból következő pánikkal levettek még három detachment-et. A nekem bal, gojonak jobb szélen közben előrenyomult a 2x5 lovag a pegás hőssel. 5 lovag kinézte magának a közelebbi nyílágyút, de kombinált tűzzel végül pánikból elfutottak, majd összeálltak. A pegás hős bevégezte a két nyílágyút, de azok közben a nyílpuskásokkal (akik csak 4en maradtak, mert lelőtték őket), de inkább a sorcerer hathatós mágiájával a másik lovag egységet 1 főre csökkentették, aki megrohamozta őket (még sebet is szerzett a varázslónak), de a Soul Stealer nevű varázslat áldozatául esett, visszagyógyítva ezzel a varázslóm hiányzó sebpontját. A két maradék lovag is rohamozott, de megtörtek az összesen 5 figurával folytatott közelharcból. Az utolsó köröm kritikus pillanata az volt, hogy az üldözésből visszaforduló nyílpuskások kilőtték a kapitány alól a pegazust, ezzel megakadályozták a rohamot és megmentették ezzel magukat a biztosnak tűnő haláltól.

A végeredmény 267 pontos minor victory a Dark Elfeknek.

Összességében véve tanulságos és kellemes csata volt. A levont tanulságok:
- Dark Elf gyalogságot ki kell mindig takarni (Hárpiákkal valszeg)
- olvasgatni kell a szabálykönyvet bőszen:D
- kevés figurából ilyen sereget többet nem kell hozni, mert sok értelme nincsen:)

gojo, tedd hozzá, amit kihagytam, képek nélkül amúgy is nehéz... Ja, meg javítsd ki, amit esetleg rosszul írtam...
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Dark Elves vs. Empire 1500 pts Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elves vs. Empire 1500 pts   Dark Elves vs. Empire 1500 pts EmptyCsüt. Nov. 20, 2008 6:35 pm

Hangulatos darálás lehetett!
És örömmel hallom, hogy a dark elfek diadalmaskodtak. Twisted Evil

Nem is csináltatok képeket, vagy csak még nem raktátok fel?

Bm
Vissza az elejére Go down
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Dark Elves vs. Empire 1500 pts Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elves vs. Empire 1500 pts   Dark Elves vs. Empire 1500 pts EmptyCsüt. Nov. 20, 2008 7:18 pm

Hangulatos volt, Empire nem rossz ellenfél... Képeket sajnos nem csináltunk, majd legközelebb talán (ha nem felejtem el)...
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dark Elves vs. Empire 1500 pts Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elves vs. Empire 1500 pts   Dark Elves vs. Empire 1500 pts EmptyCsüt. Nov. 20, 2008 7:24 pm

képek sajna nincsenek. nem csináltalm. csak teló volt nálunk, azzal meg valahogy nem akartam. majd ma csinálok legalább az elején egyet özsge ellen, hogy látni lehessen a felállást legalább. úgy talán könnyebb lesz elképzelni.

szóval:
a csata nagyjából döntetlen lett volna, szokás szerint. ami ebben megakadályozott minket, az az, hogy elfelejtettem elmozogni a varázslómmal, így szokás szerint áldozatul esett. hogy ez miért volt akkora balfaszság? az ellennél volt 2 gyalogság, és egy 14 et mozgó lovasság. a varázsló meg lovon volt és 16 ot tudott menni... Very Happy:D:D és ha mindez nem lenne elég, máté még ráadásul nem is nagyon hajtott rá. (értsd: tökéletesen hidegen hagyta, hogy mi van a varázslómmal... Very Happy:D:D ) na ezek fényében sikerül kipurcantanom. ami 150 pont oda ugye... Very Happy

ami a döntetlen ellen volt még az 4 db számszeríjász, akik 8 lövésből sikeresen lelőtték a pegazust a kapitány alatt. Very Happy pont kettő talált, pont kettő sebzett, pont két sebpontja volt már csak... Very Happy na ezzel megmenekült az osztag, meg a varázsló is, ami megint nekem lett volna kb 250 pont.

szóval így alakult. Very Happy

részemről teljesen kísérleti sereget vittem, figyelve arra is, hogy máténak véges figuraszám áll a rendelkezésére. bár a két nyílágyúval lehet még jobban megszivat ha viszek tankot... Very Happy azt akartam kipróbálni, hogy viszonylag sok lövéssel, lovagokkal és kis létszámú de sok egységgel, mit lehet kezdeni. sajnos én hajlamos vagyok arra, hogy egyszerre csak egy dolgot próbálok ki, közben meg simán nem csinálok mást. na így lett, hogy elég keveset mozogtam a gyalogokkal, inkább azt figyeltem, hogy mire képes ennyi lövés. az egyik lovag egység közelharcba sem került. a pisztolyosok összesen egy lövést adtak le az egész játék alatt. (szokás szerint...félelmetes, hogy képtelen vagyok őket használni Very Happy ) nyilván felsleges volt a gyalog generálist egy 10 fős egységben kitenni középre, mert rohamból elvitték.

a lövés egyébként felesre sikerült. elvileg ugye meg kellett volna gyengíten máté seregét annyira, hogy mire odaér, legyen esélyem cc ben. na ehhez képest két egység teljesen harcképesen ért oda, az egyik meg gyakorlatilag megsemmisült addigra... Very Happy összességében a DE egységek nem vettek le sok mindent, de amit nem vettek le az szépen elfutott a francban...leginkább egymáson keresztül. Very Happy még csak azt sem mondhatom, hogy kellett volna egy hős közéjük az ld miatt, mert 10 fölött dobtam nekik amikor elfutottak. szóval nagyjából csak a császár foghatta volna meg őket. néha ő sem. asszem a taktika egy tk sereggel sokkal életképesebb lenne. Very Happy

pegazus kapitány majdnem bejött. utolsó körben sikerül kilőni ugye alóla a pegát. pech. a jobb oldalamon előretörő két lovagegység viszont patetikus, hogy mit nyújtott. oké két nyílágyú, 4 íjász meg egy vari zaklatta őket, de akkor is. azt még elnéztem amikor 2 főre fogyott az egyik egység, mert ez benne volt. sőt kb így is számítottam. de hogy ez a két lovag rohamból képtelen sebet okozni 4 core babának...hát az szánalmas. Sad a másik egységnél volt némi pech is. egy magic missile elvitt 4 lovagoz az 5 ből. dobtam 4 mentőt, 2,2,2,3...4S volt a lövés ugye, és ezeknek a lovagoknak 2+ ról indult a páncélja...mindez persze a roham előtti körben. mondjuk ez a lovag utána beért, és okozott is egy sebet a varinak, amit ugye az visszagyógyított. majdnem megvolt... Very Happy

szóval így jártunk. némi variálással azért jó lesz ez a sereg. ma özsge ellen azért még megnézzük, hogy káosz ellen mit tud. hátha sikerül valamit kihoznom. Very Happy lassan megyek is...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





Dark Elves vs. Empire 1500 pts Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elves vs. Empire 1500 pts   Dark Elves vs. Empire 1500 pts Empty

Vissza az elejére Go down
 
Dark Elves vs. Empire 1500 pts
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 1500 Tk vs Empire
» TK vs Empire 1500 pont

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: